Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Júliusba töltettem fel a klímám, és múltkor beakartam kapcsolni de már nem kapcsol be mert megint elment a gáz. Falnak megyek tőle :o Nyáron szimeringes volt a kompresszor, most meg ami cső csatlakozik a kompresszorra, ott ment el az olaj és a gáz is egybe..

Én még júniusban, de sajna nekem is csak kínlódva indul már be. Idő kell amíg "fel tud annyi nyomást termelni", hogy menni tudjon... Bár nekem a hűtőn vagy egy lyuk, sajna idén nem volt keret a cserére, de jövőre már ildomos lesz. Így is kibírta a görög utat, oda azért kellett :D Kis emlékeztető:

DSCF1005.JPG

Link to comment
Megosztás:

Jól értem, hogy a víz is meleg és nem csak a ventilátor kapcsol be?

A kérdés az, hogy mennyi idő az az állás? Ha pl. beérsz a városba és megállsz egy lámpánál és máris kúszik fel a mutató, majd fél perc után már megy is a venti, nah az nem túl egészséges dolog.

De ha pl. araszolásnál, vagy lámpától lámpáig megyek, majd megállok, majd megint gyorsítok és csak így megy fel lassan a mutató, az még szerintem belefér.

Pl., ma is araszoltam 5 percet és az első fokozat nekem is bekapcsolt már, de ez normális.

igazából nemtűnik melegnek:D 90 foknál kapcsol be szal ha állok a lámpánál és elötte hajtottam akkor eléri a 90 et és már kapcsol is be és kb 90 és a kék feléig hűti vissza nemtudom hol kell kapcsolnia a hőfok gombának de érdekesnek tartom :o

Link to comment
Megosztás:

A hőgomba (hűtőventillátor kapcsoló) különböző hőértékű is lehet, kapcsolhat 82 foknál is, de akár 110-nél is, attól függ milyet veszel. Ha az ember városban is járkál, akkor 92 fok körüli kapcsolás szerintem korrket, mivel a hűtőben lévő folyadék hőfokát nézi, vagyis, ha már ott annyi van, akkor a motor környéke biztos több (persze nyomás alatt magasabb hőfokon forr a víz, de a hő az hő). Dyrasené pl. szerintem teljesen jól működik így XE-nél.

A hőfokjeladó amúgy is (2.0 motornál legalábbis) a termosztát motor felöli részén van, úgyhogy többet kéne mutatnia.

Ha nagyon lassan kúszik fel a mutató, az meg inkább a termosztát hibája lehet, mert pl. túl korán nyit/nem zár rendesen. Hidegen, pl. városban 1-2 km után már illik megmozdulnia a mutatónak.

Link to comment
Megosztás:

Én még júniusban, de sajna nekem is csak kínlódva indul már be. Idő kell amíg "fel tud annyi nyomást termelni", hogy menni tudjon... Bár nekem a hűtőn vagy egy lyuk, sajna idén nem volt keret a cserére, de jövőre már ildomos lesz. Így is kibírta a görög utat, oda azért kellett :o Kis emlékeztető:

http://lh5.ggpht.com/_3HNqnjOHlTU/TGfhsaRk...12/DSCF1005.JPG

Nekem is kellene ilyen óra. Vki esetleg nem tud??

Link to comment
Megosztás:

műanyag lapát :Pezvan eddig birta ugyszoktam tél végén lecserélem a vizet hogy jobb legyen a hűtés télre meg öntök fagyálót mint kiderült annyira nemjó dolog mert a vízpumpának a fagyálló adja a kenést

Ezért rakok bele csak fémlapátosat :o

És normális fagyállót :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hello képzeljétek el most hogy vettem egy vízpumpát és ki lett cserélve :excl: persze a másiknak se volt baja ahogy elnéztük az autó szerelő mikor cserélte a vez szíjat elfokolta az egyik tárcsán egy foggal arébb rakta a szíjat és most derült ki most haverral cseréltük mindent kicentiztünk és teljesen más hangja van a motorna :(

Link to comment
Megosztás:

hello képzeljétek el most hogy vettem egy vízpumpát és ki lett cserélve :lol: persze a másiknak se volt baja ahogy elnéztük az autó szerelő mikor cserélte a vez szíjat elfokolta az egyik tárcsán egy foggal arébb rakta a szíjat és most derült ki most haverral cseréltük mindent kicentiztünk és teljesen más hangja van a motorna :lol:

Ennyit az "autószerelőkről".. :excl: Még jó hogy nem okozott nagyobb bajt! :lol:

Amúgy az a biztos amit te magad csinálsz, itt is látszik! :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sajna annyira nem ismerem közelebbről a 8V motort. Viszont azt már megtanultam, hogy termosztátból érdemes minőségit venni. Itt a fórumon sokunknak a Wahler vált be.

A hibajelenség egyébként mindenképp termosztát körüli problémára utal. Az viszont érdekes amit írtál erről a 4-5mm hézagról. Itt lesz a kutya elásva. Házastul lehet cserélni (tudom drágább)?

Éés Igen!Köszönöm a tanácsot!Tehát a Wahler tényleg működik.Van fűtésem ,nem is akármilyen.Beindítom ebben a retek időben,autózok vele kb.5 percet és

meleget nyom a venti. Aztán beáll seperc alatt a kék és a 90fok közötti vonalra és nem hűl vissza.Mégegyszer köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Éés Igen!Köszönöm a tanácsot!Tehát a Wahler tényleg működik.Van fűtésem ,nem is akármilyen.Beindítom ebben a retek időben,autózok vele kb.5 percet és

meleget nyom a venti. Aztán beáll seperc alatt a kék és a 90fok közötti vonalra és nem hűl vissza.Mégegyszer köszönöm!

Az enyém is úgyan így müködik. Gratula a hibamegoldásodhoz :lol:

Link to comment
Megosztás:

Éés Igen!Köszönöm a tanácsot!Tehát a Wahler tényleg működik.Van fűtésem ,nem is akármilyen.Beindítom ebben a retek időben,autózok vele kb.5 percet és

meleget nyom a venti. Aztán beáll seperc alatt a kék és a 90fok közötti vonalra és nem hűl vissza.Mégegyszer köszönöm!

Nah, ez jó hír :lol: Örülök hogy sikerült megoldani :lol:

Link to comment
Megosztás:

Thor! Klímásnál nehéz kiszerelni a fűtőradiátort? Szerintem be kellek ruházni 1újra, nagyon gyenge a fűtésem:S

Hát az enyémet még nem kellett kiszedni, de gondolom legalább akkora szívás mint a nemklímásat :S

Rengeteg idő, kitartás és türelem kell hozzá :lol: Főleg az első alkalommal. Ne tudd meg mit szenvedtem először Asszonyéval mire kiszedtem, de most már fényévekkel gyorsabb lenne.

Lehet az ecetes takarításod nem volt nagy hatással a radiátorra. Ha jól emlékszem, akkor a radiátort nem mosattad át ugye(csak a teljes rendszert)? Én tuti levenném a tűzfalnál lévő 2 csövet és beáztatnám cillittel (vízkő+rozsda!!!), aztán még vagy 2* 3* átmosnám a vezetékes vízzel.

Tavaly csináltam, de a fűtés még mindig olyan, hogy nem tudom ott tartani a kezem sokáig még az 1es fokozatnál sem.

Kisebb szívás és olcsóbb is ha megcsinálod még ezt a verziót (csövek le a motortérben, 2 félcolos locsolócsövet rá a csonkokra és mehet egy első átmosás, majd a cillitt, majd még ugyanez addig amíg tiszta nem lesz a vízsugár ami átjön a radiátoron).

Link to comment
Megosztás:

Hát az enyémet még nem kellett kiszedni, de gondolom legalább akkora szívás mint a nemklímásat :S

Rengeteg idő, kitartás és türelem kell hozzá :lol: Főleg az első alkalommal. Ne tudd meg mit szenvedtem először Asszonyéval mire kiszedtem, de most már fényévekkel gyorsabb lenne.

Lehet az ecetes takarításod nem volt nagy hatással a radiátorra. Ha jól emlékszem, akkor a radiátort nem mosattad át ugye(csak a teljes rendszert)? Én tuti levenném a tűzfalnál lévő 2 csövet és beáztatnám cillittel (vízkő+rozsda!!!), aztán még vagy 2* 3* átmosnám a vezetékes vízzel.

Tavaly csináltam, de a fűtés még mindig olyan, hogy nem tudom ott tartani a kezem sokáig még az 1es fokozatnál sem.

Kisebb szívás és olcsóbb is ha megcsinálod még ezt a verziót (csövek le a motortérben, 2 félcolos locsolócsövet rá a csonkokra és mehet egy első átmosás, majd a cillitt, majd még ugyanez addig amíg tiszta nem lesz a vízsugár ami átjön a radiátoron).

Én is így csináltam, de semmi:S Középen kb. 20fokos levegőt fúj, oldalt 25öt. Max fokozaton is lehelletnyi a meleg. 25-30fokos levegő kb.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.