Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Köszi, erre számítottam.

Viszont ahogy már előzőleg is írtam megtörtént a gyertyák cseréje,

valamint két hete új, gyári gyújtóhidat is kapott, és most mégis ugyanaz a hibakód,

mint ami eddig volt.

Sőt, még akkumulátor csere is volt.

Akkor most cseréljem ki újra a gyújtóhidat ??

Más hiba nem lehet ?

Ha nem segít amit Rolo írt, akkor vidd vissza nyugodtan a hídat, köteleségük kicserélni, ha szakaember,vagy szakszervíz szerelte be.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szombaton fog végre megtörténni az olajcsere, szűrőcsere a kocsin. (1.2 benzines)

A segítségeteket kérném levegőszűrő ügyben!

Levegőszűrő nem volt cserélve már több mint 20ezer km óta, cseréljem azt is vagy maradhat még?

Ha cserélejm akkor milyet, hol vegyem?

Van valami olyasmi amivel lehet növelni kicsit a teljesítményen mert ez az 1.2 kicsit karcsú. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szombaton fog végre megtörténni az olajcsere, szűrőcsere a kocsin. (1.2 benzines)

A segítségeteket kérném levegőszűrő ügyben!

Levegőszűrő nem volt cserélve már több mint 20ezer km óta, cseréljem azt is vagy maradhat még?

Ha cserélejm akkor milyet, hol vegyem?

Van valami olyasmi amivel lehet növelni kicsit a teljesítményen mert ez az 1.2 kicsit karcsú. B)

Én minden olajcserénél cseréltetem a levegőszűrőt is. Ja és 15e ként. Sőt a régi autómnál amit 13 évesen adtam el, ott 10e ként cseréltem mindent (olaj, olajszűrő, légszűrő).

Nem nagy befektetés, ezen szerintem nem érdemes spórolni

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van valami olyasmi amivel lehet növelni kicsit a teljesítményen mert ez az 1.2 kicsit karcsú. B)

Ha rendszeresen cseréled benne a légszűrőt (10.000km) meg fogsz lepődeni mennyivel több levegőt szív és milyen jól megy. Tegyél bele normál papírbetétes gyári szűrőt!

Nem árt ilyenkor kicsrélni az üzemanyagszűrőt sem, gyertyákat kb 40.000km után...

Link to comment
Megosztás:

Én minden olajcserénél cseréltetem a levegőszűrőt is. Ja és 15e ként. Sőt a régi autómnál amit 13 évesen adtam el, ott 10e ként cseréltem mindent (olaj, olajszűrő, légszűrő).

Nem nagy befektetés, ezen szerintem nem érdemes spórolni

Nekem már 19e-es az olajam mert nem volt időm eddig, hogy elmenjek az emberhez aki csinálja. De most szombatra végre tudunk időpontot egyeztetni és meglesz!

Link to comment
Megosztás:

Ha rendszeresen cseréled benne a légszűrőt (10.000km) meg fogsz lepődeni mennyivel több levegőt szív és milyen jól megy. Tegyél bele normál papírbetétes gyári szűrőt!

Nem árt ilyenkor kicsrélni az üzemanyagszűrőt sem, gyertyákat kb 40.000km után...

Hát a szűrő elég rég benne van mert 19e KM-el ezelőtt vettem a kocsit és az akkori olajcserénél azt mondta a szervíz hogy ez ki lett takarítva és nem kell még cserélni, szal kitudja hány km óta van benne ugyanaz a szűrő! Ezek a sport légszűrők megérik a 15 ezres árat? :S

Link to comment
Megosztás:

Hi,

igen, tudom, ez egy tavalyi hozzászólás, de olvastam visszafelé a fórumot ahol olajszűrőkről (Z14XEP) volt szó... Utánajártam, hogy kiderítsem a nagy árkülönbséget B) :D

olajszűrő 650307

[599014] 975Ft

Gyártó: Opel

Gyártmány minősége: Gyári beszállítói­

Mérettáblázat:

­Átmérő (A) 62

Átmérő (:blush: 9,5

Átmérő 28

Magasság ­(D) 86,5

Hol annyi? Mert a héten kértem szervízre árajánlatot, és mindenhol 2000Ft feleti összeg csak a szürő. ;)

Amiről imy beszél, az az 1-es jelzésű szerelt szűrő (56 50 309) - nekem ez szerepel az "5000 km-es olajcsere" számláján -, amiről szaby pedig beszél az a 2x jelzésű szűrő betét (6 50 307) és a szervízben ezek szerint a teljes cserére esküsznek.

Forrás: GM EPC

olajszuro.jpg

gy

Link to comment
Megosztás:

Képzeld el mi lehet a motorban: 19Ekm-es olaj+szűrők kitudja mikor voltak cserélve...jelige:megkímélt autóm eladó! ;)

Tessék már azt a 1EFt-os szűrőt kidobni és venni másikat....

Már meg is rendeltem a szűrőt, délután megyek érte és szombaton ki lesz cserélve! B)

Link to comment
Megosztás:

Ez minek a robbantott rajza? légszűrőház?

Papirbetétes oljaszűrő 1.2 -es motorokat szerelték általában ezzel.

Érdemes bele EREDETI GYÁRI szűrőt venni, láttunk már olyat, hogy a gagyi szűrő egyszerűen szétmálott az olajtól a következő cseréig..... B)

Nem nagy összeg (eredeti GM, ha kell mondok pontos cikkszámot..) nem volt 1500 HUF....

Link to comment
Megosztás:

Igen elég valószínű, hogy papírszűrő!

De akkor ha jól érzékelem, akkor ez nem a legjobb dolog! B)

Kéretik nem nagyon kiakadni, az első autóm, tanulom a dolgokat ezerrel! ;)

Nyugodtan maradjál a gyári papir szűrőknél, a "sport" direkt szűrőkről erősen megoszlanak itt a vélemények.

Nem olyan egyszerű a dolog, hogy csak megcserélem, mert a hanyag beszerelés eredménye lehet hogy a motortér felforrósodott levegőjét fogja beszívni és ettől épp hogy nem megy jobban a motor!

Az autógyártásban sem terjedt el a direktszűrő használata, talán nem véletlen (egyébként van a fórumon erről tanulságos cikk!), inkább használj hagyományosat és cseréld rendszeresen!

Levegőszűrőt, pollenszűrőt, üzemanyagszűrőket cserélni szoktuk, nem takarítani!

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP olajszűrője

Oké akkor ez kell majd nekem is ... Cikkszámot légyszives Roló ha tudsz! Csak az ára miatt kérdezem mert nehogy kitalálja a szervizes hogy többe kerül mint nekem civilként... De el kéne már vinni a szervízbe csak időm nincs rá. Pedig az olajcserét és az első éves átvizsgálásért már jelez a gép. Ilyenkor pollen meg levegő meg üzemanyagszűrőcsere jön még?

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor ez kell majd nekem is ... Cikkszámot légyszives Roló ha tudsz! Csak az ára miatt kérdezem mert nehogy kitalálja a szervizes hogy többe kerül mint nekem civilként... De el kéne már vinni a szervízbe csak időm nincs rá. Pedig az olajcserét és az első éves átvizsgálásért már jelez a gép. Ilyenkor pollen meg levegő meg üzemanyagszűrőcsere jön még?

Cikkszámot hétvégén tudok leghamarabb, akkor leszek a garázsban és megkeresem a dobozát....

Link to comment
Megosztás:

Oké akkor ez kell majd nekem is ... Cikkszámot légyszives Roló ha tudsz! Csak az ára miatt kérdezem mert nehogy kitalálja a szervizes hogy többe kerül mint nekem civilként... De el kéne már vinni a szervízbe csak időm nincs rá. Pedig az olajcserét és az első éves átvizsgálásért már jelez a gép. Ilyenkor pollen meg levegő meg üzemanyagszűrőcsere jön még?

Cikkszám :56 50 309

Link to comment
Megosztás:

Képzeld el mi lehet a motorban: 19Ekm-es olaj+szűrők kitudja mikor voltak cserélve...jelige:megkímélt autóm eladó! B)

Tessék már azt a 1EFt-os szűrőt kidobni és venni másikat...

1 éves szervizre mikor én is elvittem,levegövel fujdogálták ki a lvegeöszürömet mondván ez jo igy is.....cimszoval....

Link to comment
Megosztás:

Z14XEP olajszűrője

Én is kérdeztem,az olajszüröt,ezt a papirbetétest, 1.4 xep -be,és azt mondták kétféle méret van bele,erröl tud valaki valamit?

És azt a gumigyürüt is lehet kapni(tömitést) ami felülröl van a háznál,vagy ez hozzá jár a szüröhöz?

És esetleg valaki nem tudja az olajleeresztö csavar pontos méretét,vagyis hányas torz kulcs kell hozzá?

És itt a leeresztö csavar alatt ha jol tudom van egy réz alátét,ezt érdemes cserélni olajcserekor?

Link to comment
Megosztás:

Én is kérdeztem,az olajszüröt,ezt a papirbetétest, 1.4 xep -be,és azt mondták kétféle méret van bele,erröl tud valaki valamit?

És azt a gumigyürüt is lehet kapni(tömitést) ami felülröl van a háznál,vagy ez hozzá jár a szüröhöz?

És esetleg valaki nem tudja az olajleeresztö csavar pontos méretét,vagyis hányas torz kulcs kell hozzá?

És itt a leeresztö csavar alatt ha jol tudom van egy réz alátét,ezt érdemes cserélni olajcserekor?

A szűrőt nekem a motorszám alapján adták az autósboltban,a dobozban a szűrő mellet van egy új gumigyűrű is.Az olajleeresztőhöz a T40 torx a Praktikerben kb 950FT.A leeresztőcsavarnál gumigyűrű van, 190FT volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.