Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Ma kiszedtem a lengőkarokat, megerősítés céljából.Kissé viccesnek találtam azt az 1db átmenő 10-es? v. 8-as? csavart lengőkaronként.Lehet, esetelg azt is fel kellene upgradelni 12-re legalább, ill. a szilentben lévő perselyt is.Bár ha a keret engedi majd, akkor lehet, hogy inkább azokra a "versenyszilentekre" fogok benevezni, de előtte sztem leegyeztetem a sráccal az átmenő furat méretét.

Demónak is kilazultak a talpasgömbfejet a lengőkarhoz fogató csavarjai............. :wub:

Link to comment
Megosztás:

Demónak is kilazultak a talpasgömbfejet a lengőkarhoz fogató csavarjai............. :wub:

Igen, voltak is érdekes hangok kanyarban és amikor irányt váltottam. Pedig meg lettek húzva. Most mégjobban meghúztam, még egy kulcsot is eltörtem. Már majdcsak elég lesz. :P

Link to comment
Megosztás:

Ha minden jól megy szerdára meglesz az új futómű (KW) meg egy két okosítás a motortérbe.

régebben váltórecsegésről meg hasonló bajokról beszéltem. Nos a váltó jónak tűnt szétszedés után is, de hát a kuplungal viszont bajok voltak. Valószínű azért reccsent meg néha a váltó, mert a kuplung nem emelt ki rendesen. Kissé már megpörkölődött öreget kivettük (valószínű nem bírta a plusz teljesítményt). Így kapott is a vas egy Sachs (remélem jól írtam) kuplungot, meg persze egy új rudazatot a régi műanyag helyére. A motor melegedése miatt pedig egy olajhűtővel lesz gazdagabb a masina illetve szegényebb pár gramm vassal a lendkerékből.

Már alig várom hogy kipróbááljam élőben a változásokat. :wub:

Lehet csütörtökön a Lurdynál találkozunk, már ha ott lesz valaki :P

Link to comment
Megosztás:

A futómű 4 zsír új gátlót meg szilent, gumiharangot és társai, a motortér pedig egy erősebb kuplungot, lendkerék könnyítést, és egy olajhűtőt jelent. teljesítményben semmi csoda, de talán jobban fogja az autó a huppanókat viselni (mármint nem veri oda az alját ha két gödör jön egymás után) meg hát ugye a kanyarsebesség és társai is javulni fognak, illetve ne fog annyira melegedni a víz, hiszen az olajat is hűteni fogom külön is.

Link to comment
Megosztás:

Én is agyalok másik futómüvön, mert a mostani igaz szépen áll, de nagyon kemény.

Egyik haver ajánlott egy KW futómüvet, még várom a válaszát, hogy mennyibe fog kerülni. Igazság szerint vagy Bilsteint, vagy H&R-t szeretnék, de a KW is rendben van. De az is lehet, hogy akkor már túl sokat rugózna és akkor meg könnyebben leérne az alja. Még nem döntöttem, ki kellene próbálni egyet. :wub:

Link to comment
Megosztás:

Én is agyalok másik futómüvön, mert a mostani igaz szépen áll, de nagyon kemény.

Egyik haver ajánlott egy KW futómüvet, még várom a válaszát, hogy mennyibe fog kerülni. Igazság szerint vagy Bilsteint, vagy H&R-t szeretnék, de a KW is rendben van. De az is lehet, hogy akkor már túl sokat rugózna és akkor meg könnyebben leérne az alja. Még nem döntöttem, ki kellene próbálni egyet. :wub:

Én nem cserélném le azt a futóművet a helyedben, az biztos. Max. egy kicsit keményebbre... :P B) :P

Link to comment
Megosztás:

Én nem cserélném le azt a futóművet a helyedben, az biztos. Max. egy kicsit keményebbre... :P :lol: B)

Még keményebbre? :wub:

Az már csak akkor menne, ha fixre leheggeszteném a gátlókat. :P

Kiskasza éppen most vett egy Bilsteint, 40e.-ért.Fix.35mm-t ültet, és elsőre jónak tűnik.............. talán egy kicsit rozsdás, de egy Tigra alatt volt anno...

Nagyon jók azok a Bilstein futómüvek, kíváncsi leszek, hogy milyen.

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja, jónak tünik csak hátul van egy kis gáz ahogy elnézegettem, felpróbáltam a calibra felnit és elég szépen kitölti a helyet még így ültetés nélkül is mi lessz ha alákerül a lengéscsillapitó+rugó? :wub:

Nálam elfért a Calibra felni, csak ott kellett kicsit alakítani, ahol meg van nyomva az oldala. Nekem is 195/50 R15-ös gumik vannak most alatta.

Link to comment
Megosztás:

Húú bazee!Atom lett! :wub:

Egyébként tegnap Wolfi rámruházta a lengőkarokat,azt majd faterral megerősítjük,és átpasszolta a direktszűrőt is,mert a légtömegmérőhöz nincs átalakítója.

Már fejben megvan hogyan hozom össze a szögletest a kerekkel,csak ídő kell majd rá!

Link to comment
Megosztás:

Ja-ja, jónak tünik csak hátul van egy kis gáz ahogy elnézegettem, felpróbáltam a calibra felnit és elég szépen kitölti a helyet még így ültetés nélkül is mi lessz ha alákerül a lengéscsillapitó+rugó? :wub:

Ha elég kemény a gátló hozzá, akkor elvileg semmi.

De sztem amúgy sem.Csak jól kell felrakni esetleg a sárvédőjavítóíveket.Nekem ölég furán állnak a dolgok, de ez csak akkor jött ki, mikor aláraktuk a Smoorokat.Kell majd oldalanként vagy 3cm-t szélesíteni minimum.De hosszú a té, szal idő lesz rá.Meg előbukkant 1-2 sunyi hervadás is..........

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.