Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Először is jó volna tudni, hogy mikor volt olajcsere, milyen van benne és mennyi kilométer van a kocsiban. Lehet csak elment a viszkozitása az olajnak és egy csere megfelelő olajra megoldja a gondot.

most vettem a feleségemnek ezért mindent kicseréltem (olaj castrol10/40 szürök gyertya)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

én voltam és meg tudom erősíteni. A zsír ugy új légtomegmérő 200km-enként kigyújtotta a sárga lámpát + aprókat rángatott gyorsításkor a kocsi.

Gyárira csere óta jó, nincs rángatás és 700km óta nem gyulladt ki :-)

Mondjuk annyit még hozzá kell tenni, hogy a gyárira cserével párhuzamosan a fojtószelepház is ki lett takarítva, de ez önmagában még nem volt elegendő a megjavuláshoz. Tehát az ugy légtömegmérő alapból sz@r volt.

üdv,

hp

lehettesztelni, de bebizonyosodott már itt a fórumon is ( nem emlékszem a nickjére, fehér 1.2 Astra G Caravanois srác) hogy az utángyártott légtömegmérő szar.

rövid az élettartama, illetve sokszor már beszereléskor se jól müködik, vagyis jól müködik, csak az autó nem szereti.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

most 4 éves a kocsi a ma lesz rajta éves olajcsere (5w40 mert eddig nem ette)+olajszűrő+levegőszűrő+pollenszűr+Z kar csere

műszaki most volt, fékek jó, gyertyák tavasszal voltak, vezérműszíj tavasszal lesz

szoktak még 4 évesen vmit cserélni, csinálni?

ja és 50e km van benne

Link to comment
Megosztás:

Üdv

most 4 éves a kocsi a ma lesz rajta éves olajcsere (5w40 mert eddig nem ette)+olajszűrő+levegőszűrő+pollenszűr+Z kar csere

műszaki most volt, fékek jó, gyertyák tavasszal voltak, vezérműszíj tavasszal lesz

szoktak még 4 évesen vmit cserélni, csinálni?

ja és 50e km van benne

Bár a fékeket említetted, de fékolajcsere volt? Ha nem javaslom. Ízlés szerint van aki 60.000 körül cseréli a váltóba az olajat is.

Link to comment
Megosztás:

Mért nem veszed meg TE az anyagok többségét? Vagy egyáltalán mért viszed el szakszervizbe? Őrizd meg a számlákat az anyagról, azt is elég megmutogatni!

Sziasztok!

2001-es évjáratú Astra GCC 1.4 tulaj vagyok.

Most decemberben kellene vinnem a 3 éves szervízelést elvégeztetni rajta, de előzetes tájékozódás szerint kb 50.000 Ft-ba kerülne, ha semmi extra probléma nem merülne föl.

Azaz olajcsere, stb.

Nem tudom elhinni, hogy ennyit rá is fordítanak egy "pecsét" ellenében.

Mi a véleményetek?

tilona

Link to comment
Megosztás:

Mért nem veszed meg TE az anyagok többségét? Vagy egyáltalán mért viszed el szakszervizbe? Őrizd meg a számlákat az anyagról, azt is elég megmutogatni!

Ha kicsit megnézed, akkor az autó jelenleg olyan 7 év körül mozog :lol: :lol:

De dicséretes, hogy visszaolvastál :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget kérek alkatrész ügyben (nem tudom, hogy jó fórumba írok-e, ne kövezzetek meg ha nem!). A helyzet az, hogy megy szét a katalizátorom: már jópár hónapja csörög és határozottan érezhető a teljesítmény csökkenés is.

Azt hallottam, hogy az új gyári csillióba kerül, míg az általam végigtelefonált bontóknál egyiknél sem volt ehhez a motorhoz (1.4-es X14XE20E jelű) bontott katalizátor.

Esetleg tud valaki bontottat, utángyártottat vagy megfizethető áron újat ajánlani?

1000 köszönet!

Link to comment
Megosztás:

üttesd ki belőle. akkor legalább megy, aztán ráérsz keresni újat.

a tied megy még katalizátor nélkül is...

Az pontosan mit jelent, hogy kiütni?

Tavasszal el szeretném adni, mert Zafirát szeretnénk venni (már ha minden úgy alakul), nem lesz belőle bajom ha kvázi nincs benne katalizátor?

Műszakin úgy átmenne?

Kösz!

Link to comment
Megosztás:

hát nem menne át a hivatalos müszakin igy.

viszont ha eladásra megy akkor rakass bele utángyártott katalizátort, az szinte fillérekért lehet kaspni.

amugy a kiüttetés az az amikor a zörgő kerámiát mégjobban összetörik, és kiszedik a dobból.

Köszi.

Akkor beszerzek valami utángyártottat.

Vásárlásnál kell valamire figyelnem pl. kifejezetten erre a motortípusra kérjem, vagy ami rámegy a csőre az jó lesz?

Link to comment
Megosztás:

témánál vagyunk . szóval van pár katalizátorom eladó :P fém , kerámia,új,használt. mailban válaszolok is opelzsolt@freemail.hu

műszakin lehet hogy átrugdosod kat nélkül okosaba de az útszélén már a közlekedési hatóság mobil mérő állomásán ha meg csípnek akkor necces a dolog ;)

és én már álltam sorba iyen mérésen baxxxa meg.... :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy remek 2001-es 1.6-os 8 szelepes benzines G kombi Astra tetszett meg az Úr 2004-ik évében. Viszont mostanában elég sok baj van vele, a legrosszabb és legdühítőbb, hogy az "autó" menet közben, hidegen/melegen, esőben vagy szárazon, alacsony fordulaton vagy magason, egyszóval amikor úgy gondolja elkezd rángatni bólogatni(menet közben!!) majd ha megállok vele pl. piros lámpánál vagy csak kinyomom a kuplungot a fordulatszám 0 lára esik, azaz leáll az "autó". Egyszerűen eltűnik az alapjárat, és csak hosszas indítózás anyázás után hajlandó újra elindulni, no de onnantól kezdve rémálom vele "közlekedni" pl. városban mikor sűrűn meg kell állni... no komment. Szóval megáll újraindítom gurulunk picit újra megáll, újraindítom..... aztán ahogy jött a probléma úgy el is tűnik. Van úgy hogy fél napot is lehet autózni vele normálisan van úgy hogy 1 óra is szenvedés. Találkoztok már ilyen jellegű hibával?

1. Már többször voltam vele szervizben, volt kismilliószor komputeren.(soha nem mutat semmi hibát).

2. Mivel nem produkálta a szervizben a hibát, elmentünk közösen "teszt körre" SOHA DE Soha nem jöt elő a probléma... vicc

3. Ők elhiszik de jó lenne ha ott produkálná a dolgokat....:S köszi majd egyezettetek az autóval hogy a szervizben is csinálja

4. Volt hogy 3 km-re voltam a szerviztől mikor elkezdet leállogatni, kanyar+kézifék padló vissza a szervizbe, mire odaértem kisimult, megjött az alapjárat, hiába dugták rá a komputerre nem mutatott semmit...LOL

5. Vakarták a fejüket, kicserélték a benzin szűrőt, kimosták az injektort, vezérmű szíj csere stb .... valag pénz és idő és idegeskedés.... de most se jó

6. A motorban 100400 km van, itt a vég???

7. A héten egy újraindítás után vagy 10 km 3 hengerrel mentem, a szervizben elsápadtak hogy tiszta olaj a gyertya és nem csak az az 1.....

8 új gyertyák van benne és egyre több pénz, de mégis leáll tehát nem ez volt a hiba oka

9. Jövőhéten vinnem kéne gyűrűzni állítólag mert a gyertyák tanúsága szerint sok olaj jut az égéstérbe........ de ez szintén egy valag pénz, és ki tudja megoldódik e a leállás!!!!?!?!?!?!?!

VALAKI MONDJON RÁ VALAMI ÉRTELMES MAGYARÁZATOT!! Köszi:)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.