Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha kevés benne az olaj, vagy nem megfelelő az olajnyomás, a hidrotőkék adhatnak ilyen hangot. Nem alacsony az olajszinted? Milyen olaj van benne?

Az olajszintem fullon van és castrol magnatec 10w-40es olaj van benne nekem is szelep vagy hidrotőke gyanús de fordulaton mitől tűnik el a csattogás akkor? vagy mi lehet a javításai javaslat?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Kis segítséget vagy infót szeretnék kérni. 2002es 1.2 16szelepes ecotec G astrám van 92000km-el. Most Tavasztól kb két hónapja vettem észre hogy ha bemelegszik a motor alapjáraton csattogós hangja van. Hasonlít egy dízel motorhoz a hang. Félek hogy szelephangot hallok. De amint adok egy kis fordulatot neki egyből eltűnik ez a csattogás és szép hangja lesz a motornak. Pl meleg motornál üresbe 1000-es fordulaton nem hallom a csattogást tehát csak alapjáraton hallani ezt a hangot menetközbe nem. Tapasztalt már valaki ilyesmit? Tudtok hiba forrást mondani vagy megoldást? Előre is köszönöm a segítséget.

vagy a használat miatt..ha ez láncos, akkor nálad most jött el a csere ideje....

Link to comment
Megosztás:

vagy a használat miatt..ha ez láncos, akkor nálad most jött el a csere ideje....

80000-nél volt lánccserém szóval a láncot kizárnám. vagy lehet rosszul fogalmaztam nem csattag hanem inkább kopogó hangot hallat magából alapjáraton

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is hidrotőke lehet,meg az olaj sem az igazi.

Nem gondolnám,hogy lánccserés lenne,ahhoz még kevés a km.,bár nem

tudjuk hogy volt hajtva!

Miért kellet 80 e.-nél láncot cserélni?

Ha a hidrotőke kopog mi a javaslat? Lánccserém azért volt mert egy tömítésem átszakadt és össze szivárgott a hűtővíz a motorolajjal nem hengerfejtömítés hanem lentebb volt valami nem tudom pontosan. Akkor ugye széthúzták a motort és egyutal cseréltük a láncot is mert a feszítő már elégé ki volt állítódva.

Link to comment
Megosztás:

Én meg vagyok készülve ,kint vagyok a kertbe szalonna sütős buli ....

Már túl vagyok én is nem tudom mennyin... :D

Egyébként :Gyalog galopp :rolleyes:

Láccik mán többet ittam,mer nem ugrott be elsőre!

De,hogy ne legyek off, ma már majdnem lecseréltük az olajat a haverral,de előtte

borozni akartunk, kicsit közben meg sörözni és végül az olajcsere elmaradt.Az asszony vezetett ! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

16pin-es csatlakozó 99-es évjárat 14xe motorkódnál hogyan villogtatom ki a hibakódokat,melyik lábat kell dróttal összezárnom mikor a gyújtást ráadom? Vagy ennél másképp kell kivillogtatni a hibakódokat?Akinek van ötlete,előre is köszönöm! Mert nekem nem sikerült az F astrás módszerrel,2-es,4-es láb zárásával!

köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

16pin-es csatlakozó 99-es évjárat 14xe motorkódnál hogyan villogtatom ki a hibakódokat,melyik lábat kell dróttal összezárnom mikor a gyújtást ráadom? Vagy ennél másképp kell kivillogtatni a hibakódokat?Akinek van ötlete,előre is köszönöm! Mert nekem nem sikerült az F astrás módszerrel,2-es,4-es láb zárásával!

köszi

99-es? Annál még lehet eredményes az 5-6 (bal alsó sarokból számolva) összezárása. (mint az obd2 csatlakozós f astráknál)

Az újabbaknál meg már nem így műkszik...

Szerk:

Kukáztam képet, igaz nem g astra, de a csatlakozó ua csak itt máshová tették.

http://s10.images.www.tvn.hu/2009/12/23/18...9d7edf7fb50.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

16pin-es csatlakozó 99-es évjárat 14xe motorkódnál hogyan villogtatom ki a hibakódokat,melyik lábat kell dróttal összezárnom mikor a gyújtást ráadom? Vagy ennél másképp kell kivillogtatni a hibakódokat?Akinek van ötlete,előre is köszönöm! Mert nekem nem sikerült az F astrás módszerrel,2-es,4-es láb zárásával!

köszi

Pár napja volt itt valamelyik témában róla szó, voltak képek is, hogy mit kell összekötni.

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés, de hátha van valami praktika rá.

Valahol lyukas a kipufogó rendszere az autómnak, ez nem kérdés. Hogyan tudom meg, hogy hol? Ha befogom hátul akkor minden bizonnyal látom, hogy hol, hiszen ott jön ki a füst(mondjuk nem füstöl annyira...). Viszont Elég alacsony az astra, nehezen tudok alánézni(persze nem lehetetlen).

Szóval van rá valami ötletes megoldás az aknára álláson kívül? Ha a hátsó a lyukas akkor mennyire versenyképes ár a 4+ szolgáltatás az opel-nél? Azt hiszem 32-38e huf között van.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(1.4-es Astra Caravan Njoy)

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés, de hátha van valami praktika rá.

Valahol lyukas a kipufogó rendszere az autómnak, ez nem kérdés. Hogyan tudom meg, hogy hol? Ha befogom hátul akkor minden bizonnyal látom, hogy hol, hiszen ott jön ki a füst(mondjuk nem füstöl annyira...). Viszont Elég alacsony az astra, nehezen tudok alánézni(persze nem lehetetlen).

Szóval van rá valami ötletes megoldás az aknára álláson kívül? Ha a hátsó a lyukas akkor mennyire versenyképes ár a 4+ szolgáltatás az opel-nél? Azt hiszem 32-38e huf között van.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(1.4-es Astra Caravan Njoy)

Mindenféleképp jó lenne pedig alánézni,nem 100%,hogy a hátsódobnál fúj,ki(bár kétségtelen,hogy leggyakrabban).

Megemelheted oldalról és alábujsz vagy épp csinálhatsz ilyen vizsgálótükröt ,mint a vámosoknak van egy pálca végén tükör,de

a vége az lesz,hogy úgyis alá kell majd menni!

Majd minden autósboltban lehet kapni kipufogót,ha tényleg az lesz a hibás!

Link to comment
Megosztás:

Hülye kérdés, de hátha van valami praktika rá.

Valahol lyukas a kipufogó rendszere az autómnak, ez nem kérdés. Hogyan tudom meg, hogy hol? Ha befogom hátul akkor minden bizonnyal látom, hogy hol, hiszen ott jön ki a füst(mondjuk nem füstöl annyira...). Viszont Elég alacsony az astra, nehezen tudok alánézni(persze nem lehetetlen).

Szóval van rá valami ötletes megoldás az aknára álláson kívül? Ha a hátsó a lyukas akkor mennyire versenyképes ár a 4+ szolgáltatás az opel-nél? Azt hiszem 32-38e huf között van.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(1.4-es Astra Caravan Njoy)

Én 7e-ért vettem hátsó dobot (bár nem ugyanaz), de tiedére valót is láttam gyári majdnem újban 15 ért. Annyiért tuti kapsz, de lehet olcsóbban is kifogod. Szokásos hirdetési oldalakat túrd át.

Link to comment
Megosztás:

Belső motortisztító olaj adalékot bele lehet tenni ha lecserélném az olajat? Vagy azzal többet ártok mint használok?

Megoszlanak a vélemények róla... Állítólag olyan dolgokat is feloldhat, amit nem kéne... Én nem vacakolnék vele. Csere előtt jól fel kell melegíteni a motort, aztán hagyni jól kicsurogni, és szerintem ennyi. Aztán meg tartani egy kb. 10.000 km-es csereciklust.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.