Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Ha jól tudom az InSP megjelenését fel kellett volna programozni a megfelelő km álláshoz. Gyanítom, ez nem a szerviz, hanem a gyár feladata lett volna. Lehet, hogy ezt cseszerintették el.

Esetleg bemutató autó, kereskedő lóti-futija volt, a km számlálót visszaállították de megfeledkeztek a szervizintervallum módosításáról, az pedig a tényleges futásteljesítmény alapján bejelzett. Bár ezt talán egy kereskedő sem kockáztatná meg, inkább bemutató autóként, kedvezménnyel adja el. Úgyhogy inkább induljunk ki a saját érdekében is tisztességes kereskedőből ne az én rosszindulatú feltételezésemből.

Amennyiben ez a figyelmeztetés idő függvényében is megjelenhet, akkor megeshet az is, hogy egy cseppet régen elhagyta már a gyártósort az autó (túltárolt?). Ezt közölték volna és Astránál nem is valószínű ennek az előfordulása.

Tehát maradt a nagy számok törvénye alapján előforduló malőr lehetősége.

Menj vissza a kereskedőhöz, jelezd a problémát. Szerintem készséggel (díjtalanul) megoldják.

pontosan a túltárolásra gondoltam én is. Szerintem a kereskedők minimum fele sumákol ez ügyben. Haverom fél év után vette észre napsütésben a matrica nyomait a festésen. olvasható volt a reklám szöveg :blush:

Link to comment
Megosztás:

pontosan a túltárolásra gondoltam én is. Szerintem a kereskedők minimum fele sumákol ez ügyben. Haverom fél év után vette észre napsütésben a matrica nyomait a festésen. olvasható volt a reklám szöveg :blush:

Előfordulhat, hogy ez az oka. Nálam is látszottak a szélvédőn a leszedett matrica nyomai az első ablaktörlőzés után. Mondták is a kereskedésben, hogy tavalyi szállítás, de azt már nem hogy akár hónapokat is állhatott a kereskedés előtt reklámautóként. Azt nem hiszem, hogy visszaállították az órát, mert elég alaposan átvizsgáltuk kívül-belül átvétel előtt és semmilyen nyomát nem találtuk, hogy használták volna.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Ha sikerül időt kerítenem rá, visszanézek a kereskedésbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A minap amikor ráadtam a gyújtást a kocsira, feltűnt, hogy az In SP felirat megjelenik majd eltűnik. Milyen időközönként jelenik ez meg? A kocsiban 122813 km volt amikor megláttam, feltételezem a km-em nem valós az órában. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Amennyiben ez a figyelmeztetés idő függvényében is megjelenhet, akkor megeshet az is, hogy egy cseppet régen elhagyta már a gyártósort az autó (túltárolt?). Ezt közölték volna és Astránál nem is valószínű ennek az előfordulása.

G Astrában is láttam már olyat, hogy májusban akartak eladni előző modellévi kocsit, mai testvérek között is legjobb esetben is 8 hónapos volt. Ha nagyon beparkolnak vele valahova hátulra, akkor meg könnyen összejön az egy év és már jelez is.

Link to comment
Megosztás:

G Astrában is láttam már olyat, hogy májusban akartak eladni előző modellévi kocsit, mai testvérek között is legjobb esetben is 8 hónapos volt. Ha nagyon beparkolnak vele valahova hátulra, akkor meg könnyen összejön az egy év és már jelez is.

A gyártás pontos időpontját honnan lehet megtudni?

Link to comment
Megosztás:

Ezt sajna nem tudom, de a modellév benne van az alvázszámban. Modellév váltás meg szeptemberben van. A forgalmiban meg benne van a gyártás éve, azt meg a kocsi gyári adatlapjából nézik ki.

Nézelődtem ezügyben kicsit. Opel.de-n beregisztráltam magam, mert azt írja, hogy a kocsit is be lehet. Gondoltam kapok sok jó infót a kocsiról. Mondjuk gyártási dátum, meg hasonlók. Alvázszámot is elkérték, de asszondta, hogy nem ismeri fel. Tovább nézelődtem, de a Classic II egyáltalán nincs az oldalon. Szóval sokat nem ért a regisztráció.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Következő a kérdésem: astra g 1.4 twinport Z14XEP 135.000km-es.

Szeretném hosszú távon élvezni az autó adta örömöket :huh: Olajat hál'Istennek nem igazán eszegeti :)

Mit cseréljek rajta? Most olaj, olajszűrő, levegőszűró csere aktuális. Üzemanyag szűrő még nem volt cserélve, tudom nem nagy tétel, de gondolom lassan aktuális. Gyertya 80e-nél volt.

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Következő a kérdésem: astra g 1.4 twinport Z14XEP 135.000km-es.

Szeretném hosszú távon élvezni az autó adta örömöket :huh: Olajat hál'Istennek nem igazán eszegeti :)

Mit cseréljek rajta? Most olaj, olajszűrő, levegőszűró csere aktuális. Üzemanyag szűrő még nem volt cserélve, tudom nem nagy tétel, de gondolom lassan aktuális. Gyertya 80e-nél volt.

akkor kell cserélni gyertyát is...

Link to comment
Megosztás:

A gyártás pontos időpontját honnan lehet megtudni?

Ez igen egyszerű: minden alkatrészen rajta van a gyártás éve/hónapja, címkéken vagy egyszerűen ráfestve(pl bowdenek) és még a műanyag alkatrészeken is.

Azt tudni kell, hogy a gyár nem raktároz, annyit kér a beszállítótól amennyi fogy. Tehát max 1 hónap múlva beszerelésre kerülnek az alkatrészek.

Nálam a zafirán a szervízkönyvbe írt átvételi dátumnál csak két héttel öregebb a kábelköteg (ezen pontos dátum van a címkén)

Link to comment
Megosztás:

Urak!

Következő a kérdésem: astra g 1.4 twinport Z14XEP 135.000km-es.

Szeretném hosszú távon élvezni az autó adta örömöket :huh: Olajat hál'Istennek nem igazán eszegeti :)

Mit cseréljek rajta? Most olaj, olajszűrő, levegőszűró csere aktuális. Üzemanyag szűrő még nem volt cserélve, tudom nem nagy tétel, de gondolom lassan aktuális. Gyertya 80e-nél volt.

Generátor bordásszíjat sem árt megnézni, nálam ilyentájt érett meg a cserére (keresztirányban berepedezett), az sem egy nagy tétel.

Link to comment
Megosztás:

Ez igen egyszerű: minden alkatrészen rajta van a gyártás éve/hónapja, címkéken vagy egyszerűen ráfestve(pl bowdenek) és még a műanyag alkatrészeken is.

Azt tudni kell, hogy a gyár nem raktároz, annyit kér a beszállítótól amennyi fogy. Tehát max 1 hónap múlva beszerelésre kerülnek az alkatrészek.

Nálam a zafirán a szervízkönyvbe írt átvételi dátumnál csak két héttel öregebb a kábelköteg (ezen pontos dátum van a címkén)

G Astránál szerintem nem így van. Nekem forgalmi szerint is 2006-os. 2006. február 17-én adták át, és a kábelkötegek pl 2005. 8. haviak, asszem ennél régebbi alkatrészt még nem láttam. Gondolom, hogy nem a GM raktároz, hanem a beszállítók.

Link to comment
Megosztás:

G Astránál szerintem nem így van. Nekem forgalmi szerint is 2006-os. 2006. február 17-én adták át, és a kábelkötegek pl 2005. 8. haviak, asszem ennél régebbi alkatrészt még nem láttam. Gondolom, hogy nem a GM raktároz, hanem a beszállítók.

Nem is a gyár raktároz, hanem adott esetben a kereskedésben állhatott sokáig az autód. Attól hogy a kábelkötegek 2005 augusztusiak, még simán lehet hogy az autód is mondjuk 2005 szeptemberi vagy októberi gyártású, csak februárig ott állt valahol egy szalonban.

Link to comment
Megosztás:

Nem is a gyár raktároz, hanem adott esetben a kereskedésben állhatott sokáig az autód. Attól hogy a kábelkötegek 2005 augusztusiak, még simán lehet hogy az autód is mondjuk 2005 szeptemberi vagy októberi gyártású, csak februárig ott állt valahol egy szalonban.

Pont ezt modnom, hogy nem. Van benne 2005.12. havi alaktrész is, és nem csak a modellév 2006, hanem a gyártás időpontja is 2006. "Legrosszabb" esetben is 2006. 01. 01.

Link to comment
Megosztás:

Pont ezt modnom, hogy nem. Van benne 2005.12. havi alaktrész is, és nem csak a modellév 2006, hanem a gyártás időpontja is 2006. "Legrosszabb" esetben is 2006. 01. 01.

az irtad egyik hozzászólásodban:

"a kábelkötegek pl 2005. 8. haviak, asszem ennél régebbi alkatrészt még nem láttam."

a másikban pedig:

" Van benne 2005.12. havi alaktrész is"

Most akkor mi van? mert nem mindegy!

nem általános dolog a legyártott alkatrészek dátumaiban a nagy szórás, senki nem akar raktárkészletekbe fektetni, a te esetedben lehet hogy volt egy kis logisztikai malőr. Az autó szerves részét képező alkatrészeken szereplő dátumokat sem érdemes összekeverni pl a hamutartó alján lévő gyártási időponttal, mert az piti 5 Ft-os alkatrész, és akár mikor belekerülhetett.

A modellév azért 2006-os mert azt év közepén váltják , magyarul 2005 nyarán már 2006-os az alvázszám, tehát simán lehet 2005 08- as vezetékköteg benne.

Na de ez már nem igazán a szervízelés kategória...... bocs az Off-ért

Link to comment
Megosztás:

az irtad egyik hozzászólásodban:

"a kábelkötegek pl 2005. 8. haviak, asszem ennél régebbi alkatrészt még nem láttam."

a másikban pedig:

" Van benne 2005.12. havi alaktrész is"

Most akkor mi van? mert nem mindegy!

Igazából nem értem mit nem értesz rajta. 2005. 8. havi a kábelköteg, ennél régebbi dátumú cuccot még nem találtam a kocsimban, de mondjuk közép konzolon, kesztyűtartón 2005.10., a légszűrő házon, ajtó kárpiton, meg 2005.12. hó van, tehát 2005.12. hó előtt tuti nem gyártották. Azt én sem értem, hogy miért van ekkora szórás az alkatrészekben, erre mondtam, hogy talán a beszállító tartogatta a polcon.

Végülis tökmindegy. A modellévet meg vágom az egy dolog, az meg egy másik, hogy ténylegesen mikor készült, ez elvileg a forgalomba helyezéshez szükséges doksin van rajta és ez alapján írják a forgalmiba is, hogy gyártási éve 2006.

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem értem mit nem értesz rajta. 2005. 8. havi a kábelköteg, ennél régebbi dátumú cuccot még nem találtam a kocsimban, de mondjuk közép konzolon, kesztyűtartón 2005.10., a légszűrő házon, ajtó kárpiton, meg 2005.12. hó van, tehát 2005.12. hó előtt tuti nem gyártották. Azt én sem értem, hogy miért van ekkora szórás az alkatrészekben, erre mondtam, hogy talán a beszállító tartogatta a polcon.

Végülis tökmindegy. A modellévet meg vágom az egy dolog, az meg egy másik, hogy ténylegesen mikor készült, ez elvileg a forgalomba helyezéshez szükséges doksin van rajta és ez alapján írják a forgalmiba is, hogy gyártási éve 2006.

vágom, kis értelmezési hiba volt régebbi/későbbi :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem is a gyár raktároz, hanem adott esetben a kereskedésben állhatott sokáig az autód. Attól hogy a kábelkötegek 2005 augusztusiak, még simán lehet hogy az autód is mondjuk 2005 szeptemberi vagy októberi gyártású, csak februárig ott állt valahol egy szalonban.

nem igaz...

amikor a kiszállitásra kerül az autó onnontól megy a Gyártási év.

ha októberbe beraktározzák az autót a kereskedésbe akkor a gyártási év 2005, modellév + alvázszám 2006

szóvAl a 2006 os autót csak 2006 jan 1 után vehette át a kereskedő...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss Astra tulajdonos lettem (1,6 16v - 2001-es) és gondom van egy két aprósággal. Szeretném megoldani, de valaki árulja már el, hogy hol van a biztositéktábla a biztositékokkal elhelyezve az autón. Nem vagyok szaki (talán azért nem is találom) de általában a vezető felől a műszerfal bal alsó felében szokott lenni. Na én ott nem találtam mást, csak egy lenyitható részt, de biztositékok nélkül. SEGITSÉG!!!

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss Astra tulajdonos lettem (1,6 16v - 2001-es) és gondom van egy két aprósággal. Szeretném megoldani, de valaki árulja már el, hogy hol van a biztositéktábla a biztositékokkal elhelyezve az autón. Nem vagyok szaki (talán azért nem is találom) de általában a vezető felől a műszerfal bal alsó felében szokott lenni. Na én ott nem találtam mást, csak egy lenyitható részt, de biztositékok nélkül. SEGITSÉG!!!

Előre is köszi!

Ahogy uhuhu mondja.

A tároló rekesz alatt van (bal oldalt a gumírozott belsejű alatt)!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.