Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A motort le lehet mosni a kutakon lévő magasnyomású mosóval?Elsősorban a hűtő felületét szeretném letakarítani, de a motort is lemosnám, ha nem lesz baj belőle.

Hűtőt NE! Elgorbíted a kis Al lamellákat, és elcseszed a hűtőt!!!

Motort sem jó magas mosással, mert beszivároghat a víz acsatlakozásokba. Én eddig 5.5 év alatt 1x mostam meg... inkább használj rongyot, és féktisztító spray-t...

Link to comment
Megosztás:

Valahol azt olvastam hogy azért kell tisztítani a hűtőt mert az évek alatt rárakodó trutyi miatt nem tudja leadni a megfelelő hőt.A féktisztítót mire használjam?

Motortérben ha valami olajos, az eltávolítani. De nagynyomásúval szerintem ne pucolj hűtőt, ha jót akarsz...

Link to comment
Megosztás:

A motort le lehet mosni a kutakon lévő magasnyomású mosóval?Elsősorban a hűtő felületét szeretném letakarítani, de a motort is lemosnám, ha nem lesz baj belőle.

Amikor én a szerelőknek mondtam, hogy le kellene mosni a kocsim motorterét, egyöntetűen úgy néztek rám, mint a véres rongyra. Azóta nem vetettem fel újra a témát :D.

Ha belegondolsz elég sok elektromos csati van ott bent. Ezek kifejezetten útálnak mosakodni. Amiket én olvastam eddig, hogy letakarva elektromos részeket gyenge vízsugárral mosva lehet próbálkozni. Én maradok a porszáraz motortérnél.

Link to comment
Megosztás:

Néztétek már a motorteret egy szakadó esős autópályázás után? Ha azt kibírja, akkor a szándékos motormosás sem tesz kárt benne. Én egy évben 2-3-szor le szoktam mosni, főleg tél után, miután felszáradt a sós latyak, magasnyomásúval kb 1m-ről... Alul meg jó közelről.

Link to comment
Megosztás:

1 hete mostam ki a motorteret nagynyomású házi mosóval. Előtte szerelőmet kérdeztem aki már jó ideje pályán van és nem mellesleg Opel szervizben dolgozik. A következőket monda: semmit nem kell letakarni semmire nem kell ügyelni, a csatlakozók vízmentesek lehet mosni nyugodtan, ha van valami olajfolt bent az akár még előtte brigéciollal is be lehet fújni.

Nos én így tettem, egy kivétellel, a riasztó szirénáját betakartam, azaz húztam rá egy zacsit. Mosás után pöcc röff indult, minden elektromos cucc működött és működik is azóta rajta.

Link to comment
Megosztás:

Fékfolyadékot akarok cserélni,melyik menjen bele: DOT 4 vagy 5.1 és mennyi kell bele?

normál utcai használat síkterepen autópálya semmi,4 tárcsafék ABS

DOT4 bőven elég bele....

Sportmotorokba pályázáshoz kell dot 5.1 (vagy versenycélra használt kocsiba)

Link to comment
Megosztás:

Nekem ez került bele, nem sokkal drágább, akkor viszont miért ne? ;)

De akkor tudod, hogy előtte a DOT4-et le kell fejteni, és utána mehet bele az 5.1....Mert a DOT4 glikol a dot 5.x pedig szilikonbázisú, vagy . Egymással nem keveredhet!

Tehát ezért nem érdemes váltani, mert lefejteni otthon nem tudod, és macerásabb!!!

Link to comment
Megosztás:

De akkor tudod, hogy előtte a DOT4-et le kell fejteni, és utána mehet bele az 5.1....Mert a DOT4 glikol a dot 5.x pedig szilikonbázisú, vagy . Egymással nem keveredhet!

Tehát ezért nem érdemes váltani, mert lefejteni otthon nem tudod, és macerásabb!!!

dot5 szilikonbázisú, a dot5.1 glikol-éter... ;) Egyébként is le kell (ajánlott?) fejteni, hogy a régi fékfolyadékból minél kevesebb maradjon a rendszerben, az új folyadék tulajdonságait rontja a visszamaradt régi...

Link to comment
Megosztás:

dot5 szilikonbázisú, a dot5.1 glikol-éter... ;) Egyébként is le kell (ajánlott?) fejteni, hogy a régi fékfolyadékból minél kevesebb maradjon a rendszerben, az új folyadék tulajdonságait rontja a visszamaradt régi...

Igen, de ezt otthon hogy oldod meg? Addig OK, hogy a tartályból elfogy, de utána nehéz, mivel nem tudod pumpálni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.