Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa tuning


uhuhu

Recommended Posts

Próbáltam este képeket feltenni, de valszeg hackelték a fórumot, úgyhogy inkább elmentem szunyázni, mert kutyamód elfáradtam.Tegnap délután szépen felemeltem a kicsikocsi orrát, aztán fektetve bevonszoltam a motort alá.Éppen nézegettem, hogy akkor az én motorbeemelő teóriámat mennyire tudom átültetni a gyakorlatba, mikor megjelent Paja cartárs, aki látta, hogy ott áll az autóm, és gondolta benéz.

Aztán inkább azt javasolta, hogy a xarakodás helyett inkább szerváljunk egy zsirut, és felhívta az egyik hawerját, aki kölcsön tudta adni.Úgyhogy haza szaladt a kocsiért, meg UFÓ-ért, és elhoztuk a készüléket.

A pincébe levitel után kb. 20 perccel a motor már a helyén volt.Ez a legdurvább az egészben.Minden klaffolt, igaz mindent úgy készítettem elő, ahogy azt Demó javasolta.Szal más lehetőség nem volt! :wub: Ma folyt.köv. :P Meg előtte bontó, és beszerzem még a szükséges sallangokat.

Nagyon köszönöm Pajának a segítséget, mert sztem az én technikámmal zsiru nélkül még most is a motort cibálnám a Corsa orrában.

Link to comment
Megosztás:

Minden klaffolt, igaz mindent úgy készítettem elő, ahogy azt Demó javasolta.Szal más lehetőség nem volt! :P

Igen, de elötte az én Corsámnál egy egész napot szívtam a hibák keresésével és az alkatrészek alakításával.

Tudod, "-Miért nem passzol? -Mert az egész nem idevaló!"! :wub:

Na ez ment egy napig. :P

Link to comment
Megosztás:

Igen, de elötte az én Corsámnál egy egész napot szívtam a hibák keresésével és az alkatrészek alakításával.

Tudod, "-Miért nem passzol? -Mert az egész nem idevaló!"! :wub:

Na ez ment egy napig. :P

V.hogy ez mennyire igaz volt ma, amíg a sebességeket vadásztuk elő belőle!De azért ugyehogy miljen ügyi vook?Ha benne van hátramanteben, akkor elég nehéz 1-2-őt kapcsolni! :P

Viszont villanyászati fronton kész lett a gép, hála neked, Ó SZENT DEMÓ! :lol:

Már csak a kipuffra, és a féltengelyekre várok, aztán inulhat a mandula.Remélem az AC nem fog xarakodni, tehát elég lesz a töltőnyomása.De ha mégsenem, akkor még az is cserés lesz.

Kivi vok! :D

Tartalmas 7vége volt. B)

Link to comment
Megosztás:

Remélem is hogy nem lesz gond, mert ezen a hétvégén is kétszer mentem föl Kecsóra.

Elözö héten csütörtökön lett készen a kocsi és ma már 1600 km van benne. :wub:

Csak nem tudom, hogy hová is mentem olyan sokat és ahhoz képest még nem is tankoltam sokat. :P

Link to comment
Megosztás:

Szinte csak a féltengelytestekre vártam már, hogy guruljon a kisautó.Ma délelőtt közölték, hogy nem lett kész, szal elkeseredtem kellőképpen, mert az A terv kútba esett.Jöljön a B terv, miszerint az 1.5D Corsa A féltengelyteste jó hozzá.Több forrásból is megerősítették, hogy nem jó, mert egyezik a többivel, 1.2 1.4.

Szal B terv is kútba esett.

Jön a C terv, miszerint megpróbálok keresni egy ügyeskezű szagembert, aki gyorsba megcsinálja nekem.

Ha ez sem jönne be, akkor jön a D terv, vagy pedig felkötöm magam. :wub:

Há így............

Link to comment
Megosztás:

Szal B terv is kútba esett.

Jön a C terv, miszerint megpróbálok keresni egy ügyeskezű szagembert, aki gyorsba megcsinálja nekem.

Ha ez sem jönne be, akkor jön a D terv, vagy pedig felkötöm magam. :P

csak vigyázz mert egyre fogynak a tervek, nehogy aztán még egy normális kötelet se találj. :wub:

Link to comment
Megosztás:

csak vigyázz mert egyre fogynak a tervek, nehogy aztán még egy normális kötelet se találj. :wub:

Amilyen cseresznyém van a féltengelyes szzakemberekkel! :P Amúgy holnap olyan helyre mejek, ahol az embörkék roncsderbiznek, és tudnak féltengelycsinázó műhelyet.Meg hátha össze tudnák variálni az ÉN féltengelyeimet is.Legalább a BW erejéig.

Amúgy elhoztam a kipuffot is.Holnap, ha minden összejön, fel is rakom.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos féltengelyek nem lesznek BW-ig, így leghamarabb majd csak szept.30.-án lehet "megcsodálni" a kis masinát.Ma egész délelőtt a féltengelyek után kajtattam, de a heggesztett verzióhoz senki nem adta a nevét.

Ezért nem is vállalták el.

Viszont van helyben egy versenybrigád, akiknek 2db VR6-os mocika van a versenyparipályukban, és úgy okoskodtuk ki a dolgot, hogy BARKAS!!! :P torziós rugóból lesz kiesztergálva a nagy csuklókhoz való féltengely, ezért majd szerválnom kell egy olyan agyrészt is, és megmunkáltatni.Amúgy nekik is ez van beépítve a gépbe, és gond nélkül versenyeznek vele, tehát az én "néhavágta" feelingemet bírnia kell.

Így valszeg hosszabb ideig készül majd a dolog, de többet nem kell vele foglalkoznom.S, úgy döntöttem, üzembiztonság mindenek felett.

Úgyhogy ígyhát...............

De az érem másik oldala, hogy felszabadul 2db Kadett GSi féltengelytest.S, ha kell v.kinek......... :wub: :P

Link to comment
Megosztás:

Viszont van helyben egy versenybrigád, akiknek 2db VR6-os mocika van a versenyparipályukban, és úgy okoskodtuk ki a dolgot, hogy BARKAS!!! :wub: torziós rugóból lesz kiesztergálva a nagy csuklókhoz való féltengely, ezért majd szerválnom kell egy olyan agyrészt is, és megmunkáltatni.

Akkor neked most kívül-belül nagy csuklók lesznek a tengelyeken?

Mennyiért csinálják? Lehet, hogy nekem is kellene, mondjuk csak akkor, ha tutira bírni fogják a terhelést.

Akkor viszont kell még két nagy kerékagy, amit le kell esztergáltatni.

Egészen véletlenül ismerek valakit, akinek van több olyan is otthon. :P

Akkor miután visszaértem Blitzröl, máris kibontok négy nagy agyat és még egyet egy Corsa alól, elviszem munkahelyre és megcsinál(tat)om.

Link to comment
Megosztás:

Egészen véletlenül ismerek valakit, akinek van több olyan is otthon. :wub:

Konkrétan árat is tudsz, hogy mennyiért adja? :P Amúgy meg szerválni kellene még 2db ilyen Barkas torziósrugóstestet, mert én itt az uccsókat hoztam el.Hátha van ott a közelben nálatok, aztán ha a Blitzre elhozod, akkor már 7főn viszem is a fickóhoz.Annyira rossz nem lehet, ha a VR6-os motort elbírja! :P

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lehet hogy én is tok segiteni féltengely témában,mármint barkas cuccban!

Holnap keress meg Wolfi mondok egy két számot akinek lehet ilyen. :wub:

Igyexem, bár délelőttös leszek, de hátha Gepárd elenged! :P Amúgy asszem ki fogom szedni a lengőkarokat is, aztán azok is meg lesznek erősítve.Legyen kerek a dolog.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.