Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Ködlámpa beszerelés miatt vettem egy bontott világítás kapcsolót. Beszereltem, hogy ellenőrizzem működik-e. Nagyjából rendben is van, csak az a gondom, hogy a belső világítás sokkal halványabb mint az eredeti kapcsolóval. :(

Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ezen állítani és hogyan.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ködlámpa beszerelés miatt vettem egy bontott világítás kapcsolót. Beszereltem, hogy ellenőrizzem működik-e. Nagyjából rendben is van, csak az a gondom, hogy a belső világítás sokkal halványabb mint az eredeti kapcsolóval. :(

Az lenne a kérdésem, hogy lehet e ezen állítani és hogyan.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

Lehet legózni vele. De nézd meg a benne lévő izzót.

De nem értem minek venni komplett kapcsolót, amikor 100 Ft-ból megoldható.

Én egy hibásat vettem, és abból tettem át a gombot, mikrókapcsoló meg 100Ft...

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok túl jó abban oly ilyeneket magam összerakjam, ezért vettem inkább komlett kapcsolót. Lehet hogy nem jól fogalmaztam, de a problémám nem magának a kapcsolónak a világításával van hanem a műszerfalvilágítás szabályzó része nem ad olyan fényerőt mint az eredetié, ezen szeretnék állítani ha lehet, vagy kiiktatni az egészet

Link to comment
Megosztás:

Nem vagyok túl jó abban oly ilyeneket magam összerakjam, ezért vettem inkább komlett kapcsolót. Lehet hogy nem jól fogalmaztam, de a problémám nem magának a kapcsolónak a világításával van hanem a műszerfalvilágítás szabályzó része nem ad olyan fényerőt mint az eredetié, ezen szeretnék állítani ha lehet, vagy kiiktatni az egészet

Lehet, h eltekerted a fényerőszabályzó potméterét, nem az eredeti pozícióban került vissza a tekerőgomb...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, h eltekerted a fényerőszabályzó potméterét, nem az eredeti pozícióban került vissza a tekerőgomb...

Találtam egy képet a kapcsoló paneljérő, a nyíllal jelölt kerekek a fényszóró magasáágálítő a mási a fényerőszabályzás. Ha így szétszedetten hajtok rajta, és igazad van akkor sikerülhet nagyobb fényerőt kicsikarnom?! Meg is próbálom.

Kössz a választ!!!!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, h eltekerted a fényerőszabályzó potméterét, nem az eredeti pozícióban került vissza a tekerőgomb...

Hát a képet nem igazán sikerült felcsatolnom, de mindegy is. Szétszedtem a kapcsolót kipattintottam az állítógörgőt és feltekertem a potmétert. TÖKÉLETES lett! :) :)

Mégegyszer kösszi a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Van gyakorlati haszna a ködlámpának?

Én is gondolkodtam, de azt olvastam, hogy fölösleges mert nem sokat ér.Valóbban így van?

Amikor vettem az autót, nem volt szempont, viszont van első ködlámpám, így amikor köd van, be szoktam kapcsolni. Igazából óriási előnye nincs, ugyanúgy nem látsz vele érdemben többet és távolabb. Egyetlen minimális előnye, hogy szélesen terít és alacsonyabban van, így az út szélét közvetlenül az autó előtt jobban látod.

A hátsó ködlámpa egész más tészta. Az ha be van kapcsolva, akkor legalább nem öklelnek fel hátulról, mert messziről is elég jól látni a ködben a rikító piros fényt.

Link to comment
Megosztás:

Van gyakorlati haszna a ködlámpának?

Én is gondolkodtam, de azt olvastam, hogy fölösleges mert nem sokat ér.Valóbban így van?

ha jól van beállitva akkor az út két széle felé világít pár méter távolságban,tehát csak tényleg nagy ködben ér valamit

viszont a szembejövőt előbb meglátni ha van ködlámpa

Link to comment
Megosztás:

Van gyakorlati haszna a ködlámpának?

Én is gondolkodtam, de azt olvastam, hogy fölösleges mert nem sokat ér.Valóbban így van?

ha jól van beállitva akkor az út két széle felé világít pár méter távolságban,tehát csak tényleg nagy ködben ér valamit

viszont a szembejövőt előbb meglátni ha van ködlámpa

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.