Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok,

2002-es 1.4-es Z14XE, astra-mmal kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Nem túl régóta a motornak alapjáraton olyan hangja van, mintha egy diesel autó járna (nem vagyok szaki, így ehhez hasonlítom), autószerelő ismerős az idő rövidsége miatt csak meghallgatta és arra gyanakszik, hogy az alapjárati motortól jön a kattogás. Ez sajnos nem tuti...

Szóval a kérdés:

Budapesten (lehetőleg az Árpád híd közelében), vagy Budaörsön tudtok-e olyan szakit, aki megnézné, nem is kerülne sokba és nyugodt szívvel ajánljátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2002-es 1.4-es Z14XE, astra-mmal kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Nem túl régóta a motornak alapjáraton olyan hangja van, mintha egy diesel autó járna (nem vagyok szaki, így ehhez hasonlítom), autószerelő ismerős az idő rövidsége miatt csak meghallgatta és arra gyanakszik, hogy az alapjárati motortól jön a kattogás. Ez sajnos nem tuti...

Szóval a kérdés:

Budapesten (lehetőleg az Árpád híd közelében), vagy Budaörsön tudtok-e olyan szakit, aki megnézné, nem is kerülne sokba és nyugodt szívvel ajánljátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

wessz törökbálinti, őt sokan ajánlják itt (nekem nincs személyes tapasztalatom, de ennyi ember csak nem téved), az Wudersch mellett van <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha nem Te..-ós fritőzolajról van szó, hanem valami komolyabbról, akkor a márka nem mérvadó, ki erre esküszik, ki arra. A lényeg, hogy teljesítse a gépedre előírt minőségi és viszkozitási elvárást (ha jól tudom, ACEA A3, API SL, 10W40). Szerintem ez a Valvoline jó, ismeretségi körömben megelégedéssel használnak ilyet. Itt a fórumon opel16v cartárs Metabondozik, keress rá a felhasználónevére, honlapja is van.

Amúgy olajos értekezéseket az olajos topikokban olvashatsz, lépjünk is át oda. :(

Értem <_<

Köcce :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2002-es 1.4-es Z14XE, astra-mmal kapcsolatban kérném a segítségeteket:

Nem túl régóta a motornak alapjáraton olyan hangja van, mintha egy diesel autó járna (nem vagyok szaki, így ehhez hasonlítom), autószerelő ismerős az idő rövidsége miatt csak meghallgatta és arra gyanakszik, hogy az alapjárati motortól jön a kattogás. Ez sajnos nem tuti...

Szóval a kérdés:

Budapesten (lehetőleg az Árpád híd közelében), vagy Budaörsön tudtok-e olyan szakit, aki megnézné, nem is kerülne sokba és nyugodt szívvel ajánljátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

<_<

ez mekkora... :wacko:

1.) cserélj szerelőt

2.) nincs benne alapjárati motor

3.) d eha lenne akkor se tudna ilyen hangot adni

4.) aki ilyet mond az nem ért az autókhoz....

budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?

Link to comment
Megosztás:

<_<

ez mekkora... :wacko:

1.) cserélj szerelőt

2.) nincs benne alapjárati motor

3.) d eha lenne akkor se tudna ilyen hangot adni

4.) aki ilyet mond az nem ért az autókhoz....

budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?

Igazán kedves, de szaki tuti ért hozzá, max én emlékeztem rosszul és keverem szezont, a fazonnal.

Ez benne van a pakliban, hisz nem értek hozzá...

Vinni pedig vihetsz minden reggel és hozhatsz este ha gondolod, én csak spórolok vele! :-)

Link to comment
Megosztás:

Igazán kedves, de szaki tuti ért hozzá, max én emlékeztem rosszul és keverem szezont, a fazonnal.

Ez benne van a pakliban, hisz nem értek hozzá...

Vinni pedig vihetsz minden reggel és hozhatsz este ha gondolod, én csak spórolok vele! :-)

Ja, tuti! <_< Marhára bízhatsz benne, ha itt kontrollálod a szaktudását és keresel másik szervizt (amit élből vissza is utasítasz ;) ) :wacko: :( ;)

Ám, ha mégis jó szerelő, akkor veled van a baj. Hogy lehet a hidrotőke fogalmát - a leírt hangjelenség alapján innét indulnék - az alapjárati motoréval keverni? :o

27.1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja, tuti! <_< Marhára bízhatsz benne, ha itt kontrollálod a szaktudását és keresel másik szervizt (amit élből vissza is utasítasz :) ) :wacko: :( ;)

Ám, ha mégis jó szerelő, akkor veled van a baj. Hogy lehet a hidrotőke fogalmát - a leírt hangjelenség alapján innét indulnék - az alapjárati motoréval keverni? :o

[im]http://www.fiatbravo.hu/images/docs/27.1.jpg

OK

A további félreértések, stb elkerülése végett:

1. a szerelőnek 1 perce (utazni kellett visza Bp-re vidékről) volt ráhallgatni este 22:00-kor és annyit közölt kb, hogy majd később jobban meg kell lesnie és innen meg innen jön a hang. Az egy másik kérdés, hogy mivel sűrűn emlegette az alpjárati hang hibát, így én ilyen módon raktam össze (ezexerint hülyeséget)

2. semmit nem utasítok vissza élből, hiszen WESSZ kollega már meg is tekintette a kocsit az itteni javaslatra! Ezúton is köszönöm az ajánlónak és WESSZ-nek is a segítséget!!!!

3. most én is tehetnék ide egy mikroprocesszor kapcsolási rajzot, ábrákkal, azt meg te nem értenéd, hidd el :D

4. a budaörsi szállítást nem én vetettem fel hanem te, úgyhogy vállald a kijelentésed :D (valószínűleg félreértettem a mondatod, sry :P : "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?", gondoltam látod a kérdésből, hogy arra szoktam menni ezért vagy ily aranyos.... ;) )

Remélem érthető az én álláspontom és nem adok okot találgatásokra, sértődésre, gúnyos kijelentésekre, stb.

Elnézést ha én voltam félreérthető, gúnyos, vagy valami egyéb dolgot követtem el, ami nem tetszett... :o

Még egyszer millió kösz mindenkinek aki segíteni próbál(t).

Módosítva : uhuhu
Link to comment
Megosztás:

OK

A további félreértések, stb elkerülése végett:

1. a szerelőnek 1 perce (utazni kellett visza Bp-re vidékről) volt ráhallgatni este 22:00-kor és annyit közölt kb, hogy majd később jobban meg kell lesnie és innen meg innen jön a hang. Az egy másik kérdés, hogy mivel sűrűn emlegette az alpjárati hang hibát, így én ilyen módon raktam össze (ezexerint hülyeséget)

2. semmit nem utasítok vissza élből, hiszen WESSZ kollega már meg is tekintette a kocsit az itteni javaslatra! Ezúton is köszönöm az ajánlónak és WESSZ-nek is a segítséget!!!!

3. most én is tehetnék ide egy mikroprocesszor kapcsolási rajzot, ábrákkal, azt meg te nem értenéd, hidd el ;)

4. a budaörsi szállítást nem én vetettem fel hanem te, úgyhogy vállald a kijelentésed ;) (valószínűleg félreértettem a mondatod, sry :o : "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?", gondoltam látod a kérdésből, hogy arra szoktam menni ezért vagy ily aranyos.... <_< )

Remélem érthető az én álláspontom és nem adok okot találgatásokra, sértődésre, gúnyos kijelentésekre, stb.

Elnézést ha én voltam félreérthető, gúnyos, vagy valami egyéb dolgot követtem el, ami nem tetszett... :(

Még egyszer millió kösz mindenkinek aki segíteni próbál(t).

Szia, Rabby, vigyázz, képpel ne idézz, mert rákoppintanak az orrodra!

Nem tesz semmit az ajánlás, itt mindig mindenki wesszt ajánlja, ezek szerint nem véletlenül!

A problémád megoldódott? (számomra ez nem derült ki az írásodból)

Az írással vigyázni kell, mert a szavak vélt vagy valós élét nem veszi el a mimika és a gesztikulálás :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Szia, Rabby, vigyázz, képpel ne idézz, mert rákoppintanak az orrodra!

Nem tesz semmit az ajánlás, itt mindig mindenki wesszt ajánlja, ezek szerint nem véletlenül!

A problémád megoldódott? (számomra ez nem derült ki az írásodból)

Az írással vigyázni kell, mert a szavak vélt vagy valós élét nem veszi el a mimika és a gesztikulálás <_<

Szia,

Wessz nagyon rendes volt és azonnal megnézte a járgányt.

2 hibát is fel vélt fedezni, de mint mindig, így most is csak a javítás összköltsége ragadt meg. :-)

Természetesen ez sem 100%, akkor derülne ki, ha már szétszedte, kicserélte.

Wessz remélhetőleg olvassa ezt a fórumot és konkrét választ tud adni... :-)

Link to comment
Megosztás:

4. a budaörsi szállítást nem én vetettem fel hanem te, úgyhogy vállald a kijelentésed :( (valószínűleg félreértettem a mondatod, sry ;) : "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?", gondoltam látod a kérdésből, hogy arra szoktam menni ezért vagy ily aranyos.... <_< )

A 4-es pont "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?" idézetét lefordítom. Valami ilyesmi:

budaörsön Opel szervizben dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod, hogy megnézzem a kocsid, hol lenne Neked kényelmesebb?

Uhu is jó szakember, annak ellenére, hogy most kimaradt az ajánlásból. De aki visszaolvas egy kicsit az tudja. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

A 4-es pont "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?" idézetét lefordítom. Valami ilyesmi:

budaörsön Opel szervizben dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod, hogy megnézzem a kocsid, hol lenne Neked kényelmesebb?

Uhu is jó szakember, annak ellenére, hogy most kimaradt az ajánlásból. De aki visszaolvas egy kicsit az tudja. :wacko:

Nem kétlem! És maximális tiszteletem neki!

Azért WESSZ-hez fordultam, mert az az infom volt, hogy ő dolgozik közelebb. (a másik UHU volt, de nem írta az ajánló, hogy ő Budaörsön lenne...)

A társalgás pedig egy egyszerű félreértésből indult, bocs érte! <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem kétlem! És maximális tiszteletem neki!

Azért WESSZ-hez fordultam, mert az az infom volt, hogy ő dolgozik közelebb. (a másik UHU volt, de nem írta az ajánló, hogy ő Budaörsön lenne...)

A társalgás pedig egy egyszerű félreértésből indult, bocs érte! <_<

Nincs miért elnézést kérned. Itt néha csipkelődős-beszólogatós a hangulat, de mindenki segítő szándékkal áll a dologhoz, és ez a lényeg. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nekem az lenne a kérdésem hogy a km óra alatti kis jelek abs, esp, vonóhorog azok minden tipusba gyárilag benne vannak vagy csak abba amelyikbe ténylegesen be is vannak szerelve???

Az óracsoport plexijén a jelek mindben ott vannak (még az izzításvisszajelzőé is egy benzinesben), csak nincsenek bevezetékelve és nincsen mögöttük izzó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kedves idős kollégámnak egy diesel G astra-ja van, és 2 napja nem indul. Csóró az öreg, és próbálnék neki segíteni amiben csak tudok, mert Ő is sokat tett már értem.

Ez ügyben fordulnék most hozzátok, mint tapasztalt G astra gurukhoz.

Azt már a fórum olvasgatásával megtudtam, hogy hibakódot (merthogy karácsonyfát játszik a műszerfal) úgy tudunk kábel szoftver, és gép nélkül kiolvasni, hogy gáz fék tövig benyom, gyujtás rá, és villogtatja a kódot, a nullát 10 villogással jelzi.

Már csak azt nem tudom, hogy a kódok listáját esetleg hol találom.

Segítsetek kérlek, és adjatok valami linket, vagy másoljátok be a kódlistát nekem...

Köszönöm a segítséget, és a fáradozást!

Üdv: Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kedves idős kollégámnak egy diesel G astra-ja van, és 2 napja nem indul. Csóró az öreg, és próbálnék neki segíteni amiben csak tudok, mert Ő is sokat tett már értem.

Ez ügyben fordulnék most hozzátok, mint tapasztalt G astra gurukhoz.

Szia, üdv minálunk!

Íme egy link alapvetően F-hez de amint írják, a többi opelhez is alkalmazható.

http://www.opel-magazin.hu/technika/szerel...-leolvasas.html

Járj szerencsével!

Szerk.: bár lehet, h Neked a 4 jegyű kéne, ha találok olyat, akkor linkelek, vagy más küld vmit!

Egyébként ha beírod ide a hibakódot, megmondják itten is, h mi a bibi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kedves idős kollégámnak egy diesel G astra-ja van, és 2 napja nem indul. Csóró az öreg, és próbálnék neki segíteni amiben csak tudok, mert Ő is sokat tett már értem.

Ez ügyben fordulnék most hozzátok, mint tapasztalt G astra gurukhoz.

Azt már a fórum olvasgatásával megtudtam, hogy hibakódot (merthogy karácsonyfát játszik a műszerfal) úgy tudunk kábel szoftver, és gép nélkül kiolvasni, hogy gáz fék tövig benyom, gyujtás rá, és villogtatja a kódot, a nullát 10 villogással jelzi.

Már csak azt nem tudom, hogy a kódok listáját esetleg hol találom.

Segítsetek kérlek, és adjatok valami linket, vagy másoljátok be a kódlistát nekem...

Köszönöm a segítséget, és a fáradozást!

Üdv: Tamás

nézd meg ezt vagy ezt Nem biztos, hogy egyből érteni fogod a hibát, majd aki tudja mi dobhat olyat, segít.

Link to comment
Megosztás:

Szia, üdv minálunk!

Íme egy link alapvetően F-hez de amint írják, a többi opelhez is alkalmazható.

http://www.opel-magazin.hu/technika/szerel...-leolvasas.html

Járj szerencsével!

Szerk.: bár lehet, h Neked a 4 jegyű kéne, ha találok olyat, akkor linkelek, vagy más küld vmit!

Egyébként ha beírod ide a hibakódot, megmondják itten is, h mi a bibi...

SZia!

Igen, nekem a 4 jegyűek kellenének.

Ezek egyébként gyakorlatban nem azonosík az OBDII kódokkal?

Mert, az pl. itt elérhető:

link

Hmm. Nemtudom.

Valaki aki a G astra-ból olvasott már van erről info?

Vagy az OBD2-es kód lehetősége csak egyes modelleknél van meg, és lehet hogy az egyik G astra OBD2-es, a másik pedig nem.

Érdekes dolog ez a kód olvasás.

Kár, hogy a Fabia-mat ilyen egyszerű villogtatásos módszerrel nem lehet kiolvasni. <_<

Link to comment
Megosztás:

SZia!

Igen, nekem a 4 jegyűek kellenének.

Ezek egyébként gyakorlatban nem azonosík az OBDII kódokkal?

Mert, az pl. itt elérhető:

link

Hmm. Nemtudom.

Valaki aki a G astra-ból olvasott már van erről info?

Vagy az OBD2-es kód lehetősége csak egyes modelleknél van meg, és lehet hogy az egyik G astra OBD2-es, a másik pedig nem.

Érdekes dolog ez a kód olvasás.

Kár, hogy a Fabia-mat ilyen egyszerű villogtatásos módszerrel nem lehet kiolvasni. <_<

de, obd 2 minden Opel.

Link to comment
Megosztás:

SZia!

Igen, nekem a 4 jegyűek kellenének.

Ezek egyébként gyakorlatban nem azonosík az OBDII kódokkal?

Mert, az pl. itt elérhető:

link

Hmm. Nemtudom.

Valaki aki a G astra-ból olvasott már van erről info?

Vagy az OBD2-es kód lehetősége csak egyes modelleknél van meg, és lehet hogy az egyik G astra OBD2-es, a másik pedig nem.

Érdekes dolog ez a kód olvasás.

Kár, hogy a Fabia-mat ilyen egyszerű villogtatásos módszerrel nem lehet kiolvasni. <_<

Ja, nekem is tetszik, biztos más típusoknál is van ilyenre lehetőség, legfeljebb nem házilagosan. Ez a kódlista szerintem ugyanaz, de majd az okosok megmondják...

Link to comment
Megosztás:

budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?

4. a budaörsi szállítást nem én vetettem fel hanem te, úgyhogy vállald a kijelentésed :( (valószínűleg félreértettem a mondatod, sry ;) : "budaörsön dolgozom, és óbudán keresztül megyek haza.... akarod?", gondoltam látod a kérdésből, hogy arra szoktam menni ezért vagy ily aranyos.... :wacko: )

Na, itt van a kutya elásva! :o Valamit nagyon elnéztél! A napi Budaörs - Óbuda - Kaposvár útvonalhoz már nagyon komoly fizu kellene. ;)

Nem kétlem! És maximális tiszteletem neki!

Azért WESSZ-hez fordultam, mert az az infom volt, hogy ő dolgozik közelebb. (a másik UHU volt, de nem írta az ajánló, hogy ő Budaörsön lenne...)

A társalgás pedig egy egyszerű félreértésből indult, bocs érte! <_<

A felajánló maga Uhuhu volt.

Mindegy. Lényegtelen. Örüljünk együtt annak, hogy most már tényleg hozzáértő és korrekt szerelő kezében van a gépsas.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.