Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

az a baj, fejetlenség van, volt a gyárban raktak fapadosba is ülés fűtés csatikat de van jól felszerelt amiben meg nincs

meg kell nézni

gombok vagy tekerők eltávolítása

karfa szétpattint 3csavar

alul 2 csavar fogja

lepattint, ablaknál felfele lejön a kárpit

nyitó bowden kiakaszt az egész kék részt kell kioldani aztán jön ki a bowden feje a karból.

vágj egy kémlelő nyílást a fóliára az ajtó alsó nyílásán elöl és nézz be ha van ott lesz alul.

Én inkább csak simán felszedném a fóliát ameddig kell, majd utána, vissza, és ha nem ragad kétoldalú ragasztószalaggal rögzíteném vissza. Ugyanis, korrózióvédelem miatt és az esetleges hátsó légzsák miatt jó, ha majdnem gyári körülményeket teremtünk.

Link to comment
Megosztás:

Én inkább csak simán felszedném a fóliát ameddig kell, majd utána, vissza, és ha nem ragad kétoldalú ragasztószalaggal rögzíteném vissza. Ugyanis, korrózióvédelem miatt és az esetleges hátsó légzsák miatt jó, ha majdnem gyári körülményeket teremtünk.

Így van, akinek van oldallégzsákja az semmi esetre se vágja át azt a fóliát az ajtókárpit alatt, mert akkor nem fog működni a légzsák szükség esetén!

Az a fólia ugyanis elméletileg légmentesen zár, és a légzsák indítóelektonikája az ajtóban keletkező nyomásnövekedést figyeli, arra indítja a légzsákot.

Arról nem beszélve hogy ezen túl még korrózióvédelmi okai is vannak annak hogy ott van.

Link to comment
Megosztás:

két érdekes dologra lettem figyelmes

bekötöttem az intervallum szabályzós kart, működik is rendesen, de amikor azt akarom hogy egyet töröljön rögtön, tehát megemelem a kart nem indul el a törlés

csak 3mp után

a középső kijelzőm elfelejtette kiírni a dátumot, óra hőfok megvan alatta meg semmi

indításnál látszik meg ha rámegyek hogy állítsam a dátumot

ez összefügghet azzal hogy a kormányon lévő kapcsolók világítását átkötöttem

a műszerfal világításra?

Link to comment
Megosztás:

ha nyomtasz vizet akkor is később indul? mert ennek lenne értelme, persze azért nem 3 sec. B)

két érdekes dologra lettem figyelmes

bekötöttem az intervallum szabályzós kart, működik is rendesen, de amikor azt akarom hogy egyet töröljön rögtön, tehát megemelem a kart nem indul el a törlés

csak 3mp után

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Valaki írta, hogy ha rásüt a nap nagyon vakít.

Üdv.

Nekem ilyen van a kocsiban. Én 9000 Ft.-ért vettem, viszont nagyon jó választás volt.. Nekem nagyon tetszik, és engem konkrétan nem vakít és este sem zavar, néha felcsillan a közvilágítás fénye rajta de abszolút nem zavaró..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó ideje nem írtam, remélem mostantól sűrűbben leszek.

Olvasólámpát szeretnék G Astrába a visszapillantó tükör fölé a sima alap lámpa helyére. Azt már tudom, hogy kell majd neki egy fix 12V meg egy test az eddigi vezetékeken felül.

Abban tudtok tanácsot adni, hogy melyik korábbi/későbbi/más Opel típusokéval egyezik meg ez az olvasólámpa, esetleg egy elérhetőséget, hogy hol lehet ilyet beszerezni, illetve simán bemegy-e az alap lámpa nyílásába, vagy kell-e kárpitot is igazítani?

Köszönöm a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jó ideje nem írtam, remélem mostantól sűrűbben leszek.

Olvasólámpát szeretnék G Astrába a visszapillantó tükör fölé a sima alap lámpa helyére. Azt már tudom, hogy kell majd neki egy fix 12V meg egy test az eddigi vezetékeken felül.

Abban tudtok tanácsot adni, hogy melyik korábbi/későbbi/más Opel típusokéval egyezik meg ez az olvasólámpa, esetleg egy elérhetőséget, hogy hol lehet ilyet beszerezni, illetve simán bemegy-e az alap lámpa nyílásába, vagy kell-e kárpitot is igazítani?

Köszönöm a válaszotokat.

a régi kadettől a c corsáig stimmelnek a lámpák méretben

nekem az omega b lámpája van beszerelve az olvasó lámpák külön kapcsolhatók akkor is ha nincs gyújtás és állítható hogy hova világítson

ránézésre nem egy gyönyörűség de nekem a funkcionalitása miatt nem is érdekel hogy néz ki.

ez

vagy ilyet

ja és ebből is beépítettem mind a 4 ajtóba, elég tuti

Link to comment
Megosztás:

a régi kadettől a c corsáig stimmelnek a lámpák méretben

nekem az omega b lámpája van beszerelve az olvasó lámpák külön kapcsolhatók akkor is ha nincs gyújtás és állítható hogy hova világítson

ránézésre nem egy gyönyörűség de nekem a funkcionalitása miatt nem is érdekel hogy néz ki.

ez

vagy ilyet

ja és ebből is beépítettem mind a 4 ajtóba, elég tuti

Köszönöm. C Corsa az teljesen másmilyen, olyat már láttam.

A fenti képek közül melyik volt gyárilag a G Astrában?

Link to comment
Megosztás:

nagyon jó lett gart hozzá.

bocsi, most tudtam feljönni, nem tudom már mire írtam, hogy szerintem nem.

de egy biztos, normálisan látszik a féklámpa.

Köszönöm, így egy hét távlatából nagyon megvagyok elégedve a fóliával, bánom hogy nem előbb rakattam föl. Nem kell hunyorogni szórt fényben sem, hátulról jövő lámpájába simán belenézek

belső tükörből... B)

Jó lett.

Oldalról nem hiányzik, mert melegek még nem voltak.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Hogyan és hova raktál az ajtókba lámpát? Képet és leírást tudsz mellékelni?

képet küldök róla holnap de csak a végeredményről tudok

a bekötése sem bonyolult

rá kell kötni az ajtókapcsoló szürke vezetékére+testet kell neki adni ajtón belül. a szürke vezetéket be kellett kötnöm az ajtó csatikba amihez vannak pineim

ez se volt különösebb probléma.

az ajtó kárpitot ki kell vágni meg a kárpit belső felén van egy fekete nikecel abból ki kell faragni a helyét

a lámpa nem fog egyből illeszkedni kicsi távtartókkal kel hozzáfeszíteni a kárpithoz és nem tűnik fel hogy nem gyári

nekem pont olyan magasságban vannak hogy bevilágítja az ülőfelületeket.

Link to comment
Megosztás:

képet küldök róla holnap de csak a végeredményről tudok

a bekötése sem bonyolult

rá kell kötni az ajtókapcsoló szürke vezetékére+testet kell neki adni ajtón belül. a szürke vezetéket be kellett kötnöm az ajtó csatikba amihez vannak pineim

ez se volt különösebb probléma.

az ajtó kárpitot ki kell vágni meg a kárpit belső felén van egy fekete nikecel abból ki kell faragni a helyét

a lámpa nem fog egyből illeszkedni kicsi távtartókkal kel hozzáfeszíteni a kárpithoz és nem tűnik fel hogy nem gyári

nekem pont olyan magasságban vannak hogy bevilágítja az ülőfelületeket.

Hú, komolyabb átalakítás, mint gondoltam. Vagány lehet az biztos.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.