Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Honnan tudom leellenőrizni hogy van e a kocsimban(Astra G y20dth) ESP???? külföldi oldalakon már nézegettem. ott valami YAW szenzort emlegetnek hogy meg kell keresni és ha az van akkor van ESP is, de én egyszerűen nem értem hogy hol mondják hogy keressem, meg mit is pontossan....

Köszi

vagy vázszám alapján epc-ben :D

műszerfalon visszajelez??

Link to comment
Megosztás:

vagy vázszám alapján epc-ben :D

műszerfalon visszajelez??

müszerfalon nem jelez semmit, az már eszembe jutott... de mi van akkor ha ki van égve a lámpa, ami jelez :D mivel használtan vettem.

EPC-d esetleg van? leküldöm PM ben az alvázszámomat....

köszi

Link to comment
Megosztás:

vagy 1 vagy 2, ez tipustól függ...

Első körben megnéztem a biztosítékokat.

Poros volt a kesztyűtartó, de új lenyomatok voltak, ahol nem volt poros....érdekes...még sosem nyitottam ki a biztosítékokat. Nekiálltam keresgetni, hogy melyik lehet kiégve, ami a belső világításhoz köze van, és találtam egy olyat ami a belső világításé, de nem volt benne biztosíték. Tettem bele, s lőn világosság. :D

Utoljára az LPG beszerelésnél volt szervizbe, egész nap ott volt.... Gondolom valamit kiégetett a gyerek, s onnét pótolta. :D Eddig nem tűnt fel, talán 1-2x mentem vele sötétben. A biztosíték meg nem esik ki magától....

Link to comment
Megosztás:

Első körben megnéztem a biztosítékokat.

Poros volt a kesztyűtartó, de új lenyomatok voltak, ahol nem volt poros....érdekes...még sosem nyitottam ki a biztosítékokat. Nekiálltam keresgetni, hogy melyik lehet kiégve, ami a belső világításhoz köze van, és találtam egy olyat ami a belső világításé, de nem volt benne biztosíték. Tettem bele, s lőn világosság. :D

Utoljára az LPG beszerelésnél volt szervizbe, egész nap ott volt.... Gondolom valamit kiégetett a gyerek, s onnét pótolta. :D Eddig nem tűnt fel, talán 1-2x mentem vele sötétben. A biztosíték meg nem esik ki magától....

Akkor ellenőrizd végig a többit, nehogy valahol nem megfelelő értékű legyen!!!!

Link to comment
Megosztás:

vagy vázszám alapján epc-ben :D

műszerfalon visszajelez??

Az a baj hogy amennyire tudom, ugyanaz a visszajelzője mint a TC-nek, az meg mindegyikben van (bár más körülmények között lép működésbe). Szóval tapasztalatlanabbak azt is hihetik a piktogramot látván hogy akkor most nekik van ESP-jük, pedig lehet hogy csak a TC méltatlankodik...

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy amennyire tudom, ugyanaz a visszajelzője mint a TC-nek, az meg mindegyikben van (bár más körülmények között lép működésbe). Szóval tapasztalatlanabbak azt is hihetik a piktogramot látván hogy akkor most nekik van ESP-jük, pedig lehet hogy csak a TC méltatlankodik...

hm.... mondjuk nálam még sosem jelzett vissza semmiféle TC vagy ESP lámpácska.... sem gyujtásnál a müszerfalon sem pedig kipörgetésnél.... ha jól emlékszem multkor amikor elakadtam a sárban és tolnunk kellett akkor is csak forgott a kerék és nem igazán lépett müködésbe semmiféle TC. sem müszerfalon sem pedig hatása nem volt, már mint csak forgott a kerék... vagy én nem jol emlékszem már.... most megzavarottam. havernál amikor olvastuk ki a hibakódokat nem volt semmiféle hibakód TC vel vagy ESP vel kapcsolatban.... vagy csak ő nem értett hozzá rendessen :D

segitsetek egy kicsit hogy letisztázzam a dolgokat hogy valami nincs rendben vagy mi a helyzet...

nemtom van e valami köze ennek az egésznek, de azért leirom. mondjuk télen megtörtént velem 2x is hogy behuztam a kéziféket és a bal hátsó kerék másnapra leblokkolva maradt és az ABS lámpa világitott. 1 óra kinlódás után, melegités meg nyúzás után végül elengedte....utánna nem mertem behuzni többet a kézi féket :D . Másodszorra az asszony huzta be... és az volt az érdekes hogy utaztunk valahova, hoban leakadtunk, mivel elég alacsony a kocsim és én toltam ő meg nyomta a gázpedált. nagy nehezen sikerült kijutni és ő reflexböl behúzta a kéziféket és megint beragadt a bal hátsó fék.... legérdekesebb dolog az volt hogy mindenhol hó volt, a kerék csak csúszott és nem tudott picit sem forogni, tehát melegedni sem és a tetejében éppen a határátkelőnél voltam. csúszó kerékkkel átvergőttem a határon és utánna találtam egy hó mentes helyet és ott addig előre-hátra nyösztettem hogy a végén elengedte :) ja hogy hozzátegyem a határon annyit sem mondtak arra hogy csúszó kerékkel megyek hogy bú vagy bá B)

Link to comment
Megosztás:

Az a baj hogy amennyire tudom, ugyanaz a visszajelzője mint a TC-nek, az meg mindegyikben van (bár más körülmények között lép működésbe). Szóval tapasztalatlanabbak azt is hihetik a piktogramot látván hogy akkor most nekik van ESP-jük, pedig lehet hogy csak a TC méltatlankodik...

én keverem... a tempomatra gondoltam

Link to comment
Megosztás:

nemtom van e valami köze ennek az egésznek, de azért leirom. mondjuk télen megtörtént velem 2x is hogy behuztam a kéziféket és a bal hátsó kerék másnapra leblokkolva maradt és az ABS lámpa világitott. 1 óra kinlódás után, melegités meg nyúzás után végül elengedte....utánna nem mertem behuzni többet a kézi féket :D . Másodszorra az asszony huzta be... és az volt az érdekes hogy utaztunk valahova, hoban leakadtunk, mivel elég alacsony a kocsim és én toltam ő meg nyomta a gázpedált. nagy nehezen sikerült kijutni és ő reflexböl behúzta a kéziféket és megint beragadt a bal hátsó fék.... legérdekesebb dolog az volt hogy mindenhol hó volt, a kerék csak csúszott és nem tudott picit sem forogni, tehát melegedni sem és a tetejében éppen a határátkelőnél voltam. csúszó kerékkkel átvergőttem a határon és utánna találtam egy hó mentes helyet és ott addig előre-hátra nyösztettem hogy a végén elengedte :D ja hogy hozzátegyem a határon annyit sem mondtak arra hogy csúszó kerékkel megyek hogy bú vagy bá :)

Az ABS lámpa természetes hogy világít ha blokkol a kerék, de ennek a kézifék kiengedésével el kell múlnia.

Télen amúgy nem húzkodunk kéziféket akkor sem ha egyébként működik, pont azért mert be tud fagyni. A kézifékkötélen van egy gumiharang ami el szokott szakadni, alatta befolyik a víz a kézifékkötél házába, ott megfagy és már be is ragadt a kéziféked. Megoldás: kézifékkötél-csere.

Amúgy asszem ha nincsen TC-d az autóban (azaz ha még sosem láttad a kis háromszög alakú lámpát a csúszkáló autóval felvillanni), akkor asszem nincsen ESP-d sem, ugyanis annak a TC feltétele volt.

(Sorry az előbbi esetlegesen rossz infóért, nekem Coupém van, azokban meg 1.8-től fölfelé mindben van TC, csak az ESP az extra)

Link to comment
Megosztás:

Én még azon is gondolkodtam,hogy G-be van-e egyáltalán ESP ?

Azt nem később találták ki?

Haverom is azt mondta,hogy a C Corsájában van ESP,én mondtam,hogy biztos

nincs.De állította,hogy a műszerfalon felvillan induláskor,megnéztem,tényleg

felvillan csak az nem ESP,hanem EPS ,ami ugye az elektrohidraulikus szervókormány!

Link to comment
Megosztás:

Én még azon is gondolkodtam,hogy G-be van-e egyáltalán ESP ?

Azt nem később találták ki?

Haverom is azt mondta,hogy a C Corsájában van ESP,én mondtam,hogy biztos

nincs.De állította,hogy a műszerfalon felvillan induláskor,megnéztem,tényleg

felvillan csak az nem ESP,hanem EPS ,ami ugye az elektrohidraulikus szervókormány!

EPS az elektromos szervokormány, nem hidraulikus. Egy motor segít rá, de nem olyan mint az AstraG elektrohidralikus rendszere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A belsőlevegő keringetést kapcsoló kapcsolóval kapcsolatos kérdésem lenne. Ha megnyomom a gombot, a visszajelző lámpája felvillan és nem működteti a csappantyút. Érintkezés gondja lehet vagy motorikus? A csappantyú olyan állásban van, hogy a külső levegő áramlik be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A belsőlevegő keringetést kapcsoló kapcsolóval kapcsolatos kérdésem lenne. Ha megnyomom a gombot, a visszajelző lámpája felvillan és nem működteti a csappantyút. Érintkezés gondja lehet vagy motorikus? A csappantyú olyan állásban van, hogy a külső levegő áramlik be.

próbáltad más állásban is? pl lábra állítva..

mert ha ablakra van állítva akkor nem lehet kapcsolni..

Link to comment
Megosztás:

próbáltad más állásban is? pl lábra állítva..

mert ha ablakra van állítva akkor nem lehet kapcsolni..

Óh mekkora p.cs vagyok. Ez a téma már soxor ki lett tárgyalva. Persze, hogy megjavult a választógomb eltekerésével. Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A belsőlevegő keringetést kapcsoló kapcsolóval kapcsolatos kérdésem lenne. Ha megnyomom a gombot, a visszajelző lámpája felvillan és nem működteti a csappantyút. Érintkezés gondja lehet vagy motorikus? A csappantyú olyan állásban van, hogy a külső levegő áramlik be.

Azért ez szép kis alliteráció volt, gratulálok! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek melyiket lehetne használni az AstraG-hez? (2007) Diagnosztikai kábelek...

1. típus

2. típus Én ezzel szemezgetek, ha jó... Milyen progi kezeli le?

3. típus

4. típus

Szerintem az OP-COM-ot érdemes választani, az kifejezetten Opelhez van és részletesen végig lehet nézni a vezérlőegységeket, a hibakódot is nagyobb valószínűséggel megtalálja. Az ELM327 élő adat kiolvasásra elmegy, de mivel univerzális nem merül olyan mélyen a diagnosztikába, mint az OP-COM. A kínai tech2 meg nekem nem is látta az ECU-t (bár a linkelt op-com is kínai, de jól használható).

Másik kérdésedre is válaszolva, az ELM327-hez szerintem a ScanMasterELM progi az egyik legjobb és magyarul is tud, másik pedig a MoDiag.

Link to comment
Megosztás:

na, ablakfelhúzó:

2 db dióda kell hozzá. 1N4007 típus.

hová kell kötni:

ablakfelhúzó kapcsoló 2 vezetékére szürke-sárga és szürke zöld. ide jön a dióda negatívja!

dióda pozitívja pedig az ajtóhangszóró mögötti kábelkötegben a fekete kék csíkkal. Ezután komfort zárásra felhúzza az ablakot.

/ amit én beszoptam: ne próbáljátok ki úgy, hogy nincs rajta az ablakemelő gombja! nekem le kellett venni 15 percre az akksisarut, mert meghülyült vmi, és nem volt komfort zárásom. /

az biztos, hogy coupe-kon működik. Ja, és persze csak saját felelősségre! :D

üdv

balage

Na én is megcsináltam, jelentem működik, 2. gombnyomásra felhúzza az ablakot.

Mondjuk én sokat nem nyertem vele, mert a riasztóm már első gombnyomásra beélesedik, és mivel beltérérzékelős, a nyitott ablakon berepülő légy azonnal visításra készteti... most ki kell találnom hogyan lehet a beltérérzékelő kikapcsolásával bezárni az autót... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
ez a felhúzó hogy is van?

automata ablak gyári kulcsnál fel lehet huzatni? anno azt mondták kb 7 rongy a modul most ez olcsóbb megoldás?

Jaja. Nekem gyári elektromos ablakom volt, és a komfortzár úgy működött hogy ha zárás után a kulcsot elfordítva tartottam a zárban még pár másodpercig, akkor felmentek az ablakok is, de távirányítóróm, gombot nyomva tartva vagy még egyszer megnyomva nem. Viszont most már így is működik, és igen, olcsóbb, nekem 18Ft-ba került a 2db dióda (a Coupén csak 2 ablak van). :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.