Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Hi, én a másik wallisba voltam, de nem vagyok velük megelégedve, mert a számlán nem a hozzávaló olajszűrőt tették bele és Total Quartz 9000 5W-40-es olajjal töltötték fel, amin nem szerepel a GM-LL-A-025 szabvány, ha megírod a motorszámod, mi kikeressük a szűrő számát és segítünk. Szerintem Uhuhu-ékhoz vidd el vagy ha nem kötelező Csergő-ék is jók.

Értem. :D

Ez ugye nem lenne gond ha pl nem wallisba viszem olajcserére hanem adott esetben Uhuhuékhoz? Mármint nem pattogna szalon, hogy gari vesztés vagy miegymás' :huh:

ja és még 1 alapláma kérdés :) motorszámot hol tudom legkönnyebben megnézni? forgalmiba? :D

Link to comment
Megosztás:

Értem. :D

Ez ugye nem lenne gond ha pl nem wallisba viszem olajcserére hanem adott esetben Uhuhuékhoz? Mármint nem pattogna szalon, hogy gari vesztés vagy miegymás' :huh:

ja és még 1 alapláma kérdés :) motorszámot hol tudom legkönnyebben megnézni? forgalmiba? :lol:

Úgy tudom, hogy Európába bármelyik Opel szakszervízbe viheted. Mivel nem Opel Wallis garanciád van, hanem Opel gyártói garancia.

Igen, a kocsi saját forgalmijában is benne van a motorszám ( P.5 fedőnév mellett), meg a motoron is. :D

Link to comment
Megosztás:

T starchild83!!

Astra G Classic II. 1.4-16V Twinport(2004-)

Castrol Magnatec 5W-30 nincs.

Castrol Magnatec 5W-40 nincs gyártóművi jóváhagyása.

Castrol olajajánlója a következő olajat ajánlotta:

-Edge 0W-30.

Valvoline ojajajánlója a következő olajat ajánlotta:

-Synpower 5W-30.

Link to comment
Megosztás:

A motorkód Z14XE-s.

Astra G Classic II. 1.4-16V Twinport(2004-)

A Z14XE az nem a Twinport. a teljes kód Z14XEP

Bár ebből a szempontból mindegy.

Én a az 5W-30 ast ajánlanám, mert gyárilag ilyen való bele.

Nagyon kopott motornál szokták még a 10W 40 eset ajánlani, de csak akkor ha nagyon eszi a motor az olajat, mert ez sűrűbb és a kopott részeken nehezebben jut át, bár a hidrotőke is nehezebben veszi fel induláskor.

Bár, ha jól tudom Z14XEP-ben nics is hidrotőke(ebben nem vagyok biztos), Z16XEP-ben nincs az biztos.

Ha jó állapotú a motor akkor 5W-30 szerintem.

Hogy mit csináltak a Twinport motorokkal a fejlesztők azt nem tudom, de a tapasztalat az, hogy sokkal kevésbé eszi az olajat mint a régi sima 16 szelepes ECOTEC.

szóval 5W-30 szerintem.

Az, hogy van -e GM jóváhagyása egy-egy olajnak az üzleti dolgokon is múlik. Ha neves múltú olajgyártó cég termékét vásárolod meg, azzal nem fogsz nagyon mellé.

Ja és szerintem 10-15E km-enként cseréld az olajatat, ne várd meg a 30E-t, főleg, ha keveset megy a gép, mert áltában is öregszik az olaj.

Link to comment
Megosztás:

Noh Zachi szemezgetését átnézve ide jutottam, vagyis erre a 2 lehetőségre:

- Castrol Magnatec 5W-30 vagy 40

- Valvoline SynPower GM 5W-30 vagy MaxLife 5W-40

A motorkód Z14XE-s.

Szerintetek melyik legyen? :huh:

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex ! :) Merem ajánlani, mert jók a tapasztalataim.

Link to comment
Megosztás:

Én is ezen gondolkozom, csak hol a fr.ncban lehet beszerezni? Úgyértem ez nem az a kategória amit minden sarki autósboltban árulnak, legalábbis felénk nem.

Gyári első feltöltésű olaja az Opelnek(is). Itt szerintem tudsz info-t szerezni. Velem kb. 2 éve segítőkészek voltak, forgalmazót is ajánlottak.

Link to comment
Megosztás:

Vásároltam állítolag gyári opel olajat 5W-30-as 6200ft.

Csak azt nem tudom hogy mit keres a dobozán ilyen érdekes orosz vagy lengyel felirat konkrétan a Motor oil felirat alatt.

A szervizben azt mondták hogy semmi gond nincs vele ugy hogy nem értem.

Egy biztos hogy legközelebb csak castrol megy bele.

Link to comment
Megosztás:

Vásároltam állítolag gyári opel olajat 5W-30-as 6200ft.

Csak azt nem tudom hogy mit keres a dobozán ilyen érdekes orosz vagy lengyel felirat konkrétan a Motor oil felirat alatt.

A szervizben azt mondták hogy semmi gond nincs vele ugy hogy nem értem.

Egy biztos hogy legközelebb csak castrol megy bele.

4liter? Az igen érdekes lenne 5w-30ban. Lévén Magnetic 10w-40 nagykerben 6k.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Annyira friss Astra G tulaj vagyok, hogy holnap megyek érte. 2003.12, 1.4 16v. Kifogtam egyet ( köszönhető a válságnak) 27000 km-el nagyon jó áron :huh: . Azt szeretném megkérdezni, hogy elvigyem egy szervízbe átnézetni, vagy várjam meg a 30000 és akkor úgy is rendbe kell tenni. Ja, előző tulaj kikapta a rádiót belőle., bármilyen márkát beletehetek, ami beleillik? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Annyira friss Astra G tulaj vagyok, hogy holnap megyek érte. 2003.12, 1.4 16v. Kifogtam egyet ( köszönhető a válságnak) 27000 km-el nagyon jó áron :huh: . Azt szeretném megkérdezni, hogy elvigyem egy szervízbe átnézetni, vagy várjam meg a 30000 és akkor úgy is rendbe kell tenni. Ja, előző tulaj kikapta a rádiót belőle., bármilyen márkát beletehetek, ami beleillik? Köszi.

6 év alatt 30E km az nagyon kevésnek tűnik. Ha biztos vagy benne, hogy valóban ennyi van benne (nem ismerem a körülményeket)

Akkor 3000 km ide vagy oda az mindegy, mondjuk én olajat azért cserélnék benne akkor is.

De ha valami gyanús vagy úgy érzed, hogy nem voltál elég körültekintő, és ezeken kívül egyébként is mindenképp javaslom, hogy megvásárlás előtt nézesd át egy jó szakszervízben, akár az eladó jelenlétében, hogy szembesüljön az esetleges dolgokkal. Nem tudom hol laksz, de szervíz ügyben esetleg keresd uhuhu-t itt a fórumon.

Ha nincs mit takargatnia az eladónak, akkor bele kell, hogy menjen egy átvizsgálásba. Zsákba macskát sose vegyél!

Ja, és rádiót midegy hogy milyen márkát veszel.

Link to comment
Megosztás:

6 év alatt 30E km az nagyon kevésnek tűnik. Ha biztos vagy benne, hogy valóban ennyi van benne (nem ismerem a körülményeket)

Akkor 3000 km ide vagy oda az mindegy, mondjuk én olajat azért cserélnék benne akkor is.

De ha valami gyanús vagy úgy érzed, hogy nem voltál elég körültekintő, és ezeken kívül egyébként is mindenképp javaslom, hogy megvásárlás előtt nézesd át egy jó szakszervízben, akár az eladó jelenlétében, hogy szembesüljön az esetleges dolgokkal. Nem tudom hol laksz, de szervíz ügyben esetleg keresd uhuhu-t itt a fórumon.

Ha nincs mit takargatnia az eladónak, akkor bele kell, hogy menjen egy átvizsgálásba. Zsákba macskát sose vegyél!

Köszi a segítséget.

Megnéztem az autót, ki is próbáltam, rendben van kívül belül. Egy békéscsabai Opel márkakereskedésből vette egy idős házaspár és pénteken adták le ugyan oda, mert kell a nénikének a klíma, ebben meg nincs. A kertbe jártak vele :huh: Vettek egy klímásat én meg megveszem a régit. Papírjai rendben, szervízkönyv rendben, a mezőtúri opel szervízben volt a 15000-es. Amúgy 30%-al olcsóbban adtak minden autót. Eksün volt.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget.

Megnéztem az autót, ki is próbáltam, rendben van kívül belül. Egy békéscsabai Opel márkakereskedésből vette egy idős házaspár és pénteken adták le ugyan oda, mert kell a nénikének a klíma, ebben meg nincs. A kertbe jártak vele :huh: Vettek egy klímásat én meg megveszem a régit. Papírjai rendben, szervízkönyv rendben, a mezőtúri opel szervízben volt a 15000-es. Amúgy 30%-al olcsóbban adtak minden autót. Eksün volt.

Hát sok szerencsét és holnap jeletkezz :)

Link to comment
Megosztás:

Jaja, olvastam. Én ennyire nem szőrözök, csak azt szerettem volna megerősíttetni, hogy a többinél nem rosszabb. :huh:

Hát most próbáltam kereseni neked kifejezetten Mobil 1 olajra cikked, már vak vagyok úgy látszik :) de majd te is próbáld meg a itt.

Az olajdoki cikkjeiben és válaszaiban biztos találsz valami erre vonatkozót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.