Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Üdv!

Szóval tegnap utánajártam a csövezéses dolognak; ez nagyon kis patent csapat + korrektek is de kb egy corsa nagyságú autó utcai csövezés kb:150.000.- . A homolog az kb:2-250.000.- ft

Tehát valószínű hogy nem vetemedek ilyen tettre bár még van kilátásba egy fickó aki elég jól csövezget az is Pesten tevékenykedik de az majd csak januárba lessz nyitva ill elérhető.

Ahogy hallottam ő kb: 100-150 közt mozog és jó minőségben nyomja; heggesztés,anyag, szóval nme rossz.

Röviden ennyire jutottam ebben az ügyben! :)

Ha nemtalálkoznánk akkor mindenkinek BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNO !!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Szóval tegnap utánajártam a csövezéses dolognak; ez nagyon kis patent csapat + korrektek is de kb egy corsa nagyságú autó utcai csövezés kb:150.000.- . A homolog az kb:2-250.000.- ft

Tehát valószínű hogy nem vetemedek ilyen tettre bár még van kilátásba egy fickó aki elég jól csövezget az is Pesten tevékenykedik de az majd csak januárba lessz nyitva ill elérhető.

Ahogy hallottam ő kb: 100-150 közt mozog és jó minőségben nyomja; heggesztés,anyag, szóval nme rossz.

Röviden ennyire jutottam ebben az ügyben! :)

Ha nemtalálkoznánk akkor mindenkinek BOLDOG ÚJÉVET KIVÁNO !!! :lol:

Kicsit merdekek ezek a számok, szal lehet, hogy csak beszélni kellene a Futó Gabival, hogy akik neki csinázták a versenyAstrát, azok esetleg nem vállanak-e ilyet, és főleg mennyiért............... :)

Link to comment
Megosztás:

Olyannak, hogy utcán elvileg nem lehetne használni. Egyébként a csövezés nagy hátránya, hogy frontálisnál sokkal rosszabb mintha nem lenne benne semmi.

Tény, hogy csak borulásnál véd, ill. a fő szerepe talán az lenne egy túlmotorizált Corsa esetében, :lol: hogy merevítsen a kasztnin.........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Elhoztam tegnap a kisgépsast.Most már teszteléses időszak következik.Az már biztos, hogy a generátorom murvahangos.Úgyhogy sztem holnap, ha Johnny ráér, megszakértjük.Előtte viszont beugrok alkatrészért egy villanyászati kellékboltba.

Az alapjárat már kezd magára találni, úgyhogy sztem csak használni kell, aztán kialakul.

Hát ígyhát.

Link to comment
Megosztás:

Genrátor meggenerálozva, és egy élmény volt leszedni.Sehol sem fér ki, sem alul, sem pedig felül, így a váltó felé kellett kijátszani.Az egyik fűtéscsövet is meg kellett lazítani, de végül MI győztünk.Visszafelé már egész jól ment, viszont felfedeztünk 2 rejtett hibát is.Az egyi, hogy a nyomóoldali benyacsőbe olykor beledarálhatott a generátor "hőtőventilapátja"?, mert egy kicsit ki volt dörzsölődve.Szal azt arrébb raktuk, meg az önindító egyik kábele sem volt a helyzet magaslatán.

A kicsikocsi meg piszokul megy.Tetszik.Pont ilyet akartam.Csak erősen huzatva még 2. gang végén, 3.-ba kapcsolva is tornázni kell a kormánnyal.Valamint 150km/h körül kezd kicsit lustulni! :) De addig az én mércémmel mérve brutális a gyorsulása.

Ja, meg fel kell prószálni egy rövidebb ékszíjat, mert nekem is beleér a kasztniba a generátor ékszíjtárcsája, pont úgy mint anno Demónak.

Szal ígyhát a helyzet........... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Genrátor meggenerálozva, és egy élmény volt leszedni.Sehol sem fér ki, sem alul, sem pedig felül, így a váltó felé kellett kijátszani.Az egyik fűtéscsövet is meg kellett lazítani, de végül MI győztünk.Visszafelé már egész jól ment, viszont felfedeztünk 2 rejtett hibát is.Az egyi, hogy a nyomóoldali benyacsőbe olykor beledarálhatott a generátor "hőtőventilapátja"?, mert egy kicsit ki volt dörzsölődve.Szal azt arrébb raktuk, meg az önindító egyik kábele sem volt a helyzet magaslatán.

A kicsikocsi meg piszokul megy.Tetszik.Pont ilyet akartam.Csak erősen huzatva még 2. gang végén, 3.-ba kapcsolva is tornázni kell a kormánnyal.Valamint 150km/h körül kezd kicsit lustulni! :) De addig az én mércémmel mérve brutális a gyorsulása.

Ja, meg fel kell prószálni egy rövidebb ékszíjat, mert nekem is beleér a kasztniba a generátor ékszíjtárcsája, pont úgy mint anno Demónak.

Szal ígyhát a helyzet........... :lol:

Pár apróság van már csak:

-fék

-generátor darálás probléma

-váltórudazat pontosítása

-kuplung finomítása

-alapjárat probléma

-esetleg egy B Corsa GSi kormány

Viszont Petinek már nem vállalnám a generátor generált! :)

Link to comment
Megosztás:

Pár apróság van már csak:

-fék

-generátor darálás probléma

-váltórudazat pontosítása

-kuplung finomítása

-alapjárat probléma

-esetleg egy B Corsa GSi kormány

Viszont Petinek már nem vállalnám a generátor generált! :)

Átbögöltem ma kicsit a gépet.Egy minimálisat tudtam ráállítani még a kerékagyakra, valamint a bal oldali talpas csavarjai icipicit lazák voltak, azokra húztam, meg megnéztem a lengőkarbekötési pontot is.Az rendben volt.

Érdekes viszont, hogy szemmel láthatólag a betét nem fog a teljes tapadási felületén, és ezért is lehet gatya a fék.Mind1, nincs jelentősége, amint lehet, cserélem nagyobbra.

A váltórudazat már neccesebb dolog, min ahogy mondtam is.Vagy találok bontva, vagy esztergáltatni kell hozzá olyan perselyt.Bár lehet, hogy erre inkább megkérem Demót, mert Ő legalább tudja is, hogy mit kell csinálni.

A kuplung már csak ilyen marad, lvén ez a technika nem kimondottan ebbe az autóba való ugye! :)

Az alapjáratit meg orvosolom, amint jó a futómű.Lehet, egy TECH-es vizsgálat nem ártana már.

Generátorhoz meg egyel rövidebb szíj kell.Bár elivelg ez is alig ment anno újkorában a helyére.

A kormány pedig..........nekem tessik! :lol:

Minjá mejek vele egy köröt, aztán megnézem, hogy mit alkottam.Egyáltalán alkottam-e v.mit...........

Vagy csak az időt baxtam el...

Link to comment
Megosztás:

Átbögöltem ma kicsit a gépet.Egy minimálisat tudtam ráállítani még a kerékagyakra, valamint a bal oldali talpas csavarjai icipicit lazák voltak, azokra húztam, meg megnéztem a lengőkarbekötési pontot is.Az rendben volt.

Érdekes viszont, hogy szemmel láthatólag a betét nem fog a teljes tapadási felületén, és ezért is lehet gatya a fék.Mind1, nincs jelentősége, amint lehet, cserélem nagyobbra.

A váltórudazat már neccesebb dolog, min ahogy mondtam is.Vagy találok bontva, vagy esztergáltatni kell hozzá olyan perselyt.Bár lehet, hogy erre inkább megkérem Demót, mert Ő legalább tudja is, hogy mit kell csinálni.

A kuplung már csak ilyen marad, lvén ez a technika nem kimondottan ebbe az autóba való ugye! :)

Az alapjáratit meg orvosolom, amint jó a futómű.Lehet, egy TECH-es vizsgálat nem ártana már.

Generátorhoz meg egyel rövidebb szíj kell.Bár elivelg ez is alig ment anno újkorában a helyére.

A kormány pedig..........nekem tessik! :lol:

-Demóval beszéltük,hogy a féknél valami gebasz van,mert azért ennél jobban kellene fogni a 236-nak.

-A váltórudazatot átkell még majd nézni,sok ott a laza alkatrész! :) "Feszesíteni" kell rajta!

-Jó lenne,ha végre Bazsi is látná a mocit,eltudom képzelni,hgoy megint egy pillanat alatt megtalálja a hibát,mint anno a GSi-n!

-Generátornál én két lehetőséget látok!Vagy a rövidebb szíj felkínzása,vagy kikapjuk megint és a doblemezt megkínáljuk még párszor! :D

-A kormány pedig javaslat volt,elmegyünk a város legjobb bontósához(sziaferi :) ) és kérünk próbalapot esetleg.

Ezek csak az én véleményeim,aztán annyit fogadsz meg belőle amennyit jónak tartasz vagy simán kapjam be! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.