Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

No nem kis projektelés árán elkészült az üzemanyag rendszerem 2.0-ás változata

Elvégzett munkák:

-A tank környékének rozsdás padló lemezét felcsiszoltam alapozatm, majd festettem (átmeneti megoldás)

-A tanak lakatoláson, proszóráson szinterezéséen esett át

- A tank besejét az OT pefekt által árusított műanyag bázisú felületbevonó szerrel kezeltem

- Az elmenő és visszatérő ágakat felbővítettük

- Új pumpa tartó konzol készült, amelyhez felhasználtam az rtomitól kapott egyik régi konzolt.

-Újra lett vezetékezve az AC

Nem kevés macera volt. A foglalkozás többé kevésbé azonban elérte a célját. Most hogy befejeztem már van pár ötletem hogyan lehetne javítani rajta. De a lényeg teljesült az autó újra üzemképes, és már nem süketűl meg az ember a pumpától :)

DSC04063_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC04065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC04070_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC04071_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Szia András!

Szép lett ügyes vagy. :D

Érdemes ezekkel a dolgokkal foglalkozni mert később sok problémátol met meg.

A Rekord meg hálás fajta. Meghálálja,ha szeretik. :)

Egy hónap és előhozom én is az öreglányt. :D

Köszönöm!

Akinek bármi kérdése van a tank felújítással kapcsolatban annak szívesen segítek!

Szólj, ha valami közösségi rendezvény lesz mert, akkor negy köszönettel vissza hozom a tartalék Ac-dat :D

Nekem még javában folyik az autó felújítás. Holnap megyek lakatoshoz a padló lemez javításra. Sajnos az autó tartós beázását a kárpiton túl, a benzin tank, és a padló lemez is megsínylette. (A tank problémakörén túl vagyok) Ha vissza kapom az autót még egy kicsit szeretnék visszatérni az üzemanyag rendszerre is.

Link to comment
Megosztás:

felvegyenek ? regisztráció, fizetés és már meg is történt :)

a képen nem látszik maga a jeleadó csak ott van ahol a nyíl, de délután lefényképezem :D

ventim nincs :D

a veterán klubba adtam be "pályázatot",és pont a mult héten írta rtomi,hogy lesz belőle vmi.nekem jó lenne a MOTE is.oda hogy kell jelentkezni?elhiheted nem a pénz a gond.a jeladó-na az nem jeladó!!!!a hetedik spricni,és csak hidegen van szerepe.bár eddig csak 4 hengeres mocin láttam ilyet.bocs,de nem láttam a nyilat.

a ventit sajnálon.az enyémet meg tudtam csinálni,de nem tudom meddig lesz jó.szarrá ment a kollektor.

Link to comment
Megosztás:

a veterán klubba adtam be "pályázatot",és pont a mult héten írta rtomi,hogy lesz belőle vmi.nekem jó lenne a MOTE is.oda hogy kell jelentkezni?elhiheted nem a pénz a gond.a jeladó-na az nem jeladó!!!!a hetedik spricni,és csak hidegen van szerepe.bár eddig csak 4 hengeres mocin láttam ilyet.bocs,de nem láttam a nyilat.

a mote-s jelentkezést megtalálod az oldalon :D

lehet h emiatt nem ment rendesen hidegen ? :)

Link to comment
Megosztás:

a mote-s jelentkezést megtalálod az oldalon :D

lehet h emiatt nem ment rendesen hidegen ? :)

javítok!!!!!!az a valami a szívócsonkban beszívott levegő hőjét méri.csak a svájci autókba rakták,környezetvédelem.bocs,nem láttam a részletes fotót.nekem is volt ilyen+AGR szelep,de kidobtam öket mert elszaródnak állandóan.

holnap utalom a lóvét és remélem TAG leszek.HURRÁ!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

javítok!!!!!!az a valami a szívócsonkban beszívott levegő hőjét méri.csak a svájci autókba rakták,környezetvédelem.bocs,nem láttam a részletes fotót.nekem is volt ilyen+AGR szelep,de kidobtam öket mert elszaródnak állandóan.

akkor környezetvédő az autóm :)

holnap utalom a lóvét és remélem TAG leszek.HURRÁ!!!!!!

hajrá :D

Link to comment
Megosztás:

Az én '83-as Rekimben is van AGR. Nemhiába ezek a svájciak már akor adtak a környezetvédelemre.

És hol leszel tag? Mote vagy Mvok? Látom megint találtál pár gyöngyszemet az alkatrészeid közt.

jó dolog ez a környezetvédelem,DE....én a gázzal jobban véden mint 10 AGR szelep.

sztem MOTE leszek.onnan is lehet ócsó biztit kötni?

mikre gondolsz?

Link to comment
Megosztás:

gázon gondolkoztam már én is hisz jóval olcsóbb...csak egy új gázszett nemépp olcsó mulacccság...használtal beszereltetni meg gondolom nem lehet - pegig Sanyinak van egy :) így hát maradok a benzinnél :D

ő nyomul a vaterán :D tényleg, nem találtál nekem cuccokat ?

Link to comment
Megosztás:

gázon gondolkoztam már én is hisz jóval olcsóbb...csak egy új gázszett nemépp olcsó mulacccság...használtal beszereltetni meg gondolom nem lehet - pegig Sanyinak van egy :) így hát maradok a benzinnél :D

ő nyomul a vaterán :D tényleg, nem találtál nekem cuccokat ?

bocs elfelejtettem írni.a műanyag izék nem fellelhetők(most,de ha nem keresem bizti előkerülnek,van 2 garnítúra is).a fűtésradiátorba meg beleált egy 6 hengeres gyújtáselosztó.de van egy ismim akit meg fogok kérdeni pénteken.

a gázon ne gondolkodj,rakd be.nekem sincs beírva a forgalmiba.soha nem tette szóvá senki(a műszaki mindenképp okos kell 40-ért).ha megállítanak és benne a gáz az sem baj.az a lényeg,hogy a rendőr(stb)elött brenyával menjen az autó.a gáz benne lehet,csak közuton nem használhatod(otthon az udvarba azzal mész amivel akarsz).14 év alatt egyszer kérdeztek rá a gázra,én visszakérdeztem mi a gond-a Thatóság kérdi:gázzal megy a rom?.mondom nem (és erre elindítottam benzinel)csak nagy odahaza a tercía és ott járok gázzal.hát nem hitte el,de múszáj volt neki benyelni.

szóval megéri sztem,csak ha kell nem szabad megíjedni.

Link to comment
Megosztás:

más nem ? szólj ha nálad van már az autó :D

nem tudom használnám-e gázosan :)

mi a baj a gázzal?tök olcsó.ha keverőfejes szettet raksz bele akkor jársz a legjobban.semmi nem tud megszívatni.kb 60-80 000 km-enként redujtor felújítás(5-10000 ft,otthon is mecsinálható),néha szűrő csere(én még nem cseréltem,csak pucoltam).egy ekkora mocinál nem veszed észre a külömbséget.

Link to comment
Megosztás:

mi a baj a gázzal?tök olcsó.ha keverőfejes szettet raksz bele akkor jársz a legjobban.semmi nem tud megszívatni.kb 60-80 000 km-enként redujtor felújítás(5-10000 ft,otthon is mecsinálható),néha szűrő csere(én még nem cseréltem,csak pucoltam).egy ekkora mocinál nem veszed észre a külömbséget.

nem magával a gázüzemmel hanem a használt szett beépítésével engedély nélkül :) arról infot meg sehol sem találok h a használtat hogyan lehet lepapírozni. -főleg h gondolom a Sanyi féle szetthez nincsenek papírok mivel a kocsihoz sincs :D

bár amit irtál a rendőri igazoltatásról az teljesen jó :D

Link to comment
Megosztás:

nem magával a gázüzemmel hanem a használt szett beépítésével engedély nélkül :) arról infot meg sehol sem találok h a használtat hogyan lehet lepapírozni. -főleg h gondolom a Sanyi féle szetthez nincsenek papírok mivel a kocsihoz sincs :D

bár amit irtál a rendőri igazoltatásról az teljesen jó :D

Mondjuk a téli Lurdy talikat felecsd el :D :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.