Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

A kötelező szervíz az első tényleg 30e-nél van(ki az aki 30e-et megy egy olajjal szerintem 10-12e-enként csere), de a gyári olajata ajánlatos lecseréni pár ezer km után.

Hát ez igy van csak az a helyzet hogy ha te mondjuk bemész a szervizbe 13000 kmnél hogy csrélni szeretnéd az olajat mert mentél vele 10000-et,lebeszélnek rola hiába pénz a szerviznek.

sajnos ilyenek a legtöbb szak szervizben presztizs kérdést csinálnak belöle mondván hogy az opel olaj birja.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez igy van csak az a helyzet hogy ha te mondjuk bemész a szervizbe 13000 kmnél hogy csrélni szeretnéd az olajat mert mentél vele 10000-et,lebeszélnek rola hiába pénz a szerviznek.

sajnos ilyenek a legtöbb szak szervizben presztizs kérdést csinálnak belöle mondván hogy az opel olaj birja.

Én a gararciális autómba otthol cseréltem le, szűrő + olaj allig volt több mint 10e, a szervízben 20e körüli összeget mondtak, + vigyem be, kérjek időpontot, nane.... :sowwy:

Megveszed az olajat, és 15-20 perc alatt megvan, nem nagy kunszt kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

...az olaj olcsó volt, aztán mégis megállt a motor...

Sztem ez volt a kulcsmondat. Aki spórolásból "olcsó olajat" használ olajcserénél, az viselje a következményeit...

Az otthoni olajcsere egyáltalán nem bonyolult művelet, de megfelelő körültekintéssel kell eljárni, aki nem ért hozzá az meg tényleg inkább vigye szervizbe.

Link to comment
Megosztás:

mi most épp egy otthon lecserélt olaj miatt generálozunk egy garanciális Corsa C-t, fizetős szolgáltatásként...

az olaj olcsó volt, aztán mégis megállt a motor...

spórot ötezret, bukott 300 at :lol:

Azért nem olcsó olajra gondoltam. Magnatec 4l 8e, és szerintem minőségben biztossan megüti az Opel olaj színtjét, sőt....

Amugy ki állapítja meg, hogy otthol cserélte olajat, és miből? Olajszűrő gyári.....nem látszik semmi. :sowwy:

Amugy a szervízben azt mondták, ha garanciális szervízkor viszek Magnatecek ugyanugy megmarad a gari, az is jó olaj. Valahol pl. OMW olajat töltenek (pl Szhelyen) a hívatalos szervízkor, nem opel olajat. :lol:

Link to comment
Megosztás:

mi most épp egy otthon lecserélt olaj miatt generálozunk egy garanciális Corsa C-t, fizetős szolgáltatásként...

az olaj olcsó volt, aztán mégis megállt a motor...

spórot ötezret, bukott 300 at :sowwy:

Gabi jól mondja...ha teszkós olajat rakott bele,meg is érdemli,de hogy én nem adnék a helyi márkaszervíznek egy vasat sem olajcseréért az is biztos.Jobb szeretem magam csinálni.

Persze aki nem ért hozzá annak nem marad más...

Link to comment
Megosztás:

5w-30as GM olaj nem annyira rossz,bár nekem 8-9e km után már eléggé elhasználódott,hangosabb lett a motor.

most castrol edge 5w-30+metabond van benne,hááát nem kis különbség van :sowwy:

Én magnatec C3 5W-40-et tettem bele, ez nem fullszint (hanem résszint.) mint az edge, de szerintem ez is jó bele.... :lol: És olcsóbb mint a GM-es olaj. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a gararciális autómba otthol cseréltem le, szűrő + olaj allig volt több mint 10e, a szervízben 20e körüli összeget mondtak, + vigyem be, kérjek időpontot, nane.... B)

Megveszed az olajat, és 15-20 perc alatt megvan, nem nagy kunszt kicserélni.

7e és pár száz Ft volt Sárváron! Na jó, az olajat én vittem!!! :D Ingyen volt (OMV 5W40) B)

Amugy a kocsikba alapbol Castrol SLX Prof. 5W30 raknak, de ha kéred akkor kaphatsz GM olajat is az olcsobb.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segitségeteket kérném zaf hátsó ablaktörlő lapát elindult középen megált.

Azotta semmi probáltam kicsit meg mozditani hátha meg szorult.

A rellé kattog és a hátulját lebontva áramot kap a motor 3 érintkező a balról jobra

1-2 kattan proba lámpa ég majd elalszik 2-3 érzékelő folyamatosan ég ez norm?

A motor melgszik de nem mozdul.

A lapátot nem tudom levűnni a tengelyről a csavart levettem de ugy rávangyoygulva nem birom levnini gondolom csak lekéne venni a tengelyről már befujtam csavlazitóval

Kel vallamispéci lehuzó vagy menetes hogyjön le az ablaktörlő lapát a 8 menetü tengelyről?

Mi lehet a hiba motor leégett?

robbantott ábra valakinek?

Ötlet?

előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Segitségeteket kérném zaf hátsó ablaktörlő lapát elindult középen megált.

Azotta semmi probáltam kicsit meg mozditani hátha meg szorult.

A rellé kattog és a hátulját lebontva áramot kap a motor 3 érintkező a balról jobra

1-2 kattan proba lámpa ég majd elalszik 2-3 érzékelő folyamatosan ég ez norm?

A motor melgszik de nem mozdul.

A lapátot nem tudom levűnni a tengelyről a csavart levettem de ugy rávangyoygulva nem birom levnini gondolom csak lekéne venni a tengelyről már befujtam csavlazitóval

Kel vallamispéci lehuzó vagy menetes hogyjön le az ablaktörlő lapát a 8 menetü tengelyről?

Mi lehet a hiba motor leégett?

robbantott ábra valakinek?

Ötlet?

előre is köszi!

Hali!

Ha kap áramot akkor én a motor belsejére gyanakodnék... Ha nem jön le csavarlazítóval sem, akkor meg próbáld enyhén feszíteni de óvatosan!

Link to comment
Megosztás:

Kihuztam a nivot teganap elötte sosem.

Egy rublikát fogyott az olaj belöle,felsö nivonál volt mikor elhoztam a szalonbol most 1el lement.

1500km van a kocsiban.

Normális ez uj kocsinál?

Sztem ne aggódj. Ez még lehet normális is, mert csak idővel (6-8000 km) áll be az olajfogyasztás. Amúgy pedig, lehet az is, hogy nem ugyanolyan körülmények között nézted most, mint annó (talaj vízszintesség, motor hőfok, állási idő). Hacsak nem nyúzod a gépet, és nem teszt / bemutató autó volt, nem lesz vele baj.

Link to comment
Megosztás:

Sztem ne aggódj. Ez még lehet normális is, mert csak idővel (6-8000 km) áll be az olajfogyasztás. Amúgy pedig, lehet az is, hogy nem ugyanolyan körülmények között nézted most, mint annó (talaj vízszintesség, motor hőfok, állási idő). Hacsak nem nyúzod a gépet, és nem teszt / bemutató autó volt, nem lesz vele baj.

4 km volt benne mikor át vettem vagy az nem sokat jelent mi?

Nem tom nem hiszem hogy teszt auto volt mert vártam rá egy honapot.

Link to comment
Megosztás:

4 km volt benne mikor át vettem vagy az nem sokat jelent mi?

Nem tom nem hiszem hogy teszt auto volt mert vártam rá egy honapot.

Na, most ez a 4km-er könnyen beleugrott, hisz a gyárból lábon állnak ki vele..esetleg tárolásnál cserélgetik a kocsikat...trélerre fel-le állás, kereskedésbe ide-oda állítják O revízió stb..ez normális B)

Link to comment
Megosztás:

Na, most ez a 4km-er könnyen beleugrott, hisz a gyárból lábon állnak ki vele..esetleg tárolásnál cserélgetik a kocsikat...trélerre fel-le állás, kereskedésbe ide-oda állítják O revízió stb..ez normális B)

+amikor viszik müszakira B)

Link to comment
Megosztás:

Most hogy írtad most ugrott be, én 2 km el hoztam el az enyémet....AKKOR MOST HOGY IS VITTÉK EL MŰSZAKIRA??!!!???

Repültek vele talán?

Valamelyik márkakereskedés müszaki vizsgát is csinál, de valamelyik nem..... Szombathelyi kereskedés nem, de a Zegi igen! B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.