Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

"Kukáztam" egy 1.6-os astrából egy relét, az indításgátlóhoz..

A kérdésem az lenne, hogy melyik szál micsoda? Melyik a 12V és melyik a test?

Plusz, hogy ezt valahogy ki tudom próbálni itthon, hogy működik-e?

Nekem a gyári Bosch, ez pedig Siemens de gondolom nem problem.

http://kepfeltoltes.hu/view/130413/6818179211_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/130413/11538105182_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A két vékony vezeték a relé tápja (85 illetve 86-os pontok) a mák kettő a kontaktus. Mindegy hogy melyik a plusz - mínusz. 85 86-ra adsz tápot és szakadás mérővel ránézel a kontakt lábakra.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt honnan tudom, hogy fűthető-e a tükröm? Van valami jelzés a tükörlapon is, vagy valami más esetleg?

Igazából nem is figyeltem télen sem...

Vagy hány szál kábelnek kell mennie a tükör felé a csipogó mögött, hogyha fűthető?

Üdv!

A fűthető lapon látsz egy csíkot, ez a fűtőszál. A tükör hátulján pedig van két saru.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt honnan tudom, hogy fűthető-e a tükröm? Van valami jelzés a tükörlapon is, vagy valami más esetleg?

Igazából nem is figyeltem télen sem...

Vagy hány szál kábelnek kell mennie a tükör felé a csipogó mögött, hogyha fűthető?

Üdv!

Reggel mikor még párás a tükör bekapcsolod a hátsó ablak fűtést ha leszárítja a párát akkor biztos működik,a bal tükrön van csík de jobbon nincs és mégis fűt.A tükör fűtés is a hátsószélvédővel együtt működik, (viszont le kell venni a tükör borítást ,hogy lásd a vezetéket.)

Link to comment
Megosztás:

A fűthető lapon látsz egy csíkot, ez a fűtőszál. A tükör hátulján pedig van két saru.

Az a csik a bal oldalon azert van mert az valasztja el a tukron a ket latoszoget. Ha megfigyeled latod egyertelmuen, hogy a kulso kis resz mast "nagyit". Igy ettol a csiktol fuggetlen a futes. Erdekes, meg az egyik opel szervizben is ugy tudta az ertekesito, hogy az a futoszal. Es amikor kerdeztem a jobb oldalrol, akkor...

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Na az este folyamán leteszteltem ezt a fűthető tükör dolgot.

Bepárásítottam aztán felkapcsoltam a fűtést és lenyomta. Aztán a tükrök is érezhetően langyosak voltak.

Bár csíkot nem látok benne, de ez lehet azért van, mert kedden úgy szemen vágott egy gally, hogy most se làtok még normálisan :/

Akitől vettem az autót azt mondta, hogy nincs benne ilyen :)

Szóval most örö é bódottá honol a lelkemben xD

Köszi a segítséget srácok!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

jajj ne, már megint a nappali menetfény. Nem fejtem ki hogy az utolagosak mennyire gázak...

Szerintem a G Astrába egész jól belepasszol az alsó rácsba a ködlámpa mellé, egyáltalán nem gáz. És az meg főleg nem mellékes, hogy nappal nem kell 130W energiát elpocsékolnod, elég a 6-8W.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a G Astrába egész jól belepasszol az alsó rácsba a ködlámpa mellé, egyáltalán nem gáz. És az meg főleg nem mellékes, hogy nappal nem kell 130W energiát elpocsékolnod, elég a 6-8W.

Mindegy, nekem ezen sem tetszik. Ez a saját véleményem. :) Akinek tetszik tegye fel. De van jó pár igénytelen beépítés. És némelyik színhőmérséklete annyira magas, hogy már majdnem kék. És amikor nagyon közel építik be, jajj. :)

Amúgy B-be lehet olyan lámpát kapni, amibe be van építve, nah az tetszik, és az tényleg szép.

http://adttuning.hu/termekek/elso-lampak/dectane-elso-lampa/opel-elso-lampa/opel-astra-g/

Link to comment
Megosztás:

Mindegy, nekem ezen sem tetszik. Ez a saját véleményem. :) Akinek tetszik tegye fel. De van jó pár igénytelen beépítés. És némelyik színhőmérséklete annyira magas, hogy már majdnem kék. És amikor nagyon közel építik be, jajj. :)

Amúgy B-be lehet olyan lámpát kapni, amibe be van építve, nah az tetszik, és az tényleg szép.

http://adttuning.hu/termekek/elso-lampak/dectane-elso-lampa/opel-elso-lampa/opel-astra-g/

Persze, hogy sokkal szebb, de árban is van nem kicsi különbség.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még, kérdeznék...

A segítségeteket kérném az alábbi hibajelenség miatt:

G Astra, 2004-es évj. Z14XE

Hideg motorral indulva (tegyük fel azonnal kiérve egy autóútra), kb. 3-4 km után kocsi megtorpan és rángat, remeg, motordiagnosztika (az a narancssárga kijező a fordszámmérő alatt) villog terhelésnél, leveszem a lábam a gázról abbahagyja a villogást...

Természetesem elkezdtem az alapoknál:

1. Hibakód olvasás: gyújtáskimaradás

2. Gyertyák ki, megpucol, vissza (kocsi rángat)

3. új gyertyák be, régi trafó vissza (autó ugyanúgy hisztizik)

4. új trafó feltesz, majd öröm, boldogság elmúlt

Egy nappal később megint rángat... :angry:

Csak akkor produkálja a hibát, ha azonnal nagyobb sebességgel indulok (értem ezt azalatt, hogy a munkahelyemről nem a mellékutcákban távozom 40-el, hanem a 6-os bevezetőn)

Illetve most hétvégén előjött egy másik hasonló probléma: klíma bekapcsol, kocsi leáll. Ezt eljátszotta 4-5 -ször, utána már nem állt le, csak beejtette a fordulatszámot, majd vissza...

Szaki azt mondta, elképzelhető, hogy az ECU rosszalkodik..

Valakinek valami ötlet? Találkozott már valaki hasonló hibával?

Köszi előre is a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok még, kérdeznék...

A segítségeteket kérném az alábbi hibajelenség miatt:

G Astra, 2004-es évj. Z14XE

Hideg motorral indulva (tegyük fel azonnal kiérve egy autóútra), kb. 3-4 km után kocsi megtorpan és rángat, remeg, motordiagnosztika (az a narancssárga kijező a fordszámmérő alatt) villog terhelésnél, leveszem a lábam a gázról abbahagyja a villogást...

Természetesem elkezdtem az alapoknál:

1. Hibakód olvasás: gyújtáskimaradás

2. Gyertyák ki, megpucol, vissza (kocsi rángat)

3. új gyertyák be, régi trafó vissza (autó ugyanúgy hisztizik)

4. új trafó feltesz, majd öröm, boldogság elmúlt

Egy nappal később megint rángat... :angry:

Csak akkor produkálja a hibát, ha azonnal nagyobb sebességgel indulok (értem ezt azalatt, hogy a munkahelyemről nem a mellékutcákban távozom 40-el, hanem a 6-os bevezetőn)

Illetve most hétvégén előjött egy másik hasonló probléma: klíma bekapcsol, kocsi leáll. Ezt eljátszotta 4-5 -ször, utána már nem állt le, csak beejtette a fordulatszámot, majd vissza...

Szaki azt mondta, elképzelhető, hogy az ECU rosszalkodik..

Valakinek valami ötlet? Találkozott már valaki hasonló hibával?

Köszi előre is a segítséget!!!

Kellene kiolvasni egy hibakódot, s írd ide le...

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok segíteni?

Szeretnék egy menetfényt bekötni, úgy hogy a Veramon kezelje.Tehát ha eléri a motor az 1000-es fordulatot, akkor kapcsoljon be..A vezetékek egy DRL vezérlöből jönnek ki.

A lámpát úgy gondoltam bekötni, hogy a fekete vezetékét az akksi minuszára, a piros vezetéket amin a 12V-ot kapja a veramon piros és sárga vezetékére kötött relére teszem..Van még egy fehér vezeték, amit a tompított lámpa + vezetékére kötök, mert ha azon a vezetéken megjelenik a 12V akkor a menetfény lekapcsol.

Jó így ahogy gondolom?Mi az a sárga vezeték a veramonnnál.A relé felé megy egy piros, amin kapja a 12V-ot, és van egy sárga.Az micsoda?Azon kapja a jelet, hogy mikor húzzon be a relé?A menetfény felől egy piros (+12)vezetéket viszek a reléhez.Gondolom nem kell semmi más.Milyen relét vegyek?

en_pp_konektor_ag_v13.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tudnátok segíteni?

Szeretnék egy menetfényt bekötni, úgy hogy a Veramon kezelje.Tehát ha eléri a motor az 1000-es fordulatot, akkor kapcsoljon be..A vezetékek egy DRL vezérlöből jönnek ki.

A lámpát úgy gondoltam bekötni, hogy a fekete vezetékét az akksi minuszára, a piros vezetéket amin a 12V-ot kapja a veramon piros és sárga vezetékére kötött relére teszem..Van még egy fehér vezeték, amit a tompított lámpa + vezetékére kötök, mert ha azon a vezetéken megjelenik a 12V akkor a menetfény lekapcsol.

Jó így ahogy gondolom?Mi az a sárga vezeték a veramonnnál.A relé felé megy egy piros, amin kapja a 12V-ot, és van egy sárga.Az micsoda?Azon kapja a jelet, hogy mikor húzzon be a relé?A menetfény felől egy piros (+12)vezetéket viszek a reléhez.Gondolom nem kell semmi más.Milyen relét vegyek?

Szia!

Jól gondolod. Az a sárga vezeték lesz a DRL relé vezérlő szála, erre kapcsol testet a veramon a relé bekapcsolásához. A piros szál pedig egy állandó vagy gyújtás áram. De ezt nem is kell feltétlenül arról a vezetékről lekötnöd ami a veramonra megy, neked onnan csak a sárga a lényeg. Veszel egy hagyományos négylábas autós relét, ennek a lábkiosztása így néz ki: http://web.matavnet.hu/natali/relay.htm A bekötése esetedben úgy néz ki, hogy keresel egy gyújtásáramot, és egy biztosítékon(!) keresztül elvezeted a reléhez, ott pedig rákötöd a 30-as és a 85-ös lábra. A 86-osra rákötöd a veramon sárgáját, a 87-re pedig a DRL pirosát. kb. ennyi, a többit meg úgy ahogy te is írtad.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok. Vettem egy g astrát szépen muzsikál,de a dudám nem működik.

Biztik rendben,duda jó mert levettem és szól. Előre is köszi...

Nézd meg műszerrel a reléjét, nekem elégett a kontaktusa. Ha megnyomtam a kormányon a gombot akkor behúzott csak épp a kürtöknek nem adott áramot.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.