Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Szia.

Nálunk is jön a 3. baba... :icon1: (június végén) :D

A nagyobbik gyerkőcnek már csak ülésmagasító van a kicsinek normál gyerekülés, és 1 felnőtt is elfér köztük, valamint a bébihordó és idővel a 2. gyerekülés is el fog férni. (már teszteltem) :icon10:

A 3 gyerkőc símán elfér majd, csak a ki-be kötése az üléseknek (bébihordónak) lehet picit macerás.

A 2 hátsó ajtó közt 130 cm a távolság.

Az Astránkban 2 gyerekülés fér el max, ha autócserén gondolkozol a 3 gyerkőccel mindenképp használhatóbbak a Zafira és a hozzá hasonló egyterűek.

Már az is nagyon macerás,ha 2 gyerek ülést tesztek bele,tapasztalatból mondom..hiszen még ezek mellé be kellene a felnőtteknek is férnie,kényelmesen..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Fórumtársak!

A kilóméter óra állá helyén megjeleníthető hibakódokról van valakinek egy listája, hogy melyik mit takar. Kérlek küldjétek át, hogyha van vagy esetleg hol lehet beszerezni.

Köszi

Talán Kocó mesternek írj..neki elképzelhető,hogy van..:)

Link to comment
Megosztás:

Az opcom miatt nem használom, de van valahol elmentve hibakód lista. Hazamentem megkeresem és átküldöm.

Ha megtalálod,nekem is átküldheted!:)Köszönöm!

Működik a kamera,még az aksi sem merült le,de azért nem bánnám már azt a relét!:)

Link to comment
Megosztás:

Az opcom miatt nem használom, de van valahol elmentve hibakód lista. Hazamentem megkeresem és átküldöm.

Most,hogy a relé is bekerült,csodálatosan működik a tolató kamera..ha még a rádiom AUX hangja is megkerül,az maga lesz a tökéletesség!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Zafira A (2000) Y20dth motorral. 4 éve van nálam, 50e Km-t hajtottam bele.

Jól megjártam!! 50-es tempónál eltörött a főtengely és 1 hajtókar. Víz, olaj rendben volt. Szerelővel úgy beszéltük, hogy anyagilag jobban járok, ha veszek 1 bontott motort.Amíg a bontókat jártam sokszor találkoztam ezzel a problémával, mindenkinek "természetes dolog" volt.

Kinek mi erről a véleménye? Tartsam meg, vagy vegyek valami mást?! (7 tagú a család) Nem szeretném ugyanezt 130-nál, a pályán...

Link to comment
Megosztás:

Az opcom miatt nem használom, de van valahol elmentve hibakód lista. Hazamentem megkeresem és átküldöm.

Tolató kamera működik,csak valami canbusz tréfa lehetett,hogy sötétmaradt a képernyő?!:)

Már komputer is van,csak össze kell párosítanom a kijelzővel!Kábel ott lóg a csatival....

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok! Van egy másfél éves 1.7cdti zafim,s első perctől kezdve egy huhogásra emlékeztető hangot hallat.Ez fordulattól és minden egyébtől független.A márkaszervizben sem tudják a hang okát!Már megvizsgélta a főszerelőjük is aki azt mondta,nem üzemveszélyes, igy nem foglalkoznak vele!! Bár a hang okát ő sem tudta megmondani.röhejes,de kicserélték a gázolajszürőt! De minek.Az akkutöltéssel volt probléma előtte,2 akkut cseréltek meg 1 generátort,szabadonfutóval.Ha valaki tudna tippet adni a hangjelenségre,nagyon megköszönném! <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Az opcom miatt nem használom, de van valahol elmentve hibakód lista. Hazamentem megkeresem és átküldöm.

Szia!

mi a pontos címe a csepeli Opel boltnak,ahol a szűrőket,olajat szoktad venni?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

mi a pontos címe a csepeli Opel boltnak,ahol a szűrőket,olajat szoktad venni?

Szia!

Remélem nem lesz gond ha ide beírom (reklám, fórumszabályzat miatt).

Zs+U, elérhetőségek: 1215, Budapest Ady Endre út 122.

(+36 1) 278-21-04, (+36 1) 278-21-05, (+36 1) 425-10-16, (+36 1) 425-35-80,

autoalkatresz@zsu.hu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most vettem egy 2006-os B zafira Enjoy-t Z16XEP motorral. CD30 radió van benne, van egy olyan gondom, hogy a hátsó ajtóban levő hangszórók nem szólnak, pedig van benne a lyukakon keresztűl látszik. Ha belépek a SETTINGS menübe, akkor ott írja, hogy Fader, Balance, PTY, SDVC,...stb, de ha beljebb lépek a manübe ahol ezeket állítani is lehet, akkor a Balance az első menüpont és nincs benne Fader menüpont! Mielőtt elhoztam az autót nem volt benne Board Computer funkció ezt "rátanították".

Lehet, hogy a Fader funkciót is rákell "tanítani" ??

Tanácstalan vagyok, neten sem találtam róla infót.

Megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki nem tudja, hogy az üzemanyag rendszernek nincs valamilyen biztosítéka egy 2001-es 2.0 DTI motoros Zafirában? A kocsi lefulladt és nem indult be többet. Ha esetleg van ilyen bizti vagy relé, valaki meg tudná mondani, hogy hol találom. Köszi az infót!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy van egy opel zafirám 2002 évjáratu. benzines 1.6-os

a napokban elkezdett olyat csinálni hogy menet közben amikor a motor már jol bemelegedett és lassan megyek (ugy 50 körül) valami megmelekszik a motortérben és egyszerüen leál az auto. gyujtás minden van csak nem megy, olyan mint amikor elfogy az uzemanyag. ha megprobálom ujrainditani van hogy elindul de van hogy csak pörgeti az öninditö a motort de nem indul el ha várok kicsit utána vagy elindul vagy még várni kell vele . de végül elindul, ha utána tudok gyorsan menni ugy 100 körül akkor megy egészen addig mig meg nem álok és ha rövid idön belül indulnék tovább akor van hogy nem tudom megint elinditani . várnom kell vele. reggel mikor az Mo-on járok melozni semmi gond vele csak ha araszolnom kell a városban. hibakodolvasásnál azt mondták hogy üzemanyag táp szivattyu alacsony feszültség, és a motor vezérlö panel a rossz, de ma olajat cseréltek és azota nem tudom elöhozni a hibát .pedig mentem vele 40 km.-t , a motor játatam az udvarom leálittotam inditottam de a hiba nem jött ki. ilyenkor mi van vagy mi lehet a hiba?.

köszönöm.

Üdv:kzsooti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Zafira 1.9 cdti motor csiptuningjával kapcsolatban?(Ár-érték arány.. :))fogyasztás,teljesítmény,és mibe fáj ez a történet..hol érdemes..automata váltós az autó...

Link to comment
Megosztás:

...Zafira 1.9 cdti motor...

Melyik? Z19DTH vagy Z19DTL (gyárilag asszem mindegyiket CDTi-nek hívták)

...teljesítmény, és mibe fáj ez a történet...

Csak összehasonlítási alap nem kötelező náluk csináltatni, de az EDS Motorsportnál egységesen 499€-be kerül a fázis 1 mindkét motorhoz, és a következőket ígéri:

Z19DTL:

101LE/260Nm-ből lesz 160LE és 385Nm, és kiiktatják a 210km/h-s sebességhatárolót is (Zafirában van ilyen?)

Z19DTH:

150LE/320Nm-ből lesz 200LE és 430Nm, valamint a sebességhatárolót úgyszintén kiiktatják.

Innentől neked kell döntened hogy megér-e ennyit a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Melyik? Z19DTH vagy Z19DTL (gyárilag asszem mindegyiket CDTi-nek hívták)

Csak összehasonlítási alap nem kötelező náluk csináltatni, de az EDS Motorsportnál egységesen 499€-be kerül a fázis 1 mindkét motorhoz, és a következőket ígéri:

Z19DTL:

101LE/260Nm-ből lesz 160LE és 385Nm, és kiiktatják a 210km/h-s sebességhatárolót is (Zafirában van ilyen?)

Z19DTH:

150LE/320Nm-ből lesz 200LE és 430Nm, valamint a sebességhatárolót úgyszintén kiiktatják.

Innentől neked kell döntened hogy megér-e ennyit a dolog.

köszönöm,majd átgondolom..:)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm,majd átgondolom.. :)

...ha eddig nem volt gondod a váltóval akkor majd lesz.....tapasztalat....használattól függ, de minek tuningolni ha nem használod a + lovakat, én anno a 75- ből csináltattam kb. 90-et, eddig bevált, de a 130-as PD autómata váltója kb 1 év után feladta a 180 pacis nyúzást, igaz az 1 VW, de a "váltóguru" szerint ez általános dolog sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.