Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok,

Még abszolút új vagyok itt, de látom, hogy alapvetően hasznos tanácsokat tudtok adni egymásnak. Ezért kérném most a segítségeteket.

Nagyszabású csereintervallumhoz érkezett a kis járgányom. Kértem be árajánlatot több alkatrész beszállítótól, de nem tudom eldönteni, hogy miből ragaszkodjak a gyárihoz, és miből elégedjek meg az utángyártottal, és ott pedig melyik gyártót válasszam. Kérlek segítsetek az alábbiakból kiválasztani a legmegfeleőbbet az ár - érték arány figyelembe vételével:

vízpumpa:

29.009.- mínusz 30% /gyári alkatrész

11.775.- /Graf

hosszbordás (generátor) szíj:

10.129.- mínusz 20% /gyári alkatrész

Contitech 5.357.-

Gates 4.290.-

Dayco 3.950.-

féktárcsa pár:

22.879.- /Zimmermann

20.400.- /Ferodo

14.400.- /Brembo

garnítúra első fékbetét 9.520.- /gyári alkatrész

7.609.- /Elsőbeszállítói minőség

Féktárcsa és fékbetét garnitúra készletben is kapható, 53.280.- mínusz 30% /gyári alkatrész

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem anno amikor én cseréltem ezeket, akkor féktárcsából Brembo lett, minden egyébből gyári, de én akkor azokat tudtam jó áron megszerezni. A helyedben most vízpumpából ragaszkodnék a gyárihoz (adott esetben elég nagy galibát tud csinálni ha idő előtt feladja), a többi gyakorlatilag ízlés/pénztárca kérdése.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Még abszolút új vagyok itt, de látom, hogy alapvetően hasznos tanácsokat tudtok adni egymásnak. Ezért kérném most a segítségeteket.

Nagyszabású csereintervallumhoz érkezett a kis járgányom. Kértem be árajánlatot több alkatrész beszállítótól, de nem tudom eldönteni, hogy miből ragaszkodjak a gyárihoz, és miből elégedjek meg az utángyártottal, és ott pedig melyik gyártót válasszam. Kérlek segítsetek az alábbiakból kiválasztani a legmegfeleőbbet az ár - érték arány figyelembe vételével:

vízpumpa:

29.009.- mínusz 30% /gyári alkatrész

11.775.- /Graf

hosszbordás (generátor) szíj:

10.129.- mínusz 20% /gyári alkatrész

Contitech 5.357.-

Gates 4.290.-

Dayco 3.950.-

féktárcsa pár:

22.879.- /Zimmermann

20.400.- /Ferodo

14.400.- /Brembo

garnítúra első fékbetét 9.520.- /gyári alkatrész

7.609.- /Elsőbeszállítói minőség

Féktárcsa és fékbetét garnitúra készletben is kapható, 53.280.- mínusz 30% /gyári alkatrész

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! ;)

Vízpumpából akkor tennék gyárit, ha szíjas a gép. Láncosnál beleraknám az utángyártottat, ott nem csinál akkora galibát. Elég nagy az árkülönbség. Fékbetétnél viszont nem lovagolnék 2e forinton. Simán gyári.

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltam az autómon a tavaszi munkákat.

-Olajcsere

-Pollenszűrő csere

-Levegőszűrő csere

-Kitakarítottam a klímát is

Kapott még az autó két új stabilizátorrudat is mert a jobb oldali már kopogott mint a lőcsös szekér.

Ha már nekifogtam kicseréltem mind a kettőt.

Az üzletben ahol vásároltam ezt ajánlották: MOOG 6800ft volt darabja.

Remélem jobb lesz mint a régi műanyag. Most cseréltem másodszor a 9 év alatt. Az előző kb. 3 évet bírt.

Link to comment
Megosztás:

Ma megcsináltam az autómon a tavaszi munkákat.

-Olajcsere

-Pollenszűrő csere

-Levegőszűrő csere

-Kitakarítottam a klímát is

Kapott még az autó két új stabilizátorrudat is mert a jobb oldali már kopogott mint a lőcsös szekér.

Ha már nekifogtam kicseréltem mind a kettőt.

Az üzletben ahol vásároltam ezt ajánlották: MOOG 6800ft volt darabja.

Remélem jobb lesz mint a régi műanyag. Most cseréltem másodszor a 9 év alatt. Az előző kb. 3 évet bírt.

Nekem is ilyen van ősz óta. Még csendben van (ajánlom is neki!).

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ti milyen gyártmányú pollenszűrőt raktatok be?

Én is most cserélem (Behr) de sajnos a filtercenterben olyat adtak ami szélesebb volt mint kellett volna és bár megpróbáltam óvatosan berakni természetesen elszakadt, szóval még vissza sem veszik.

Most ezért elég pipa vagyok, a következőt az UNIX-ban akarom megvenni, onnan milyen márkát javasoltok?

Más:

Opelhez létezik olyan alkatrészadatbázis mint pl. bmw-nél a realoem.com?

Szétszedtem a fűtésvezérlő panelemet, kiderült hogy mindhárom mozgatóbowdenem kuka (2 szorul 1 pedig rövid), és ilyet kellene vennem de nemtudom honnan.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

nem kell valakinek egy Dephi-hez való pollenszűrő? utángyári.

mondjuk inkább hogy kommunikációs félreértés volt :)

Ezért jó nekem. Tesómnak egyik fajta van, nekem másik. (hogy melyik-melyik azt már meg nem mondom)

Szoktam venni egy ilyet egy olyat, és általában kilegózom valahogy.

Link to comment
Megosztás:

Ti milyen gyártmányú pollenszűrőt raktatok be?

Én is most cserélem (Behr) de sajnos a filtercenterben olyat adtak ami szélesebb volt mint kellett volna és bár megpróbáltam óvatosan berakni természetesen elszakadt, szóval még vissza sem veszik.

Most ezért elég pipa vagyok, a következőt az UNIX-ban akarom megvenni, onnan milyen márkát javasoltok?

Más:

Opelhez létezik olyan alkatrészadatbázis mint pl. bmw-nél a realoem.com?

Szétszedtem a fűtésvezérlő panelemet, kiderült hogy mindhárom mozgatóbowdenem kuka (2 szorul 1 pedig rövid), és ilyet kellene vennem de nemtudom honnan.

Előre is köszönöm.

Én Armafiltet. (Behr)

Évente cserélem, 1300Ft-ért veszem, szinte ingyen van, és még jobban is illeszkedik, mint a gyári.(Cromax) Az aktívszenes is 2000Ft, azért sem sok.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

:)

5év helyből arra fej szerkezetre :D :D

és jobban fog már ??

Igen... szerintem mire hazaértem vele már most jobb volt így mint a régi... pedig az is gyári volt.

Összekopik meg kap új fékolajat és felgyűröm vele az aszfaltot. :)

Link to comment
Megosztás:

Bátorság próba? Fék csere azon az emelőn? :o

Ugye nem!

Nekem a nyári gumikat kéne feltennem, de tegnap este fél 11 után Kozármisleny és Szigetvár között csak 4.5-5 °C volt! Éjfél körül Kaposváron 10°C.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.