Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hello!!

Olyan kérdésem lenne hogyan lehetne levenni a világításkapcsolót ami a ködlámpával egybe van....ahhoz le kell szedni a szellőző müanyagját is és csak úgy jön szét? Esetleg aki csinálta már vagy már esetleg le lett írva a legyen szíves mondja el vagy linkelje be hogyan működik ez az egész....Mert már alig világít a háttér világítás és ki szeretném cserélni , milyen izzó kell bele? ezekből is létezik kék, fehér stb színű? Leddel hogy tudnám megoldani?

Köszönöm előre is a választ ha valaki tud nekem segíteni!

- helyzetjelző tompított kapcsoló kihúz

- alulról feldugsz egy csavarhúzót, majd vízszintesen kihúzod a tekerőt

- benézel a helyére és jobbra, balra van egy-egy fém, amit csavarhúzóval kimozdítasz

- előre kihúzod a komplett kapcsolót

Link to comment
Megosztás:

Hello!!

Olyan kérdésem lenne hogyan lehetne levenni a világításkapcsolót ami a ködlámpával egybe van....ahhoz le kell szedni a szellőző müanyagját is és csak úgy jön szét? Esetleg aki csinálta már vagy már esetleg le lett írva a legyen szíves mondja el vagy linkelje be hogyan működik ez az egész....Mert már alig világít a háttér világítás és ki szeretném cserélni , milyen izzó kell bele? ezekből is létezik kék, fehér stb színű? Leddel hogy tudnám megoldani?

Köszönöm előre is a választ ha valaki tud nekem segíteni!

Küttem privit

Link to comment
Megosztás:

na végre sikerült bekötnöm a lámpamosót

kicsi barkácsolással

nem értem hogy gyárilag be van vezzetékelve a motortér

de belül meg semmi.

a relé helye is előkészítve kábelek benne

5db de csak 4 lábas a relé.

kormánykapcsoló piros-fekete vezetékére rá kelet kötni, kivezetni a reléfogadó vékonyabb fekete-piros kábelére

egy másikat pedig a beltéri világításra ezt én a szivar gyújtóhoz vezettem ,ott könnyebb volt a kötés,ezt a vezetéket a vastag piros vezetékre kell rákötni a reléfogadóban

ebben a vezetékben nem volt feszültség se a zöld szürkében ez a hiányzó reléláb hoz megy

+egy 30A biztosítékot elhelyezni a biztosíték dobozban (Motortér)

a relé megszerzése is élmény volt

müllerauto nál 10.000+ volt az ára

patacsi 1500 jattal

érdekes

az oldal indexeket kicseréltem feketére.

figyelem gyárilag fehér izzó van benne

narancs izzót kell venni hozzá.

dobbetét levételekor nem kel az egészet leoldani 1*2 db patent + 2db csavar a lökösnél

patentból érdemes beszerezni a 2 oldalhoz 4-5 db ot mert lehet hogy a tüskéket nem látod többé.

Link to comment
Megosztás:

relét hol lehet kapni és mennyiért esetleg egy cikkszámot mondanátok köszi

Tessék:

A relének az új ára 14070 huf körül van. GM 90494187

Amúgy az imént idézett cartárs (millibra) éppen árul egy ilyen kar+relé szettet az adok-veszek topikban, mindösszesen 6000Ft-ért. Sőt, mivel jól ismerem, nekem azt is megsúgta hogy további 2000-ért be is szereli ha eljössz Veszprémbe. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy G-astrám, 2004-es 4 lemezes CD-tár van benne

azt irja a kijelzőre hogy SAFE. A rádio PHILIPS CCR-600.

Moetanáig rendesenn müködött, a kormányrolis.

Szeretném ha tudna valaki segiteni.

Köszönöm.

A Rádio és a kazo müködik. :)

Link to comment
Megosztás:

Tessék:

Amúgy az imént idézett cartárs (millibra) éppen árul egy ilyen kar+relé szettet az adok-veszek topikban, mindösszesen 6000Ft-ért. Sőt, mivel jól ismerem, nekem azt is megsúgta hogy további 2000-ért be is szereli ha eljössz Veszprémbe. :)

nekem megvan a kar

a relét sem lehet túl vészes árba

de Veszprém nem éppen a szomszédomban van ezért érdekelne a dolog pontos leírása

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy G-astrám, 2004-es 4 lemezes CD-tár van benne

azt irja a kijelzőre hogy SAFE. A rádio PHILIPS CCR-600.

Moetanáig rendesenn müködött, a kormányrolis.

Szeretném ha tudna valaki segiteni.

Köszönöm.

A Rádio és a kazo müködik. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy G-astrám, 2004-es 4 lemezes CD-tár van benne

azt irja a kijelzőre hogy SAFE. A rádio PHILIPS CCR-600.

Moetanáig rendesenn müködött, a kormányrolis.

Szeretném ha tudna valaki segiteni.

Köszönöm.

A Rádio és a kazo müködik. :)

Lehúztad az akkusarut? Nincs meg a 4 jegyű kódod a rádióhoz? (ha a 600-ashoz is 4 jegyű kell...) Opel szaxervizben megmondják a kódot, meg hogy hogyan üsd be (Lehet, hogy hasonlóan kell, mint a 400-asnál...)

Link to comment
Megosztás:

Lehúztad az akkusarut? Nincs meg a 4 jegyű kódod a rádióhoz? (ha a 600-ashoz is 4 jegyű kell...) Opel szaxervizben megmondják a kódot, meg hogy hogyan üsd be (Lehet, hogy hasonlóan kell, mint a 400-asnál...)

Csak a bisztositék ment ki. De gőzöm-sincs miért. Kicseréltem és tessék.

Csak a cd tár nem megy ,egyéb simán müködik.

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék érdeklődni hogy esetleg aki már szétszedte a g astrába a világításkapcsolót és cserélt benne sárga kis led helyett más színű ledet! Mégis pontosan milyen ledet rakottbele? 5 mm-est? szórt fényűt? milyen erősségűt? 12V feszültséget kap a led ott amúgy?

Olyan kérdésem lenne még hogy ott a panelon volt egy fehér fényvezető és ott abba egy szürke foglalatba van izzó, azt is ki kell cserélni? az mit világít meg, ködlámpát stb talán? milyen foglalatú az izzó vagy hogy hívják ezt?

mert most vettem ki ezeket és szeretnék helyette venni , persze más színűt, pl kéket...

Esetleg tudna valaki ajánlani egy neten lévő boltot,oldalt vagy vaterán ahol be tudnám szerezni őket?

Köszi segítséget előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem 1 hónapja egy Astra G 2.0Dl (2000év), a dsiplayen mutassa mennyit km megy el még a kocsi (a tankban maradt naftával) de nemtudom váltani mert egy klaszikus ablaktörlö kapcsoló van csak benne. Beszereztem 1 kormánykapcsolót amivel lehet kapcsolgatni a fedélzeti adatait, bekotottem de nem mukodik. Valakitol hallottam h volt olyan verzio amiben csak ezt az 1adatot mutatta. Hogy tudnám elindítani a rendszert? elég gépre tenni?

Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.