Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

2005-ös Astra Classic II (G Astra) 1.4 16V 90LE-s még a korábbi szíjas ecotec változat (nem twinport) gépkiocsiba jó a Shell Helix HX7 10w-40 olaj? Korábban mindig Castrol Magnatec 10w-40-et raktam bele, de most Shell-hez tudok olcsóbban hozzájutni, csak nem tudom, hogy ezt belelehet-e tenni. Milyen minősítést kell itt egyáltalán figyelnem, mert GM nincs ráírva.

Link to comment
Megosztás:

2005-ös Astra Classic II (G Astra) 1.4 16V 90LE-s még a korábbi szíjas ecotec változat (nem twinport) gépkiocsiba jó a Shell Helix HX7 10w-40 olaj? Korábban mindig Castrol Magnatec 10w-40-et raktam bele, de most Shell-hez tudok olcsóbban hozzájutni, csak nem tudom, hogy ezt belelehet-e tenni. Milyen minősítést kell itt egyáltalán figyelnem, mert GM nincs ráírva.

Jaj jaj... <_<

Link to comment
Megosztás:

2005-ös Astra Classic II (G Astra) 1.4 16V 90LE-s még a korábbi szíjas ecotec változat (nem twinport) gépkiocsiba jó a Shell Helix HX7 10w-40 olaj? Korábban mindig Castrol Magnatec 10w-40-et raktam bele, de most Shell-hez tudok olcsóbban hozzájutni, csak nem tudom, hogy ezt belelehet-e tenni. Milyen minősítést kell itt egyáltalán figyelnem, mert GM nincs ráírva.

gm ll a 025 (dexos2)

gondolom z14xe motor van benne.

pl ezek

Link to comment
Megosztás:

GM olajnál márkásabbat szeretnék tenni bele ezért néztem a Shellt.

okkor olyat keres mint ezek:

http://www.gmdexos.com/licensedbrands.html

egyébként meg teljesen jó a gm dexos 2 <_<

vagy

GM-LL-A-025 és GM-LL-B-025 előírást teljesítő motorolajok amik jók az Opelekbe:

Mobil 1 New Life 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

BP Visco 7000 M 0W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Quality SAE 5W-30

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5W-30

LIQUI MOLY Syntoil Longtime 0W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W-30

Igol PROCESS 025A SAE 0W-30

Motul 8100 E-tech Lite 0W-30

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni,hogy van 1 Opel Astra G 1.4 16V (2005)-ös kocsim,most van benne 100e km,és vezérműlánc hajtású!

Mennyi km után kell ezt kicserélni,vezetett szervízkönyves,és ez alapján még nem volt sose!

A vízszivattyút gondolom szíj hajtja,azt akkor már érdemes?

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Azt szeretném megkérdezni,hogy van 1 Opel Astra G 1.4 16V (2005)-ös kocsim,most van benne 100e km,és vezérműlánc hajtású!

Mennyi km után kell ezt kicserélni,vezetett szervízkönyves,és ez alapján még nem volt sose!

A vízszivattyút gondolom szíj hajtja,azt akkor már érdemes?

Köszönöm a válaszokat!

A vezérműláncot akkor szokás cserélni, mikor már csörög a megnyúlástól. Lehet hivatalosan van valami intervalluma, de itt van aki már 200e körül jár a gyárival.

A szivattyút a szíjasnál illik cserélni vezérléssel együtt, mivel a vezérműszíj hajtja, és nagy galibát okoz, ha megszorul. Ha nincs baja, én nem cserélném, max a hosszbordás szíjat, ha az már aktuális, vagy elhasználtnak tűnik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdv. mindenkinek, Én nemrég lettem Opel tulaj (Astra G 2007-es évjárat).

Próbáltam rákeresni, de sajnos nem találtam itt a fórumon az Astra G service manualt. <_<

Ha tudnátok segíteni honnan tudom letölteni azt megköszönném.

Köszönettel,

Kopisti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Üdv. mindenkinek, Én nemrég lettem Opel tulaj (Astra G 2007-es évjárat).

Próbáltam rákeresni, de sajnos nem találtam itt a fórumon az Astra G service manualt. <_<

Ha tudnátok segíteni honnan tudom letölteni azt megköszönném.

Köszönettel,

Kopisti

Kumabushi cartárs jóvoltából itt!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,ne haragudjatok hogy eltérő témában irok ide,de megszeretném kérdezni hogy 2005 ös 1.4es G astrán 7.5x16"Et38as alufelni rávaló,használható gondnélkül futómű károsodás nélkül?A most rajta levő acélfelni is Et38as.+az említett felni 205/55/R16os gumikkal szerelve?Nem nagy eltérés a váltóméret?mert kalkulátorral /50essel ajánlja.

Link to comment
Megosztás:

Az említett felnivel tuti nem lesz gond ha nincsen ültetve az autó, egyik gumimérettel sem.

A gyári gumiméret váltója 205/50 R16, a /55-ös ugyan nagyobb átmérőben, viszont ezzel abszolút pontos lesz a gyárilag kicsit siető sebességmérőd.

Meg ugyan szubjektív, de sztem a 205/55 kicsit ballonos. Tudom, mert nekem is az van (még) és nem nagyon tetszik. :D De legalább kényelmes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,ne haragudjatok hogy eltérő témában irok ide,de megszeretném kérdezni hogy 2005 ös 1.4es G astrán 7.5x16"Et38as alufelni rávaló,használható gondnélkül futómű károsodás nélkül?A most rajta levő acélfelni is Et38as.+az említett felni 205/55/R16os gumikkal szerelve?Nem nagy eltérés a váltóméret?mert kalkulátorral /50essel ajánlja.

Megpakolva vagy több személlyel huppanóknál lehet olyan, hogy hátul beleér. Nekem volt 7.5x16 ET35-ös felnim ugyanekkora gumikkal. Hétköznapi használatban nem volt gond, csak mikor 5en mentünk kirándulni.

De azóta kiderült, hogy a hátsó lökhárító felfogatónál volt gond, ami néha beleért, de ezen lehet alakítani (peremeztetni az ívet nem kell, azt nem éri el). Nem is az átmérő miatt jelentkezik ez a probléma, hanem inkább a szélesség miatt. Emiatt persze nem kell lemondani a felnikről, csak azért írom, hogy ne lepődj meg ha meg van terhelve az autó és nézd meg azt a részt. Sokan kivágnak ott egy picit belőle, ami funkcionalitást nem befolyásolja.

Én 7.5x17-es felniket készülök feltenni 205/45R17 gumikkal.

Link to comment
Megosztás:

Megpakolva vagy több személlyel huppanóknál lehet olyan, hogy hátul beleér. Nekem volt 7.5x16 ET35-ös felnim ugyanekkora gumikkal. Hétköznapi használatban nem volt gond, csak mikor 5en mentünk kirándulni.

De azóta kiderült, hogy a hátsó lökhárító felfogatónál volt gond, ami néha beleért, de ezen lehet alakítani (peremeztetni az ívet nem kell, azt nem éri el). Nem is az átmérő miatt jelentkezik ez a probléma, hanem inkább a szélesség miatt. Emiatt persze nem kell lemondani a felnikről, csak azért írom, hogy ne lepődj meg ha meg van terhelve az autó és nézd meg azt a részt. Sokan kivágnak ott egy picit belőle, ami funkcionalitást nem befolyásolja.

Én 7.5x17-es felniket készülök feltenni 205/45R17 gumikkal.

Köszönöm a gyors választ mind kettőtöknek!Elbizonytalanodtam,mert ahány ember annyi féle válasz.A gumis,akitől a 16os alut vettem, azt mondta erre ez való16os méretben(205/55/R16) meg ezekre a toldott foldott utakra egyébként is ezt ajánlja +komfort érzet miatt is.De való igaz a /50esnek jobb "állása" van,de ez részlet kérdés.A másik dolog az ET szám volt,mert amint leirtam most is 38as van acélon,télivel(195/65/R15) így vettük nyár végén,de elvileg 49el szerelik?Mi a különbség a kettő közt hosszú távon?A definiciójával tisztában vagyok,csak gyakorlatban nem.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ mind kettőtöknek!Elbizonytalanodtam,mert ahány ember annyi féle válasz.A gumis,akitől a 16os alut vettem, azt mondta erre ez való16os méretben(205/55/R16) meg ezekre a toldott foldott utakra egyébként is ezt ajánlja +komfort érzet miatt is.De való igaz a /50esnek jobb "állása" van,de ez részlet kérdés.A másik dolog az ET szám volt,mert amint leirtam most is 38as van acélon,télivel(195/65/R15) így vettük nyár végén,de elvileg 49el szerelik?Mi a különbség a kettő közt hosszú távon?A definiciójával tisztában vagyok,csak gyakorlatban nem.

Igen azok 49-esek lehetnek, ha gyári. A 16-osokkal ami inkább erezhetőbb lesz az a jelenség, hogy nagyobb a tehetetlenségük, vagyis nehezebb lesz picit a kormányt tekerni (azért nem Lada feeling :D ) és mintha jobban törekedne az egyenesre, viszont jobban fogja az utat az tény! A nyomtáv is szélesebb meg a gumik is és sportosabban is fog kinézni...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ mind kettőtöknek!Elbizonytalanodtam,mert ahány ember annyi féle válasz.A gumis,akitől a 16os alut vettem, azt mondta erre ez való16os méretben(205/55/R16) meg ezekre a toldott foldott utakra egyébként is ezt ajánlja +komfort érzet miatt is.De való igaz a /50esnek jobb "állása" van,de ez részlet kérdés.A másik dolog az ET szám volt,mert amint leirtam most is 38as van acélon,télivel(195/65/R15) így vettük nyár végén,de elvileg 49el szerelik?Mi a különbség a kettő közt hosszú távon?A definiciójával tisztában vagyok,csak gyakorlatban nem.

Az a helyzet, hogy minél kisebb az ET szám, ugye annál kintebb esik a kerék középvonala. Ezáltal sokkal több visszajelzést kapsz az úthibákról, jobban kell kapaszkodni a kormányba. Ez sajnos hosszútávon nincs jó hatással a futómű alkatrészeire (talpas, rúdfej, stb...).

Ennek ellenére én is feldobom az ET35-ös felniket, mert széééép!

Link to comment
Megosztás:

Az a helyzet, hogy minél kisebb az ET szám, ugye annál kintebb esik a kerék középvonala. Ezáltal sokkal több visszajelzést kapsz az úthibákról, jobban kell kapaszkodni a kormányba. Ez sajnos hosszútávon nincs jó hatással a futómű alkatrészeire (talpas, rúdfej, stb...).

Ennek ellenére én is feldobom az ET35-ös felniket, mert széééép!

Ezek a hibák remélem nem 10ezer km-enként fognak jelentkezni cserére...nem sokat járunk vele éves szinten.

Link to comment
Megosztás:

Nem, persze hogy nem. Az sem biztos, hogy egyáltalán hamarabb tönkremennek. Csak azt mondom, hogy bizonyos alkatrészeken megnő a terhelés.

Dőreség volna azt hinni, hogy a számított/tervezettnél nagyobb terhelés nem okoz problémát. A kérdés csak az, mennyi idő alatt, milyen súlyosat, hol, egyáltalán észreveszed-e (törik, hajlik, szakad, gyorsabban fogy valami, veszít a stabilitásból, stb. ) vagy majd műszeres mérésnél jön a meglepi, mert kiderül, hogy a futómű az előírt paramétereire már nem állítható be. Ráadásul a hátsó futómű nem is állítható.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Fékbetét készletet szeretnék beszerezni 2004. évjáratú Astra G Caravan 1.8 autómhoz, előre, és hátra is .

A piacon olyan sokféle van, hogy képtelen vagyok kiválasztani a megfelelőt .

A márkaszerviz még alvázszám alapján, sem tudta megmondani, hogy milyen kéne az autóhoz, ugyanis többféle fékrendszerrel szerelték anno a típust . BOSCH, Lucas, vagy még más is ...

Hogyan tudhatom meg itthon, az autót/fékrendszert szemrevételezve milyen fékbetéteket szerezzek be, vagy egyáltalán milyen fékrendszerrel szerelt az autóm ?

Előbb utóbb a gyári alkatrészek cikkszámára is szükségem lenne . Ezeket honnan szerezhetem be ?

Köszi !

Üdv.

Astra

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.