Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Hol annyi? Mert a héten kértem szervízre árajánlatot, és mindenhol 2000Ft feleti összeg csak a szürő. :lol:

Júniusban vettem Csergőnél a következőket:

levegőszürő.olajszürő.gyertya.vezérléskészlet.ékszij.lackstift. (vízpumpa nem volt benne!)

Az egész futárral kiküldve 33317 pénz volt...

Minden tétel gyári.

Link to comment
Megosztás:

:lol:

hát ez nomális???

honnan veszitek ezeket a baromságokat???

otthon kitalálod, és ide bevésed?

:lol:

Ez úgy volt, hogy, amikor volt az 1 éves revízió (vagy nevezzük bárminek), akkor kértem ajánlatot úgy, hogy viszek olajat, meg úgy hogy Ők adják. És biza ennyi volt a különbség a kettő közöt szervízől függően.

Az, hogy 200l-eres tartályból nyomják, az tényleg csak feltételezés :)

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa cserénél mennyire rizikós, ha utángyárit vesz az ember? (gyári beszállítottnak nevezettet)

Azért fura, mert a gyárira 23500Ft-os ajánlatot kaptam, a másikra 11000Ft-ost.

Szóval valakinek tapasztalat ezekkel az utángyári cuccokkal?

Link to comment
Megosztás:

Vízpumpa cserénél mennyire rizikós, ha utángyárit vesz az ember? (gyári beszállítottnak nevezettet)

Azért fura, mert a gyárira 23500Ft-os ajánlatot kaptam, a másikra 11000Ft-ost.

Szóval valakinek tapasztalat ezekkel az utángyári cuccokkal?

van... szarok :lol:

vagyis lehet hogy elmegy a következő szijcseréig, de ha nem akkor az nagyonsokba kerül...

Link to comment
Megosztás:

van... szarok :lol:

vagyis lehet hogy elmegy a következő szijcseréig, de ha nem akkor az nagyonsokba kerül...

Köszi!

Akkor marad a gyári.

Sokba kerül? Miért? Max elkezd folyatni, nem?

A gyári 60e km cserét bír csak, vagy ez mehet többet?

Havernak mondták szakszervízben (1.4 G Astra, 99-es), hogy elmegy 120e km-t is a gyári, tehát 2 szíjcserét ki szokott bírni. (azt 60-nál javasolták neki)

Ehhez mit szólsz?

Amúgy akkor nem veszem meg a gyárit boltban, hanem beballagok szakszervízbe és elvileg 4+ akcióban is 25k körül van, de munkadíjastól...

Bár az fura, hogy a reklámban sem konkrét összeget írnak, hanem 25-31k-ig, ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor marad a gyári.

Sokba kerül? Miért? Max elkezd folyatni, nem?

A gyári 60e km cserét bír csak, vagy ez mehet többet?

Havernak mondták szakszervízben (1.4 G Astra, 99-es), hogy elmegy 120e km-t is a gyári, tehát 2 szíjcserét ki szokott bírni. (azt 60-nál javasolták neki)

Ehhez mit szólsz?

Amúgy akkor nem veszem meg a gyárit boltban, hanem beballagok szakszervízbe és elvileg 4+ akcióban is 25k körül van, de munkadíjastól...

Bár az fura, hogy a reklámban sem konkrét összeget írnak, hanem 25-31k-ig, ha jól emlékszem.

Ha beáll, akkor a vezérlésed is bánhatja. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!

Akkor marad a gyári.

Sokba kerül? Miért? Max elkezd folyatni, nem?

A gyári 60e km cserét bír csak, vagy ez mehet többet?

Havernak mondták szakszervízben (1.4 G Astra, 99-es), hogy elmegy 120e km-t is a gyári, tehát 2 szíjcserét ki szokott bírni. (azt 60-nál javasolták neki)

Ehhez mit szólsz?

vagy el kezd gfolyni, magy megáll, és akkor leszakad a vez.szij, és akkor jön a motorösszeakadás...

én ezen nem sporolnék...

amugy a gyári az általában 2 vezérmüszijat kibír.

vegyél gyárit, ha jólemlékszem akkor 24.990 munkadijastul, a 31 ezres az a z 1.2 é...

Link to comment
Megosztás:

vagy el kezd gfolyni, magy megáll, és akkor leszakad a vez.szij, és akkor jön a motorösszeakadás...

én ezen nem sporolnék...

amugy a gyári az általában 2 vezérmüszijat kibír.

vegyél gyárit, ha jólemlékszem akkor 24.990 munkadijastul, a 31 ezres az a z 1.2 é...

Köszi a válaszokat, mindenképpen a gyári lesz rá.

Tavasszal lesz kb a vezérlés csere. (igaz, ehhez megvannak már a cuccaim, természetesen gyári)

Amúgy mibe fáj kb egy vezérlés csere, csak munkadíjban? Időben gyorsan megvan?

Corsa gyorsan megvolt, azt megcsináltam itthon is, de ennek nem állnék neki, mert nem ismerem.

Elrettentett a haver rönyója, amihez pl spec szerszám kell. (nem tudom g astráéknál mi a módi, marad a szakszerviz)

Még egy kérdés Uhu!

Első lengéscsillapító csere kb mibe fáj ezeknél? (Caravan, és ugye csak párban)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tanácsotokat szeretném kérni.

Még nincs 1 hónapos a kocsi, de már most 620km-et tettem bele.

Átvételkor mondták, hogyha gyorsan pörögnek bele a km-ek, akkor célszerű lenne a gyári motorolajat cserélni, csak arra nem emléxem, hogy 2000km vagy 5000km volt a táv, amit mondtak... :lol:

Nekem valamiért a 2000km rémlik, reális?

Jah, kerepesi úti wallishoz viszem majd a masinát, nem tudom itt hogy megy, leadom kocsit és megcsinálnak mindent, vagy esetleg én személyesen mondjam milyen motorolajat szeretnék vagy vmi... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem kötelező, de ajánlott cserélni az olajat. A 2000km-er, kiváló időpont erre! :) Hogy a GM olajat vagy más gyártó termékét rakod-rakatod bele: az gusztus kérdése! :lol:

Értem és köszi! :lol:

Akkor még csak annyit, hogy érdemes vmi saját olajat kéretni bele (mittomén' vmi castrol stb.) vagy teljesn jó amit alapból ők belepakolnak? :P

Link to comment
Megosztás:

Értem és köszi! :lol:

Akkor még csak annyit, hogy érdemes vmi saját olajat kéretni bele (mittomén' vmi castrol stb.) vagy teljesn jó amit alapból ők belepakolnak? :lol:

A lényeg, hogy sűrűn cseréld..max 10-12 ezrenként, persze szűrővel 1ütt..nekem Mobil 1 Protection Formula van benne...én abban bízom, persze gusztus kérdése :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Dunaharaszti közelében keresek megbízható OPEL szervizt 99-es G astrámhoz.

Az Opel Molnárról mi a vélemény?

145 ezer van a gépben. Milyen szerviz szükséges ilyenkor. Második autó, keveset megyünk vele. Majd egy éve volt olaj cserén. Most kivillant a szervíz jelző lámpa.

Mit és mennyiért csinálnak rajta?

Köszi

Som@

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Dunaharaszti közelében keresek megbízható OPEL szervizt 99-es G astrámhoz.

Az Opel Molnárról mi a vélemény?

145 ezer van a gépben. Milyen szerviz szükséges ilyenkor. Második autó, keveset megyünk vele. Majd egy éve volt olaj cserén. Most kivillant a szervíz jelző lámpa.

Mit és mennyiért csinálnak rajta?

Köszi

Som@

Az vmi más lehet...vmi gond vana géppel...ha szervíz, akkor a digiten szokott jelezni az INSP felirat, de ha vmi gond van akkor jelez a másik! legalábbis szerintem...

Link to comment
Megosztás:

Nem. Rosszul írtam. Az INSP felirat gyullad ki minden egyes gyújtás ráadáskor.

Hova és kihez érdemes vinni Dunaharaszti közelében?

szervízre figyelmeztető, otthon is kitörölhető olvass vissza, hogy kell, mert le van írva sok helyen

_________________________

lenne egy kérésem

le tudná nekem írni vki hogy mi szokott elkopni a futóműnél?

értem ezalatt, hogy a 4 és fél év és 50ekm után már érdekes hankogat lehet hallani egy nagyobb úthibánál.

mik azok amiket cserélni szoktak és csak tippre lehet őket cserélni, vagy mindengyiknek megvan a maga jellegzetessége?

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Tanácsotokat szeretném kérni.

Még nincs 1 hónapos a kocsi, de már most 620km-et tettem bele.

Átvételkor mondták, hogyha gyorsan pörögnek bele a km-ek, akkor célszerű lenne a gyári motorolajat cserélni, csak arra nem emléxem, hogy 2000km vagy 5000km volt a táv, amit mondtak... :lol:

Nekem valamiért a 2000km rémlik, reális?

Jah, kerepesi úti wallishoz viszem majd a masinát, nem tudom itt hogy megy, leadom kocsit és megcsinálnak mindent, vagy esetleg én személyesen mondjam milyen motorolajat szeretnék vagy vmi... :lol:

Üdv!Én tavaly vettem a gépet és azt javasolták,hogy 2500km körül végeztessek egy kiegészítő olajcserét.Akkor éppen úgy értem rá,hogy 2700km-nél értem oda a szervízbe.Szerintem az mindegy,hogy 2000-nél vagy 2500-2700-nál cserélsz-e,a lényeg,hogy ne menj el az első olajjal 10-15000-t vagy netán még többet(ahogy írják a könyvben:30.000km).A későbbiekben is max.15.000-ként cserélek majd.Itt Pécsett csináltattam és bent is lehettem a műhelyben amíg lecserélik.A számlán ez áll:olajszűrő,olajleeresztő alátét,5W-40-es Agip olaj.Így ez az akció 17500Ft volt itt és 1 éve(1.6-os motor)!Manapság nem tudom mennyi lenne,majd csak jövőre kell mennem hozzájuk,ha addig minden jól megy! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.