Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Én ezt nem értem. Egyszer csak elkezdett működni a km számláló is a digit műszerfalon. :lol:

Igaz nem régen kiszereltem, mert egy kapcsolót cseréltem és a kábeleket meg lehet, hogy alaposabban dugtam vissza, lehet, hogy csak kh volt, vagy amikor kiszereltem, meg visszaraktam, a helyére ugrott a mechanikája? :sowwy:

Mindegy, lényeg az, hogy jó. Úgyis jön Vadkert, elkezdhetem mérni a fogyit. :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok! Kérdeznék valami "irás-tudó " emebreket, hogy corsa 1.4i ből, hogy lehetne 1.4 si it csinálni? Annyit tudok, hogy a hengerfejet, kábelt meg computert kell cserélni... De ugy mégis hogy működik, ellehet e rontani, mennyibe van ez kb meg ilyen apro dolgokra lennék kíváncsi, remélem tudtok segiteni. A 82 ló sem lenne sok , de jobb mint a 60.. :D Vagy szerintetek mit lehetne kihozni belőle , ilyen direktszűrő meg csipsz tuning meg levegő gyorsítókba nem hiszek , hogy rátesznek 200 lóvat :D

Várom a válaszotokat , és előre is köszi !!

ÜDV

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdeznék valami "irás-tudó " emebreket, hogy corsa 1.4i ből, hogy lehetne 1.4 si it csinálni? Annyit tudok, hogy a hengerfejet, kábelt meg computert kell cserélni... De ugy mégis hogy működik, ellehet e rontani, mennyibe van ez kb meg ilyen apro dolgokra lennék kíváncsi, remélem tudtok segiteni. A 82 ló sem lenne sok , de jobb mint a 60.. :D Vagy szerintetek mit lehetne kihozni belőle , ilyen direktszűrő meg csipsz tuning meg levegő gyorsítókba nem hiszek , hogy rátesznek 200 lóvat :P

Várom a válaszotokat , és előre is köszi !!

ÜDV

Ajánlom az aláírásom. :D De az is sokat segít, ha visszaolvasol.;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kérdeznék valami "irás-tudó " emebreket, hogy corsa 1.4i ből, hogy lehetne 1.4 si it csinálni? Annyit tudok, hogy a hengerfejet, kábelt meg computert kell cserélni... De ugy mégis hogy működik, ellehet e rontani, mennyibe van ez kb meg ilyen apro dolgokra lennék kíváncsi, remélem tudtok segiteni. A 82 ló sem lenne sok , de jobb mint a 60.. :D Vagy szerintetek mit lehetne kihozni belőle , ilyen direktszűrő meg csipsz tuning meg levegő gyorsítókba nem hiszek , hogy rátesznek 200 lóvat :D

Várom a válaszotokat , és előre is köszi !!

ÜDV

A direktszűrőt meg felejtsd el! Többet árt, mint használ.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
Ezt a direktszűrős dolgot hogy érted? Érdekelne a véleményed, kifejthetnéd bővebben.

Előre is köszönöm.

Több kosz megy a mociba egyrészt,másrészt nem a front hideg levegőt kapja a motor,hanem a motortér forró levegőjét,amitől csökken a teljesítmény.

A C14NZ --> C14SE átlakításról pedig Tápiószecső kollegánál érdeklődj.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Megint elgurult a gyógyszerem. <_<

Le lesz cserélve az első fékrendszerem egy Subaru WRX 292mm-es 4-dugattyús Brembo rendszerre.

Holonap megyek érte, ma csak megnéztem, illetve megegyeztünk az árban.

Ennyiért nem szabadott otthagyni, főleg hogy a mostani turbó fékeimre meg már van vevő. :huh:

Át lesz alakítva a Corsa 5x110-es kerékagy lyukosztásra, illetve lesz még pár újdonság, de lehet az egésszel már megvárom a telet és addig a 256mm-es fékek is elegek lesznek, mivel a turbó cuccos már pár héten belül megy a háztól.

Lesz pár eladó cucc is, komplett készre átépített tárcsás A Corsa híd, meg ilyenek. De még nem tuti, majd ha keréken lesz a Corsa az új konfiggal, akkor derül ki, hogy mi lesz.

Itt van nálam Kiskasza Ex-Corsája is. Az alá is kell valami normális fékrendszert varázsolnom, mert ez a mostani elég sovány.

Arra kerülnek fel a Cali turbó nyergeim új tárcsákkal és betétekkel, kap hátra is tárcsákat, szintén új cuccokkal és kap még egy 22-es főfékhengert nagy fékrásegítővel.

Rakok még a kocsi alá nagy keresztstabilizátorokat GSI-ről és emiatt kap másik leömlőt is. Elvileg végre rendesen vezethető lesz az autó.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Szépen lassan nekem is összeáll a kép. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy jobb esetben is csak nyárra lesz belőle valami, mert nem bírok a véremmel és olyasmire is kellett költekeznem, amire nem feltétlenül kellett volna még. :rolleyes:

Vettem egy szett 17-es Y-küllős OPC felnit 205/40R17-es gumikkal. Legkorábban húsvétra kapom meg őket, hacsak nem tudják anyuék valaki mással hazaküldeni.

Akkor meg ugye már hozzá kell húzni az íveket is.

Ezeket vettem meg:

IMG_0066_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Van már ilyenem is, igaz a műszerek még hiányoznak, de ami késik, nem múlik. :)

Lézerszinterezzéssel készültek. Elég ritka cucc, mert egy gyerek meló mellett maszekban csinálja őket kis darabszámban. :)

Sehol máshol nem találkoztam még ilyesmivel.

Gondolkodtam rajta, hogy behuzassam karbonnal, de szerintem senki nem vállalná be. :rolleyes:

Így marad a festés.

IMG_2619_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

IMG_2620_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.