Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha később egy olyan AstraG 2007-esbe szeretnék beépíteni egy első ködlámpát, amiben gyárilag nincs, akkor az mekkora költség, illetve házilag lehet? A vezetékelése megvan vajon? Kapcsolót külön (első ködlámpa a hátsó kapcsolója melett), vagy csak az egészet (az a kis modul, a magaságálító, kijelzőfényerő stb) modulal együtt lehet cserélni?

A spórolás nagy úr, úgyhogy valószínűleg ki kell kábelezni az egészet. De van olyan is, hogy bent van a kábel. Akárhogyan is van, a kapcsoló komplett blokk csere - ha nem akarsz cserélni, kösd a hátsó ködzárófénnyel egy körre. Ja, és relé is kell a relétáblába (már persze, ha gyári a kábelezés, egyébként külső relé kell), és már kész is van. :(

Link to comment
Megosztás:

Hátsó lámpában használ valaki ledes izzókat?

Tapasztalat?

Nekem voltak, 21/5W os helyén.

Valami csoda folytán gyújtás ráadása után égett a féklámpa + pót féklámpa a kalaptartóban... Fékezéskor elaludt.... :P

Nem volt fordítva, meret az asszimetrikus bajonett záras foglalatba nemigen lehet rosszul berakni semmit, azért ennyire nem vagyok autós analfabéta :cry:

Szóval ki lettek szedve, szerintem a 21 és 5w-os kábelét kellene fölcserérni, aztán akkor talán jó lesz.

Egyébként nem egy nagy szám... :(

Link to comment
Megosztás:

Nekem voltak, 21/5W os helyén.

Valami csoda folytán gyújtás ráadása után égett a féklámpa + pót féklámpa a kalaptartóban... Fékezéskor elaludt.... :P

Nem volt fordítva, meret az asszimetrikus bajonett záras foglalatba nemigen lehet rosszul berakni semmit, azért ennyire nem vagyok autós analfabéta :cry:

Szóval ki lettek szedve, szerintem a 21 és 5w-os kábelét kellene fölcserérni, aztán akkor talán jó lesz.

Egyébként nem egy nagy szám... :(

Én is próbáltam ilyen LEDes lámpát, és csőd az egész. Sajnos tényleg úgy tűnik, hogy vagy nagyon elkötötték a cuccot, vagy az Astra bekötése más, mert helyzetjelzőn világított nagy fénnyel, és fékezéskor csak picit tett rá, nem pedig fordítva, vagy valami ilyesmi (kb. egy éve próbáltam, nem emlékszem). Inkább úgy tűnt, mintha a testpont nem stimmelne :S Érdekes, mert nem tudok olyan autót, ahol a bajonett lenne a plusz.....

Szóval ez a lámpa felejtős. Ha valakinek LED-es zárófény kell, akkor inkább custom megoldáson kell törni a buksit....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Barátom opel astra GTC-jébe szeretnék ajándékba venni bluetooth kihagosítót. A parrot CK3000-eset néztem ki, mert ennek nem olyan vészes még az ára.

1. Szerintetek jó?

2. Külföldi oldlakon néhol azt olvastam, hogy nem olyan egyszerű a beszerelése. SZerintetek? Be lehet saját kezűleg is szerelni? Ha nem akkor az kb. mennyibe kerülhet?

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Felmerült bennem az a kérdés, hogy vajon 5 ajtós G -be be lehet-e tenni bl omega első bőr üléseket?

Valaki próbálkozott már ilyennel?

Biztos megoldható. Ha ilyesmivel próbálkoznál, akkor a flex és a hegesztőpisztoly jó barátaid legyenek :( Már feltéve, ha a gyári Astra sínt használnád, (mivel a biztonsági öv rögzítőpontja és az övfeszítő is közvetlen a sínen van, ezt javasolnám)....

Én (nem gyári) Recarot raktam be - a G Astra ülése nem a klasszikus "ülés + sín" kombináció, hanem támla, ülőlap és ülés-alap (sínnel) részekből áll. Na ezt az ülés-alapot kell szanaszét szabdalni, hogy a sínre másik ülést szerelhess. Nekem második próbálkozásra lett jó, kb. két nap munkával, úgy, hogy a karosszérialakatos barátom segített.

Link to comment
Megosztás:

Ha később egy olyan AstraG 2007-esbe szeretnék beépíteni egy első ködlámpát, amiben gyárilag nincs, akkor az mekkora költség, illetve házilag lehet? A vezetékelése megvan vajon? Kapcsolót külön (első ködlámpa a hátsó kapcsolója melett), vagy csak az egészet (az a kis modul, a magaságálító, kijelzőfényerő stb) modulal együtt lehet cserélni?

Hi!

Én néztem a mienket, egy darab vezetéket nem láttam a lökhárító körül, ami a ködlámpára utalna.. A kapcsolót csak egyben lehet, 14e körül van. :(

Pedig én is szeretnék.. De ugye lámpa is jó kellene, mondjuk Hella micro De, ami 54e + kapcsoló + relé + vezeték, meg ilyesmi.. Szóval nehézkes..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon utólag:

Totalcar.hu:

A fénnyel kapcsolatban csak a misztikus 38. § paragrafust 2. bekezdését találtam:

"A világító és fényjelző berendezések által kibocsátott, illetőleg visszavert fények színkoordinátáit az 1980. évi 3. törvényerejű rendeletben meghirdetett -, az 1968. évi november hó 8. napján Bécsben aláírásra megnyitott - Közúti Közlekedési Egyezmény határozza meg." Na ezzel nem lettem okosabb. Viszont a 37. § 4-es bekezdése viszont eléggé világosan fogalmaz: "A világító és a fényjelző berendezésekben csak a berendezés típusára előírt műszaki jellemzőkkel rendelkező izzólámpát szabad használni."

A KöHÉM rendelet 1. és 2. számú mellékletei viszont feketén-fehéren szabályozzák a gázkisüléses fényszórókra vonatkozó előírásokat, vagyis "A 48. és 98. ENSZ-EGB előírások tartalmazzák az automatikus magasság állítás és a szintén automatikus fényszórómosás kötelezettségét". Természetesen ilyen készletek is léteznek, de ezek a földi halandónak gyakorlatilag megfizethetetlenek, az olcsók tízszeresébe is kerülnek.

Összegezve: az automatikus ablakmosónak és szintszabályozás nélküli utólagos beépítéseknek hivatalosan hugyoztak. Ne higgyünk a forgalmazóknak, ha azt mondják, ebből nem lehet gáz, és ne csodálkozzunk, ha közúti ellenőrzés során jó esetben megbüntetnek, rossz esetben akár soron kívüli műszaki vizsgára rendelnek. Vizsgára se menjünk ilyen autóval.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Xenon utólag:

Totalcar.hu:

A fénnyel kapcsolatban csak a misztikus 38. § paragrafust 2. bekezdését találtam:

"A világító és fényjelző berendezések által kibocsátott, illetőleg visszavert fények színkoordinátáit az 1980. évi 3. törvényerejű rendeletben meghirdetett -, az 1968. évi november hó 8. napján Bécsben aláírásra megnyitott - Közúti Közlekedési Egyezmény határozza meg." Na ezzel nem lettem okosabb. Viszont a 37. § 4-es bekezdése viszont eléggé világosan fogalmaz: "A világító és a fényjelző berendezésekben csak a berendezés típusára előírt műszaki jellemzőkkel rendelkező izzólámpát szabad használni."

A KöHÉM rendelet 1. és 2. számú mellékletei viszont feketén-fehéren szabályozzák a gázkisüléses fényszórókra vonatkozó előírásokat, vagyis "A 48. és 98. ENSZ-EGB előírások tartalmazzák az automatikus magasság állítás és a szintén automatikus fényszórómosás kötelezettségét". Természetesen ilyen készletek is léteznek, de ezek a földi halandónak gyakorlatilag megfizethetetlenek, az olcsók tízszeresébe is kerülnek.

Összegezve: az automatikus ablakmosónak és szintszabályozás nélküli utólagos beépítéseknek hivatalosan hugyoztak. Ne higgyünk a forgalmazóknak, ha azt mondják, ebből nem lehet gáz, és ne csodálkozzunk, ha közúti ellenőrzés során jó esetben megbüntetnek, rossz esetben akár soron kívüli műszaki vizsgára rendelnek. Vizsgára se menjünk ilyen autóval.

Pedig nagy üzlet a xenon árusítása, ha 25e körül adnak egy szetet, akkor vajon mennyiért szerzik be? (15e?)

A másik dolog, tényleg ami utólagossan szerelt autó, annak a fénye elégé bántó, föleg este...

Link to comment
Megosztás:

ez eddig is köztudott volt, műszakira nem illik menni utólagos xenonnal ;)

rendőr meg nem piszkál érte :(

O.K.

Csak azért írtam ezt, mert sokan nincsenek tisztában a xenon körüli jogszabályokkal.

Így legalább mindenki el tudja dönteni, hogy akar-e utólag xenont vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Mondod mindezt te, mint rutinos utólagos xenon felhasználó, mögötted hosszú évek tapasztalatával ugye ? ;) :( ;)

Mint google professzionális felhasználó, rákereshetsz itt a fórumban, hányszor panaszkodott erre

valaki... :D tudod, figyelek, tanulok :D az ember nem csak a saját tapasztalataiból von le következtetéseket :)

amúgy én is nemsokára fogok rakni az omiba, csak előbb be kéne végre állítani a lámpákat rendesen :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.