Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Átvételi írányelv Új járművek - Csatolás – Garanciacsoport B 196

Garanciabiztosítás (Opel) új járműveknél

a 2 éves új járműgarancia csatolásához

A CG Car-Garantie Biztosító-Részvénytársaság –a továbbiakban CG-nek nevezett- a szerződéses

partnerek révén eladott új személygépkocsikat melyek új személygépkocsira érvényes

garanciabiztosítással ellátottak a következő feltételek mellett biztosítja:

A garancia megköthető a szerződéses partnerek által forgalmazott Opel gépkocsimárkáknál

mint személygépkocsik és kombik, kisteherszállítók (pl. Ládás -, Kombi-, Priccsesautó, Kisbusz

pld.: Opel Combo/ Astra Kisteherszállító/ Campo/ Movano) és lakókocsik 3,5t összsúlyig,

amennyiben a következő korlátozások a garancia megkötését nem zárják ki.

Nem köthető garancia a különsorozatokra (pl. Opel Vectra i 500) különleges járművekre,

fokozott teljesítményű berendezésekkel ellátott járművekre (Opel Irmscher), Chip-Tuningolt

járművekre és azon járművekre :

- melyeket taxi-, bérautó- vagy tanulóautóként használnak;

- melyek egy több mint 5 járművet számláló üzleti célokra használt cég járműparkjához tartoznak;

- a kereskedőre beiratott gépjárművek ;

- a hivatásos viszont eladókra átruházottak lesznek;

- melyek nem az EU-ban, Svájcban vagy Norvégiában beíratásra kerülnek;

A garancia csak az első beíratástól számított 24 hónapon belül köthető. A garanciaszerződés megkötésekor a

megtett össz km-ek száma nem haladhatja meg a 40.000 km-t az első beíratás időpontjától.

A megkötési időpont a garanciaszerződésen eladási időpontként feltüntetendő. A garancia kezdete az első

beíratástól számított harmadik év első napja.

A garanciaszerződés CG átali elfogadásának feltétele, hogy a szerződés megkötésétől számított 3 napon belül

a garanciaszerződés eredeti példányát a CG-hez el kell juttatni.

Ezen előírások megszegése esetén a CG jogosult mindenegyes ez irányban tett szolgáltatásáért az ügyféltől

kártérítést követelni.

CG Car-Garantie Versicherungs-AG

Díjkimutatás Szolgáltatási forgalom Magyarország

Garanciacsoport B 196 A - 1230 Wien, Lemböckgasse 49, Haus 2, Stiege E

Opel Eladásszervezés Tel: +43(1) 879 14 26 263 ; Fax: +43(1) 879 14 26 260

www.cargarantie.com

Csoport 1 Agila, Corsa

12 Havi

Garancia* 23.500,00 HUF 24 Havi

Garancia* 44.800,00 HUF

Csoport 1 Astra, Combo, Meriva, Tigra Twin Top

12 Havi

Garancia* 23.500,00 HUF 24 Havi

Garancia* 59.800,00 HUF

Csoport 2 Signum, Vectra, Zafira

12 Havi

Garancia* 32.700,00 HUF 24 Havi

Garancia* 89.800,00 HUF

Csoport 3 Movano, Vivaro

12 Havi

Garancia* 64.900,00 HUF 24 Havi

Garancia* 127.800,00 HUF

Az említett nettó díjak tartalmazzák a törvényes bizt. adót.

= 12 illetve 24 Hónap a gyártói- garancia lejártától maximálisan 100.000 leszaladt km-ig

Ez igen te már tuccc valamit.

Jó hogy ilyen tájékozott urak is vannak köztünk,ennek igazán örülök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Biztos vagytok ebben a hidrotőke dologban? Mi az F Astrába pont azért tettünk 15W-40-et, mert az viszkózusabb, jobban ott is marad, vastagabb a kenőfilm és kevésbé csattog a hidrotőke, ez Vectra A-nál is segített. Egyébként attól még, hogy ásványolaj alapú a teljesítményszintje kellőan nagy lehet, amit én használok az is API SL, ACEA A3/B3 stb. tehát SM után a második legújabb. A 10W-40 tényleg részszintetikus, de azért nem kell minden marketingfogást elhinni. Mert ásványolaj alapú az is, csak jobb minőségű, nagyobb finomítási fokú, hidrokrakk és hidroizomerizált alapolajokból is keverik. Kb. 20-30% jobb minőségű Group III alapolaj vagy esetleg PAO/észterolaj és a többi kb. 50-60% hagyományos alapolaj, a többi 20% meg az adalékok, amelyekben átlagosan kb. 10-20% hígítóolaj van. A lényeg csak az, hogy főleg öregebb motoroknál nem kell "félni" a 15W-40-től. Lehet, hogy a 0/5/10W-30/40 motorolajokkal kicsit kisebb a fogyasztás, de a vastagabb néha többet ér.

Üdv.

Ricsi

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok!

2001-es évjáratú Astra GCC 1.4 tulaj vagyok.

Most decemberben kellene vinnem a 3 éves szervízelést elvégeztetni rajta, de előzetes tájékozódás szerint kb 50.000 Ft-ba kerülne, ha semmi extra probléma nem merülne föl.

Azaz olajcsere, stb.

Nem tudom elhinni, hogy ennyit rá is fordítanak egy "pecsét" ellenében.

Mi a véleményetek?

tilona

Miért nem viszed maszekhoz?

a márkaszervízt el kell felejteni.

bár 3 év alatt érdemes lenne tudni mennyit futott a gép.

Link to comment
Megosztás:

Valaki meg tutja nekem mondani, hogy az én szekerem milyen klímával van szerelve?

99' Club x18xe1 manuális klíma

Delphi vagy Behr ? <_<

A pollenszűrő miatt lényeges, mert állítólag eltér.

Az enyémben Delphi van és a kesztyűtartót kiszedve a rádió mögött/alatt egy kábelkötegen lévő papíron írva láttam, hogy DELPHI A/C. Valamint a pollenszűrő állítva helyezkedik el attól a doboztól balra, amiben a külső levegő csappantyúm meghalt. 3 csavar és 2 patent tartja a fedelét a pollenszűrőnek. Asszem ennyi ismertetőjele van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Miért nem viszed maszekhoz?

a márkaszervízt el kell felejteni.

bár 3 év alatt érdemes lenne tudni mennyit futott a gép.

Az a gond - a jószág decemberben tölti a 4. évét - hogy az egyik Váci úti márkaszervíz szerint a kasznira vonatkozó 12 év garancia csak a náluk végzett teljes szervízzel érvényes.

Namost megpróbálom azt a trükköt, hogy mindent megnézhetnek, de nem javíthatnak semmit.

Ezen túlmenően tud valaki Angyalföld környékén megbízható (vagy annak látszó) maszek opelost?

Közreadom apósom 50 autós éve tapasztalatainak esszenciáját:

A rossz autószerelőt arról lehet megismerni, hogy össze van verve a keze.

A jót meg arról, hogy az egyik kezében mindig van egy tiszta rongy.

Na én ez utóbbit keresem.

Link to comment
Megosztás:

Ja régen meg azt mondták az a jó autó szerelő akinek nincs a garázsában, vay udvarán sok autó mert gyorsan megjavítja és kész. Ezt a baromságot. Nem hinném hogy ezek már rozsdásdnának.No meg amennyi jóképességű sofőr van az utakon minden nap ajándék az autónak, ha egyben hazaér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az első éves kötelező szervízben mit csinálnak pontosan? mert 2500km-rel nem hiszem hogy megérné a pénzt, de a garit sem akarom elveszíteni. Ilyenkor mit javasoltok? Van arra valami mód hogy pecsételjenek de amit nem kell kicserélni azt ne cseréljék ki? Mármint én házilag kicserélném de drágának tartom a márkaszervízek árait. Pl. olajcserét mindenképp meg akarom ejteni de azon kívül mit takar pontosan az első éves átvizsgálás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az első éves kötelező szervízben mit csinálnak pontosan? mert 2500km-rel nem hiszem hogy megérné a pénzt, de a garit sem akarom elveszíteni. Ilyenkor mit javasoltok? Van arra valami mód hogy pecsételjenek de amit nem kell kicserélni azt ne cseréljék ki? Mármint én házilag kicserélném de drágának tartom a márkaszervízek árait. Pl. olajcserét mindenképp meg akarom ejteni de azon kívül mit takar pontosan az első éves átvizsgálás?

egy éves szervíz számlámon:

- olajszűrő+olajcsere

- tizenakárhány ponton szemrevételezéssel átvizsgálták a kasztnit, darabja ~900 Ft

Úgy, hogy én vittem az olajat 13 körül állt meg. Szerintem vegyél GM olajat + GM szűrőt. Bár volt szervíz ahol nem voltak hajlandóak beletenni a hozott cuccot, akkor sem, ha GM volt, szóval ezt érdemes leegyezetni előre.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1999-es az autóm. Keresek hozzá könyvet az otthoni karbantartáshoz. Ami található és kb. 4000 Ft magasságában kapható, az azt mondja magáról, hogy 1.2 - 1.6 - 1.8 - 2.0 benzines autókhoz van. Nekem 1.4 motorom van. Ehhez tudtok könyvet ajánlani? Nem lenne gond az angol nyelvű, de lehetőség szerint magyar nyelvűt szeretnék.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Üdv,

Leon

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1999-es az autóm. Keresek hozzá könyvet az otthoni karbantartáshoz. Ami található és kb. 4000 Ft magasságában kapható, az azt mondja magáról, hogy 1.2 - 1.6 - 1.8 - 2.0 benzines autókhoz van. Nekem 1.4 motorom van. Ehhez tudtok könyvet ajánlani? Nem lenne gond az angol nyelvű, de lehetőség szerint magyar nyelvűt szeretnék.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni!

Üdv,

Leon

az opel astra G így csináld nekem bevált <_<

Link to comment
Megosztás:

Neked igen, mert X18XE-d van, de a cartárs épp azt mondja hogy 1.4-hez nincs benne semmi, szóval a motorspecifikus dolgoknak nem nagyon veszi hasznát belőle. Amúgy Z18XE sincs benne, szóval én is csak fenntartásokkal tudom használni.

Ellenben az 1.4 hasonló az 1.6-hoz...Nekem is 1.4-em van és használom a könyvet...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.