Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Mert a hőmérőn nincs mit kalibrálni.

Ha a gyári helyén van (a lökhárító mögé bepattintva) és nem befolyásolja a motor hőmérséklete (felfelé) vagy a menetszél (lefelé), akkor annak elvileg pontos értéket kell mutatnia.

.

Én is így sejtem, hoszen ez ha jól tudom egy sima PT hőmérő. Ez esetben viszont felmerül bennem, hogy ez egy rossz minőségű utángyártott darab és kidobtam 3700 Ft-t... Vehetek egy gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipróbáltam a frissen vásárolt OBD-II olvasó kütyümet.

Ez az: http://viewitem.eim....0729696273/item

Androidos telefonra telepítettem az OBD CHECK Torque free programot.

Az BT-s egység kulcs/gyújtás ráadás nélül is aktív, telefonnal párosítható, de nem kommunikál az ECU-val. Gyújtás ráadás után néhány másodperc alatt feláll a kapcsolat. Kb. 30-60 másodperc után már adatok is megjelennek.

A hardver részről nem igen tudok mást mondani. Ja, ami fontos: a mini verzió sem fér el a kézifékkar alatti burkolat alatt. Tehát keresek burkolatot, egy szürke (Njoy) változatot megvételre, amibe lyukat vághatok, hogy fixen ott lehessen. Esetleg nincs valakinek fölösleges?

A többi már gondolom a szoftveren múlik.

Ami kiolvasható:

Logged faults, Pending faults, Historic faults.

Mivel nálam még nem volt eddig hiba, ezért mindenre negatívat adott, ezért nem tudom milyen formában írná ki.

A megjeleníthető élőadatokból elég sok van, de jó pár nem működött. Ez lehet a kevés megtett km oka, vagy valamilyen más hiba.

Ami működik, kipróbált:

-Pillanatnyi fogyasztás

-Átlag fogyasztás

-Throttle position (folytószelep)

-Coolant Air Temp(hűtővíz hőfok, fok pontosan lépked. Itt kiderült, hogy az analóg műszerem teljesen pontos, és valóban 86-87 fokos a vizem üzemmelegen is. Fölé nem ment.)

-Engine Load (motor terhelés???)

-Intake Air Temp(beszívott levegő hőmérséklet)

- OBD Speed

- GPS Speed

- Engine RPM

- MAF g/s (légtömeg áramlás)

- Timing Adv (előgyújtás fokban)

Ami nem működött nekem:

- Voltage (V)

- Fuel (%)

- Ambient Air Temp

- Baro (kPa)

- Fuel Press (kPa)

Valakinek van ötlete ezek miért nem mentek?

A fizetős szoftver több adatot kezel. Továbbá kaptam hozzá telepítő lemezt is, de mivel nincs laptomon amin az autóhoz vinném, így nem tudom az mit tud.

DX-en is ugyanez: http://dx.com/p/supe...ool-blue-142679 (nincs posta!!)

PC-vel nem kommunikál? Nincs hozzá szoftver? Mert engem abban az esetben érdekelne. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A Veramon féle fedélzeti számítógépről lenne egy olyan kérdésem, hogy Z14XEP típusú kocsiba ki szerelt már be ilyet?

Régebben kérdeztem egy fórumtársat erről a dologról, de átirányított egy másik Opel fórumba hogy ott bővebb infót találok, csak oda nagyon bonyolult és időigényes a "belépés, regisztráció" úgyhogy azt hagytam.

Esetleg ehhez a motorhoz szerintetek bontóban van ilyen fedélzeti kütyü?

A Veramon oldalát nézegettem, de nem tudom hogy a kocsimhoz mit kell venni, illetve hogy hogyan kéne beszerelni.

Ez engem is érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipróbáltam a frissen vásárolt OBD-II olvasó kütyümet.

Ez az: http://viewitem.eim....0729696273/item

Androidos telefonra telepítettem az OBD CHECK Torque free programot.

Az BT-s egység kulcs/gyújtás ráadás nélül is aktív, telefonnal párosítható, de nem kommunikál az ECU-val. Gyújtás ráadás után néhány másodperc alatt feláll a kapcsolat. Kb. 30-60 másodperc után már adatok is megjelennek.

A hardver részről nem igen tudok mást mondani. Ja, ami fontos: a mini verzió sem fér el a kézifékkar alatti burkolat alatt. Tehát keresek burkolatot, egy szürke (Njoy) változatot megvételre, amibe lyukat vághatok, hogy fixen ott lehessen. Esetleg nincs valakinek fölösleges?

A többi már gondolom a szoftveren múlik.

Ami kiolvasható:

Logged faults, Pending faults, Historic faults.

Mivel nálam még nem volt eddig hiba, ezért mindenre negatívat adott, ezért nem tudom milyen formában írná ki.

A megjeleníthető élőadatokból elég sok van, de jó pár nem működött. Ez lehet a kevés megtett km oka, vagy valamilyen más hiba.

Ami működik, kipróbált:

-Pillanatnyi fogyasztás

-Átlag fogyasztás

-Throttle position (folytószelep)

-Coolant Air Temp(hűtővíz hőfok, fok pontosan lépked. Itt kiderült, hogy az analóg műszerem teljesen pontos, és valóban 86-87 fokos a vizem üzemmelegen is. Fölé nem ment.)

-Engine Load (motor terhelés???)

-Intake Air Temp(beszívott levegő hőmérséklet)

- OBD Speed

- GPS Speed

- Engine RPM

- MAF g/s (légtömeg áramlás)

- Timing Adv (előgyújtás fokban)

Ami nem működött nekem:

- Voltage (V)

- Fuel (%)

- Ambient Air Temp

- Baro (kPa)

- Fuel Press (kPa)

Valakinek van ötlete ezek miért nem mentek?

A fizetős szoftver több adatot kezel. Továbbá kaptam hozzá telepítő lemezt is, de mivel nincs laptomon amin az autóhoz vinném, így nem tudom az mit tud.

Kár, hogy nincsen paypal-om...Ennyiért vennék én is.

Link to comment
Megosztás:

:omg:

köszi!

Akkor vajon win8 kompatibilis?

Ezeket kaptam hozzá lemezen: OBD_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Van benne Android, Symbian, Windows Phone software. Vista driver stb....

Hááátttt.... nem biztos, hogy merném telepíteni ezeket a progikat, van amelyikhez a CRACK file-t is csatolva kaptam! :D

Hát ezek a kínaiak....

Lényeg az, hogy valószínűleg bármilyen OBD programmal kommunikál. Kell keresni bármit a neten, telepíteni, azután kész is....

Link to comment
Megosztás:

Ezeket kaptam hozzá lemezen:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Van benne Android, Symbian, Windows Phone software. Vista driver stb....

Hááátttt.... nem biztos, hogy merném telepíteni ezeket a progikat, van amelyikhez a CRACK file-t is csatolva kaptam! :D

Hát ezek a kínaiak....

Lényeg az, hogy valószínűleg bármilyen OBD programmal kommunikál. Kell keresni bármit a neten, telepíteni, azután kész is....

Durva.... :)

És van valami ingyenes odb sw, ami jó is?

Link to comment
Megosztás:

Durva.... :)

És van valami ingyenes odb sw, ami jó is?

PC-s szoftvereket nem próbáltam. Nincs laptop-om, az ablak alá meg nem tudok állni. Nekem az androidos verzió bejött. Még azon kipróbálok másikat is.

Egyelőre meg vagyok elégedve ezzel a cuccal. Amire nekem kellett, arra megért 3700Ft-ot.

Link to comment
Megosztás:

PC-s szoftvereket nem próbáltam. Nincs laptop-om, az ablak alá meg nem tudok állni. Nekem az androidos verzió bejött. Még azon kipróbálok másikat is.

Egyelőre meg vagyok elégedve ezzel a cuccal. Amire nekem kellett, arra megért 3700Ft-ot.

Nekem meg laptopom van(azon van bluetooth), de androidos telóm nincs.

Androidos tabletemen meg nincs bluetooth. :(

Ezért jó lenne valami legál win-es szoftver, és ha van akkor veszek hozzá ilyen egységet. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg laptopom van(azon van bluetooth), de androidos telóm nincs.

Androidos tabletemen meg nincs bluetooth. :(

Ezért jó lenne valami legál win-es szoftver, és ha van akkor veszek hozzá ilyen egységet. :)

Visszasírom a jó Commodore64-es időket...

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg laptopom van(azon van bluetooth), de androidos telóm nincs.

Androidos tabletemen meg nincs bluetooth. :(

Ezért jó lenne valami legál win-es szoftver, és ha van akkor veszek hozzá ilyen egységet. :)

Nekem van laptop is meg androidos teló is, de mindezek ellenére gondolkoztam (sőt, még most is gondolkozom, csak egyelőre nincs rávaló) egy ilyenen

Tudom hogy jó drága és ahhoz képest egy jó PC-s szoftver többet tud, de én kütyüfüggő vagyok...

Illetve van alternatíva is, olcsóbban és némileg kisebb tudással, ez itt.

Valamelyikre sztem mindenképp benevezek idén.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kipróbáltam a frissen vásárolt OBD-II olvasó kütyümet.

Szia, Stofl.

Ez lenne az androidos progi? Ez az ingyenes verzió..:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torquefree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm93bC50b3JxdWVmcmVlIl0.

Ezzel működik a legtöbb dolog, amit a kütyü tud?

Ennyiért lehet, hogy én is beszerzek egyet, főleg, ha androidon fut a progi...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, ezt probaltam en is.

Valoszinuleg a kutyu tobbet tud, mint ez a progi. Meg en sem vagyok tapasztalt. Kb 5 km-en hasznaltam....

Szia, Stofl.

Ez lenne az androidos progi? Ez az ingyenes verzió..:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.prowl.torquefree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm93bC50b3JxdWVmcmVlIl0.

Ezzel működik a legtöbb dolog, amit a kütyü tud?

Ennyiért lehet, hogy én is beszerzek egyet, főleg, ha androidon fut a progi...

Link to comment
Megosztás:

Sikerült már elrejteni a mini obd2-őt? vagy nem lesz megoldhato?

A másik pedig, hogy nem tudtok valahol egy jo minőségü váltó szoknyát(neten)?

Szia,

Én innen rendeltem még anno az F-re. Nem csak a váltóra hanem a kézifékre is. Egyedi varrás mintát színt mindent lehet kérni, és egyáltalán nem találtam drágának. A minőségre pedig nincs panasz!

http://www.valtoszoknya.hupont.hu/5/fooldal

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igen, ezt probaltam en is.

Valoszinuleg a kutyu tobbet tud, mint ez a progi. Meg en sem vagyok tapasztalt. Kb 5 km-en hasznaltam....

Ha a lite verziót próbáltad, akkor ne csodálkozz, hogy nem megy minden, az tulajdonképpen egy demo verzió. A pro (fizetős) verzióban van benne minden, a programot már beszereztem, és ha minden jól megy, hamarosan lesz kütyüm is hozzá, majd megírom a tapasztalatokat.

Link to comment
Megosztás:

Szia, Stofl.

Ez lenne az androidos progi? Ez az ingyenes verzió..:

https://play.google....3JxdWVmcmVlIl0.

Ezzel működik a legtöbb dolog, amit a kütyü tud?

Ennyiért lehet, hogy én is beszerzek egyet, főleg, ha androidon fut a progi...

Akinek kell a full verzió emailben átküldöm ha privátban megkeres. N...e torrent oldalon is fent van.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Egyelore ugy gondolom szerzek megis csak egy masik burkolatot. Egyszerubb lesz ugy. Nem akarok a vezetekeleshez hozza nyulni. Csak talaljak normalis aron...

Sikerült már elrejteni a mini obd2-őt? vagy nem lesz megoldhato?

A másik pedig, hogy nem tudtok valahol egy jo minőségü váltó szoknyát(neten)?

Link to comment
Megosztás:

Engem is érdekelne egy, de be tudod úgy programozni, hogy mosáskor ne négyet, hanem csak egyet töröljön?

Szia!

Leírom, hogy mit tud a Tanítható Ablaktörlő Elektronika:

Image_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • A bajuszkapcsoló pillanatnyi törlés irányba való érintésével egy ütemre mozgásba hozza az első szélvédő lapátjait, ez ugye ismerős?

  • A bajuszkapcsoló INT állásba kapcsolása után töröl egyet, majd ezt 7 másodperceses szakaszokban ismétli, ez az alapidőzítés.

De, ha ez nem megfelelő, mert az eső egyre ritkábban esik, akkor kikapcsolom – tegyük fel 13 másodpercre – mire az ablak ismét elég vizes nem lesz. Ekkor újra bekapcsolom "INT" állásba a vezérlőt és innen már az ő dolga a
megtanított szünetidőt
betartani, és rendszeresen törölni. Ha ez még mindig sűrűnek tűnik, úgy ez a szünetidő 64 másodpercig, újabb vissza "0"-ba, majd "INT"-be kapcsolásokkal bármikor módosítható. Természetesen lesz, amikor az alapidőzítésnél sűrűbben kell a lapátokat mozgásba hozni, nos ezt is megtehetjük, egészen egy negyed másodpercig. Utána ott a kapcsolón a két folyamatos állás.
  • A bajuszkapcsoló mosás irányba történő elmozdításakor néhányszor letörölteti a lapátokkal a kispriccelt tisztító folyadékot, majd kb. 1 sec szünet után töröl még egyet, hogy a lapátszélekről megcsorduló folyadékot is eltávolítsa. Ezt akkor is azonnal megteszi, ha akkor mosunk, amikor a legnagyobb szünetidőre volt megtanítva az időzítő.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nemrég vásárolt 2005-ös astrámba a hátsó ajtókba nincsen beépitve a nyitás érzékelő igy nem világit az utastér lámpa nyitáskor,elég zavaró este,főleg ha gyerek ül befele. :huh: Van valami egyszerü módja a beépitésnek?gondolok arra,hogy levan-e huzva valahova a kábel hozzá??gondolom nemlehet olyan drága az a kapcsoló sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.nemrég vásárolt 2005-ös astrámba a hátsó ajtókba nincsen beépitve a nyitás érzékelő igy nem világit az utastér lámpa nyitáskor,elég zavaró este,főleg ha gyerek ül befele. :huh: Van valami egyszerü módja a beépitésnek?gondolok arra,hogy levan-e huzva valahova a kábel hozzá??gondolom nemlehet olyan drága az a kapcsoló sem.

Benne van a kábel egy vékony gégecsőben a végén egy csatlakozóval. a "b" oszlopnál ki kell kicsit bontani a kárpitot és ott lesz.

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/41540000-biztonsagirendszer-alkatreszei/41540531-ajtonyitas-kapcsolo/326357-ajtonyitas-kapcsolo-opel

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.