Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Apukám egy 2002-es, 1.8-as Zafirát hajt, első tulaj, 180e km van benne.

A napokban elkezdett felpuhulni a kuplung, csak feljebb fog, valamint nagyobb gázadásra meg is csúszik.

Valószínűleg a kuplungtárcsa lesz cserés.

Kérdésem az, hogy szükséges-e ilyenkor a kinyomócsapágyat is cserélni?

Köszi,

szabop27

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Apukám egy 2002-es, 1.8-as Zafirát hajt, első tulaj, 180e km van benne.

A napokban elkezdett felpuhulni a kuplung, csak feljebb fog, valamint nagyobb gázadásra meg is csúszik.

Valószínűleg a kuplungtárcsa lesz cserés.

Kérdésem az, hogy szükséges-e ilyenkor a kinyomócsapágyat is cserélni?

Köszi,

szabop27

A válaszom IGEN ,ha már annyira szét van szedve mindenképpen !

Lehet hogy most még nem annyira rossz,de mégiscsak 180e van benne és ha most még mentek vele 2e km lehet hogy akkor esik szét !

Üdv

Gyuszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Apukám egy 2002-es, 1.8-as Zafirát hajt, első tulaj, 180e km van benne.

A napokban elkezdett felpuhulni a kuplung, csak feljebb fog, valamint nagyobb gázadásra meg is csúszik.

Valószínűleg a kuplungtárcsa lesz cserés.

Kérdésem az, hogy szükséges-e ilyenkor a kinyomócsapágyat is cserélni?

Köszi,

szabop27

egyszerre egy hozzászólást csak 1 helyre írj be!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Sziasztok!

1.8 zafiránál P0302 és P1525 hibakód a motor elég rosszul jár mi lehet a problem ?

302 gyújtás hiba vagy kimaradás a kettes hengerbe

1525 visszafogott üzemmőd pozició hiba (meg kellene nézni a fojtó szelepházat belűről nincs e tele korommal )

mi is a motorkód?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

-14 C ,és nem indul a Zafira,be kell bikázni,pedig új az aksi,a villanyász szerint minden rendben:tőltés,izzítás.. :evilgrin: amikor nagy kínlódás után beindul,nem képes megbírkőzni a hóval..hiába a téligumi,a váltón a téligomb,az automata váltó nem szereti a telet...

Link to comment
Megosztás:

-14 C ,és nem indul a Zafira,be kell bikázni,pedig új az aksi,a villanyász szerint minden rendben:tőltés,izzítás.. :evilgrin: amikor nagy kínlódás után beindul,nem képes megbírkőzni a hóval..hiába a téligumi,a váltón a téligomb,az automata váltó nem szereti a telet...

Önindító felújjítás ;)

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meglesz az a DVD-tolatókamera kombó, de most nagyon nem volt alkalmas, ne haragudj. Kis türelmet kérek szépen.

Nekem 1 éves korában, a gyári akkumulátorral, temperált garázsban, 8-10 nap állás után mondta azt, hogy "nyekk". Az érdekes, hogy utána egy órát töltöttem (5 A-es töltővel), és azonnal, egy fordulatra beindult. Akkor gariban cserélték az akkumulátort, de a cserébe kapott akksi is 60Ah-s, mint a régi, de talán az indítóárama több, azt hiszem 480A helyett 520A. Azóta indul rendesen. Legutóbb január 27-én mentem vele, egy hét állás után, és a műszeregység világítás bizony elhalványodott. Tegnap rámértem, és 11,9 V az akku feszültsége, indítani nem próbáltam. Kíváncsi vagyok, hogy pár nap múlva beindul-e majd?

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meglesz az a DVD-tolatókamera kombó, de most nagyon nem volt alkalmas, ne haragudj. Kis türelmet kérek szépen. Nekem 1 éves korában, a gyári akkumulátorral, temperált garázsban, 8-10 nap állás után mondta azt, hogy "nyekk". Az érdekes, hogy utána egy órát töltöttem (5 A-es töltővel), és azonnal, egy fordulatra beindult. Akkor gariban cserélték az akkumulátort, de a cserébe kapott akksi is 60Ah-s, mint a régi, de talán az indítóárama több, azt hiszem 480A helyett 520A. Azóta indul rendesen. Legutóbb január 27-én mentem vele, egy hét állás után, és a műszeregység világítás bizony elhalványodott. Tegnap rámértem, és 11,9 V az akku feszültsége, indítani nem próbáltam. Kíváncsi vagyok, hogy pár nap múlva beindul-e majd?

Nem noszogatni akartalak,hiszen azt hiába is tenném..

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meglesz az a DVD-tolatókamera kombó, de most nagyon nem volt alkalmas, ne haragudj. Kis türelmet kérek szépen.

Nekem 1 éves korában, a gyári akkumulátorral, temperált garázsban, 8-10 nap állás után mondta azt, hogy "nyekk". Az érdekes, hogy utána egy órát töltöttem (5 A-es töltővel), és azonnal, egy fordulatra beindult. Akkor gariban cserélték az akkumulátort, de a cserébe kapott akksi is 60Ah-s, mint a régi, de talán az indítóárama több, azt hiszem 480A helyett 520A. Azóta indul rendesen. Legutóbb január 27-én mentem vele, egy hét állás után, és a műszeregység világítás bizony elhalványodott. Tegnap rámértem, és 11,9 V az akku feszültsége, indítani nem próbáltam. Kíváncsi vagyok, hogy pár nap múlva beindul-e majd?

Most már minden csak rajtad múlik!:)

Megszerezted a magnómat...:)

Link to comment
Megosztás:

ma megérkezett hozzánk az új Zafira...

Hát nem tudom... valahogy képtelen vagyok megbarátkozni azzal a betéttel az első lökösben ami a ködlámpát is magában foglalja. Pedig többek szerint az viszi a hátán az egész dizájnt... lehet hogy konzervatív vagyok? Végülis az "űrhajó" Civicet is megszoktam 6 év alatt, pedig eleinte attól is idegenkedtem, :blush: szóval lehet hogy ezt is megszokom idővel. A többi része az tetszik. (Lehet hogy csak meg kéne várnom az OPC-t, hátha annak másmilyen első lököse lesz, és akkor rögtön rajongó leszek?)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Zafirások!

Ugy vagyok hogy lehet hogy veszek egy A Zafirát. Nem ismerek senkit akiét csekkolhatnám, de arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e benne aludni, olyan fekvősen. 180 cm vk, nem találtam adatokat hogy milyen hosszú ez az autó belül. Érzésem szerint az első üléssorig biztos nincs 180, de még 170 se. Valaki biztosan tudja vagy próbálta.

Esetleg kivehető vagy összecsukható az anyósülés is? Mert azzal már biztos bőven jó lenne. Kincskeresőautó lesz, a fémdetektoron kívül csak 1 főnek kéne néha benne aludni, ha kimegy túrni a kincset.

Köszi ha vki tud valamit.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!!

Segítségetek kérem vagy tanácsot van egy 2003.Opel Zafirám 2.0DTI Y 20 DTH motor kódú autóm. Olyan hiba jelenség volt, hogy először azt hitük a gázolaj szűrűnél nem jó a tömítés ki cseréltük gyárira egy darabig üzemelt az autó. Aztán elkezdte azt, ha egyenesen parkoltam le, hogy ha elindult pár perc után meg ált hosszabb indítózás és ment a verda. De most már csak úgy indult el, ha a kocsi hátsója magasabban volt így azt gondolom, nem folyat vissza a gázolaj. Múlt vasárnap tejesen meg adta magát semmi üzemanyag nem jut előre a gázolaj szűrőhöz. Nincs benne üzemagya szivattyú, mert meg néztük ez valami vákuum hozza, előre a gázolajat remélem nem az adagoló ment tönkre (Lucas adagoló van bent). Ha esetleg van valakinek valami ötletet hol és még mit nézünk meg köszönöm szépen a segítséget

Link to comment
Megosztás:

Hamarosan meglesz az a DVD-tolatókamera kombó, de most nagyon nem volt alkalmas, ne haragudj. Kis türelmet kérek szépen.

Nekem 1 éves korában, a gyári akkumulátorral, temperált garázsban, 8-10 nap állás után mondta azt, hogy "nyekk". Az érdekes, hogy utána egy órát töltöttem (5 A-es töltővel), és azonnal, egy fordulatra beindult. Akkor gariban cserélték az akkumulátort, de a cserébe kapott akksi is 60Ah-s, mint a régi, de talán az indítóárama több, azt hiszem 480A helyett 520A. Azóta indul rendesen. Legutóbb január 27-én mentem vele, egy hét állás után, és a műszeregység világítás bizony elhalványodott. Tegnap rámértem, és 11,9 V az akku feszültsége, indítani nem próbáltam. Kíváncsi vagyok, hogy pár nap múlva beindul-e majd?

Szia Laci!

Az én elektromos kütyüjeimmel jutottál valamire?:)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Sziasztok! Jön nálunk hamarosan a 3. gyerek és emiatt tervezzük cseréjét az Astra H-nak. érdeklődnék, hogy 3 gyerekülés elfér a hátsó ülésen? Köszönöm Zoli

szerintem a 2 ülés mellett a második sorban,még ülés nélkül is kényelmetlenülo fér el egy gyerek,nemhogy 3 gyerekülés...:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jön nálunk hamarosan a 3. gyerek és emiatt tervezzük cseréjét az Astra H-nak. Érdeklődnék, hogy 3 gyerekülés elfér a hátsó ülésen?

Köszönöm

Zoli

Szia.

Nálunk is jön a 3. baba... :icon1: (június végén) :D

A nagyobbik gyerkőcnek már csak ülésmagasító van a kicsinek normál gyerekülés, és 1 felnőtt is elfér köztük, valamint a bébihordó és idővel a 2. gyerekülés is el fog férni. (már teszteltem) :icon10:

A 3 gyerkőc símán elfér majd, csak a ki-be kötése az üléseknek (bébihordónak) lehet picit macerás.

A 2 hátsó ajtó közt 130 cm a távolság.

Az Astránkban 2 gyerekülés fér el max, ha autócserén gondolkozol a 3 gyerkőccel mindenképp használhatóbbak a Zafira és a hozzá hasonló egyterűek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.