Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Amennyire emlékszem, a híd maga egyforma (még a Coupé-é is :excl: ), csak mivel máshol van vezetve a kézifékkötél, annak a tartója (amia hídra rögzíti) van más helyen, illetve hosszabb kézifékkötél kell. A 4x100-as osztókörű kerékagyak sztem egyformák, tehát hidat elvben nem is kell cserélni, ha tud 4x100-as tárcsákat venni hátra. Kerékcsapágyról nem tudok nyilatkozni, gondolom csak az ABS-es és az ABS nélküli között van különbség, meg talán még a porvédő lemez kell a féktárcsához, plusz a nyereg természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok, 2 hónapja vettem egy Opel astra (2002) 1,7 dit-et a vízhőfokmérő már vásárláskor sem működött, 2 napja elöjöttek a következő hibák : az alapjárat 2000-es, a fütő-hütő ventilátor és a klíma ventilátor állandóan müködik leállítás után is. Elvittem diagnosztikára és a mérések után kb. 1 óra múlva azt mondták a computernek annyi cserélni kell. Kérdezném fordult-e már másnál is ilyen elő? tényleg a computer a hibás?? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, az enyém csak 3 ajtós. Csak kíváncsi voltam a méretekre.

Olyan érdekelne, hogy a coupe hátsó féke felrakható e vagy sem :-)

Attól is függ hogy milyen kerékagy van most az Astrádon? 4 vagy 5 csavaros, azaz a kerék hány csavarral van rögzítve?

Mert a Coupéból csak a Z16XE-nek van 4 csavaros futóműve, de az még hátul dobfékes, tehát nem érdemes a fékjét felrakni mert szvsz semmivel sem különbözik a sima G Astráétól. A többinek (1.8-2.2-2.0 turbo) hátul tárcsaféke van ugyan, mind 264mm átmérőjű, ellenben 5 csavaros a kerékagyuk, tehát ha neked nem ilyen van, akkor kerékagyat is kell cserélni.

Méretek:

Astra 3/5 ajtóval:

130745-20101130-NxEtSG.jpg

Astra Coupé/Cabrio:

130746-20101130-mJOw1o.jpg

Jól látható hogy bár a szélességük megegyezik, a Coupé/Cabrio páros 3 centivel alacsonyabb a sima 3/5 ajtósnál, ellenben 15centivel hosszabb.

Link to comment
Megosztás:

Attól is függ hogy milyen kerékagy van most az Astrádon? 4 vagy 5 csavaros, azaz a kerék hány csavarral van rögzítve?

Mert a Coupéból csak a Z16XE-nek van 4 csavaros futóműve, de az még hátul dobfékes, tehát nem érdemes a fékjét felrakni mert szvsz semmivel sem különbözik a sima G Astráétól. A többinek (1.8-2.2-2.0 turbo) hátul tárcsaféke van ugyan, mind 264mm átmérőjű, ellenben 5 csavaros a kerékagyuk, tehát ha neked nem ilyen van, akkor kerékagyat is kell cserélni.

Méretek:

Astra 3/5 ajtóval:

[ig]http://pics.coldline.hu/pics/130745-20101130-NxEtSG.jpg

Astra Coupé/Cabrio:

[mg]http://pics.coldline.hu/pics/130746-20101130-mJOw1o.jpg

Jól látható hogy bár a szélességük megegyezik, a Coupé/Cabrio páros 3 centivel alacsonyabb a sima 3/5 ajtósnál, ellenben 15centivel hosszabb.

A nyomtáv nem egyforma, így kétlem, hogy kompatibilis.

Link to comment
Megosztás:

A nyomtávban a különbség mindössze 1cm, és mivel azt a kerekek futófelületeinek középpontjai között mérik, arra nem gondoltál hogy ez azért van mert a Coupé/Cabrio pároson gyárilag szélesebb a gumi?

A felni is ugyanaz a kettőn? Úgy értem ET szám és szélesség is ugyanaz? Ha igen, akkor van 1 cm eltérés. Mindegy milyen széles a gumi, ha a középvonalától méred.

Nekem végülis mindegy, csak Te írtad, hogy egyforma szélesek, mikor nem (biztos). Részemről azt nem értem miért Coupé hátsó hidat keres, mikor az olyan mint a fehér holló. És biztos drága is.

Link to comment
Megosztás:

Egy napot nem tudom nézni a fórumot és tessék, felgyorsultak az események :-)

Mindenkinek köszi az infókat.

Az enyémen 4X100-as van, így a kupé hátsó féke ugrott. (ezek szerint, amelyik kupékon láttam tárcsát és 4 csavaros volt, az már nem a gyári :-))

Összefoglalva a gyári féket ajánljátok. (kerékagy marad a többi jöhet :-))

A képek is nagyon hasznosak(már le is mentettem őket)

Még1x köszi:-)

A méreteket azért kérdeztem, mert a kupé lökösei nagyon bejönnek. Arra voltam kíváncsi, hogy azok egy az egyben rámennének e vagy sem :-)

Link to comment
Megosztás:

Helló sziasztok, 2 hónapja vettem egy Opel astra (2002) 1,7 dit-et a vízhőfokmérő már vásárláskor sem működött, 2 napja elöjöttek a következő hibák : az alapjárat 2000-es, a fütő-hütő ventilátor és a klíma ventilátor állandóan müködik leállítás után is. Elvittem diagnosztikára és a mérések után kb. 1 óra múlva azt mondták a computernek annyi cserélni kell. Kérdezném fordult-e már másnál is ilyen elő? tényleg a computer a hibás?? Köszi.

Fűtés működik vagy egyáltalán nem fújt meleget?

Link to comment
Megosztás:

Egy napot nem tudom nézni a fórumot és tessék, felgyorsultak az események :-)

Mindenkinek köszi az infókat.

Az enyémen 4X100-as van, így a kupé hátsó féke ugrott. (ezek szerint, amelyik kupékon láttam tárcsát és 4 csavaros volt, az már nem a gyári :-))

Összefoglalva a gyári féket ajánljátok. (kerékagy marad a többi jöhet :-))

A képek is nagyon hasznosak(már le is mentettem őket)

Még1x köszi:-)

A méreteket azért kérdeztem, mert a kupé lökösei nagyon bejönnek. Arra voltam kíváncsi, hogy azok egy az egyben rámennének e vagy sem :-)

Mert Te kupét néztél és nem Coupét! :excl:

Link to comment
Megosztás:

A méreteket azért kérdeztem, mert a kupé lökösei nagyon bejönnek. Arra voltam kíváncsi, hogy azok egy az egyben rámennének e vagy sem :-)

Az első igen, az csereszavatos bármelyik másik G Astráéval (a felfogatási pontok is egyeznek), mindössze a Coupé lökhárító alsó szélének íve más, tehát a sima G Astra aljáról a koptató nem kompatibilis a Coupé lökös koptatójával, mindegyikhez a sajátját tudod csak használni. Ha ilyet veszel akkor buktató lehet a ködlámpa, ugyanis a sima G Astrához létezik utángyártott ködfényszóró, a Coupéhoz ellenben nem, és mivel elég speciális alakja van (a Zafiráé is csak hasonló, de nem ugyanolyan), csak gyáriban tudod megvenni ha valami hibádzik vele, úgy meg 70e Ft a pár... jah és minden Coupé gyárilag ködlámpás volt.

Újonnan amúgy iszonyú drága a Coupé lökös, csak a fényezetlen héj valami 120e, mindennel együtt (ködlámpák, koptatók, fényezés) közelíti a 300e Ft-ot. Ha újan akarod megvenni, akkor inkább OPC lököst keress, az is hasonló árban van ugyan, de meglepő módon a ködlámpa olcsóbb hozzá, ugyanis teljes mértékben megegyezik a Ford Fusion/Transit ködlámpájával (Érdekességképpen ha beleolvasol Fordos fórumokba, akkor hamar szembesülni lehet a ténnyel hogy egyesek lopkodják Ford Fusionokról az első ködlámpákat - én már tudom hogy miért :excl: )

A Coupé hátsó lököse már más tészta, az sajnos egyedi darab, a Coupé hátsó túlnyúlása semelyik más G Astráéval nem egyezik meg, úgyhogy az nem passzol másik típusra. Még a rendszámvilágítás búrája is egyedi, nem olyan mint a többi G Astráé, hanem a B Corsáéval megegyező.

Link to comment
Megosztás:

Egy napot nem tudom nézni a fórumot és tessék, felgyorsultak az események :-)

Mindenkinek köszi az infókat.

Az enyémen 4X100-as van, így a kupé hátsó féke ugrott. (ezek szerint, amelyik kupékon láttam tárcsát és 4 csavaros volt, az már nem a gyári :-))

Összefoglalva a gyári féket ajánljátok. (kerékagy marad a többi jöhet :-))

A képek is nagyon hasznosak(már le is mentettem őket)

Még1x köszi:-)

A méreteket azért kérdeztem, mert a kupé lökösei nagyon bejönnek. Arra voltam kíváncsi, hogy azok egy az egyben rámennének e vagy sem :-)

Nekem is Coupe lökösöm van! :excl:

Link to comment
Megosztás:

A felni is ugyanaz a kettőn? Úgy értem ET szám és szélesség is ugyanaz? Ha igen, akkor van 1 cm eltérés. Mindegy milyen széles a gumi, ha a középvonalától méred.

Nekem végülis mindegy, csak Te írtad, hogy egyforma szélesek, mikor nem (biztos). Részemről azt nem értem miért Coupé hátsó hidat keres, mikor az olyan mint a fehér holló. És biztos drága is.

Mondjuk utána nézni nincs kedvem :-) , de szerintem a nyomtávot úgy variálták ahogy a zafirán is. Más ET és kész is.

Link to comment
Megosztás:

Az első igen, az csereszavatos bármelyik másik G Astráéval (a felfogatási pontok is egyeznek), mindössze a Coupé lökhárító alsó szélének íve más, tehát a sima G Astra aljáról a koptató nem kompatibilis a Coupé lökös koptatójával, mindegyikhez a sajátját tudod csak használni. Ha ilyet veszel akkor buktató lehet a ködlámpa, ugyanis a sima G Astrához létezik utángyártott ködfényszóró, a Coupéhoz ellenben nem, és mivel elég speciális alakja van (a Zafiráé is csak hasonló, de nem ugyanolyan), csak gyáriban tudod megvenni ha valami hibádzik vele, úgy meg 70e Ft a pár... jah és minden Coupé gyárilag ködlámpás volt.

Újonnan amúgy iszonyú drága a Coupé lökös, csak a fényezetlen héj valami 120e, mindennel együtt (ködlámpák, koptatók, fényezés) közelíti a 300e Ft-ot. Ha újan akarod megvenni, akkor inkább OPC lököst keress, az is hasonló árban van ugyan, de meglepő módon a ködlámpa olcsóbb hozzá, ugyanis teljes mértékben megegyezik a Ford Fusion/Transit ködlámpájával (Érdekességképpen ha beleolvasol Fordos fórumokba, akkor hamar szembesülni lehet a ténnyel hogy egyesek lopkodják Ford Fusionokról az első ködlámpákat - én már tudom hogy miért :lol: )

A Coupé hátsó lököse már más tészta, az sajnos egyedi darab, a Coupé hátsó túlnyúlása semelyik más G Astráéval nem egyezik meg, úgyhogy az nem passzol másik típusra. Még a rendszámvilágítás búrája is egyedi, nem olyan mint a többi G Astráé, hanem a B Corsáéval megegyező.

Most már tök jó, hogy én is tudom ezeket. Ezek köszönet :lol:

Én a coupe lökösöket ebay-en nézegettem. Vannak horror árba nem mondom, de hátha meg lehet csípni egyet baráti áron :excl:

A ködlámpa meg akkor megoldható olcsóbban is ezek szerint, ha passzol hozzá a Ford Fusion/Transit. Itt persze nem a lopásra gondoltam :lol:

A hátsóra pedig akkor ki kellene találni valami mást, ha átalakítás nélkül nem oldható meg :(

Link to comment
Megosztás:

Most már tök jó, hogy én is tudom ezeket. Ezek köszönet :lol:

Én a coupe lökösöket ebay-en nézegettem. Vannak horror árba nem mondom, de hátha meg lehet csípni egyet baráti áron :excl:

A ködlámpa meg akkor megoldható olcsóbban is ezek szerint, ha passzol hozzá a Ford Fusion/Transit. Itt persze nem a lopásra gondoltam :lol:

A hátsóra pedig akkor ki kellene találni valami mást, ha átalakítás nélkül nem oldható meg :(

speter az OPC lökösről beszél mikor ezt írja:

akkor inkább OPC lököst keress, az is hasonló árban van ugyan, de meglepő módon a ködlámpa olcsóbb hozzá, ugyanis teljes mértékben megegyezik a Ford Fusion/Transit ködlámpájával

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.