Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Halihó!

Tegnap bekerült a kocsiba az automatikus ablakfelhúzó komfortzárásra (tehát a távirányító másodszori zárására). 2db dióda kellett hozzá, meg egy ügyeskezű egyén. Ha van rá igény beírom hogyan kell csinálni. Ja, és ha persze működik ez "sima" G astrában is, mert nekem Coupe-m van. Ezt kellene először tisztázni.

üdv

Balage

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Tegnap bekerült a kocsiba az automatikus ablakfelhúzó komfortzárásra (tehát a távirányító másodszori zárására). 2db dióda kellett hozzá, meg egy ügyeskezű egyén. Ha van rá igény beírom hogyan kell csinálni. Ja, és ha persze működik ez "sima" G astrában is, mert nekem Coupe-m van. Ezt kellene először tisztázni.

üdv

Balage

Engem érdekel <_<

Link to comment
Megosztás:

Halihó!

Tegnap bekerült a kocsiba az automatikus ablakfelhúzó komfortzárásra (tehát a távirányító másodszori zárására). 2db dióda kellett hozzá, meg egy ügyeskezű egyén. Ha van rá igény beírom hogyan kell csinálni. Ja, és ha persze működik ez "sima" G astrában is, mert nekem Coupe-m van. Ezt kellene először tisztázni.

üdv

Balage

Szia! Én is várom!

Link to comment
Megosztás:

na, ablakfelhúzó:

2 db dióda kell hozzá. 1N4007 típus.

hová kell kötni:

ablakfelhúzó kapcsoló 2 vezetékére szürke-sárga és szürke zöld. ide jön a dióda negatívja!

dióda pozitívja pedig az ajtóhangszóró mögötti kábelkötegben a fekete kék csíkkal. Ezután komfort zárásra felhúzza az ablakot.

/ amit én beszoptam: ne próbáljátok ki úgy, hogy nincs rajta az ablakemelő gombja! nekem le kellett venni 15 percre az akksisarut, mert meghülyült vmi, és nem volt komfort zárásom. /

az biztos, hogy coupe-kon működik. Ja, és persze csak saját felelősségre! <_<

üdv

balage

Link to comment
Megosztás:

na, ablakfelhúzó:

2 db dióda kell hozzá. 1N4007 típus.

hová kell kötni:

ablakfelhúzó kapcsoló 2 vezetékére szürke-sárga és szürke zöld. ide jön a dióda negatívja!

dióda pozitívja pedig az ajtóhangszóró mögötti kábelkötegben a fekete kék csíkkal. Ezután komfort zárásra felhúzza az ablakot.

/ amit én beszoptam: ne próbáljátok ki úgy, hogy nincs rajta az ablakemelő gombja! nekem le kellett venni 15 percre az akksisarut, mert meghülyült vmi, és nem volt komfort zárásom. /

az biztos, hogy coupe-kon működik. Ja, és persze csak saját felelősségre! <_<

üdv

balage

1N 4001-4007-ig bármelyik jó hozzá :angry:

Link to comment
Megosztás:

1N 4001-4007-ig bármelyik jó hozzá <_<

Ezek szerint te is már beszerelted? Az ablakfelhúzó vezetékeit hogy kell érteni? Oldalanként 1-1? vagy valahol a kötegben? Esetleg fényképes magyarázat lehetséges?

És ha jól értem akkor az ajtókárpitot le kell szedni.... Kábelkötegben van csatlakozási pont, vagy csupaszítani kell a vezetéket?

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint te is már beszerelted? Az ablakfelhúzó vezetékeit hogy kell érteni? Oldalanként 1-1? vagy valahol a kötegben? Esetleg fényképes magyarázat lehetséges?

És ha jól értem akkor az ajtókárpitot le kell szedni.... Kábelkötegben van csatlakozási pont, vagy csupaszítani kell a vezetéket?

A bal első ajtótól vezérelhető ugye mindegyik ablakemelő, ott kell rácsatlakozni (csak 2-t írtam, mert a coupe-ban csak 2 elektronyos ablak van). A kábelkötegeket csupaszítani kell. Egyértelmű, hogy melyik az ablakemelőjé, illetve az esetleges elektromos tüköré, a kárpit levétele után látszik. A komfort zárás vezetéke pedig a hangszóró kiszerelése után lesz elérhető.

Link to comment
Megosztás:

Ezek szerint te is már beszerelted? Az ablakfelhúzó vezetékeit hogy kell érteni? Oldalanként 1-1? vagy valahol a kötegben? Esetleg fényképes magyarázat lehetséges?

És ha jól értem akkor az ajtókárpitot le kell szedni.... Kábelkötegben van csatlakozási pont, vagy csupaszítani kell a vezetéket?

Nem, csak a feszültségükben van különbség, 4001-es 50V-os, 4007-es 1000V-os, ezek és ezek közti bármelyik jó <_< , de jól hangzik ez a komfort zárás.

Ha valaki megcsinálja, írja meg, mert akkor én is leszedem a kárpitot.

Link to comment
Megosztás:

A bal első ajtótól vezérelhető ugye mindegyik ablakemelő, ott kell rácsatlakozni (csak 2-t írtam, mert a coupe-ban csak 2 elektronyos ablak van). A kábelkötegeket csupaszítani kell. Egyértelmű, hogy melyik az ablakemelőjé, illetve az esetleges elektromos tüköré, a kárpit levétele után látszik. A komfort zárás vezetéke pedig a hangszóró kiszerelése után lesz elérhető.

Hogy érted, hogy nincs rajta a zárás gombja? És vajon a komfort zárás vezetéke bent van minden autóban?

IMY te már szerelted be nem Coupe-ba?

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted, hogy nincs rajta a zárás gombja? És vajon a komfort zárás vezetéke bent van minden autóban?

IMY te már szerelted be nem Coupe-ba?

Amikor leszeded a kárpitot, ugye lecsatlakoztatod az ablakemelő egységet (gombjait). Csak erre írtam, hogy utána tedd is vissza, ha próbálod amit beépítettél.

Ha "kétszer" tudod bezárni a kocsit, akkor lennie kellene komfortzárásnak.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted, hogy nincs rajta a zárás gombja? És vajon a komfort zárás vezetéke bent van minden autóban?

IMY te már szerelted be nem Coupe-ba?

Nem, még nem szereltem be.

Ha valaki kipróbálja, akkor majd beteszem, de most nincs időm kísérletezni vele.

Stofl: sztem mindegyik Astra tudja ezt, még Classic II optimában is van (igaz ez nem az alap modell, de ha classicból nem spórolták ki..)

Link to comment
Megosztás:

Nem, még nem szereltem be.

Ha valaki kipróbálja, akkor majd beteszem, de most nincs időm kísérletezni vele.

Stofl: sztem mindegyik Astra tudja ezt, még Classic II optimában is van (igaz ez nem az alap modell, de ha classicból nem spórolták ki..)

Enyémben benne van,és már sima egyszeri zárásra is felhúzza az ablakokat <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.