Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Mai nap fejleménye:

Szerviz felhív, és mondták, hogy tudnak róla és természetes meg is nézik amikor be tudom vinni! Elintézve! Köszönöm a tegnapi gyors infokat.

Az előtét ellenállást kiszedve, a hiba egyből látható volt a közepén lévő szerintem hővédő elem (ami rézből van) forrasztása elvált, megforraszt visszatesz, és láss csodát működik. Remélem töbször nem kell szétszedni, nincs ott túl sok hely.

Viszatérve a lenti számolgatásra, szerintem:

- LPG annak éri meg aki sokat jár vele, mert nem olcsó átállni rá

- utánolvasva a E85-nek ha megemelik az áfáját akkor felejtős, amúgy nem irtatok róla túl sok jót, és nagyon meg se éri így sem a többlet fogyasaztás miatt.

Az egyik oladlon találtam leirásokat az esetleges tipus hibákra, még 1 érdekes lehet közöttük:

Emellett a gyári twinport láncos (Z10XEP, Z12XEP, Z14XEP) vízpumpákon van egy kicsi műanyag vízcsőcsonk, ami rendszeresen eltörik. Ez nem is volna baj, csak általában későn veszik észre és besül a motor. Érdemes kicserélni fémre, amg nem késő!

Ez mennyire komoly történet, és nincs valakinek egy kép erről hogy mi is kell keresni? És mennyibe fáj ez a mutatvány?

Arra jutottunk, hogy 2007től van benne fém, előtte műanyag volt, szóval a tiedben műanyag van elvileg.

z14xep-mj-08-combo.jpg

Itt a képen az Ecotec felirattal egy vonalban bal oldalt lévő csonk csője az, ami rámegy a blokkra bal oldalt.

Link to comment
Megosztás:

Itt volt róla szó!

Vannak jobb képek is!

A fentiről is kibogarásztam volna volt, de így nagyon tuti majd holnap jól megnézem mi a helyzet azzal, azt már ha ott leszek az átvizsgáláson lehet le is cseréltetem az opelesekkel. :lol:

Ez nap totál siker mindent sikerült megtudni, és elintézni.

Asszem neki fogok az astra általános műszaki problémák fejezetnek és olvasgatok ha van időm( elég hosszú jobb mint egy teleregény a TV-ben :lol:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Nagyon királyok vagytok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

7 éves G Astrám eredeti, gyári akkumulátora megadta magát ( jó sokáig bírta)!Kérdésem, hogy mit javasoltok, milyet vegyek bele? Gondolom a 12V, 55ah az alap, de milyen márkát meg esetleg pesten, hétvégén hol lehet ilyenkor kapni?:lol:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

7 éves G Astrám eredeti, gyári akkumulátora megadta magát ( jó sokáig bírta)!Kérdésem, hogy mit javasoltok, milyet vegyek bele? Gondolom a 12V, 55ah az alap, de milyen márkát meg esetleg pesten, hétvégén hol lehet ilyenkor kapni?:lol:

Köszönöm!

Bevált csapaton nem érdemes változtatni. Jó a gyári, az első nekem is 6 évet bírt. Érdemes megnézni szervizben, hátha éppen akciózzák, vagy pl. Csergő.

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!

Ma felhívtam a Csergő Kft-t és azt mondták, hogy az 55Ah-s aksi gyártását állítólag már beszüntették (fura) és csak 50 Ah-st meg 60 Ah-st tudna adni-előbbi 23 ezer utóbbi több, mint 30 ezer....Na szerintem egy akkumulátor, még ha eredeti is, ennyit nem ér...Olyan 20 ezer körül már Varta-t meg Bosch-t is lehet kapni, amik szerintem nem rosszabbak mint az eredeti..

A másik: pár hete észrevettem, hogy kizárólag jobbra kanyarodásnál, nagy csöndben és csak pár kilométeres sebességnél vmi furcsa,nyikorgó hangot hallok a futómű,motortér(?) felöl...Ez inkább olyan mély "szorulás jellegű" hang...igazából nehéz így elmagyarázni, de ha valaki tudna erről vmi infót és segítséget, annak örülnék!:lol:

Az is furcsa, hogy csak sok használat után jön elő; úgy értem, hogy pl. reggel, munkába menet abszolút nem hallom csak ha már bejáratódik és belerakom azt a 20-30 km-t..

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!

Ma felhívtam a Csergő Kft-t és azt mondták, hogy az 55Ah-s aksi gyártását állítólag már beszüntették (fura) és csak 50 Ah-st meg 60 Ah-st tudna adni-előbbi 23 ezer utóbbi több, mint 30 ezer....Na szerintem egy akkumulátor, még ha eredeti is, ennyit nem ér...Olyan 20 ezer körül már Varta-t meg Bosch-t is lehet kapni, amik szerintem nem rosszabbak mint az eredeti..

A másik: pár hete észrevettem, hogy kizárólag jobbra kanyarodásnál, nagy csöndben és csak pár kilométeres sebességnél vmi furcsa,nyikorgó hangot hallok a futómű,motortér(?) felöl...Ez inkább olyan mély "szorulás jellegű" hang...igazából nehéz így elmagyarázni, de ha valaki tudna erről vmi infót és segítséget, annak örülnék!:lol:

Az is furcsa, hogy csak sok használat után jön elő; úgy értem, hogy pl. reggel, munkába menet abszolút nem hallom csak ha már bejáratódik és belerakom azt a 20-30 km-t..

Köszönöm!

Ezt így igazán nehéz így meghatározni,gyere kanyarodj erre és meghallgatjuk! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi!!!

Ma felhívtam a Csergő Kft-t és azt mondták, hogy az 55Ah-s aksi gyártását állítólag már beszüntették (fura) és csak 50 Ah-st meg 60 Ah-st tudna adni-előbbi 23 ezer utóbbi több, mint 30 ezer....Na szerintem egy akkumulátor, még ha eredeti is, ennyit nem ér...Olyan 20 ezer körül már Varta-t meg Bosch-t is lehet kapni, amik szerintem nem rosszabbak mint az eredeti..

A másik: pár hete észrevettem, hogy kizárólag jobbra kanyarodásnál, nagy csöndben és csak pár kilométeres sebességnél vmi furcsa,nyikorgó hangot hallok a futómű,motortér(?) felöl...Ez inkább olyan mély "szorulás jellegű" hang...igazából nehéz így elmagyarázni, de ha valaki tudna erről vmi infót és segítséget, annak örülnék!:lol:

Az is furcsa, hogy csak sok használat után jön elő; úgy értem, hogy pl. reggel, munkába menet abszolút nem hallom csak ha már bejáratódik és belerakom azt a 20-30 km-t..

Köszönöm!

Én rákérdeznék a szervíz 4+-ra a helyedben

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

na vettem Varta 53h-st....jó lesz az.. Bár szerintem ezek már 3-4 évnél tovább nem fognak menni...Meg hát sokat hidegindítózom, nincs garázs, télen meg keveset használom, szóval akkugyilkos módon..:lol:

De jól esett, hogy az akku árát visszanyertem a lottón!!!:lol:

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy kis segítségre volna szügségem.

G astrám van Z14XEP, gyertyát szeretnék cserélni benne, de nem tudom kivenni a gyujtótrafót( a két inbuszt kicsavartam)

Kell-e hozzá valami célszerszám amivel fel tudom húzni rongálás nélkül, mert csavarhúzóval már próbáltam de az egyik kis fület sikerült letörnöm róla. :lol:

Help,plíííz

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, egy kis segítségre volna szügségem.

G astrám van Z14XEP, gyertyát szeretnék cserélni benne, de nem tudom kivenni a gyujtótrafót( a két inbuszt kicsavartam)

Kell-e hozzá valami célszerszám amivel fel tudom húzni rongálás nélkül, mert csavarhúzóval már próbáltam de az egyik kis fület sikerült letörnöm róla. :lol:

Help,plíííz

Nem kell hozzá..

megemeled a csatirésznél egy kicsit ,majd hátul alá nyúlsz egy csavarhúzóval az a fül alá amit letörtél :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat!

Mc-elek: próbáltam fefeszíteni minden oldalról de nem adta magát, ezért tört le az a kis fül, de többet így nem eröltetem, nem volt még egyszer sem leszedve róla a sor, lehet, hogy ezért jön ilyen nehezen.

imy: neked van igazad, már nézegettem én is azokat a csavarhelyeket!

A terv K.b. 20 cm hosszú 20×40-es zártszelvény, áfurva 8,5-el a megfelelő távolságban, a zártszelvényre ráhegesztek 4-d.b. lábat laposvasból, ami megtámasztja a szelepdekni peremén(elég masszívnak tűnik) a lehúzót, és csak a két csavart kell szárnyas anyával meghúzatni, és már fel is szakítja a sort szépen.

Sosem baj ha van célszerszámunk, még ha évente 1× használjuk csak, de mégse vésővel-kalapácsal esünk neki. :lol:

U.i.: Lehet csak nekem van így rágyógyulva ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a tanácsokat!

Mc-elek: próbáltam fefeszíteni minden oldalról de nem adta magát, ezért tört le az a kis fül, de többet így nem eröltetem, nem volt még egyszer sem leszedve róla a sor, lehet, hogy ezért jön ilyen nehezen.

imy: neked van igazad, már nézegettem én is azokat a csavarhelyeket!

A terv K.b. 20 cm hosszú 20×40-es zártszelvény, áfurva 8,5-el a megfelelő távolságban, a zártszelvényre ráhegesztek 4-d.b. lábat laposvasból, ami megtámasztja a szelepdekni peremén(elég masszívnak tűnik) a lehúzót, és csak a két csavart kell szárnyas anyával meghúzatni, és már fel is szakítja a sort szépen.

Sosem baj ha van célszerszámunk, még ha évente 1× használjuk csak, de mégse vésővel-kalapácsal esünk neki. :lol:

U.i.: Lehet csak nekem van így rágyógyulva ! :lol:

Én már 2x leszedtem, illetve egyszer szervizben is. De amikor én szedtem le nekem sem jött ki egyszerűen...de ki sikerült feszegetnem szerszám nélkül.

De nem elég, ha csak becsavarod az M8-as csavart, és nem löki ki magát? (sajna nem emlékszek már rá pontosan, hogy hogy volt)

Link to comment
Megosztás:

Én már 2x leszedtem, illetve egyszer szervizben is. De amikor én szedtem le nekem sem jött ki egyszerűen...de ki sikerült feszegetnem szerszám nélkül.

De nem elég, ha csak becsavarod az M8-as csavart, és nem löki ki magát? (sajna nem emlékszek már rá pontosan, hogy hogy volt)

Nem löki ki magát, próbáltam, és remélem az M6-os menet tetelyét nem nyalta le nagyon.

Mondjuk viszonylag könnyen belekapott a leszorító csavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerelt már valaki házilag hátsó spirál rugót be,és ha igen esetleg megosztaná a tapasztalatait?

Köszönöm!

Én már cseréltem. Pofon egyszerű.

Felemeled a kasztnit, eloldod a lengéscsillapító csavarjait (asszem az alsót), és a hátsó híd szépen lefittyen.

Csavard ki mindkét oldalt, hogy minél jobban lelógjon.

Egy feszítővassal ki tudod ugrasztani, és mehet bele a másik.

Utána emelővel visszaemeled a hidat, becsavarozod, és már kész is.

Link to comment
Megosztás:

Én már cseréltem. Pofon egyszerű.

Felemeled a kasztnit, eloldod a lengéscsillapító csavarjait (asszem az alsót), és a hátsó híd szépen lefittyen.

Csavard ki mindkét oldalt, hogy minél jobban lelógjon.

Egy feszítővassal ki tudod ugrasztani, és mehet bele a másik.

Utána emelővel visszaemeled a hidat, becsavarozod, és már kész is.

Köszönöm a választ,még annyit kérdeznék,hogy bontott eredeti,vagy új utángyártott,árban ugyanaz!

Thx!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.