Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szaisztok!

Van egy 2003-as 1.2-es Opel Astra G típusú gépjárművem (63.000km motor: z12xe)! Folyik belőle a hűtővíz a vízpumpánál! Néztem vízpumpát a Cromaxban link. A gyári 40.000 forintba kerül én úgy gondoltam, hogy inkább Graf-ot veszek bele, az fele anyiba kerül. Cserélem még a hosszbordás ékszijat is. Ezenkívűl kell még valamit cserélni ilyenkor? Esetleg termosztátot vagy jó a régi is?

2 liter gyári hűtőfolyadék elég az újboli feltöltéshez (plussz 3-3.5 liter viz). Azthiszem 5.2-5.5 liter hűtőfolyadék kell bele összessen!

Érdemes lenne ezen kívül komplett vezérlést is cserélni vagy azzal még lehet várni?

Ha nem is kell cserélni vezérlést, de lenne ezzel kapcsolatban néhány kérdésem!

A Cromax-ban sok menűpot van a vezérléssl kapcsolatban, mivel az enyém láncos, ezért csökken a menűpontok száma. Én úgy gondolom vezérműlánc készletet kell vennem. De itt nem ajánl fel gyárit!

Miből áll pontossan egy készelet, mert ha külön-kölön válogatom össze, akkor van gyári! Ha valamit rosszul gondolok javítsatok ki!

Gyertyát is cserélek 60.000-nél az már biztos ráfér, sőt!

Link to comment
Megosztás:

Miért akarsz vezérlést cserélni?

A szívgörcs jött rám, mert nekem is láncos a kocsim, és nekem is 60.000Km van benne, de ahogy utána néztem a dolognak, még nem kell.

Kíváncsiságból had kérdezzem már meg, hogy az 1,2-es kocsinál mi az optimális utazósebesség, illetve hány Nm és lóerő van a kocsiban?

Link to comment
Megosztás:

Miért akarsz vezérlést cserélni?

A szívgörcs jött rám, mert nekem is láncos a kocsim, és nekem is 60.000Km van benne, de ahogy utána néztem a dolognak, még nem kell.

Kíváncsiságból had kérdezzem már meg, hogy az 1,2-es kocsinál mi az optimális utazósebesség, illetve hány Nm és lóerő van a kocsiban?

Optimális utazósebesség? Azmiaz??? :icon1: Egyébként meg 75LE/5600 (110Nm/4000) KUKK!

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam az optimális utazósebesség alatt, hogy amikor még nem hangos a motor, nem zabálja az üzemanyagot mint az állat,stb..

Nekem az 1.4 kocsimnál ez olyan 110-120 .Ennél a sebességnél van az, hogy olyan kényelmesen, takarékosan lehet menni.Aztán 120 felett már rendesen fogy a benzin, nagyobb a motorzaj, de mondjuk az biztos hogy 130 felett megy mint a golyó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A fékem megérett a cserére, és úgy döntöttem, kipróbálok valami sportosabb fajtát. Az EBC mellett döntöttem. Hátra tárcsa is kell, előre csak betét lesz, a tárcsa még jó. A betét ilyen:http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-dp21183-greenstuff-sport-elso-fekbetet-garnitura.html

Ez pedig a tárcsa: http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-gd901-turbo-groove-disc-hatso-sport-fektarcsa-par-o-264mm.html A kép csalóka, mert a hátsó tárcsák nem hűtöttek, de ettől eltekintve így néz ki. Már megjöttek, holnap szerelem össze.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! A fékem megérett a cserére, és úgy döntöttem, kipróbálok valami sportosabb fajtát. Az EBC mellett döntöttem. Hátra tárcsa is kell, előre csak betét lesz, a tárcsa még jó. A betét ilyen:http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-dp21183-greenstuff-sport-elso-fekbetet-garnitura.html

Ez pedig a tárcsa: http://ebcbrakes.hu/auto-modellek/ebc-brakes-auto-opel/ebc-brakes-auto-opel-astra-22-2001-2005/ebc-gd901-turbo-groove-disc-hatso-sport-fektarcsa-par-o-264mm.html A kép csalóka, mert a hátsó tárcsák nem hűtöttek, de ettől eltekintve így néz ki. Már megjöttek, holnap szerelem össze.

Kiváncsi leszek a tapasztalatodra... Eddig milyen volt?

Én a fekhatast_javitani, ill. a fekbetetek_osszefoglalo után ATE PowerDisc és ATE betétek mellett döntöttem, eddig nem bántam meg. BremboMaxSport és Ferrodo kombó után szerintem előrelépést jelent...

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsi leszek a tapasztalatodra... Eddig milyen volt?

Én a fekhatast_javitani, ill. a fekbetetek_osszefoglalo után ATE PowerDisc és ATE betétek mellett döntöttem, eddig nem bántam meg. BremboMaxSport és Ferrodo kombó után szerintem előrelépést jelent...

Nem tudom eddig milyen fék volt benne, én még nem cseréltem semmit. Valami autóboltosnak kinéző... :evilgrin:

Közben kiderült, hogy hátra nem is jó betétet rendeltem, kétféle van. :omg: Az enyém Opel Astra/ Belmont címszó alatt szerepel. Az elsőket beszereltem, de nem mentem még vele. Majd néhány száz kilométer megtétele után beszámolok a tapasztalatokról, annyi kell hogy bekopjon.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Nem tudom normális dolog ez amit hallok menet közben,de olyan csörgő hangot hallok,mintha valami lemez csörögne menet közben,de alapjáraton nem hallom,inkább gázadáskor jön elő,de állóhelyben is.Picit zavaró már.Megy semmi baja,mintha csinálná mióta nálam van 12e km alatt semmi baja. Olajcsere most lesz ismét ezt rakom bele http://the-filtershop.com/spd/4L_CASTROL_EDGE_5W40/CASTROL_EDGE_FST_5W40_4_L_Motorolaj

Tudom minden autónak van egy ismert motor hangja,legalábbis a zsigulinak :)vezérlés rendben,a pk szíj feszítőn lévő csapágyat kell cserélnem,de nem hinném hogy onnan jönne...


Link to comment
Megosztás:

Üdv, 2004-es G astra check lámpa kigyulladt. Kivillogtattam a hibakódot, 0304 jött ki, ami elvileg a 4. henger gyújtáskimaradását jelenti. Az akksi sarukat levettem, 1-2 óra múlva már nem égett. Szerintetek mennyire komoly a hiba?

lehet kezdődő trafóhaldoklás

vagy a rosszabbik a szelepszorulás

idővel kiderül :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki tud nekem küldeni egy leírást, ami tartalmazza a nyeles tengely csapágy csere lépéseit? G Astra 1.6 16v-ről lenne szó. Az a probléma vele, hogy katakol, ha benyomom a kuplungot akkor elhalgat, kinyomócsapágyat már cseréltünk tehát az kizárva. Odáig megvan, hogy leszedem a váltót... és utána kellene, hogy mit hogyan... mire figyeljek. :) Köszönöm előre is a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003-as 1.4-es Astrához milyen első féktárcsát-fékbetétet ajánlotok?

Gyakran felmerülő kérdés, de mindig változik...

Hátulra a Brembo tárcsa - Bosch betét párosítást ajánlották/gondoltam.

Fékfolyadékból GM dot4 1 liter?

Ate... Én itt szereztem be elég jó áron. Fékfolyadékból már van jobb, DOT5.1. Ha már cseréled... :)

Link to comment
Megosztás:

Betétből is ATE? Nem a legolcsóbb. :-(

Valamilyen alternativát még ajánlana valaki?

Köszönöm!

Cromaxos árak fékbetét:

https://cromax.hu/10000000-fekrendszer/10050000-elso-fekrendszer/10050001-elso-fekbetet/816-elso-fekbetet-opel-astra-g-1998-2009

A gyári szett 10.700Ft, ha olcsóbbat akarsz, akkor nem nagyon van alternatíva. Én megvenném a gyárit. Ha jobbat akarsz, akkor Textar. (amúgy mi a gyári beszállítója a GM-nek ide?)

Cromaxos árak féktárcsa:

https://cromax.hu/10000000-fekrendszer/10050000-elso-fekrendszer/10050003-elso-fektarcsa/956-elso-fektarcsa-opel-astra-g

Itt a gyári eszeveszetten drága, 47.90Ft.

Amit én vennék, s minőségben is biztos jó: Brembo 10.900Ft

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.