Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Polgáron is fut egy TR, egész jó állapotban.

Lenne egy kérdésem a nagyérdeműhöz. Elérkezett az idő (és a pénz) a Corsa-m fékeinek a megerősítéséhez. Annó egy Astra 256-os fékrendszert ajánlottak. Leírná nekem valaki, hogy ehhez mit kell cserélnem a Corsa-n (méret, típus)? Féktárcsa, féknyereg + betétek. Ezen kívül? A kocsi ABS-es, azzal lesz-e gondom (szerintem nem, mert a jeladó nem a féken van, de inkább kérdezek)? Az autó amúgy egy 97-es Corsa B. Esetleg valaki tudná is szolgáltatni a szükséges alkatrészeket (jobb áron, mint a bolti :rolleyes: )?

Ahogy Wolfi is már mondta, a 256-os tárcsák és nyergek csont nélkül passzolnak, csak ki kell cserélni és kész.

ABS-el nem lesz gond, ugyanúgy fog müködni, ha eddig is jó volt. ;)

De a légtelenítéshez ABS-nél nem tudok hozzászólni, eddig még soha nem csináltam járó motornál, mégis mindig jó lett. <_<

Tárcsából én is csak Brembot, fékbetétböl meg csak Ferodot vennék. Ismerösök próbálkoztak ATE-val, Textarral, stb., de eddig mindenki megbánta, mert elmelegszik az egész.

Haver ATE Powerdiscel és hozzá való betéttel már panaszkodott, hogy ha 160-ról fékezik, már érzi, hogy nem akar normálisan fékezni. Ezzel ellentétben én a Brembo-Ferodo kombóval 200 fölött is fékezhetek és végig szépen adabolható marad, nem puhul fel a fék.

Link to comment
Megosztás:

Akkor ha bemegyek bontóba, akkor hogy kérjem? 256-os Astra F féknyereg vagy csak simán Astra F féknyereg?

Vectra A 2.0 Astra GSi ill. 1.6 16V-től felfelé már nagy fékkel adták ki a gépeket.De amúgy igen.Így kérd.S, max. 3500ft-ot adj csak érte.Annál többért nem szabad megvenni!!!!

Én meg tegnap kellőképpen elkenődtem, mert v.mi elkezdett hülje hangot adni kicsiny autómban.Mint ha zörögne v.mi, úgy csörömpölve.Nah, mondom itt a vég, és amúgy is tele a hócipőm már vele, hogy nem akar rendesen összeállni.A felgyújtás gondolata is megfordult a fejemben.

Ma, pihenten szépen körbejártam a témát.Elsőre a generátort gyanusítottam meg, de nem véletlenül volt az felújítva, szépen csöndesen tette a dolgát.

A hangot továbbra is a motor hátulja felöl hallottam.Vízpumpa........de az még gázabbul adná elő amilye van.

Hirtelen 5lettől vezérelve, aláfeküdtem.Egyértelműen alulról jön a hang.Mint ha v.mi felszabadult volna a kipuff rendszerben.

Motor leállít.Kipufogó megmozgat, úgy határozottan.Hang bemérve.Innen jön.Szépen rángtam végig a rendszert, és végül kikötöttem a Lambdánál.Felvolt lazulva.

Valszeg bele sem lett anno rendesen húzva.Hát mosdt meghúztam.Úgy vadvidékimódjára.Motor beindít, és láss csodát, meggyógyult.

Mindenesetre röhötem egy sort magamon..........kínomban... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Ez most nem segített, mert angolt tanultam. :rolleyes:

Darabja.Tehát ha ilyen 5e.ft-ról regélnek, inkább vegyél a Neten.A használtautón bontódik rengeteg Astra.Én is írtam egy embernek, igaz Astra klíma ügyben, de mivel 1.616V-ből jön, ott van féknyereg is,ami neked jó.S, debreceni az illető!!

Link to comment
Megosztás:

Ebként mitől lehet az, hogy a mechanikus Corsa A GSi műszeregység holt fiktív sebebsséget mutat nékem?

Elvileg váltó méretet tettem fel a kisgépre........(195/50-15)

Amennyire még gyári az az autó, nem is csodálom <_<

Mivel a váltód is más, mint gyárilag volt, és ebből kifolyólag mások benne az áttételek, sztem egyszerűen más W-számú óra kéne bele...

Vagy esetleg csak azóta pontatlan, mióta ez a gumiméret van fenn? 185/60R14-re valóban váltóméret, ez esetben nem értem én sem... :rolleyes:

Viszont az is igaz, hogy a Corsa A alap kerékmérete 145R13, ill. 155/70R13, ahhoz képest ezek nem váltóméretek...

Link to comment
Megosztás:

Ebként mitől lehet az, hogy a mechanikus Corsa A GSi műszeregység holt fiktív sebebsséget mutat nékem?

Elvileg váltó méretet tettem fel a kisgépre........(195/50-15)

Ez azért van, mert eleve nagyon pontatlanok az A Corsa GSI müszerek. Nagyobb kerék van rajta, mint a gyári, mégis többet mutat, mint a valós. Váltómérettel még durvább lenne.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.