Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Na akkor most egy kicsit összezavarodtam. Beszéltem a kecskeméti márkaszervízzel, ők azt mondják, hogy gyárilag nem létezik ilyen mozgató motor a bovdenes gázpedálhoz, csak utólagos beépítésűvel lehetne megoldani. Ennek viszont ellentmond (többek között) amit az "Így csináld" könyvben olvastam, a gázbovden leszerelésénél egyértelműen utal rá, egy bizonyos "sebességszabályzó"-t emleget, igaz nem pont ennél a motornál. Akkor most hogy is van ez? :rolleyes:

Szia! Keresd meg wessz kartársat privát üzenetben, ő szerintem minden kérdésedre megadja majd a választ. Ő a GURU a témában.

U.i.: Írígylem a tempomatot tőletek, kár hogy az én gépembe a beszerelés 70E körül áll meg.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor most egy kicsit összezavarodtam. Beszéltem a kecskeméti márkaszervízzel, ők azt mondják, hogy gyárilag nem létezik ilyen mozgató motor a bovdenes gázpedálhoz, csak utólagos beépítésűvel lehetne megoldani. Ennek viszont ellentmond (többek között) amit az "Így csináld" könyvben olvastam, a gázbovden leszerelésénél egyértelműen utal rá, egy bizonyos "sebességszabályzó"-t emleget, igaz nem pont ennél a motornál. Akkor most hogy is van ez? <_<

ahogy írtam ugyanaz a moci van az enyémben is mint a tiédben! az enyémben immáron kb 2 hónapja teszi a dolgát...wessz-éknél szereltük be, ráadásul nálam a kuplung kapcsolóhoz és a kormányhoz sem volt bekábelezve csak a motortérben a csati de meg lehetett csináéni, Wessz-ék meg tudták csinálni! -_-

Egy ILYESMI szerkezet kell neked is...(az enyémről is van fotó de most nem tudom hol...) aminek a G astárhoz hoz vannak a csatoló felületei (csatlakozó, bowden tartó, stb)... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ahogy írtam ugyanaz a moci van az enyémben is mint a tiédben! az enyémben immáron kb 2 hónapja teszi a dolgát...wessz-éknél szereltük be, ráadásul nálam a kuplung kapcsolóhoz és a kormányhoz sem volt bekábelezve csak a motortérben a csati de meg lehetett csináéni, Wessz-ék meg tudták csinálni! <_<

Egy ILYESMI szerkezet kell neked is...(az enyémről is van fotó de most nem tudom hol...) aminek a G astárhoz hoz vannak a csatoló felületei (csatlakozó, bowden tartó, stb)... :rolleyes:

Azt hiszem az lesz, hogy fölveszem Wessz-el a kapcsolatot, ő ugyan kicsit messze van, de lehet, hogy egy hosszabb utazást is megérne a dolog.

Köszönöm mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

semmi hátsóhíd csere...ne beszélj zöldségeket!!! :rolleyes: ....az enyémen is megcsináltam...kb 1.5 óra alatt meg volt az egész...és a híd rögzítő csavarjaihoz hozzá sem kell nyúlni...kerékagyak is maradhatnak....de előszöür le kell szerelni őket, hogy a dobfék alaplemezét a tárcsa takaró lemezeire cserélhesd...tök uyganaz a kerékcsapágy és a hátsó híd is! ami kell hozzá:

  1. féknyergek
  2. féktárcsák
  3. kézifékbowden
  4. a kézifék bowden tartói, mert más mint a dobféké
  5. fékcsövek a nyergekhez
  6. "porvédő" lemezek (ezek általában a használt cuccoknál el szokott rendesen korrodálódni)

Nagyságrendileg mennyiből jött ki neked a mutatvány?

Ezek az alkatrészek kellenek hozzá csak?

Bocs a kérdésért, de baromira utálom már a dobot hátul. Kis párától is nyikorog mint a franc, szerviz meg nem tud mit kezdeni vele.

Link to comment
Megosztás:

Ma láttam egy törött hátsó sötétített lámpabúrát.

Lehet az, hogy csak a sötétítettben csak a műanyag oldalsó és elválasztó részek feketék, a búra ugyan az, mint a nem sötétítettben?

A simát nem lehet szétszedni és úgy lefeketíteni amit le kell? :rolleyes:

Az elsők tutira olyanok, csak az a dísz más bennük. Hátsót még nem szedtem szét. Sőt cserélni sem kell csak a sajátodat lefesteni. A bibi a szétszedésnél van, mert a búra össze van öntve a lámpatesttel. Nem esélytelen, de macerás. Hőre lágyul a ragacs, mondhatnám, hogy elektromos sütőbe X fokon Y perc és kisült, de inkább nem adok tippeket, mert a többi "alkatrész" is hősokkot kap és a búra utána csúnya feszültséges lesz és engem szidtok. Egyébkén van olyan lámpabolt, ahol 2000 ért széthúzzák Neked a lámpát megcsinálod amit akarsz, majd mehet össze. DE AZ IS CSAK PRÓBÁLKOZÁS, bár az évek és a rutin mellettük áll.

Link to comment
Megosztás:

Az elsők tutira olyanok, csak az a dísz más bennük. Hátsót még nem szedtem szét. Sőt cserélni sem kell csak a sajátodat lefesteni. A bibi a szétszedésnél van, mert a búra össze van öntve a lámpatesttel. Nem esélytelen, de macerás. Hőre lágyul a ragacs, mondhatnám, hogy elektromos sütőbe X fokon Y perc és kisült, de inkább nem adok tippeket, mert a többi "alkatrész" is hősokkot kap és a búra utána csúnya feszültséges lesz és engem szidtok. Egyébkén van olyan lámpabolt, ahol 2000 ért széthúzzák Neked a lámpát megcsinálod amit akarsz, majd mehet össze. DE AZ IS CSAK PRÓBÁLKOZÁS, bár az évek és a rutin mellettük áll.

hol bvan ilyen üzlet? (jöhet pü-ben is) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Az elsők tutira olyanok, csak az a dísz más bennük. Hátsót még nem szedtem szét. Sőt cserélni sem kell csak a sajátodat lefesteni. A bibi a szétszedésnél van, mert a búra össze van öntve a lámpatesttel. Nem esélytelen, de macerás. Hőre lágyul a ragacs, mondhatnám, hogy elektromos sütőbe X fokon Y perc és kisült, de inkább nem adok tippeket, mert a többi "alkatrész" is hősokkot kap és a búra utána csúnya feszültséges lesz és engem szidtok. Egyébkén van olyan lámpabolt, ahol 2000 ért széthúzzák Neked a lámpát megcsinálod amit akarsz, majd mehet össze. DE AZ IS CSAK PRÓBÁLKOZÁS, bár az évek és a rutin mellettük áll.

lehet hogy nem is kéne szétszedni, ilyen kis lukakon keresztül hajókat építenek palackokba :rolleyes:

a kérdés az, hogy mivel lehet befesteni, hogy x év után is jól nézzen ki, ne pattogzódjon fel

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy nem is kéne szétszedni, ilyen kis lukakon keresztül hajókat építenek palackokba :rolleyes:

a kérdés az, hogy mivel lehet befesteni, hogy x év után is jól nézzen ki, ne pattogzódjon fel

lepattógzódás ellen ez esetben az alábbiakat kell tudni:

- jól alá kell dolgozni, minden zsírt leszedni

- felxibilisnek kell lennie a festéknek

- hőállónak kell lennie a festéknek.

Mondjuk azon a két-három lyukon nem tudom, hogyan festendéd be mindenhol, hogy szép is, egyenletes is legyen. <_<

Én a magam részéről biztosan nem szednék szét egy lámpát csak emiatt. Ha mondjuk valamiért búracsere lenne, akkor megéri megpróbálni. Igaz a fültörötteket is 3000/db-ért árulják...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tapasztalatom az insignia fúvókával kapcsolatban, nagyobb sebességnél (nekem a bal oldali alacsonyra terít) az jó, viszont a jobb oldali már többnyire a tetőre nyomja a vizet.

Ez a jelenség 90 km/h-nál volt, szélmentes időben.

Ha lehetne állítani a dőlésszögén akkor tuti lenne de így lehet, hogy visszateszem a régit.

Na én most jutottam oda hogy beszereljem :rolleyes:

Kicsit nekem is alacsonyra nyomja a baloldali -_- de még így is működik legalább annyira hatékonyan mint a gyári... és szerintem fele annyi vízzel...

Nekem 90nél is ugyanoda nyomja nagyjából, nem vettem észre különbséget.

Eltettem a régieket biztos ami biztos, de egyelőre ez marad <_<

Link to comment
Megosztás:

Na én most jutottam oda hogy beszereljem :rolleyes:

Kicsit nekem is alacsonyra nyomja a baloldali -_- de még így is működik legalább annyira hatékonyan mint a gyári... és szerintem fele annyi vízzel...

Nekem 90nél is ugyanoda nyomja nagyjából, nem vettem észre különbséget.

Eltettem a régieket biztos ami biztos, de egyelőre ez marad <_<

Akkor én is elmondom, hogy ugyanezt tapasztaltam, viszont amikor az ablaktörlő az utolsókat törli, picit beremeg, olyan mintha kevés lenne az ablakmosó, én lehet, hogy visszateszem a gyárit. Viszont a családba lévő Vectrára is vettem, és ott meg egy picit mintha magasra fújna, de az marad.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tavaly októbertől végignyomtam a fórumot a biztonság kedvéért. Sokat tanultam belőle. :rolleyes:

Lenne pár kérdésem, bízom bennetek.

1. Említésre került a gyakori tompított izzók kiégése. Ez gyári feature ? <_<

2. Mivel 3 ajtós G Astrám van, de az elektromos tükrökön kívül fapados, szeretnék bele elektromos ablakot. Nem vagyok rutinos, szóval szívesen fogadnék akár priviben is, hasznosnak talált (Opel) bontókró egy listát. Csak gyári el. ablak érdekel.

3. Megzakkant a külső belső levegő váltó motor. sosem állt le, most átkötötték csak külső levegő jön, de legalább nem nyivákol folyamatosan. Érdemes foglalkozni vele?

4. A bal oldali tükörmozagtásból csak az egyik irány maradt meg, csak vízszintesen mozgatja, le-fel nem. Mechanikus vagy elektromos gond lehet? Egy vagy 2 motor mozgatja a 2 irányt?

5. A motor 2500 környékén el kezdett finoman dadogni néha 2500 környékén, ha nem erőteljes kihuzatás volt, ezért a szerelőm,( mivel kinek nincs gondja az EGR-el), lelemezelte. De a gond nem oldódott meg. Most már 1800-3000 tartományban is elő-előfordul a dadogás néha. Arra gondoltam, valami szenzor makrancoskodik ami hülye értékeket ad a központi egységnek? Hőmérséklet? Levegőmennyiség?

6. A hátső üveg páramentesítő szálakból 3 szakadt. Menyniért lehet, érdemes-e javítani? 2 alul, 1 picit feljebb van. Nem kardinális csak zavar.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tavaly októbertől végignyomtam a fórumot a biztonság kedvéért. Sokat tanultam belőle. :rolleyes:

Lenne pár kérdésem, bízom bennetek.

1. Említésre került a gyakori tompított izzók kiégése. Ez gyári feature ? <_<

Alapjáraton kapcsold fel,akkor nem ég ki.

2. Mivel 3 ajtós G Astrám van, de az elektromos tükrökön kívül fapados, szeretnék bele elektromos ablakot. Nem vagyok rutinos, szóval szívesen fogadnék akár priviben is, hasznosnak talált (Opel) bontókró egy listát. Csak gyári el. ablak érdekel.

Gugli:Opel bontó.Most nem jut eszembe mi a pontos neve,sok van!

3. Megzakkant a külső belső levegő váltó motor. sosem állt le, most átkötötték csak külső levegő jön, de legalább nem nyivákol folyamatosan. Érdemes foglalkozni vele?

A gy.i.k -ban keresd meg le van írva,képekkel illusztrálva.

4. A bal oldali tükörmozagtásból csak az egyik irány maradt meg, csak vízszintesen mozgatja, le-fel nem. Mechanikus vagy elektromos gond lehet? Egy vagy 2 motor mozgatja a 2 irányt?

Ezt passzolom.

5. A motor 2500 környékén el kezdett finoman dadogni néha 2500 környékén, ha nem erőteljes kihuzatás volt, ezért a szerelőm,( mivel kinek nincs gondja az EGR-el), lelemezelte. De a gond nem oldódott meg. Most már 1800-3000 tartományban is elő-előfordul a dadogás néha. Arra gondoltam, valami szenzor makrancoskodik ami hülye értékeket ad a központi egységnek? Hőmérséklet? Levegőmennyiség?

Vagy csak le van kokszolódva:meghajtani + 100-as benzin.tisztító (injektor+szelep)lötyik.Ha nem válik be lehet hibát keresni.

6. A hátső üveg páramentesítő szálakból 3 szakadt. Menyniért lehet, érdemes-e javítani? 2 alul, 1 picit feljebb van. Nem kardinális csak zavar.

Javító készlet-gugli.

Link to comment
Megosztás:

[ki tud nekem segiteni . van 1 12v .hütötáskám hol tudnék kapni hozzá adaptert ami tud 220/12v 80w. vagy valami más megoldás is érdekel /pl. napelem stb ,stb.ne legyen nagyobb mint a hütötáska . KÖSZ elóre is

Ha jól értem akkor 230V->12V érdekel. Erre talán legegyszerűbb lesz egy univerzális Notebook adapter. PL.: http://www.argep.hu/main.asp?suche=noteboo...amp;x=0&y=0

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem akkor 230V->12V érdekel. Erre talán legegyszerűbb lesz egy univerzális Notebook adapter. PL.: http://www.argep.hu/main.asp?suche=noteboo...amp;x=0&y=0

A napelemes hűtős táskás működésen már gondolkodtam. A baj ott van, hogy X watt eszik a hűződ, ahhoz kell annyi napelem ami tudja azt az x wattot. + Ha akkuról nyomod akkor az akkut tudja tölteni. Ezekről találsz csomó leírást. De nem annyira 1xű, és pénz az kell hozzá.....

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem akkor 230V->12V érdekel. Erre talán legegyszerűbb lesz egy univerzális Notebook adapter. PL.: http://www.argep.hu/main.asp?suche=noteboo...amp;x=0&y=0

szia. nekem olyan szerko kell ami 220/12v 80w.-ot tud mert a kocsiban meg van oldva ragyogoan müxik.de ha valahol leállok vele hosszabb idöre 1-2hét akkor ne kelljen a kocsi akksiját használni ./camping/.A FENNT EMLITETT ÁRGÉP STB ILYET nem ismer.

Link to comment
Megosztás:

szia. nekem olyan szerko kell ami 220/12v 80w.-ot tud mert a kocsiban meg van oldva ragyogoan müxik.de ha valahol leállok vele hosszabb idöre 1-2hét akkor ne kelljen a kocsi akksiját használni ./camping/.A FENNT EMLITETT ÁRGÉP STB ILYET nem ismer.

Ne autós notebook töltőt nézz, hanem egyszerűen univerzális notebook töltőt. Azok között mintha láttam volna olyant, ami tud 12V-ot is adni a kimenetén.

De ha minden kötél szakad, akkor keress egy kb. 300W-os ATX PC tápot, alaplapi csatlakozónál ha a zöld drótot összekötöd egyik feketével, akkor elindul, és a sárga és a fekete között ott lesz a 12V 8-10A.

Link to comment
Megosztás:

szia. nekem olyan szerko kell ami 220/12v 80w.-ot tud mert a kocsiban meg van oldva ragyogoan müxik.de ha valahol leállok vele hosszabb idöre 1-2hét akkor ne kelljen a kocsi akksiját használni ./camping/.A FENNT EMLITETT ÁRGÉP STB ILYET nem ismer.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.