Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszi,holnap intézem.

Szerintem nézz körül, a múltkor mintha 3000-ért talált itt valaki. egyébkén ha skcsinálod, akkor 1000-1500 Ft, és a fórumon mér többen legyártották. Nekem megvan valahol a kapcsrajz ha kell. Nem más mint egy monostabil multivibrátor, az is megvan, hogy mit hova kell pontosan kötni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nézz körül, a múltkor mintha 3000-ért talált itt valaki. egyébkén ha skcsinálod, akkor 1000-1500 Ft, és a fórumon mér többen legyártották. Nekem megvan valahol a kapcsrajz ha kell. Nem más mint egy monostabil multivibrátor, az is megvan, hogy mit hova kell pontosan kötni.

Á,erre én alkalmatlan vagyok.Majd a szakim megcsinálja :D

Link to comment
Megosztás:

Á,erre én alkalmatlan vagyok.Majd a szakim megcsinálja :D

De a szakinak is el kell indulnia valahonnan. Elmondod, hogy valami izét be kell építeni, hogy felhúzza az ablakot lehet, hogy milyen izét, hova azt az izét kérdésekkel visszaküld a fórumra. :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek hogy tudhatom meg, mi szükséges ahhoz, hogy tempomat kerüljön a gépezetbe? Egyáltalán alkalmas rá? Sportive felszereltségű G Astra... Nem elektromos a gázpedál... x20xev...

Uhu vagy Wessz tud neked segíteni információ terén.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nézz körül, a múltkor mintha 3000-ért talált itt valaki. egyébkén ha skcsinálod, akkor 1000-1500 Ft, és a fórumon mér többen legyártották. Nekem megvan valahol a kapcsrajz ha kell. Nem más mint egy monostabil multivibrátor, az is megvan, hogy mit hova kell pontosan kötni.

De hogy jön ide egy szexuális segédeszköz?! :D :) :) (bocs, ezt nem tudtam kihagyni)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek hogy tudhatom meg, mi szükséges ahhoz, hogy tempomat kerüljön a gépezetbe? Egyáltalán alkalmas rá? Sportive felszereltségű G Astra... Nem elektromos a gázpedál... x20xev...

elég zürös, van egy gázpedált huzogató motor,és az ABS-re kell rákötni. az ABS ről veszi a jelet, és továbbitja a tempomat motornak hogy húzza a gázbowdent vagy engedje vissza.

bontó, mert csak a tempomat motor valai 100E körül van.

Link to comment
Megosztás:

elég zürös, van egy gázpedált huzogató motor,és az ABS-re kell rákötni. az ABS ről veszi a jelet, és továbbitja a tempomat motornak hogy húzza a gázbowdent vagy engedje vissza.

bontó, mert csak a tempomat motor valai 100E körül van.

Hát ezért nem lesz az enyémbe tempomat... :D

Link to comment
Megosztás:

elég zürös, van egy gázpedált huzogató motor,és az ABS-re kell rákötni. az ABS ről veszi a jelet, és továbbitja a tempomat motornak hogy húzza a gázbowdent vagy engedje vissza.

bontó, mert csak a tempomat motor valai 100E körül van.

a bowdenes? Ákos az szerintem nem így van..az enyémbe olyat szereltünk...kell neki + és - valamint kuplung kapcsoló, fékkapcsoló, kormány kapcsoló szálai..ha jól emlékszem ennyi...az ABS hez semmi köze... :) az én motorom volt használtan ha jól emlékszem 5eFt, a kapcsolók és a kormány(bajusz) kapcsoló volt a sok...így is megállt valahol 30(vagy 40 ) körül cakk pakk, de a tudás az kellett hozzá, amit wesszék megoldottak.... :) :D

Link to comment
Megosztás:

a bowdenes? Ákos az szerintem nem így van..az enyémbe olyat szereltünk...kell neki + és - valamint kuplung kapcsoló, fékkapcsoló, kormány kapcsoló szálai..ha jól emlékszem ennyi...az ABS hez semmi köze... :D az én motorom volt használtan ha jól emlékszem 5eFt, a kapcsolók és a kormány(bajusz) kapcsoló volt a sok...így is megállt valahol 30(vagy 40 ) körül cakk pakk, de a tudás az kellett hozzá, amit wesszék megoldottak.... :D :)

98-99 tájékán még jöttek ki bowdenes motorok Ott a mechanikát bizony a bowden húzogató motor mozgatja (helyetted) ABS -rő pedig valószínűleg a kerék fordulatot veszi.

Link to comment
Megosztás:

98-99 tájékán még jöttek ki bowdenes motorok Ott a mechanikát bizony a bowden húzogató motor mozgatja (helyetted) ABS -rő pedig valószínűleg a kerék fordulatot veszi.

Ezt tuti nekem írtad? olvasd el...az enyémbe is épp bowdenes lett beszerelve erről írtam, erre te nekem bizonygatod, hogy azokba olyan van..... :D :D

Egyébként már bocsi, de nem az ABS állítja elő ezt a jelet, tehát nem onnan veszi! A sebesség jel a bal első kerékcsapágytól jön, max az ami kellhet neki, de azt sem az ABS-ből kapja... :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt tuti nekem írtad? olvasd el...az enyémbe is épp bowdenes lett beszerelve erről írtam, erre te nekem bizonygatod, hogy azokba olyan van..... :D :D

Egyébként már bocsi, de nem az ABS állítja elő ezt a jelet, tehát nem onnan veszi! A sebesség jel a bal első kerékcsapágytól jön, max az ami kellhet neki, de azt sem az ABS-ből kapja... :)

Igen neked :-)

olvasd el mit írt uhuhu: elég zürös, van egy gázpedált huzogató motor

majd erre így kezdted válaszoltad : " bowdenes? Ákos az szerintem nem így van.."

hogy mi nincs így az értelmezés kérdése, én ebből arra következtettem, hogy nem értesz vele egyet............én nem tudtam, hogy neked bowdenes van így máshogy értelmeztem .............amúgy is este volt már.

Na jó nem magyarázom.......................:-)

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a hátsó ajtókba betenni 1-1 db. kétutas 13 cm-es hangszórót. Annak elhelyezésére ha jól tudom kell 1-1 db. hangszóró kiemelő keret, amit az ajtóhoz kell rögzíteni. Gondolom ezt csavarozni kell a belső lemezre, (Ha nem szóljatok) majd erre kell rátenni a hangszórót. Eddig még talán menne is. :)

Viszont azt nem tudom, hogy van-e a kocsiba előre beépített és huzalozott, és főleg csatlakozóval ellátott kábel. Ezt ugye a B oszlop környékén tudnám valahol a kárpit alatt megnézni. Csakhogy ahoz szét kell azt kapni. Nem vagyok Mc-elek kolléga (ha jó emlékszem ő rendszeresen szétkapja a gépet... :D ), és kicsit tartok a művelettől. Szóval segítsetek, hogy hogyan tudom lebontani a cuccot, és mit kell keresni (csatlakozó).

Illetve a hangszóró vezetékeit hol vezessem a csatiig, ha van.

Megköszönném a segítséget és ha valaki elmondaná a művelet buktatóit is. :D

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék a hátsó ajtókba betenni 1-1 db. kétutas 13 cm-es hangszórót. Annak elhelyezésére ha jól tudom kell 1-1 db. hangszóró kiemelő keret, amit az ajtóhoz kell rögzíteni. Gondolom ezt csavarozni kell a belső lemezre, (Ha nem szóljatok) majd erre kell rátenni a hangszórót. Eddig még talán menne is. :)

Viszont azt nem tudom, hogy van-e a kocsiba előre beépített és huzalozott, és főleg csatlakozóval ellátott kábel. Ezt ugye a B oszlop környékén tudnám valahol a kárpit alatt megnézni. Csakhogy ahoz szét kell azt kapni. Nem vagyok Mc-elek kolléga (ha jó emlékszem ő rendszeresen szétkapja a gépet... :D ), és kicsit tartok a művelettől. Szóval segítsetek, hogy hogyan tudom lebontani a cuccot, és mit kell keresni (csatlakozó).

Illetve a hangszóró vezetékeit hol vezessem a csatiig, ha van.

Megköszönném a segítséget és ha valaki elmondaná a művelet buktatóit is. :D

Köszi

innen olvasgass

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elérte a végzet a gyári kulcsomat. Tipikus hiba, az elemtartó lába tört el, de olyan szerencsétlenül, hogy nem is lehet megforrasztani. Pont a nyáklapnál ahol be van forrasztva.

Az lenne a kérdésem, hogy ha tudnék bontóból vagy a net-ről venni egy kulcsot és áttenném az elektronikát az enyémbe, akkor hozzá lehetne-e tanítani a központi záramhoz?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma elérte a végzet a gyári kulcsomat. Tipikus hiba, az elemtartó lába tört el, de olyan szerencsétlenül, hogy nem is lehet megforrasztani. Pont a nyáklapnál ahol be van forrasztva.

Az lenne a kérdésem, hogy ha tudnék bontóból vagy a net-ről venni egy kulcsot és áttenném az elektronikát az enyémbe, akkor hozzá lehetne-e tanítani a központi záramhoz?

Köszönöm!

Hozzá lehet tanítani, csak kapni nem fogsz.

Link to comment
Megosztás:

Viszonyítás kérdése.

Ha megengedheted magadnak akkor nem (én is ennyiért vettem 2 éve), de jó ha tudod hogy szalonban az új ára 18e Ft...

Nem mondom, hogy megengedhetem magamnak, de inkább egy új mint egy ki tudja mennyire használt.

Semmi mást nem kell vele csinálnom csak betanítani? (gyújtás után valamelyik gomb lenyom)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.