Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

elkészült és mükszik a villanyablak :lol:

a kábelezés az elég idő igényes ..kb 8-9 óra... vagy én szöszmötöltem vele :D

annyi szerencsém volt hogy be tudtam pinezni mindent ,kaptam egy kábelt amiből kitudtam szedni és átforrasztani...

voltam 3 bontóba komplett belsőtér kötegért... nincs... mert a b-oszlopnál vágják a kasztni..

maradt a kábelezés...

Sok munka, elég látványos is. Látom meg is éheztél közben :-), én is így szoktam nyomatni, befűtök a garázsban aztán nem látnak csak este, meg mikor bemegyek kajáért :-)

Ki is takarítottad? Ilyenkor lehet a legszebbre csinálni!

Nekem a zafi hátul is villanyablakos. Egy előnye van, az hogy előröl lehet szellőztetni hátul (párásodás, stb...),

Valószínűleg én nem szántam volna rá magam, nekem ennyit nem ért volna meg. (munka+alkatrészek)

De izlések és pofonok, kinek mi a heppje...........neked ez kellett..........Elismerésem, szép kivitelezés!

Link to comment
Megosztás:

voltam 3 bontóba komplett belsőtér kötegért... nincs... mert a b-oszlopnál vágják a kasztni..

maradt a kábelezés...

Én akkor tettem szert kábelkötegre ingyen, mikor haverommal beraktunk 2 hangszórót a hátsó ajtókba, mert ott ugye nem volt, és abban benne volt már az elektronyos ablaknak is a kábelezése is.

Ekkora ritkaság egy ilyen kábel-korbács?

Link to comment
Megosztás:

Én akkor tettem szert kábelkötegre ingyen, mikor haverommal beraktunk 2 hangszórót a hátsó ajtókba, mert ott ugye nem volt, és abban benne volt már az elektronyos ablaknak is a kábelezése is.

Ekkora ritkaság egy ilyen kábel-korbács?

nem az ajtóba volt a probléma... mert az szetbe vettem

a probléma hogy a vezérlés és a táp nincs behúzva a két hátsó ajtóba

Link to comment
Megosztás:

nem az ajtóba volt a probléma... mert az szetbe vettem

a probléma hogy a vezérlés és a táp nincs behúzva a két hátsó ajtóba

Jaaa, ahhaa. :D

Már azt hittem ezidáig, hogy valami bomba üzletet kötöttem ha elektronyosítani akarok a jövőben, erre már nem kell keresgélni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A ködlámpa projektem a végéhez közelít.

Benn van az új kapcsoló. Kivettem a kürt reléjét és próbaként betettem a ködlámparelé helyére + egy bizti a 12-es helyre.

Működik a visszajelző a műszerfalon és a lökhárítónál mindkét csatiban van amper! :icon13: :icon13:

Nagy mákom van. Az enyémben még kivitték a lökhárítóig a vezetékeket.

Még azt nem döntöttem el, hogy ködlámpát milyet vegyek. :lol:

Két lehetőség van: bontott gyári vagy utángyártott TYC típusú.

Állítólag a TYC-nek ugyanott van az állító csavarja ahol a gyári, ellenben a DEPO típusúnak nehéz hozzáférni.

Valakinek van valami tapasztalata?

Esetleg ocsó pénzért eladó ködlámpa?

Akkor te már befejezted :D nekem a kapcsoló átalakítva, az izzók megvéve berakva, a relé ma megvéve,de semmi. Kimérés még mindig kínai nekem :devlish: De ma reggel széttolattam a jobb hátsómat :devlish: oda vagyok teljesen!

Link to comment
Megosztás:

Mármint micsodát? :lol:

a bizti tábla kifordítását. Kérdés: Bp Kispest-pesterzsébet vonalon ki nézne rá az autóm elektronikájára? Az autóvill szerelőt nem tudom kifizetni,erre rájöttem. Ma megzúztam a jobb hátsó lámpát, vettem újat,(használtat) mert kiderült hogy ,,angol lámpás" az opelem tehát mindkét oldalt van zárófény. Ámde a világ mindenkincséért nincs jobb oldalt hátsó világításom. Ezen felül elvileg minden klappol a ködlámpával de mégsem müködik. és ezek után már tolatni is félek!

Link to comment
Megosztás:

Akkor te már befejezted :lol: nekem a kapcsoló átalakítva, az izzók megvéve berakva, a relé ma megvéve,de semmi. Kimérés még mindig kínai nekem :D De ma reggel széttolattam a jobb hátsómat :devlish: oda vagyok teljesen!

Biztosítékot tettél be? 12. helyre kell a biztosíték táblán!

Link to comment
Megosztás:

Igen!

Jelzi, a km óra mellett?

Mert az a kimeneten van!

Ha van kijelzés, van kimenete a relének.

Ha nincs kijelzés, lehet hogy nincs a "tacho"-ban izzó, és azért nincs visszajelzés.

A kijelzés (0,5mm2 fekete) vezetéke, arra a fekete 1,5mm2 vezetékhez csatlakozik, ami az X2 (tűzfal csatlakozó) 93-ba megy. Onnan, (ha be van vezetékezve) a lámpákra.

Link to comment
Megosztás:

Jelzi, a km óra mellett?

Mert az a kimeneten van!

Ha van kijelzés, van kimenete a relének.

Ha nincs kijelzés, lehet hogy nincs a "tacho"-ban izzó, és azért nincs visszajelzés.

A kijelzés (0,5mm2 fekete) vezetéke, arra a fekete 1,5mm2 vezetékhez csatlakozik, ami az X2 (tűzfal csatlakozó) 93-ba megy. Onnan, (ha be van vezetékezve) a lámpákra.

Nézd meg az izzókat a lámpákban lehet hogy viccelődnek! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.