Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

nekem is tetszik remélem lesz benne lámpa mosó ha utólag xenont akarnék majd bele rakni.

emúgy nekem Delta-s a segge.

Ez lassan rögeszméddé válik! :rolleyes: ;) ;)

Amúgy alapvetően egy felfújt Corsa-nak tűnik, sok egyébb autómárkától átemelt karosszéria részletekkel. Olyan, mintha már a tervezésen elkezdték volna a spórolást. Nekem nemtecc.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is nemrég, még ezelött 7-en vettem szatunát, amihez kaptam lemezeket. A lemezek azt a célt szolgálják, hogy az ablakod fel tudjon menni!

Tudom, írja is a papírja. Valamint beszorítja a légterelőt, ezért nem értem, hogy mozdult ki valakinek.

Talán régebben nem adták ezeket hozzá?

Amúgy faterom Peugeot 206-ja ott Szatunáéknál kapta meg a légterelőket, de neki nincsenek benne lemezek!

A mi Astránk 2004-es, tehát ezek szerint ez még nem classic. A vázszám alapján német gyártású, nem lengyel.

Szerintem a szigetelések is helyükön vannak, mert kívülről is, belülről is nagyon csendes, az öregem azonos évjáratú oroszlánjánál sokkal csendesebb!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem ebay-en G Astra gyári Opel elektromos hátsó ablakemelőket kábelekkel, kapcsolókkal, mindennel. Aztán beszereléskor kiderült, hogy a jobb hátsó ajtóba való mechanika törött, de úgy és olyan helyen, hogy csak beépítés után vettem észre, mikor nem akart működni. Gondoltam legfeljebb veszek egy új mechanikát, és ekkor ért a sokk: a mechanika csak a motorral együtt kapható, és 120.000.- FORINTBA KERÜL!!! Először azt hittem, rosszul hallok, de nem. Ez ennyi.

Kérek segítséget, van-e valakinek egy hibátlan vagy működésképtelen jobb (vagy bal) hátsó elektromos mechanikája, vagy lehet-e más típuséból valamit felhasználni, találkozott-e már valaki ilyennel.

Köszönök minden segítséget.

Rumcice

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem ebay-en G Astra gyári Opel elektromos hátsó ablakemelőket kábelekkel, kapcsolókkal, mindennel. Aztán beszereléskor kiderült, hogy a jobb hátsó ajtóba való mechanika törött, de úgy és olyan helyen, hogy csak beépítés után vettem észre, mikor nem akart működni. Gondoltam legfeljebb veszek egy új mechanikát, és ekkor ért a sokk: a mechanika csak a motorral együtt kapható, és 120.000.- FORINTBA KERÜL!!! Először azt hittem, rosszul hallok, de nem. Ez ennyi.

Kérek segítséget, van-e valakinek egy hibátlan vagy működésképtelen jobb (vagy bal) hátsó elektromos mechanikája, vagy lehet-e más típuséból valamit felhasználni, találkozott-e már valaki ilyennel.

Köszönök minden segítséget.

Rumcice

Probáld meg bontobol, lehet van olyan, ahol a motor a rossz, a mechanikát pedig használni tudnád.

Link to comment
Megosztás:

Én is keresek egy ideje hátsó elektromos ablak emelő szerkezetett, de eddig nem találtam igaz annyira nem is erőltettem a dolgot. sajnos csak hitegettek bontóban, hogy van vagy lesz.

Nekem tetszt az új design amikor a bravot bemutatták, meg a delta is tetszik, de már kezd uncsi lenni. amúgy olyan mosó volna az igazi mint a passatokon vag c5 ön kijön nyom egy kis laza vizecskét és vissza megy csak az kicsit drágább sajnos.

Link to comment
Megosztás:

..mert szenilis vén barom vagyok, de totál elfelejtettem, melyik topikban beszéltünk róla: távirányítós központi zárra rázársz még egyszer, akkor reteszel és nem tudják az ajtót kinyitni akkor se, ha be@@@@@ák az ablakot. Na kipróbáltam, nálam működik:-) A Kisasszony 2006-os Classic. Mintha arról lett volna szó, hogy újabbakból "kifelejtették"...

Link to comment
Megosztás:

Nekem is működik a reteszelés :rolleyes: 2007/11 havi az oto.

Amugy meg a xenont belehekkelni nem nagy cucc, kb 1 óra volt nekem, még a lámpát sem kellett kivenni hozzá, éppen elfért a kezem:) és legalább nincs öszevissza állítva mint sok b@romnak, csupán 1 fokozatot kellett a kapcsolón lefelé állítani és már nem is idegesít senkit. aki meg igy is villog az tulok

Link to comment
Megosztás:

..mert szenilis vén barom vagyok, de totál elfelejtettem, melyik topikban beszéltünk róla: távirányítós központi zárra rázársz még egyszer, akkor reteszel és nem tudják az ajtót kinyitni akkor se, ha be@@@@@ák az ablakot. Na kipróbáltam, nálam működik:-) A Kisasszony 2006-os Classic. Mintha arról lett volna szó, hogy újabbakból "kifelejtették"...

2007/12 havi kocsimban is benne van. ;)

Apám Corsa C (2006) nem tudja, de ellenben felhuzza az ablakot, ha a zárás gombot nyomva tartom. Ezt a 2 funkciót kellett volna nekik kombinálni, és tuti lett volna. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

2007/12 havi kocsimban is benne van. ;)

Apám Corsa C (2006) nem tudja, de ellenben felhuzza az ablakot, ha a zárás gombot nyomva tartom. Ezt a 2 funkciót kellett volna nekik kombinálni, és tuti lett volna. :rolleyes:

Ha cask központi van benn, de riasztü nincs, akkor is fel lehet huzatni vele az ablakot, de ahhoz kulccsal kell bezárni...méghozzá úgy hogy miután ráfordítod úgy is tartod és elindul felefelé az ablak...persze ha elektronyos és benne van a modul ;) :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem úgy csinálta a villanyÁsz, hogy vmi kábeleket kötözgetett, meg vmi apróságot bele rakott és megy a felhúzás. Reteszeléskor húzza fel. Sima zárásra nem. 10 perces munka volt számára és hibátlan.Azt mondta ha automata az ablak akkorakkár a hátsónál is működne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közvélemény kutatás!

Lenne olyan, akit érdekelne félautomata megoldás klimára?

Beállítod a hőfokot, és ő adig hűt, amig el nem éri, majd kikapcsolja a klimát. aztán ha melegszik az idő, akkor újra be!

Fűtést persze nem tudja tekergetni, azért félautomata..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Közvélemény kutatás!

Lenne olyan, akit érdekelne félautomata megoldás klimára?

Beállítod a hőfokot, és ő adig hűt, amig el nem éri, majd kikapcsolja a klimát. aztán ha melegszik az idő, akkor újra be!

Fűtést persze nem tudja tekergetni, azért félautomata..

hogyan is lehet megoldani? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.