Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Nem hagy nyugodni a hosszbordás szíj az autómon. Nem találtam róla számlát vagy munkalapot, hogy cserélve lett volna (de átnézem majd még egyszer), a szerelőm viszont most azt mondta, hogy teljesen jó állapotban van és szerinte ez már cserélve lett. A feszítőt persze nem tudni, hogy szintén lett-e cserélve vagy gyári az is. 2005-ös, 140e km.

Tudja valaki, hogy az eredeti GM szíjat ki gyártja? Létezik, hogy a Hutchinson? Esetleg akinek még gyári van az autón, ránézne?

Mert az enyémen Hutchinson van.

Íme két fénykép róla, már amennyire látszik: Link1 Link2

Köszönet!

Elnézést, hogy megszakítom a találkozó szervezését, de erre tudnátok valamit mondani?

Link to comment
Megosztás:

A gyári szíj contitech, pár hónapja tettem rá újat.....

Helló!

Mennyit futott a régi szíjad? Bonyolult dolog lecserélni? Úgy látom, mintha valami motortartó konzolt is le kellene bontani. Feszítőgörgőt is cseréltél?

Bocsi a sok kérdésért, és köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mennyit futott a régi szíjad? Bonyolult dolog lecserélni? Úgy látom, mintha valami motortartó konzolt is le kellene bontani. Feszítőgörgőt is cseréltél?

Bocsi a sok kérdésért, és köszönöm a válaszokat.

Részben (egy-két dologra) tudok válaszolni, a többit majd imy kifejti majd:

A Z16XE-re márkaszerviz azt mondta, hogy 120k km-nél kell a szíjat cserélni, görgőt csak ha olyan az állapota (Contitech szíjat szereltek bele, görgőt nem cseréltek), 8990ft volt a mutatvány.

Így van, konzolt szét kell szedni...

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mennyit futott a régi szíjad? Bonyolult dolog lecserélni? Úgy látom, mintha valami motortartó konzolt is le kellene bontani. Feszítőgörgőt is cseréltél?

Bocsi a sok kérdésért, és köszönöm a válaszokat.

150e a csereperiódus, én 140e-nél lecseréltem (az új gazdájának szerencséje lesz...)

Motortartót ki kell venni, nekem szerelő csinálta, kiadok érte 3e-et, nem akartam vele én szenvedni, neki meg rutinmunka.

Igen szíj + görgő, mert a görgő azaz feszítő sem bír többet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

már az életemet is legugliztam, de nem találtam olyat, hogy:

a km. órának a két füléhez a műanyag izé, amibe megy a csavar.

sikeresen egy szettet(csavar+műanyag izé) elhagytam.....

ha jól gondolom a kesztyűtartónak is pont ilyen műanyag izéi vannak, legrosszabb esetben onnan kiveszek egy szettet.

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

már az életemet is legugliztam, de nem találtam olyat, hogy:

a km. órának a két füléhez a műanyag izé, amibe megy a csavar.

sikeresen egy szettet(csavar+műanyag izé) elhagytam.....

ha jól gondolom a kesztyűtartónak is pont ilyen műanyag izéi vannak, legrosszabb esetben onnan kiveszek egy szettet.

Köszi.

http://www.patentcentrum.hu/29-005_cikkszamu_patent_reszletek

http://www.patentcentrum.hu/29-008_cikkszamu_patent_reszletek

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új tag vagyok ,gondoltam kezdésnek megosztok nektek pár képet EGR pucolásom cimmel!
DE már megvan a lezáro lemez is hozzá ha még 1x berángat :D

http://kepfeltoltes.hu/141206/DSC_000002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141206/DSC_0327_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141206/DSC_0000012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

tud valaki valami infót arról, hogy a kormány leszedéséhez tényleg fordított torx 20-as kell?

hol tudnék olyat venni?

Praki, meg Obi nem láttam.

esetleg ez?

Köszi.

Hello,

Nekem nem rémlik, hogy leszedéshez kellene un. E-Torx dugókulcsfej. Legalááb is amikor én vittem javíttatnia dudagombot a Varrgához, nem emlékszem, hogy ilyenre lett volna szükségem.

Mondjuk egy E-Torx készlet nem hátrány a ház körül - rakott az Opel rendesen a vasba (EGR és egyebek a motortérben...) ilyen fejű csavarokat.

Beszerezni értelmesebb szerszámboltokban simán be tudod, ha nincs is készleten, de van pl. KingTony-s beszállítójuk akkor rendelésre szállítják. És ez a márka teljesen jó minűségű cuccokat kínál emberi áron.

Vagy nagyobb vásárokban a KT-hoz megtévesztésig hasonló dizájnnal van olcsóbb(??) kivitelű távolkeleti modell. Ezek minőségéről nem tudok nyilatkozni, még nem használtam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

tud valaki valami infót arról, hogy a kormány leszedéséhez tényleg fordított torx 20-as kell?

hol tudnék olyat venni?

Praki, meg Obi nem láttam.

esetleg ez?

Köszi.

Én innen vettem készletet. Nagyon jó minőségű cucc. Bár pont olyan már nincs, de nem hiszem, hogy a minőség változott volna. Érdemes készletet venni.

Csak a hátsó lengéscsillapító cseréhez is két különböző méret kell.

http://www.lincos.hu/hu/dugokulcs-keszletek/e-profil-e-torx-keszlet-1-4-3-8-1-2-dk-121014

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én innen vettem készletet. Nagyon jó minőségű cucc. Bár pont olyan már nincs, de nem hiszem, hogy a minőség változott volna. Érdemes készletet venni.

Csak a hátsó lengéscsillapító cseréhez is két különböző méret kell.

http://www.lincos.hu/hu/dugokulcs-keszletek/e-profil-e-torx-keszlet-1-4-3-8-1-2-dk-121014

Nekem ilyen van csak 1/2"-os.

http://webshop.wuerth.hu/reszletek/4265265/?menuID=60190905&oldal=1

És van még egy ilyenem is csak más márka (ALDI)

http://www.metman.hu/csavarhuzok-imbusz-kulcsok-torx-kulcsok/torx-kulcsok-t-szaras-torx-kulcsok-es-keszletek/imbuszkulcs-es-torx-keszlet-t-fog

Módosítva : gezoli
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

újjabb problémám lenne....

most volt időm szétszedni a kormányt, mármint csak szerettem volna szétszedni....

sajnos a netes videókkal ellentétben nekem nem fordított torx kell hozzá, hanem sima torx.....

esetleg valaki tudja, hogy mekkora méret kell? természetesen nincs ilyenenm itthon, így ezt is vehetek.....

itt egy KÉP róla....eléggé unom már, most van egy felesleges fordított torx fejem.......

Köszönöm a segítséget!!!!

u.i:

kicseréltem a kégzsák fedelet is, és most kicsit aggódok, mert már ki volt egyszer cserélve!!!

le volt csiszolva a két popszegecs...lehet karambolos volt a kocsi?

Módosítva : wakond
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

újjabb problémám lenne....

most volt időm szétszedni a kormányt, mármint csak szerettem volna szétszedni....

sajnos a netes videókkal ellentétben nekem nem fordított torx kell hozzá, hanem sima torx.....

esetleg valaki tudja, hogy mekkora méret kell? természetesen nincs ilyenenm itthon, így ezt is vehetek.....

itt egy KÉP róla....eléggé unom már, most van egy felesleges fordított torx fejem.......

Köszönöm a segítséget!!!!

u.i:

kicseréltem a kégzsák fedelet is, és most kicsit aggódok, mert már ki volt egyszer cserélve!!!

le volt csiszolva a két popszegecs...lehet karambolos volt a kocsi?

Olaj cserét nem szoktál csinálni? Mintha az is ekkora lenne. Oda 40-és torx kell. Milyen légzsákfedél volt fent, eredeti? Lehet csak a duda gomb szakadás miatt cseréltek korábban. Ha törött volt a kocsi azt gyorsan tudod ellenőrizni, nézd meg a kasznit összefogó csavarok fejét. Ha rajta van a gyári festék akkor nem törött, ha nincs akkor se biztos hogy törött, csak annyi biztos hogy volt e bontva, szerelve. Az már más kérdés hogy miért bontották meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olaj cserét nem szoktál csinálni? Mintha az is ekkora lenne. Oda 40-és torx kell. Milyen légzsákfedél volt fent, eredeti? Lehet csak a duda gomb szakadás miatt cseréltek korábban. Ha törött volt a kocsi azt gyorsan tudod ellenőrizni, nézd meg a kasznit összefogó csavarok fejét. Ha rajta van a gyári festék akkor nem törött, ha nincs akkor se biztos hogy törött, csak annyi biztos hogy volt e bontva, szerelve. Az már más kérdés hogy miért bontották meg.

Nekem a leeresztő csavar T45-ös, mint az EGR csavarja.

Az új csavar amit vettem, az is az volt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Olaj cserét nem szoktál csinálni? Mintha az is ekkora lenne. Oda 40-és torx kell. Milyen légzsákfedél volt fent, eredeti? Lehet csak a duda gomb szakadás miatt cseréltek korábban. Ha törött volt a kocsi azt gyorsan tudod ellenőrizni, nézd meg a kasznit összefogó csavarok fejét. Ha rajta van a gyári festék akkor nem törött, ha nincs akkor se biztos hogy törött, csak annyi biztos hogy volt e bontva, szerelve. Az már más kérdés hogy miért bontották meg.

olajat nem én cserélem, de akkor elmegyek szerszám bóótba és veszek akkor 40-45-47-50 méreteket......valamelyik biztos jó lesz:)

nem láttam a kocsin sehol, hogy javították volna, fényezés rendben, illesztési hézagok rendben, egyedűl a bal oldali lámpa egyik füle törött....

és hiányzott a szélvédő mosó tartájának a kupakja.

éééés elvileg a jobb oldalon mintha kellene valami takaró műanyag idom, mert simán látom a kerék mögött a szíjjat.....vagy így jó?

éééééééééés nincs motorszigetelő izé sem a motorháztetőn, bár lehet az csak opcionlis kiegészítő volt?

Link to comment
Megosztás:

olajat nem én cserélem, de akkor elmegyek szerszám bóótba és veszek akkor 40-45-47-50 méreteket......valamelyik biztos jó lesz:)

nem láttam a kocsin sehol, hogy javították volna, fényezés rendben, illesztési hézagok rendben, egyedűl a bal oldali lámpa egyik füle törött....

és hiányzott a szélvédő mosó tartájának a kupakja.

éééés elvileg a jobb oldalon mintha kellene valami takaró műanyag idom, mert simán látom a kerék mögött a szíjjat.....vagy így jó?

éééééééééés nincs motorszigetelő izé sem a motorháztetőn, bár lehet az csak opcionlis kiegészítő volt?

Méress festékréteg vastagságot valahol. ;) Amikor vettem a J-t én sem láttam semmit sem, de az egyik ajtóba belefújtak, gondolom nekinyitották valaminek... (pedig kék metál, azt sem hittem azt olyan szépen lehet javítani)

A motorszigetelő nincs benne, az csak a dieselkeben van. A 2005-ös classicokból már nagyon sok minden hiányzik! Az spórolós...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

olajat nem én cserélem, de akkor elmegyek szerszám bóótba és veszek akkor 40-45-47-50 méreteket......valamelyik biztos jó lesz:)

nem láttam a kocsin sehol, hogy javították volna, fényezés rendben, illesztési hézagok rendben, egyedűl a bal oldali lámpa egyik füle törött....

és hiányzott a szélvédő mosó tartájának a kupakja.

éééés elvileg a jobb oldalon mintha kellene valami takaró műanyag idom, mert simán látom a kerék mögött a szíjjat.....vagy így jó?

éééééééééés nincs motorszigetelő izé sem a motorháztetőn, bár lehet az csak opcionlis kiegészítő volt?

Szóljál ha kell vmelyik. Mostmár kicsit több a szabadidőm. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Méress festékréteg vastagságot valahol. ;) Amikor vettem a J-t én sem láttam semmit sem, de az egyik ajtóba belefújtak, gondolom nekinyitották valaminek... (pedig kék metál, azt sem hittem azt olyan szépen lehet javítani)

A motorszigetelő nincs benne, az csak a dieselkeben van. A 2005-ös classicokból már nagyon sok minden hiányzik! Az spórolós...

most már mindegy, de azért kíváncsiságból megméretem a rétegvastagságot.

motortér szigetelőt láttam olx-en 5pénzért, nem tudom megéri-e....

Szóljál ha kell vmelyik. Mostmár kicsit több a szabadidőm. :)

nekem meg jan. 19.-ig van szabadidőm:)))))

az a takaró idom esetleg érdeklne, bár nem tudom, hogy tényleg hiányzik-e vagy csak a szerelőm túlbuzgó:D

felteszek majd egy fotót Ti biztos tudjátok, hogy kell-e oda vagy nem.

és még mindíg keresek kalaptartó tartó rudat, vagy mit ami nem a kalaptartón van, hanem abba megy bele a kalaptartó két széle.

Link to comment
Megosztás:

az a takaró idom esetleg érdeklne, bár nem tudom, hogy tényleg hiányzik-e vagy csak a szerelőm túlbuzgó :D

Kerék felől mostanában nem néztem ugyan, de épp a napokban lestem rá a hosszbordás szíjra, a motortér felől simán hozzáférhető, nem tűnt fel, hogy oldalról lenne bármiféle közvetlen burkolása.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

megszületett!!

végül is vettem egy made in praktiker torx készletet egészen 55-ig volt benne.

a kormányhoz az 50-es kellett!!!

most öröm van, gyári sport kormány rulez van :D

azért félve tettem vissza az akkura a + szálat, és a gyújtásra is az anyós oldalról tettem, hátha rámrobban a légzsák :D :D

mentem egy krúzolós kört, hááát ez a kormány annyira kézre áll mint atom!!

ezúton is hálásan köszönöm outsider alias Adnrás-nak a közbenjárását, hogy megrendelte (ebay) vacakolt vele.....KÖSZÖNÖM!!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.