Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Köszi mindenkinek!

2,5évesen vettem 32.000km-el (valószínűleg valós) előttem nem tudom mekkorákat fékeztek. Az biztos, hogy én nem szoktam satuzni, sokat használom a motorféket.

Szemre van még rajta nekem 3mm simán...A tárcsa is jónak tűnik, nagyon kicsi válla van csak.

:blink:

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek!

2,5évesen vettem 32.000km-el (valószínűleg valós) előttem nem tudom mekkorákat fékeztek. Az biztos, hogy én nem szoktam satuzni, sokat használom a motorféket.

Szemre van még rajta nekem 3mm simán...A tárcsa is jónak tűnik, nagyon kicsi válla van csak.

:blink:

És mennyi km-nél jársz?

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan problémám, hogy a kis motornál ami a levegőtszabályozást csinálja, van egy műanyag rúd ami eltört.Elöszőr csak kattogott az egész műszerfal, és olyan hangja volt, amikor megszorul egy elektromos motor.

Kiszereltem a kesztyűtartót és ott van ez a motor, ami most forog körbe körbe.Néztem Darth Vödör oldalát, de ott sem találtam, hogy hogyan lehetne kiszerelni anélkül hogy szétbombáznám fölödlegesen az egész kocsit.

Azzal a törött karral mit lehet egyáltalán kezdeni?Csere, vagy meg lehet ragasztani?Delphi rendszerem van.

844134165N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Ezt hogyan kell kiszerelni?

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan problémám, hogy a kis motornál ami a levegőtszabályozást csinálja, van egy műanyag rúd ami eltört.Elöszőr csak kattogott az egész műszerfal, és olyan hangja volt, amikor megszorul egy elektromos motor.

Kiszereltem a kesztyűtartót és ott van ez a motor, ami most forog körbe körbe.Néztem Darth Vödör oldalát, de ott sem találtam, hogy hogyan lehetne kiszerelni anélkül hogy szétbombáznám fölödlegesen az egész kocsit.

Azzal a törött karral mit lehet egyáltalán kezdeni?Csere, vagy meg lehet ragasztani?Delphi rendszerem van.

844134165N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.j

Ezt hogyan kell kiszerelni?

Tessék:

(sajnos a kép linkek már halottak)

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=225&page=395#entry523738

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Végálláskapcsoló, vagy időzítés nélkül, a szervomotort a zsalu foglya le!

Ahogy öregszik a műanyag, az anyaghiba, öntési hiba, előbb-utóbb kijön.

Tegyél rá végálláskapcsolókat! Örökös lesz, + 1 nap!

Igen az lesz.Néztem az oldaladon, hogy hogyan kell megcsinálni.

Már csak azt kell kitalálnom, hogy a letört részt hogyan fogom pótolni.

Link to comment
Megosztás:

Sikerült kiszednem ezt a sz@rt.

Mi ennek a lapátnak a pontos neve, ami alapján rá tudnék keresni?

A klíma gombnál a jobb oldali tekerős micsoda működteti ezt a lapátot?

Ugyanezzel a problémával küzdök :blink:

Mondjuk én még kiszedni sem tudtam, majd hétvégén ha lesz időm lehet nekiesek újra.

http://www.bondauto.hu/1802020/Astra-G-belso-levego-keringteto-haz-/294/reszlet/

Az egész keringetőházat lehet egyben megvenni durván 16k...

Link to comment
Megosztás:

Ugyanezzel a problémával küzdök :blink:

Mondjuk én még kiszedni sem tudtam, majd hétvégén ha lesz időm lehet nekiesek újra.

http://www.bondauto.hu/1802020/Astra-G-belso-levego-keringteto-haz-/294/reszlet/

Az egész keringetőházat lehet egyben megvenni durván 16k...

Én inkább megcsinálom.Teszek rá egy lemezt ami henger alakú, a letört résszel megegyező méretben, és az aljánál két-két fület hagyok, ahol szegecscsel összefogom.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább megcsinálom.Teszek rá egy lemezt ami henger alakú, a letört résszel megegyező méretben, és az aljánál két-két fület hagyok, ahol szegecscsel összefogom.

Az alumínium függönykarnis csöve megfelelő. Végigvágod flex-el. majd 2 komponensű ragasztóval ragasztod meg.

Link to comment
Megosztás:

Végálláskapcsoló, vagy időzítés nélkül, a szervomotort a zsalu foglya le!

Ahogy öregszik a műanyag, az anyaghiba, öntési hiba, előbb-utóbb kijön.

Tegyél rá végálláskapcsolókat! Örökös lesz, + 1 nap!

Megcsináltam amit az oldaladon írtál, mégpedig azt, hogy megszakítottam a lemezt.

Akkor így már nem fog eltörni ez a trutyi?

delphi_4a.jpg?height=185&width=400

Tulajdonképpen most a motor csak egy bizonyos fokban tudja csak elmozdítani a lapátot?

Link to comment
Megosztás:

Sejtettem,és azt megtudja valaki mondani hogy hidraulikus vagy sima kinyomó csapágy kell a Z14XE-hez? Az ára nagyon nem mindegy....

A szerelőm szerint ilyenkor sok mindent cserélnek(szerkezet,tárcsa stb.) :(

Nem hidraulikus a kinyomó része? Tudtommal az.

Link to comment
Megosztás:

Ha felszerelted a mikrokapcsolókat is, akkor igen. Ezekkel határol a szervo, és nem erőlködik amíg gyújtáson van.

Én csak a lemezt vágtam el egy helyen, méghozzá alul.

Inkább akkor azt visszaforrasztom, és veszek mikrokapcsolókat.

Ha jól értelmezem, akkor kell 2 db 3 pólusú mikrokapcsoló, és 2db 1N4004 dióda.

motor_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.