Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

https://lh3.googleusercontent.com/-EUhsas_kbfM/VDojuCLc9nI/AAAAAAAAFuc/zUHlN9RwfUA/s640/DSC_0718.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-Kr4VFMicKEY/VDojuh-4AqI/AAAAAAAAFuk/x7YvhpMTzK8/s640/DSC_0717.jpg

Nekem ilyenek a tornyoknál.

Ez nagyon eláll?

Jövő hónapban műszaki, a szerelőm elvileg megnézte a verdát, és csak a törött hátsó rugókat cserélné...

Link to comment
Megosztás:

http://autoakkubolt.hu/auto-akkumulatorok/113-varta-black-dynamic-12v-45ah-j.html

Szerintetek ez jó lehet?

Z14XE klíma nélküli

még egy riasztó van benne plusz fogyasztóként...

Gyárilag 44Ah akksi volt benne.

Vagy még ezen gondolkodtam:

http://autoakkubolt.hu/41-banner-power-bull-12v-44ah-jobbos.html

Kell nekem nagyobb??

A mostani akku 53Ah 470A, de eléggé haldoklónak tűnik.

Megnézték a generátoromat, elvileg jó volt, és az egyik kábelen, pontosabban a + akku sarun tűntek el a voltok.

Most már megvan a 14V töltés közben.

Sok felkapcsolt fogyasztó (fényszóró, ablakfűtés, belső keringető 3-ason) mellett se megy most már 13V alá.

Korábban 12V alá is csusszant ilyen esetben.

Szerintem az akksi sem 100-as...

Menet közben csak a generátor táplálja a rendszert, vagy az akksi is beleszól?

Opcom-al néztem menet közben, most már sokkal egyenletesebb a feszültség, nem változik annyiszor mint korábban.

Egyenletesen 13 V fölött van, korábban ingadozott elég gyakran 11,5-13,7 V között. Most stabil.

Egyszer vettem észre csökkenést benne, amikor álló helyzetben voltam, majd épp elindultam, szerintem akkor pont a hűtőventilátor is bekapcsolt.

Az indítás reggelente még mindig csak hosszasabb tekerés után sikerül.

Második indítás már pöccre.

Amit még megfigyeltem a saru csere óta, nem tudom előtte volt-e ilyen.

Amikor indítózok, és pörög az önindító, az üzemanyag szintjelző elkezd ütemesen (az önindító ritmusára) visszafelé (a nulla irányába) táncolni, majd ha beindul felmegy szintre. :blink:

Vagy lehet most csak azért veszem észre mert félig van a tank? :D

Mostanában csak kevesebb volt benne...

Tapasztalt már valaki ilyet?

Nekem Varta van, de szerintem a Banner jobb! ;) (motoromban olyan volt, egyszer nem cseréltem!!)

Akksi sarukon kellene mérni, az Opel az 14V felett tölt, nekem 14,2-14,4V között van.

Nekem mikor kezdte megadni magát akkor annyi volt, hogy reggel télen érezni lehetett, hogy 2-3 indítást már nem bírna, de fel bírta nyomni. (és reggel csak 12-12,1V volt. DSO-val (tárolós szkóp) meg lehetne mérni indításkor nálad mi zajlik le. ;) Annó tettem fel képet, milyen a jó.

https://lh3.googleusercontent.com/-EUhsas_kbfM/VDojuCLc9nI/AAAAAAAAFuc/zUHlN9RwfUA/s640/DSC_0718.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-Kr4VFMicKEY/VDojuh-4AqI/AAAAAAAAFuk/x7YvhpMTzK8/s640/DSC_0717.jpg

Nekem ilyenek a tornyoknál.

Ez nagyon eláll?

Jövő hónapban műszaki, a szerelőm elvileg megnézte a verdát, és csak a törött hátsó rugókat cserélné...

Ez jó, nekem is kicsit eláll, de tünet semmi. Jó az.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

https://lh3.googleusercontent.com/-EUhsas_kbfM/VDojuCLc9nI/AAAAAAAAFuc/zUHlN9RwfUA/s640/DSC_0718.jpg

https://lh5.googleusercontent.com/-Kr4VFMicKEY/VDojuh-4AqI/AAAAAAAAFuk/x7YvhpMTzK8/s640/DSC_0717.jpg

Nekem ilyenek a tornyoknál.

Ez nagyon eláll?

Jövő hónapban műszaki, a szerelőm elvileg megnézte a verdát, és csak a törött hátsó rugókat cserélné...

Alig egy éve lengéscsillapítókat (Sachs) cseréltük, stabpálcát (Meyle) és a toronyszilenteket (Ruville) szintén cseréltük (nem kellett volna feltétlenül, de ha már szétbontottuk nem akkora összeg). Akkor is és most is kb úgy néz ki mint a képeken.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem Varta van, de szerintem a Banner jobb! ;) (motoromban olyan volt, egyszer nem cseréltem!!)

Akksi sarukon kellene mérni, az Opel az 14V felett tölt, nekem 14,2-14,4V között van.

Nekem mikor kezdte megadni magát akkor annyi volt, hogy reggel télen érezni lehetett, hogy 2-3 indítást már nem bírna, de fel bírta nyomni. (és reggel csak 12-12,1V volt. DSO-val (tárolós szkóp) meg lehetne mérni indításkor nálad mi zajlik le. ;) Annó tettem fel képet, milyen a jó.

Ez jó, nekem is kicsit eláll, de tünet semmi. Jó az.

Végül is a Bannert ideadják 15k-ért beszámítva a régi akkut.

Holnap szerintem cserélem.

Link to comment
Megosztás:

Amit még megfigyeltem a saru csere óta, nem tudom előtte volt-e ilyen.

Amikor indítózok, és pörög az önindító, az üzemanyag szintjelző elkezd ütemesen (az önindító ritmusára) visszafelé (a nulla irányába) táncolni, majd ha beindul felmegy szintre. :blink:

Vagy lehet most csak azért veszem észre mert félig van a tank? :D

Mostanában csak kevesebb volt benne...

Tapasztalt már valaki ilyet?

Többen tapasztaltunk már ilyet, nekem még új aksival is csinálta. Nem sikerült rájönnöm 3 év alatt, hogy mivel lehet összefüggésben, szerintem ne foglalkozz vele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Végül is a Bannert ideadják 15k-ért beszámítva a régi akkut.

Holnap szerintem cserélem.

Na. Megvettem a Bannert.

Azért rámérettem előtte a régi akkura. (közel 4 éves volt már, 53Ah/470A)

Ennek a kereskedőnek precízebb/modernebb műszere volt mint a másiknak...

Töltésem van végre rendesen.

Az mondta a csóka, hogy leállítás után már elég hamar ejtette a feszültséget az akksi.

Majd rámért az indítóáramra is, 300-335A között volt...

A műszer ki is írta hogy rossz az akksi, cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

A tanksapka nektek is fellazul két tankolás között? Mondjuk én 12 litereket szoktam tankolni. Ez okozhat problémát? Cserélhető a tömítésé? Valamint a műanyag fedél ami elzárja a tanksapkát, annak a tömítése is eláll... sokszor vizes a tanksapka esőben.

Igen, éppen kb 1-2 hete cseréltem én tömítést a műanyag fedél alatt. Szerintem a sapkában hacserélsz tömítést, az nem gond, mert az astrán a gumi cuccok finoman kifejezve pocsékok.

Na. Megvettem a Bannert.

Azért rámérettem előtte a régi akkura. (közel 4 éves volt már, 53Ah/470A)

Ennek a kereskedőnek precízebb/modernebb műszere volt mint a másiknak...

Töltésem van végre rendesen.

Az mondta a csóka, hogy leállítás után már elég hamar ejtette a feszültséget az akksi.

Majd rámért az indítóáramra is, 300-335A között volt...

A műszer ki is írta hogy rossz az akksi, cserélni kell.

Mondjuk nem baj ha megvetted, mert a hideg beálltával tuti megadta volna magát valamelyik reggel. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ma felnyitottam a motorháztetőt, furcsa szivárgást látok az olajsapka körül, meg a szűrőnél is. Van okom az aggodalomra? Vagy jöhet a csere, most ment kb 15.000km-t (9 hónapot) az előző csere óta és akkor minden ok?

Lefotóztam:

http://kepfeltoltes.hu/141018/20141018_155032_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141018/20141018_155026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi szépen!

Módosítva : meggyleves
Link to comment
Megosztás:

Nem csoda, mivel a második van a Z14XE-hez. :) Az elsőnél a Z14XEP van a leírásban (Mihez jó? fülön).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Most már értem, a jelenlegi hasonlít arra, amit a Z14XEP-hez ír! Leesett... :D

Vegyél a legolcsóbból 1-1 darabot, aztán próbáld meg hátha mindkettő jó, csak másképp néz ki. ;)

Így képen semmi különbséget nem látok a menetek között, csak a csavar feje között. Igazából csak tartalékba kell. Most lesz XEP, azt ha nem jó legközelebb majd a másik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ma felnyitottam a motorháztetőt, furcsa szivárgást látok az olajsapka körül, meg a szűrőnél is. Van okom az aggodalomra? Vagy jöhet a csere, most ment kb 15.000km-t (9 hónapot) az előző csere óta és akkor minden ok?

Lefotóztam:

http://kepfeltoltes.hu/141018/20141018_155032_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141018/20141018_155026_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Köszi szépen!

Nálam az olajbeöntő sapka "O" gyűrüje volt a ludas, azért szivárgott az olaj a sapkánál. Kicseréltem, és OK.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vegyél a legolcsóbból 1-1 darabot, aztán próbáld meg hátha mindkettő jó, csak másképp néz ki. ;)

A legolcsóbból ne vegyen, mert az nem lesz jó. Én megvettem a középárfolyamba tartozó Febi-t, és miközben húztam, letört a feje. :blink:

Sose hittem volna hogy egy csavart is el lehet rontani a gyártás során, de úgy tűnik mégis... mérgemben megvettem a gyárit, majd' 2000Ft-ért, az legalább jó.

Egyébként a két csavar egyforma, csak a fejkialakításuk különbözik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A legolcsóbból ne vegyen, mert az nem lesz jó. Én megvettem a középárfolyamba tartozó Febi-t, és miközben húztam, letört a feje. :blink:

Sose hittem volna hogy egy csavart is el lehet rontani a gyártás során, de úgy tűnik mégis... mérgemben megvettem a gyárit, majd' 2000Ft-ért, az legalább jó.

Egyébként a két csavar egyforma, csak a fejkialakításuk különbözik.

Nem akartam a legolcsóbbat, GM-t terveztem, na szuper akkor jó lesz az amit az XEP-hez néztem ki mert most is olyan van benne.

Link to comment
Megosztás:

Vehetsz 45Ah-s akkut is, az is elég lesz bele.

A 60Ah-s feltöltött körülbelül 10 órát tudja elhajtani harmadik fokozaton. Attól is függ, milyen az átalakító hatásfoka. Kisebb fokozaton értelemszerűen tovább el tudja hajtani, de igazából le kellene mérni, hogy mekkora az áramfelvétele a cuccnak. Azért egy 5-6 óránál többre reálisan ne számítsanak, mert az akku valós kapacitása is kérdéses, hogy megvan-e még 60Ah, tekintettel a két éves korára.

Ismét hozzátok fordulnék segítségért! Nem teljesen tartozik ide, de sajnos nincs megbízható, hozzáértő ismerősöm, akit meg tudok kérdezni, én pedig nem értek hozzá.

A központi fűtés pumpájához kell egy akku, ami áramszünet esetén meg tudja hajtani a pumpát. A pumpán ezek az adatok szerepelnek:

I. fokozat: 32W/0,15A

II. fokozat: 48W/0,22A

III. fokozat: 62W 0,28A

Általában III. fokozaton van.

1) egy 45Ah-es akku elegendő erre a célra? Kb. mennyi ideig tudná meghajtani a pumpát III. fokozaton egy 45Ah-es akku? Mert a szomszéd (okoskodós fajta) 70Ah vagy afelettit ajánlott, de szerintem teljesen felesleges, nem? 45-55Ah körülire gondoltam, az indítóáram erőssége itt egyáltalán nem szempont, olyat választok, amire a legtöbb garancia van (Varta azt hiszem 3 év).

Megvan hozzá a töltő is, amire folyamatosan rá van kapcsolva az akku és arra van kötve a pumpa is.

2) A pumpa az előszobában van. Az akku és a töltő pedig az előszobaszekrény alsó polcán, szekrényajtó mögött. Az okoskodó szomszéd szerint ez nem jó, mert az akkunak van nagyon káros kipárolgása, ami tönkreteszi a bútort és veszélyes a szüleimre is, akik pl. gyakran ülnek le az előszobában kávézni. Igaz ez vagy hülyeség? Mert ha valóban káros lehet, akkor ki kell vezetni az udvarra, de ott meg jó hideg van:), szóval az biztos nem tesz jót az akkunak. A lényeg, valóban okozhat ez gondot, hogy ott van az akku?

Köszönöm előre is a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Ismét hozzátok fordulnék segítségért! Nem teljesen tartozik ide, de sajnos nincs megbízható, hozzáértő ismerősöm, akit meg tudok kérdezni, én pedig nem értek hozzá.

A központi fűtés pumpájához kell egy akku, ami áramszünet esetén meg tudja hajtani a pumpát. A pumpán ezek az adatok szerepelnek:

I. fokozat: 32W/0,15A

II. fokozat: 48W/0,22A

III. fokozat: 62W 0,28A

Általában III. fokozaton van.

1) egy 45Ah-es akku elegendő erre a célra? Kb. mennyi ideig tudná meghajtani a pumpát III. fokozaton egy 45Ah-es akku? Mert a szomszéd (okoskodós fajta) 70Ah vagy afelettit ajánlott, de szerintem teljesen felesleges, nem? 45-55Ah körülire gondoltam, az indítóáram erőssége itt egyáltalán nem szempont, olyat választok, amire a legtöbb garancia van (Varta azt hiszem 3 év).

Megvan hozzá a töltő is, amire folyamatosan rá van kapcsolva az akku és arra van kötve a pumpa is.

2) A pumpa az előszobában van. Az akku és a töltő pedig az előszobaszekrény alsó polcán, szekrényajtó mögött. Az okoskodó szomszéd szerint ez nem jó, mert az akkunak van nagyon káros kipárolgása, ami tönkreteszi a bútort és veszélyes a szüleimre is, akik pl. gyakran ülnek le az előszobában kávézni. Igaz ez vagy hülyeség? Mert ha valóban káros lehet, akkor ki kell vezetni az udvarra, de ott meg jó hideg van:), szóval az biztos nem tesz jót az akkunak. A lényeg, valóban okozhat ez gondot, hogy ott van az akku?

Köszönöm előre is a segítséget!

A keringetőhöz szinuszos kimeneti feszültség kell. (nem jó bármilyen szünetmentes)

Mivel alakítanád át?

Ha az átalakítás hatásfoka 90%, akkor is 62*1,1= 68,5W, azaz 5,7A-es terhelés. Az akksi kapacitása ha 45Ah, akkor maximum 45/5,7= 7,9h-t bírna. De ez ideális eset! Én biztonsággal 5-6 órát mondanék. Ha variálni akarsz csak a számokat átvariálod, és kész. ;)

De mennyi időre kellene? Ha elmegy az áram, nem teszel több fát a kazánba (vagy kikapcsolod, ha gáz), és 5 óra elég kell hogy legyen. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ismét hozzátok fordulnék segítségért! Nem teljesen tartozik ide, de sajnos nincs megbízható, hozzáértő ismerősöm, akit meg tudok kérdezni, én pedig nem értek hozzá.

A központi fűtés pumpájához kell egy akku, ami áramszünet esetén meg tudja hajtani a pumpát. A pumpán ezek az adatok szerepelnek:

I. fokozat: 32W/0,15A

II. fokozat: 48W/0,22A

III. fokozat: 62W 0,28A

Általában III. fokozaton van.

1) egy 45Ah-es akku elegendő erre a célra? Kb. mennyi ideig tudná meghajtani a pumpát III. fokozaton egy 45Ah-es akku? Mert a szomszéd (okoskodós fajta) 70Ah vagy afelettit ajánlott, de szerintem teljesen felesleges, nem? 45-55Ah körülire gondoltam, az indítóáram erőssége itt egyáltalán nem szempont, olyat választok, amire a legtöbb garancia van (Varta azt hiszem 3 év).

Megvan hozzá a töltő is, amire folyamatosan rá van kapcsolva az akku és arra van kötve a pumpa is.

2) A pumpa az előszobában van. Az akku és a töltő pedig az előszobaszekrény alsó polcán, szekrényajtó mögött. Az okoskodó szomszéd szerint ez nem jó, mert az akkunak van nagyon káros kipárolgása, ami tönkreteszi a bútort és veszélyes a szüleimre is, akik pl. gyakran ülnek le az előszobában kávézni. Igaz ez vagy hülyeség? Mert ha valóban káros lehet, akkor ki kell vezetni az udvarra, de ott meg jó hideg van:), szóval az biztos nem tesz jót az akkunak. A lényeg, valóban okozhat ez gondot, hogy ott van az akku?

Köszönöm előre is a segítséget!

Olyan nagyon nem párolog, mert ha nagyon párologna, akkor gyorsan elfogyna belőle az anyag. Viszont néhány akkun szokott lenni egy kivezető cső, ami pont erre van, hogy az esetleg kipárolgó dolgot kivezesse, na azt a csövet ha kitoldod, és kivezeted az udvarra, akkor bent biztos nem marad semmi. De ilyen kipárolgás csak túltöltéskor fordul elő, amikor a vizet bontani kezdi az akku (14,2-14,4V felett), neked ezt nem szabad megengedned, 14V-tól nem kellene feljebb menni állandó jelleggel. Én simán együtt tudnék élni vele az előszobában, az általában kellően szellős hely egyébként is.

Link to comment
Megosztás:

A keringetőhöz szinuszos kimeneti feszültség kell. (nem jó bármilyen szünetmentes)

Mivel alakítanád át?

Ha az átalakítás hatásfoka 90%, akkor is 62*1,1= 68,5W, azaz 5,7A-es terhelés. Az akksi kapacitása ha 45Ah, akkor maximum 45/5,7= 7,9h-t bírna. De ez ideális eset! Én biztonsággal 5-6 órát mondanék. Ha variálni akarsz csak a számokat átvariálod, és kész. ;)

De mennyi időre kellene? Ha elmegy az áram, nem teszel több fát a kazánba (vagy kikapcsolod, ha gáz), és 5 óra elég kell hogy legyen. ;)

Köszönöm szépen! Kb. így számoltam én is, ez alapján a 45Ah is bőven elég. Egy cserépkályha, ami át van szakszerűen alakítva a központira, és azért van bent az előszobában a pumpa:) És ahogy írod, 4-5 óra bőven elegendő, hogy ne legyen baj áramszünet esetén, pont ezért is kell.

Az átalakítót a központi fűtést szerelő cég adta, egy elég nagy doboz, ami kimondottan a pumpához van, nem számítógépes szünetmentes vagy ilyesmi. Feltételezem, hogy megfelelő a keringetőhöz, sőt, szinte biztos vagyok benne, mert mondta is, hogy a UPS nem jó. Csak kell hozzá egy akku.

Van egy 65Ah Mombat az autómban, kb. két éves. Vagy azt átrakjuk oda, és akkor az 11 óra, biztonsággal 7-8 óra, ami több, mint elegendő, még fűteni is lehet:) És a két éves akku ilyen körülmények között valószínű, hogy elég sokáig bírja is, mert nincs se túl melegben se túl hidegben. Valamint aránylag ritkán és azt is rövid időre van használatban, ellenben végig a töltőn van, ami lekapcsol, ha feltöltötte és ha jól tudom, átkapcsol csepptöltésre, ami külön jó az akkunak. Elvileg így elég sokáig kell, hogy bírja.

Az autómba meg veszek egy gyári 55Ah új akkut, Bosch S3 vagy Exide (amelyikre több garanciát kapok, Exide 36 hónap asszem), egyrészt bőven elég kell, hogy legyen a gyári 55Ah méret, másrészt jön a tél, csillaggarázst nem szeretik az akkuk:( Mi a legalsó indítóáram erősség, ami alá nem érdemes menni? Az autóban alapfelszereltség (klíma, ABS, egyszerű mp3-as).

Link to comment
Megosztás:

Olyan nagyon nem párolog, mert ha nagyon párologna, akkor gyorsan elfogyna belőle az anyag. Viszont néhány akkun szokott lenni egy kivezető cső, ami pont erre van, hogy az esetleg kipárolgó dolgot kivezesse, na azt a csövet ha kitoldod, és kivezeted az udvarra, akkor bent biztos nem marad semmi. De ilyen kipárolgás csak túltöltéskor fordul elő, amikor a vizet bontani kezdi az akku (14,2-14,4V felett), neked ezt nem szabad megengedned, 14V-tól nem kellene feljebb menni állandó jelleggel. Én simán együtt tudnék élni vele az előszobában, az általában kellően szellős hely egyébként is.

Hát, most meg is nyugtattál meg nem is:) Nem hiszem, hogy van kivezető cső az akkun, de ha van is, nem lenne könnyű kivezetni az udvarra:) Elvileg ugye az átalakító, ami egyben a töltő is, nem töltheti túl, de erről fogalmam sincs, mert automata az egész, semmit nem lehet állítani rajta, csak azt, ha jól emlékszem, hogy gyorstöltés ki vagy be, ellenkező esetben "normál" töltésen van. Én a normálon hagytam. Az biztos, hogy lekapcsol, mert ki lett próbálva, vagyis a feltöltött akkut nem akarta tölteni tovább. Hogy ez hány V-nál meg hogy, ezt nem tudom sajnos.

Valóban többet van nyitogatva a bejárati ajtó, de azért egész este csukva van, valamint oda járnak dohányozni a szülők, ezért szoktak ott lenni elég sokat. Akkor nyugodtan mehet a szekrénybe az akku, nem történhet baj?

Illetve mi történhet? Komoly gondot is tudna okozni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.