Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Kivel lehetne ezt meg venni?? Van még jelentkező?? Hol vannak a kocsik??

--Daninak meg azt üzenem- Igen van rendszáma a kocsinak. Ha kell leírom neked. Mert én azt is le fotóztam.

-- Ja ma déltől nézhető a Oldtimer Show képei--- http://monza-attila.xfree.hu .------

Bp 18.kerben vannak az autók. Kérek havertől pontos leírást meg képeket.

Sztem már csak a motor-váltó miatt is megéri...

Link to comment
Megosztás:

Holnap lesz info, hogy pontosan mi merre és talán még képek is :lol:

István !

Gázüzemű autó esetén mi más mint egy benzinesnél ? Pl műszakiztatni hol kell mennyivel drágább meddig adnak, milyen gyakran hibásodik meg stb

a műszaki kb. 10el drágább mint simán.....(kell gázbiztonsági szemle ez -2500-6000 huf helytől függően,aztán a műszaki is kissé drágább asszem 5 pénzel)

ha jól szerelik be akkor gyakorlatilag 150-200 ezer km-ig nincs gond,max a gázszűrő cseréje,ez váltózó van akinek 20ezrenként kell másnak 150ezrenként.függ hol milyen minőségű gázt tankolsz.

azután is csak reduktor felújítás/csere ami szóba jön,mex 20-30 pénz/150-200 ezrenként.

az átváltás benyáról gázra autómatikus,állítható néhány paramétere:fordszám,motorhő,stb.igazából észre sem veszed.

feltéve persze,hogy neked már hengerenkénti gázbefecsit raknak be.erre vonatkoznak a fentiek.DE ha erre kerül a sor nézz körül a piacon rendesen,sok a kókler műhely és sok a rossz minőségü gagyi szett.ha valami szart sóznak rád(pl. a mátrixos cucctól óvakódj,hamar behalnak a fecsik tekercsei és vagyon cserélni csak 1ben lehet a 4 db-ot)akkor sokba fog fájni.de sok normális szerelő van és vannak jó áraik is csak nem szabad sajnálni elmenni 100 km-et érte.

ha nem jól állítják be akkor kinyírod a motort szélsőséges esetben.vagy leeszi a hajadat is.

mivel otthon vagy a számítástechnikában ezért joggal feltételezem hogy te is be tudod majd állítani a gáz ecu-ját odahaza.lapitopi meg usb kábel aztán jónapot.kb mint a gábor kütyüjét.

ja és a legfontosabb:meghosszabbítod sztem a katalizátorod és a moci élettartamát is ha jó a cucc a verdában.én most számoltam össze és a jelenlegi motorom a kékben csak nálam ment 420 ezret.........5-7ezrenként új olaj.de ezt nem kellene,mert 10ezernél is olyan tiszta majdnem mint amikor beleöntöttem és ezt nem a nivóról látom ha nem leengedés után látom a flakonban.

Link to comment
Megosztás:

Nem beépítés lenne, hanem ha veszek egy gázos autót -használtat- akkor mire számíthatok. Nem hengerenkénti.

a keverőfejes a legjobb.........1xü és nagyszerü.hengerenkénti benyásban is lehet keverőfejes gáz.........igazából 1 dolog számít:nem szabad rontani az eu-s besorolását a motornak a gázzal.euró2-esbe még lehet keverőfejes lambda szabályzással.euro3-t csak hengerenkénti szettel tudsz már produkálni.

a keverőfejesnél a reduktorfelújítás max. 10 pénz.ez 30-80 ezrenként kell.függ a használattól.van benne pár gumimenmbrán és azok elöregszenek/keményednek idővel.ha betartod hogy csak üzemmeleg mocinál gázozol akkor 80ezer a csere.ha hidegen is gázzal indulsz(mint én)akkor 30.

itt is fontos a beállítás........,de ezen kívűl nem igényel odafigyelést.itt is van gázszűrő:ez 1500 huf és én még soha nem cseréltem csak kiöntöm belőle homokot.

ja igaz is,a rediből néha 10-20 ezrenként ,le kell engedni a merkaptánt.ez kb. 3 perc.csak büdős mint a kolera.....

azért mielött megveszel 1 ilyen autót nézesd meg olyannal aki vágja a témát.........

Link to comment
Megosztás:

Nem beépítés lenne, hanem ha veszek egy gázos autót -használtat- akkor mire számíthatok. Nem hengerenkénti.

Mi a Rekordot már direkt így kerestük. Vétel után azonnel reduktort kellett felújíttatnom, mert az előző gazdája inkább csinált rá kézigázt az alapjárati problémák megoldásaként. Ráadásul sikerült az AC reléjéről is lehúzni a csatlakozót, amely relé mellesleg a hidegindítást is segíti, illetve megemeli az alapjáratot. Idióta. Vásárláskor azt nézd meg, hogy a tartályba milyen dátum van beleütve, mert a tartály érvényessége 10 év ami egyszer nyomáspróbával, plusz 5 évet hosszabbítható. Ha nem akarsz bajlódni a hosszabbítással, akkor számolj a cserére kb45-50e forintot. Nekem 35e-ben állt meg, de szabálytalanul magam cseréltem ki a tartályt.

Link to comment
Megosztás:

a rendszáma azért megvan ?

Na szóval , utánna néztem. Az a rendszám ami rajta van az nem létezik a rendszerben. Legalábbis az önkormányzatiban. Lehet,hogy te jobban utánna tudnál nézni. ( ezt telefon-vagy személyesen)

--Én csak bontanám azt. mert nem valami szép látvány.

-- Látom a Pista Rákattant a Szenikre :-) csak ,hogy hol is szedi szét Pesten?? Valamelyik lakótelep parkolójában.. :-) .. Vicc!!

Link to comment
Megosztás:

a keverőfejes a legjobb.........1xü és nagyszerü.hengerenkénti benyásban is lehet keverőfejes gáz.........igazából 1 dolog számít:nem szabad rontani az eu-s besorolását a motornak a gázzal.euró2-esbe még lehet keverőfejes lambda szabályzással.euro3-t csak hengerenkénti szettel tudsz már produkálni.

a keverőfejesnél a reduktorfelújítás max. 10 pénz.ez 30-80 ezrenként kell.függ a használattól.van benne pár gumimenmbrán és azok elöregszenek/keményednek idővel.ha betartod hogy csak üzemmeleg mocinál gázozol akkor 80ezer a csere.ha hidegen is gázzal indulsz(mint én)akkor 30.

itt is fontos a beállítás........,de ezen kívűl nem igényel odafigyelést.itt is van gázszűrő:ez 1500 huf és én még soha nem cseréltem csak kiöntöm belőle homokot.

ja igaz is,a rediből néha 10-20 ezrenként ,le kell engedni a merkaptánt.ez kb. 3 perc.csak büdős mint a kolera.....

azért mielött megveszel 1 ilyen autót nézesd meg olyannal aki vágja a témát.........

Hidegen indítasz Gázzal??? Nem semmi. Merész vagy, én úgy tudtam benyával indítunk és mikor üzem meleg akkor átkapcs!!!

Link to comment
Megosztás:

-- Látom a Pista Rákattant a Szenikre :-) csak ,hogy hol is szedi szét Pesten?? Valamelyik lakótelep parkolójában.. :-) .. Vicc!!

fel kell töltenem a készletet amitől voltam olyan "okos" és megszabadultam 3 éve........szidom is magam rendesen.

vettem trélert és viszem haza 1ből.....otthon meg van 5000 nm amin csak elfér még néhány vas.

ja és már családiházban lakom pöstön is.. :)

Link to comment
Megosztás:

Hidegen indítasz Gázzal??? Nem semmi. Merész vagy, én úgy tudtam benyával indítunk és mikor üzem meleg akkor átkapcs!!!

Én is mindig gázzal indítok. Az a lényeg, ha -10 fok körül van, akkor indítás után nem szabad mindjárt leállítani, mert akkor fagy le a reduktor. Sosem volt gondom az indítással, azonban benzinnel már jártam pórul.

Amúgy sikerült a műszaki. Bár a fék elég gyengén muzsikált, és az első futómű is kicsit lötyögős :) Lesz mit javítani a nyár folyamán.

Link to comment
Megosztás:

bárhol biztos nem.......csak kpm és ahogy hallom mostmár vannak függetlenek is akik vizsgáztathatnak gázost.régen csak a kpm volt erre a célra.

Most hallottam, hogy ha elmész és bevizsgáltatod a gázt és adnak új bizonylatot/tanúsítványt akkor máshol is lehet vizsgáztatni... De természetesen utánna kell járni,hogy ez igaz -e???

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én sem járok vele nap mint nap. Tavaj elött csináltattam meg a mociját és egy két dolgot rajta. Most majd a teteje következik, mert be repedt a fesékem. Szarul dolgoztak alá. De valamit ki kell találnom mi legyen vele. Mert ha lefujatom most akkor nem biztos ,hogy megszárad és nem e járok megint úhy,hogy eltelik 4 év és megint be reped. Valami rá koppant és lassan el kezdet tepedezni .és most nem olyan szép. :)

Két éven keresztül télen ,nyáron jártam vele-csak most vissza fogottabb vagyok. Inkább csak talikra megyek.

- Pedig vannak eldugott autók,csak őket nem érdeklik a közösségi oldalak és a találkozók sem. Ismerek pár embert.

...Vagy épp nem veszik észre az embert a fórumon és kérdéseit.

Hi Everybody!

Szép az a Monza.

Peter

Link to comment
Megosztás:

Most hallottam, hogy ha elmész és bevizsgáltatod a gázt és adnak új bizonylatot/tanúsítványt akkor máshol is lehet vizsgáztatni... De természetesen utánna kell járni,hogy ez igaz -e???

az a gázbiztonsági szemle amit te mondasz.az mindíg is kötelező volt műszakin.igazából műszakin nem is nézték soha a gázt csak ennek a papírnak a meglétét.

lehetne ezért bárhol vizsgáztatni.......de eddíg kpm privilégium volt.

Link to comment
Megosztás:

nem néztem meg végül pedíg terveztem.elég érdekesen lehet összetákolva,mert anno keresett nálam 5ös váltót és hozzá komplett kuplugot és sokalta az árat pedíg olcsón adtam volna.szal mehet ott is reszelés.

Tudom, nem egészen ide tartozik, de Monza és tegnapnál is hamarabb kéne, 1pár hátsó lengőkar, valakinél kilátásban...

Hitok!

Ha már Monza,még mindig érdekelnének dolgok.

Hűtődíszrács,ventillátor keret,fehér bal első ir.jelző de NAGYON,stb.

Kösz!

Peter

Link to comment
Megosztás:

Szia Péter!

ha úgy gondolod,hogy elhamarkodtad a dolgot :) Akkor nagyon szívesen át veszem a kocsit tőled. persze,ha tényleg eleged van a keresgélésből.

Ja amúgy minap találtam egy olyan Monzát ami eleje Szenátor B. Igen B.-t írtam.. és a hátulja is B. lámpákat kapott. Jól néz ki. Ezek szerint akinek van ideje és buher technikája az biztos mindent meg tud csinálni.

Szóval Mi kell a Kocsidhoz??? Írhatsz ide is . vagy az Emilemre. Üdv monza-attila ... megtalálsz . :D

Ahhha!

Szia Attila!

Bocs,ezt a választ még nem láttam! Rég voltam itt.

Már azt hittem nem lesz remény választ kapnom.

Próbáltam már Emilt küldeni neked,de fos a freemail. Váltottam is.

Próbálok új üzit írni.

Köszi!

Peter

Link to comment
Megosztás:

Kori!! Köszi hogy ajánlottál. Inkább megveszem az a kocsit tőle. ha adja. Szerintem a Fehérvárit vette meg. Amit 4 en néztünk meg és mindannyian ott hagytuk.

Legfeljebb eladok pár cumót ,ugy is van belőle. :D .. reméljük az ambíció meg marad és nem veszi el a kedvét. Mikor szét kapják és kiderülnek a turpisságok. Üdv attila

Miről tudtok,amiről esetleg én még nem? :)

Még nem eladó!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.