Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Vettem egy ledes izzót a belső világítás sofita izzójának helyére.

Ami érdekes, hogy kikapcsolt állásban is halványan, de világít a led:-) Mi okozza ezt a jelenséget?

Amúgy visszaraktam a hagyományos izzót.

Köss vele párhuzamosan egy ellenállást. Én azt hiszem 33k-t raktam be, tökéletes vele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy ledes izzót a belső világítás sofita izzójának helyére.

Ami érdekes, hogy kikapcsolt állásban is halványan, de világít a led:-) Mi okozza ezt a jelenséget?

Amúgy visszaraktam a hagyományos izzót.

A jelenséget konkrétan az okozza hogy a multitimer úgy van belőve hogy egy 20 W nyi áramfelvétel van alapul véve. Tehát az lehúzza nullára a tirisztor feszültségét. A lednek nagyon minimális a fogyasztása, és ezért nem tud teljesen lezárni a tirisztor és folyik pár tized mA nyi áram ezért világit a leded. Ezért írták az ellenálást ami párhuzamosan megnöveli a kör ohmikus értékét ami már elég hogy lehúzza nullára a tirisztort.

Link to comment
Megosztás:

A jelenséget konkrétan az okozza hogy a multitimer úgy van belőve hogy egy 20 W nyi áramfelvétel van alapul véve. Tehát az lehúzza nullára a tirisztor feszültségét. A lednek nagyon minimális a fogyasztása, és ezért nem tud teljesen lezárni a tirisztor és folyik pár tized mA nyi áram ezért világit a leded. Ezért írták az ellenálást ami párhuzamosan megnöveli a kör ohmikus értékét ami már elég hogy lehúzza nullára a tirisztort.

Köszönöm szépen a korrekt választ!

Ezekhez a dolgokhoz hülye vagyok sajna <_<

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Érdekes módon nekem is ugyanez a problémám, elkezdett villogni a belsőtér lámpám. Én nem szereltem bele utólag semmit de ködösöm nekem is van.

Ha kikaptam a biztit másnap jól ment de utána megint villogott úgyhogy most az izzót kaptam ki.

Az nem lehet hogy a gyújtáskapcsolóban lett valami hiba mert amikor leállítom a kocsit nekem még besípol a csipogó mintha nyitva lenne az ajtó de itt sem mindig.

Ha valakit érdekel, úgy néz ki megoldódott (kopp kopp kopp) a világításkapcsolónak két érintkezője volt oxidos, meg lett takarítva és befújva.

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Volna egy kérdéssem. Szóval, ha szeretnék kulcsot tartalékba az autóhoz, akkor azt hogy tudom megtenni és kb mennyibe fáj?

Az immo része nem érdekel, mert meg van a security code, és van opcomom, amivel össze tudom tanítani, de magát az "üres" kulcsot hogy tudom beszerezni?!

üdv:

Peti

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Volna egy kérdéssem. Szóval, ha szeretnék kulcsot tartalékba az autóhoz, akkor azt hogy tudom megtenni és kb mennyibe fáj?

Az immo része nem érdekel, mert meg van a security code, és van opcomom, amivel össze tudom tanítani, de magát az "üres" kulcsot hogy tudom beszerezni?!

üdv:

Peti

Hali!

A legtisztább Car Pass alapján rendelni gyártól. Asszem 20e körül van (a nem távirányítós, tartalék). Azt már csak rá kell tanítani, de azt te megoldod.

A távirányítós már húzósabb, az 30e körül áll meg.

Sima kulcsmásolóknál is lehet immós kulcsot másoltatni, az úgy olcsóbb, de hogy mennyire lehet összetanítani, azt nem tudom. Én maradnék a gyárinál!

Link to comment
Megosztás:

Holnap lesz a próba,oszt kiborul majd,hogy milyen.Ha megnézzük,a gyári OPC-n sem sok az ültetés. :D

Előre beraktuk a rugókat,hátul még a gyáriak vannak,nem volt idő már rá ma.De így is jól néz ki,nincs orra bukva,szépen áll.Nem is tudom,berakjam hátra is? <_<

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem egy C-corsa napszemüvegtartót.

Kicsit kellett alakítani de kívülről nem látszik rajta, patent lett.

3000ft-ba került az ebay-ről szállítással mindennel (úgy hogy vaterán egyetlen 1et találtam anno és az önmagában drágább volt...), illetve csergőben 130ft/db volt a két vakdugó a kapaszkodó helyére amiket átalakítottam <_< az egyik gyári sajnos eltört mikor kiszedtem...

Ilyen

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem egy C-corsa napszemüvegtartót.

Kicsit kellett alakítani de kívülről nem látszik rajta, patent lett.

3000ft-ba került az ebay-ről szállítással mindennel (úgy hogy vaterán egyetlen 1et találtam anno és az önmagában drágább volt...), illetve csergőben 130ft/db volt a két vakdugó a kapaszkodó helyére amiket átalakítottam <_< az egyik gyári sajnos eltört mikor kiszedtem...

Ilyen

Pöpec lett :D

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem egy C-corsa napszemüvegtartót.

Kicsit kellett alakítani de kívülről nem látszik rajta, patent lett.

3000ft-ba került az ebay-ről szállítással mindennel (úgy hogy vaterán egyetlen 1et találtam anno és az önmagában drágább volt...), illetve csergőben 130ft/db volt a két vakdugó a kapaszkodó helyére amiket átalakítottam :D az egyik gyári sajnos eltört mikor kiszedtem...

Ilyen

Az enyémbe az előző tulaj rakott bele,de nem fér bele a napszemcsim <_<

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

Volna egy kérdéssem. Szóval, ha szeretnék kulcsot tartalékba az autóhoz, akkor azt hogy tudom megtenni és kb mennyibe fáj?

Az immo része nem érdekel, mert meg van a security code, és van opcomom, amivel össze tudom tanítani, de magát az "üres" kulcsot hogy tudom beszerezni?!

üdv:

Peti

Szia! Nekem a napokban volt problémám a kulccsal,és a következő képen oldottam meg:

vettem egy üres bicskakulcsot+nyers kulcsszárat 1500+1000,Kulcsmásoló rá másolta az eredetit,1500.

Bele raktam a transzpondert és kész,működik.

Már csak a távirányító paneljét és az elemet kell bele aplikálni,de erre még nem volt időm. /...folyamatban./

ilyet: http://kepfeltoltes.hu/view/110219/bicskak...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Beszereltem egy C-corsa napszemüvegtartót.

Kicsit kellett alakítani de kívülről nem látszik rajta, patent lett.

3000ft-ba került az ebay-ről szállítással mindennel (úgy hogy vaterán egyetlen 1et találtam anno és az önmagában drágább volt...), illetve csergőben 130ft/db volt a két vakdugó a kapaszkodó helyére amiket átalakítottam <_< az egyik gyári sajnos eltört mikor kiszedtem...

Ilyen

nem volt nagy biznisz.. :D ennyiért itthon is van....

Link to comment
Megosztás:

az a baj, hogy én nem tudom itthonról megnézni, de kb ugyanennyi itthon is.

és ha akarod legközelebb házhozviszem :)

ugyis ott megyek el elötted <_<

Köszi :D mindegy most ezt túléltem azért, több ilyet már úgysem tervezek belerakni :D

Még 1 valamire vágyom bele a hátsó ajtónyitó érzékelők aztán ki is merült részemről a tuningolás...

Bár mondjuk egy kényelmesebb ülést még el tudnék viselni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.