Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Szia Alex75!

Köszönöm. (mivel tőled vettem a bowdenes tempomatot)

Valóban, a bowden hossza nem volt elég. :lol: Azzal is volt egy kis bakrács munka. De már az is kész. :lol:

A 2.0 Astra G-ben a tűzfalra építették a tempomat motort, a fojtószelepház mellé. Így elég a bovden hossza, nekem is így lett...

motortér

1.4-1.6-nál ezek szerint máshová tervezték.

Link to comment
Megosztás:

Gratula!

Az X16XEL motortere más egy kicsit. A tűzfalon, van egy nyomás érzékelő elhelyezve. A tempomat csatlakozót, ami az akku, és a mosótartály között van, nem akartam toldani. Egyszerűbb volt a bowdent.

%7Boption%7Dhttp://noob.hu/2011/09/03/tn/65_0.jpg[] x16xel

Ha tudtam volna,lefényképezem nektek!Nekem gyári van,hál Istennek!

Bár mostani állapotomban,... nehéz lenne...szülinap+házavatóbuli...,kész vagyok,mint a szárított füge!

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell alakítani. 1451329, 1451330. Csak kihuzod a csövet, kipattintod a régit, az újat bepattintod, visszanyomod a csövet.

Minek kell állítani??? Ez nem pontba spriccel, hanem vonalban teríti a vizet.

Tgabika írta, hogy spec szerszámmal lehet állítani...

Most akkor mégsem, ezt is lehet fel-le állítani? Ha igen, akkor meg is kérdem az árát. :lol:

Mi a GM-es rendelési száma?

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell alakítani. 1451329, 1451330. Csak kihuzod a csövet, kipattintod a régit, az újat bepattintod, visszanyomod a csövet.

Minek kell állítani??? Ez nem pontba spriccel, hanem vonalban teríti a vizet.

Tgabika írta, hogy spec szerszámmal lehet állítani...

Most akkor mégsem, ezt is lehet fel-le állítani? Ha igen, akkor meg is kérdem az árát. :lol:

Mi a GM-es rendelési száma?

Link to comment
Megosztás:

Ezért lenne érdemes kicserélni? Mert vonalban terít?

Igen azért, illetve azt mondják, hogy kevesebb ablakmosó fogy, amúgy is kicsi a tartálya.

De valaki mondja már meg, hogy lehet-e 'házilag' állítani a fúvókán, vagy sem? Mert ha nem, akkor marad a régi. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzáértő segítséget kérnék mert azt hiszem valaki át akar vágni...

Vonóhorgot szeretnék tetetni a kocsira. 2007-es, 5 ajtós. Meg is rendeltem a neten aholis azt mondták hogy a sima visszajelző jó hozzá. Elballagtam a szerelőhöz aki azt mondta hogy a sima nem lesz jó hozzá mert ezek már CanBus-osak...

Kinek van igaza?!? Igazán nem mind1... az egyik 1900 a másik 17000.

Ha valaki tud válaszolni erre a kérdésre kérem tegye meg!

Köszi előre is!

Akkor is tetetek ha +17E csak akkor nem rendelek sima visszajelzőt. Ha pedig a sima visszajelző jó hozzá keresek egy másik szerelőt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Semmit nem kell alakítani. 1451329, 1451330. Csak kihuzod a csövet, kipattintod a régit, az újat bepattintod, visszanyomod a csövet.

Minek kell állítani??? Ez nem pontba spriccel, hanem vonalban teríti a vizet.

Az vele a baj, hogy túl "lentre" terít. Még álló helyzetben csak-csak megfelelő, de a menetszél nagyon lenyomja. Itt jön képbe az, hogy spec. szerszámmal lehet csak állítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzáértő segítséget kérnék mert azt hiszem valaki át akar vágni...

Vonóhorgot szeretnék tetetni a kocsira. 2007-es, 5 ajtós. Meg is rendeltem a neten aholis azt mondták hogy a sima visszajelző jó hozzá. Elballagtam a szerelőhöz aki azt mondta hogy a sima nem lesz jó hozzá mert ezek már CanBus-osak...

Kinek van igaza?!? Igazán nem mind1... az egyik 1900 a másik 17000.

Ha valaki tud válaszolni erre a kérdésre kérem tegye meg!

Köszi előre is!

Akkor is tetetek ha +17E csak akkor nem rendelek sima visszajelzőt. Ha pedig a sima visszajelző jó hozzá keresek egy másik szerelőt... :lol:

keress egy másik szerelőt, jó oda az 1900 forintos is :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hozzáértő segítséget kérnék mert azt hiszem valaki át akar vágni...

Vonóhorgot szeretnék tetetni a kocsira. 2007-es, 5 ajtós. Meg is rendeltem a neten aholis azt mondták hogy a sima visszajelző jó hozzá. Elballagtam a szerelőhöz aki azt mondta hogy a sima nem lesz jó hozzá mert ezek már CanBus-osak...

Kinek van igaza?!? Igazán nem mind1... az egyik 1900 a másik 17000.

Ha valaki tud válaszolni erre a kérdésre kérem tegye meg!

Köszi előre is!

Akkor is tetetek ha +17E csak akkor nem rendelek sima visszajelzőt. Ha pedig a sima visszajelző jó hozzá keresek egy másik szerelőt... :lol:

Elvileg nem kell semmilyen visszajelzőt venned, mert gyárilag benne van a műszeregységben. Classicból nem tudom spóroltak-e ki valamit ezen a téren, de nekem talán csak egy izzót kellett beletenni, vagy még azt sem, nem emlékszem már pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nem kell semmilyen visszajelzőt venned, mert gyárilag benne van a műszeregységben. Classicból nem tudom spóroltak-e ki valamit ezen a téren, de nekem talán csak egy izzót kellett beletenni, vagy még azt sem, nem emlékszem már pontosan.

Igaz, nekem B Vectrám van de én is úgy tudom, hogy Astránál is csak a műszerfal izzót kell a helyére tenni és működik. Legalább is Vectránál igen.

Azt hiszem az index relétől függ, hogy tudja-e az utánfutó funkciót.

Link to comment
Megosztás:

Igaz, nekem B Vectrám van de én is úgy tudom, hogy Astránál is csak a műszerfal izzót kell a helyére tenni és működik. Legalább is Vectránál igen.

Azt hiszem az index relétől függ, hogy tudja-e az utánfutó funkciót.

Szia!

Lehet,hogy hülye kérdés, :lol: de a vonóhorog dugaljból induló vezetékeket hova kötöd be ,hogy mindez a funkció (műszerfali visszajelzés ) működjön?

Link to comment
Megosztás:

Az vele a baj, hogy túl "lentre" terít. Még álló helyzetben csak-csak megfelelő, de a menetszél nagyon lenyomja. Itt jön képbe az, hogy spec. szerszámmal lehet csak állítani.

De milyen speciális szerszám kell hozzá? Valahol benyúlni, valamit megnyomni, hogy állítani lehessen? Nem lehet annyira bonyolult... Ha nem lehet állítgatni, akkor bele sem vágok, mert akkor használhatatlan, nem álló helyben kell az esetek nagy részében... Vagy a szerszámról van valakinek képe? uhuhu?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Lehet,hogy hülye kérdés, :lol: de a vonóhorog dugaljból induló vezetékeket hova kötöd be ,hogy mindez a funkció (műszerfali visszajelzés ) működjön?

Havernak van Astája, neki a csomitartóban elrejtve megvolt csati a vonóhoroghoz, és neki is működik a visszajelzés. Nekem még dugalj sem volt eredetileg pedig CDX felszereltségem van alapból, simán a balos hátsó lámpába kötöttem be, de ha van dugalj, akkor onnan kell a vonóhorogra kötni a vezetékeket. A funkciót az indexrelé tudja - ha ráakasztod a plusz 21 W terhelést az indexre akkor villogtatja a vonóhorog visszajelzőt is. A műszerfalban gyárilag nincs visszajelző csak a helye van, egy próbát szerintem mindenkinek megér betenni egy izzót, mielőtt mindenféle visszajelző elektronikát vásárol és fúrja a műszerfalat a zöld LED-nek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.