Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Hátsó kipufogódob csere következik az autón. Szerintetek érdemes felszerelés előtt az új dobot mondjuk hőálló festékkel lefújni? Vagy valami más felületkezelési ötlet? Élettartamban számít ez valamit? Vagy hagyjam a francba a molyolást, mert mindenképpen elrohad 2-3 év alatt?

Amúgy Bosal dob lesz 8800,-ért... :lol:

Üdv. P.

Nem rohad el.

Bár az utángyártott dobokat nem ismerem, de a gyári az kétrétegű. A belső az rozsdamentes acél, és obskúrus okokból (talán zajcsillapítási céllal) az van beborítva kívülről egy második, már viszonylag könnyen korrodáló réteggel, ami ha elrozsdásodik, max. esztétikai szempontból jelent problémát. Meg kell kérdezni Needforspeed-et, ő lehántotta róla ezt a külső burkot és lefestette az alsó réteget, úgy használta.

Link to comment
Megosztás:

Nem rohad el.

Bár az utángyártott dobokat nem ismerem, de a gyári az kétrétegű. A belső az rozsdamentes acél, és obskúrus okokból (talán zajcsillapítási céllal) az van beborítva kívülről egy második, már viszonylag könnyen korrodáló réteggel, ami ha elrozsdásodik, max. esztétikai szempontból jelent problémát. Meg kell kérdezni Needforspeed-et, ő lehántotta róla ezt a külső burkot és lefestette az alsó réteget, úgy használta.

Hát sajnos gyárira nem futja jelenleg, és gondolom az utángyártott nem az a minőség, ezért is jutott eszembe a konzerválás...

Link to comment
Megosztás:

Nem rohad el.

Bár az utángyártott dobokat nem ismerem, de a gyári az kétrétegű. A belső az rozsdamentes acél, és obskúrus okokból (talán zajcsillapítási céllal) az van beborítva kívülről egy második, már viszonylag könnyen korrodáló réteggel, ami ha elrozsdásodik, max. esztétikai szempontból jelent problémát. Meg kell kérdezni Needforspeed-et, ő lehántotta róla ezt a külső burkot és lefestette az alsó réteget, úgy használta.

Egy 5ajtósra X16XEL-hez mennyi lehet a gyári hátsó dob? Én is cserélek....lesz egy eladó koracél sportdobom :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hátsó kipufogódob csere következik az autón. Szerintetek érdemes felszerelés előtt az új dobot mondjuk hőálló festékkel lefújni? Vagy valami más felületkezelési ötlet? Élettartamban számít ez valamit? Vagy hagyjam a francba a molyolást, mert mindenképpen elrohad 2-3 év alatt?

Amúgy Bosal dob lesz 8800,-ért... :lol:

Üdv. P.

Szerintem kidobott pénz. Én már próbáltam ilyen hőállónak mondott festéket a kipufogóra, néhány hét után egyszerűen eltűnt róla. :D

Ha van rá keret, legközelebb próbáld ki a rozsdamentes dobot. Szerintem az is olcsóbb mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kidobott pénz. Én már próbáltam ilyen hőállónak mondott festéket a kipufogóra, néhány hét után egyszerűen eltűnt róla. :lol:

Ha van rá keret, legközelebb próbáld ki a rozsdamentes dobot. Szerintem az is olcsóbb mint a gyári.

rozsdamentes a megoldás :D

1.4571 anyag minőségből....

nekem tervbe van a komplett csere gyári mintára..

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kidobott pénz. Én már próbáltam ilyen hőállónak mondott festéket a kipufogóra, néhány hét után egyszerűen eltűnt róla. :lol:

Ha van rá keret, legközelebb próbáld ki a rozsdamentes dobot. Szerintem az is olcsóbb mint a gyári.

Köszi az infot, akkor nem tökölök a festegetéssel az erkélyen... :D

Link to comment
Megosztás:

én csinálom.... :lol:

tudod ...rozsdamentes anyagokkal dolgozok...

csak anyag ár lesz ...vagy az se :D

nem hiányzik senkinek az a 4méter cső :D ,a csőrendelés általában km-ben adjuk le :D

nézelődj itt

Mártópácolás... És még mondja valaki, hogy nem csodás a magyar nyelv!

Maxi respect az ötletért, és kivitelezésért! Totál custom rozsdamentes kipufogóval eregetni a gázokat nem semmi! B)

Link to comment
Megosztás:

én csinálom.... :lol:

tudod ...rozsdamentes anyagokkal dolgozok...

csak anyag ár lesz ...vagy az se :D

nem hiányzik senkinek az a 4méter cső :D ,a csőrendelés általában km-ben adjuk le :D

nézelődj itt

Majd összeírjuk, hány darabot rendelünk! :D

Kinek hiányozna még az a pár méter cső! B)

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos gyárira nem futja jelenleg, és gondolom az utángyártott nem az a minőség, ezért is jutott eszembe a konzerválás...

szerviz 4+ akcioban nem vészes a gyári ára.

az utángyártottak eléggé kakik, nem biztos hogy megéri azt az 5-10 ezer ft árkülönbséget, az hogy 3x cseréj utángyártottat amig az egy gyári lerohad-....

Link to comment
Megosztás:

szerviz 4+ akcioban nem vészes a gyári ára.

az utángyártottak eléggé kakik, nem biztos hogy megéri azt az 5-10 ezer ft árkülönbséget, az hogy 3x cseréj utángyártottat amig az egy gyári lerohad-....

Annó az 1.2-re vettem utángyártott dobot.Azt hiszem,hogy fél év múlva már kezdett rozsdálni.

Link to comment
Megosztás:

szerviz 4+ akcioban nem vészes a gyári ára.

az utángyártottak eléggé kakik, nem biztos hogy megéri azt az 5-10 ezer ft árkülönbséget, az hogy 3x cseréj utángyártottat amig az egy gyári lerohad-....

Hát akkor ezt benéztem, majd a következő gyári lesz, mert már megvettem 8800ért a Bosal-t...

Köszi a véleményeket! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélt már Valaki házilag a váltóba olajat?Hol kell leengedni,és hol kell feltölteni? "Igy csináld-ba"néztem,de nem egyértelmű,hogy hol kell feltölteni.Esetleg lenne Valakinek fényképe a leeresztő ill. feltöltő pontról?Ja,és milyen olaj kell bele? :lol:

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Cserélt már Valaki házilag a váltóba olajat?Hol kell leengedni,és hol kell feltölteni? "Igy csináld-ba"néztem,de nem egyértelmű,hogy hol kell feltölteni.Esetleg lenne Valakinek fényképe a leeresztő ill. feltöltő pontról?Ja,és milyen olaj kell bele? :lol:

Előre is köszönöm a segítséget.

Szia,

http://www.opelforum.hu/index.php?act=find...&pid=670294

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.