Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Hát ezt neked kell eldönteni, hogy mennyire bízol meg magadban :lol: Ha nem nagyon, akkor lehet érdemesebb lenne csináltatni valakivel (nem tudom melyik vidéken laksz).

Amúgy csak csavarozni kell a műanyagokat, de elég sokat tornáztam mire kijöttek a dolgok (szűkös hely miatt), főleg a radiátorral ment el az idő.

Ez bizalomgerjesztő.

Féktárcsákat, üzemanyagszivattyút, kuplung bowdent (út mellett), féltengelyt és egyéb futómű elemeket már szereltem.

Erre viszont azt mondták, hogy inkább bízzam szerelőre, annyira macerás. Ezért is kérdezlek benneteket, hátha tapasztalat alapján tudtok tanácsot adni, nem hallomás alapján :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt "szerencsém" a radiátor kiműtéséhez és visszaszereléséhez.

Tessék pár kép.

A váltóbox és a középkonzol kibontása után. A fűtőventinél a motortérben van 4 csavar és 1 lejjebb középen, azokat is lazítsd ki. :D

A 4 csavart vedd ki a sarkain.

143022-20101225-AdqFrm.jpg

A radiátort megbillented lefelé és kihúzod. Előtte a motortéri bilincseket vedd le és csövet is húzd le a csonkról.

143024-20101225-iJ4G9h.jpg

Ilyen is lehet benne. :lol:

143023-20101225-QMsXJO.jpg

Link to comment
Megosztás:

Akkor próbáld benedvesíteni vele az ujjad valahogy és nyald meg. Ha édeskés, akkor fagyálló.

Mint mondtam, nem vagyok teljesen laikus. A garázs padlóját már kóstoltam (ott egyértelműen a hűtőfolyadék található), a taposónál ez valamiért nem jutott eszembe... pedig nem koszosabb az sem :S

Viszont felvetésed kapcsán jutott eszembe, hogy a hűtőfolyadék elvileg nem fagyhatna bele a szőnyegbe (szerintem), hiszen fagyálló van benne... nálam pedig jég van a gumiszőnyeg alatt... de akkor mitől fagyott le??? glikol elpárolgott belőle?

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt "szerencsém" a radiátor kiműtéséhez és visszaszereléséhez.

Tessék pár kép.

A váltóbox és a középkonzol kibontása után. A fűtőventinél a motortérben van 4 csavar és 1 lejjebb középen, azokat is lazítsd ki. :D

A 4 csavart vedd ki a sarkain.

143022-20101225-AdqFrm.jpg

A radiátort megbillented lefelé és kihúzod. Előtte a motortéri bilincseket vedd le és csövet is húzd le a csonkról.

143024-20101225-iJ4G9h.jpg

Ilyen is lehet benne. :lol:

143023-20101225-QMsXJO.jpg

Ezek alapján szerintem megoldható. (engem meg azzal riogattak, hogy az egész műszerfalat ki kell szedni)

Most már csak szabadidő kell na meg az sem ártana, ha kicsit enyhülne az idő.

Gyanítom, hogy az utolsó képedhez hasonló látványban lesz részem nekem is, mert korábban már találtam egérfészket a kesztyűtartó mögött/alatt

Köszönöm a sok segítőkész tippet! Majd jelzem a végeredményt és megpróbálom dokumentálni is a folyamatot!

Link to comment
Megosztás:

Mint mondtam, nem vagyok teljesen laikus. A garázs padlóját már kóstoltam (ott egyértelműen a hűtőfolyadék található), a taposónál ez valamiért nem jutott eszembe... pedig nem koszosabb az sem :S

Viszont felvetésed kapcsán jutott eszembe, hogy a hűtőfolyadék elvileg nem fagyhatna bele a szőnyegbe (szerintem), hiszen fagyálló van benne... nálam pedig jég van a gumiszőnyeg alatt... de akkor mitől fagyott le??? glikol elpárolgott belőle?

Akkor sanszos, hogy máshol folyik be a víz (esővíz pl.).

Nekem 2 hely volt a kritikus:

1, az előző tulajék sz@rul rakták be a szélvédőt és az egyik sarkánál ömlött be a víz

2, Asszonykáméban és az enyémben is a tűzfal és a szélvédő közötti műanyagnál, valamint a tűzfal közepén lévő eltömődött lefolyócső miatt szivárgott nem kis mennyiségű víz a taposókhoz.

Ami még tipp: Nem tudom milyen állapotban lehet a tűzfalon lévő hangszigetelő szivacsod. Ez iszonyatosan szereti magába szívni a vizet, ha valahol kiszakad.

Én alaposan átnéznék minden lehetséges helyet, mielőtt linkre kicserélnéd a radiátort.

Tehát a leírtak alapján 2 külön problémáról beszélünk, mert van egy hűtőrendszer tömítetlenség a motortérben és (ha tényleg nincs fagyálló a taposóknál) van egy vagy több pont a karosszérián ahol bevezeti a vizet az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

Én alaposan átnéznék minden lehetséges helyet, mielőtt linkre kicserélnéd a radiátort.

Tehát a leírtak alapján 2 külön problémáról beszélünk, mert van egy hűtőrendszer tömítetlenség a motortérben és (ha tényleg nincs fagyálló a taposóknál) van egy vagy több pont a karosszérián ahol bevezeti a vizet az utastérbe.

Kezdek kicsit feszült lenni :lol: Annyi hibalehetőség van, hogy az már bosszantó

Mindenképpen megnyalom a padlót... ha nem fagyállós akkor tényleg meg kell várnom az enyhülést, hogy bele tudjak bújni.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek kicsit feszült lenni :lol: Annyi hibalehetőség van, hogy az már bosszantó

Mindenképpen megnyalom a padlót... ha nem fagyállós akkor tényleg meg kell várnom az enyhülést, hogy bele tudjak bújni.

:D

Türelem! Megcsíped a hibát B)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Mióta megvettem ezt az autót, többek között az a probléma is fenn áll (mint ahogy ezt le írtam az első nap is) hogy a hűtővizem folyamatosan 97-100 fokon áll (ezt hőmérővel is megmértük) és menet közben is többször be kapcsol a ventilátor. A termosztát az jó mert pontosan 92 fokon nyit ki. Ma azon töprengtünk a barátommal aki egyben szerelő, csak sajna nem mindig ér rá, hogy lehetséges az hogy valamilyen hűtőtömítővel önthették fel és az lehet le rakódva benne!? Volt-e már valamelyikőtöknek ilyen problémája? Ti hogyan korrigálnátok ezt az állapotot?

Link to comment
Megosztás:

Igen. Ugyanolyan 100 fokos a víz mint azelőtt.

Hmm, ha valós a hőmérséklet (írtad a hőmérőt), akkor az a kérdés, hogy mi okozza ezt.

Mivel van keringés (új vízpumpa), így sajnos a HF tömítésre tippelnék :D de ez csak kósza tipp. Milyen volt benne a hűtővíz amikor leengedtétek?

Link to comment
Megosztás:

Hmm, ha valós a hőmérséklet (írtad a hőmérőt), akkor az a kérdés, hogy mi okozza ezt.

Mivel van keringés (új vízpumpa), így sajnos a HF tömítésre tippelnék :D de ez csak kósza tipp. Milyen volt benne a hűtővíz amikor leengedtétek?

Tiszta volt, semmi olaj benne, azért gondolok arra hogy valami hűtő tömítővel volt fel öntve valamikor!

Link to comment
Megosztás:

Lehet az egyszerű vízkő is. :D Főleg, ha sima csapvizet használt benne valaki.

Hűtőrendszer leereszt, és átmos. Cillit-es móka. :lol:

A tágulási tartályod milyen? Barnás lötty van benne? :D

Ez a cillites móka hogy működik pontosan? Le ereszem a vizet és az üres rendszerbe öntsem a cillitet? Ha igen akkor mennyit?

Link to comment
Megosztás:

Ez a cillites móka hogy működik pontosan? Le ereszem a vizet és az üres rendszerbe öntsem a cillitet? Ha igen akkor mennyit?

Már kérdezted és Öcsibácsi linkelte is :D

Amúgy igen, leengedni és csak a radiátort töltöd fel cillittel és hagyod ázni. (félcolos kerti locsolócsövet kell a radiátor két végére húzni) Majd vezetékes vízzel átmosod alaposan, majd szükség szerint megint cillit, majd megint átmosós móka, egész addig amíg tiszta nem lesz. Türelemjáték, szerintem nem éri meg összecsapni.

Épp ma mondtam, hogy még mindig iszonyatosan jó a fűtés a kocsiban (tavaly mostam át így).

Link to comment
Megosztás:

Ez a cillites móka hogy működik pontosan? Le ereszem a vizet és az üres rendszerbe öntsem a cillitet? Ha igen akkor mennyit?

Ha a hűtődből esetleg kiszedi a tömítőt a Cillit, akkor sanszos lesz 1 jó hűtőcsere.

Amúgy ezeket a tömítőket úgy kell használni, hogy csak keveset öntünk bele a rendszerbe pont az ilyen dolgok miatt.

Ha az a mennyiség nem lenne elég, még mindig lehet 1 picit utánaönteni. :lol:

Kisebb esély a dugulásra. :D Tapasztalat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.