Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

;) nos semmi extra beszámolót nemtok írni, tegnap beállították a fútóművemet így mostmár az is penge lett.

Egy kicsit azért rosszalkodtam és begyorsultam :blush: De tegnap nemakart senki sem erőszakoskodni seholsem :D

Szóval most pihi, az idő sem jó még a marhulásra.

+ be kell még szerelni üléseket, öveket meg pár aproság aztán várjuk a jó időt és száraz utat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Feri ma mondta, hogy nagyon olajos volt az egyik gyertyája. :D

Kíváncsian várom a fejleményeket, remélem csak a hengerfejtömítés adta meg magát, vagy a szelepszárszimering.

Más hibalehetöség nem jutott eszembe, vagyis majdcsak nem gyürü tört el... ;) :blush:

Úgy látszik, hogy eltolódik Feri kiruccanása hozzám...

Link to comment
Megosztás:

Hell!

Diskuráltam tegnap még több szerelő ismerősőmmel is ; na most ők azt mondták hogy jelen pill ne szedjek szét még semmit sem mert ha viszont már kicsit alapjárat fölött dolgozik rendesen minden akkor nem lehet akkora a gáz.

Ugyebár ez a moci közel egy évet ill a fene tudja hogy mennyit ált már kint is.

Tehát lehet ez miatt is hogy szarakodik, tehát szerintem bepréselem az üléseket és szerintem jövőhéten valamelyik nap látogatást teszek a gyárba : OPEL HAJÓS STADT ;)

Ja és persze azt sem szabad elfelejteni hogy inditás mármint itthoni első után mindössze 30 km tettem meg vele....

Tehát szerintem még kinzom a kisgépet egy kicsit.

Meg ha hengerfej tömités lenne akkor valahol valaminek jelentkezni kéne; olajfogyasztás,vízfogyasztás,vízolajosodás, melegedés.

De ebből semmi sincs, és kis melegités után perfekt a gépsas :blush:

Jah tehát most asszem kicsit járkálok vele még így és majd meglátjuk mi legyen sorsa. :D

Link to comment
Megosztás:

Elvan lustulva a gépsas.Megkéne ráncigálni a bajszát nekije! :blush:

:D :lol: jaja igazad is lehet akár !

Végtére is jártam már így egy öregebb géppel amit kint vettem motorhibásan állitólag, itthon kis kinlodás hideginditó aztán indult a bakterház meghajtottam és azóta is tökéletesen indul ; mert mint utólag kiderült 2 évet ált kint inditás nélkül ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap gépészkedés volt Corsailag, mert előlépett ideiglenes családi autóvá.Gyorsan odaértünk mindenhova! ;) Aztán este, a levezető körön behalt az önindítója.Udi jött műszaki menteni, némi tilitoli után mint a doxa! :lol: Ma leszedem, aztán meglátjuk, mennyire kell hozzányúlni.Reggel tettem azért egy harmatos próbát, és beindult, szal azzal jöttem melózni.Meglátjuk, hogy hazafelé is akar-e menni.

Bepróbálkozás tegnap nem volt.Talán 1X, egy valami, de viszonylag gyorsan lemaradt! :blush: De kicseréltem a váltórudazatot, megvan minden sebességfokozat, kivéve visszakapcsolásnál a 2. Szal azt még elő kell vadászni.De így nagyon brutál vele közlekedni! :D

Link to comment
Megosztás:

:blush: Eném is jójám bibiiii :lol:

Ma megvolt minden aminek lennie kellett; kompressziómérés, stb.

Nos minden hengerben 13 volt a mérés eredménye, eltérés a hengerek közt nulla :lol:

Bemelegedett a kisgép + csapattam vele egy nagyot erre-arra .

Alapjáratom tuti, járása olyan mint egy svájci órájé, szóval okés a gép hidegen valószinű hogy dúsitási problémákvannak, ill valószinű hogy szar a motorhőfok jeladóm .

nadon nadon jóóóóóóóóóóóó a gép ...... :D ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel meg lett mérve fékpadon a kis gépsas :lol:

Első körben 1 ill 4. fokozatban ment a mérés; 4 fokozatban 208 km/h tudott.

Második mérés 1-5 fokozat , itt nyomatékrugalmasság ill sebesség mérés ; 5.ben 254km/h :lol: :lol: :lol: :P

Mért teljesítmény: 117,4 kw azaz 159.664LE a gép teljesítménye :blush:

Természetesen ez nem keréken értendő érték; Főtengelyen leadott.

Hideginditással mtovábbra is szopok, de nem érdekel mostmár :D

Ha sikerül megprobálom berakni a mérés diagrammot ! ................

Hm szerintem eme feladat Losi barátomra hárul ;)

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel meg lett mérve fékpadon a kis gépsas :lol:

Első körben 1 ill 4. fokozatban ment a mérés; 4 fokozatban 208 km/h tudott.

Második mérés 1-5 fokozat , itt nyomatékrugalmasság ill sebesség mérés ; 5.ben 254km/h :lol: :lol: :lol: :P

Mért teljesítmény: 117,4 kw azaz 159.664LE a gép teljesítménye :blush:

Természetesen ez nem keréken értendő érték; Főtengelyen leadott.

Hideginditással mtovábbra is szopok, de nem érdekel mostmár :D

Ha sikerül megprobálom berakni a mérés diagrammot ! ................

Hm szerintem eme feladat Losi barátomra hárul ;)

Ilyen adatokkal ne is érdekeljen, hogy hidegen nem megy... :P

Remélem nekem is valami hasonló lesz a teljesítményem. Persze a váltó miatt nem lesz ekkora a végsebesség, de nem is az a lényeg. Na meg 220-tól már nagyon nagy a légellenállás. Nálam elég sokáig tartott, amíg elérte a 230-at.

Link to comment
Megosztás:

Természetesen ez nem keréken értendő érték; Főtengelyen leadott.

Persze ahol LE-t vagy HP írnak az főtengelyen értendő. Ahol BHP (brake horsepower) az a kereken mért.

Egyébként sztem nagyon jó eredmény egy ki tudja mennyit állt motortól ez az érték :blush:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.