Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

képeket szabadna kérni a mostani állapotról? érdekelne, hogy hogy néz ki :)

szabadni szabad,de egyrészt nem tudom hogyan kell feltölteni(nem vagyok egy számitógép guru sajnos),másrészt még gyüjtögetem a cumót.nem változott semmi rajta a képekhez viszonyítva.de ha adsz emil címet ugy el tudom öket küldeni.

Link to comment
Megosztás:

Az Bencze Laci lesz. No, ő aztán ismeri a CIH-eket, az tuti! Viszont Petinek marha messze lenne Fót. :) Nekem is 2.2 van, szerencsére én ilyenbe nem futottam bele. Viszont nekem nem kettő, hanem három doboz tartozik a kábelköteghez. Mikori a 2.2: Mert az enyém 1987-es, de a régebbiekhez ha jól emlékszem csak kettő doboz volt (nem értek hozzá, csak ugatok, de így rémlik).

Ehhh, látom, megoldódott. Akkor minden f@sza, remek! :)

Link to comment
Megosztás:

szabadni szabad,de egyrészt nem tudom hogyan kell feltölteni(nem vagyok egy számitógép guru sajnos),másrészt még gyüjtögetem a cumót.nem változott semmi rajta a képekhez viszonyítva.de ha adsz emil címet ugy el tudom öket küldeni.

vanyamiklos@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

az auto még megvan.az enyém.ehez keresek belső cumokat.ennek is gyárilag 5-ös futóműve volt(kanadábol hozta a nagybátyán,az ővé volt,ujjonan vette)de 14 éve nem találtam hozzá felnit.féknyergeket stb.rekordot viszont tudtam venni bontani,ugyhogy azt raktam alá.most szeretném megcsinálni gyárira és gyüjtöm az infókat is.a gyári csomagtér ajtóm hasonlítot arra a kombi seniére ami viszább van,de mivel egyszer seggbe vertek,és olyat nem leltem maradt a rekié.valóban vauxhall a kicsim,csak eléggé elbaszott konstrukció alkatrész beszerzés terén.de csak össze fogom rakni egyszer(remélhetőleg nyár végére)még ugy is ha szegény havi 8-9000 km-t megy.ezért kérdeztem a comi hátsó futóművet is(lehet az a gyárija).a fa belsőt magam ujítottam fel(nem tökéletes,de ezt tudjuk be az első munka eredményének).ja és a színhez annyit:királykéknek indult(azt kértem)de a keverést elszurták,mi kissé javitottunk rajta(volt min),mert festeni muszáj volt kellet a mühely.eleinte nekem sem tetszet,de elfogattam.

örülök h marad végül :)

Link to comment
Megosztás:

Hú ma lett menetkész a Senatorom! :-) Mentem is vele mindjárt 140 km-t! :) ne mán hogy mekkorát megy!!! Magam is meglepődtem! Igaz vannak gondok, melegen alig indul.. valószínű a kompresszió sok lett, de nem értem miért. Kiköböltem a sürítés 10:1 lett a kompressziót meg ma mértük 14 lett... vagy ez már sok???

lehet túl is löttem vele a célon.. alig tudja megforgatni az önindító melegen, de lehet más a gond.. mondjuk holnap kipróbáljuk, hogy betekerünk egy adaptert a gyertya helyére, és abba a gyertyát, így megnövelhetjük a káros teret. Kipróbáltam egyel, így 12 lesz a kompresszió. Most néha "csörögnek" a szelepek, és megtorpangat a gép kis gáznál, csak a padlógázt szereti... de úgy meg városban nem lehet vele közlekedni! :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a képeket. Nagyon szép autó. :)

Kérdezném, hogy felrakhatom-e a galériámba a képeket (persze rendszámtáblát kiszedném)?

akár rendszámmal is,nem zavar.nincs ötleted honnan lehetne olyat tuti hátsó ajtót szerválni,mint ami a fenti kombi senin van?én sajna nem vagyok egy nagy netes,így lövésem sincs merre keresek.már ,talán a héten meglesz,szereztem elölre lámpatörlő mocikat(voltak rajta csak a sok törek közepette elfogytak).meg lehet visszarakom a gyári mocit,ha egyszer elkészül. :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

A képek Nagy István autójáról itt megtekinthetők: http://kep.tar.hu/vmuki/50555911#2

Sajnos, nem tudom, hogy merre tudsz ilyen alkatrészeket találni. talán nézd meg az http://autobonto.lap.hu/ -t.

a magyarokon már túl vagyok.errefelé nem is ismernek ilyet.majd megyek megint a németekhez és rászánok vagy egy hetet,azalatt csak találok vmit.azért kösz.

Link to comment
Megosztás:

Ugyan, será fütty! Szép nagy vas! A 2.4 lelkesen mozgatja a nagy dögöt?

nincs vele gond.gázzal mentem már vele 210-et.mondjuk sík autobahn-on,szóloban,trélerrel 140 volt a max.de 180-190-t szereti.most 5-ös váltó van rajta,de le fogom cserélni egy 4-es overdrive-ra.annak a végáttétele 0.71 míg az ötösé csak 0.8.

Link to comment
Megosztás:

a németeknél láttam olyan senit ami le volt csupaszítva 1100 kg-ra.volt benne egy 3.2-re fúrt moci két akkora turbóval,hogy egy scanianak is becsületére vált volna.hátul 295.ös kerekek voltak,de simán eltekerte öket.30 000 eurót költöt rá a srác(mondjuk volt miböl,a nyakában az aranylánc volt vagy 3 kiló).semmi értelmét nem láttam,mivel nem tudta kiatózni még parabólika pályán sem.

Link to comment
Megosztás:

ahogy hidegebb lett megint nem indul rendesen a senator :) indítózásnál csak forog de semmi, majd kb 20 perc várakozás utána pöccröff...vagy ha nem pöccröff akkor 4-5 henger megy csak majd nagy füsttel a 6. is megjön :) utána mint ha semmi sem történt volna...az injektor csattog rendesen és most még elkezdtett sípolni is :D kell a kocsiba a zene :lol:

amíg megy addig nem piszkálom utána 2.6 dual ram injektor....ki kéne cserélni a motort 3.0 Dual Ram-ra :)

Link to comment
Megosztás:

ahogy hidegebb lett megint nem indul rendesen a senator :) indítózásnál csak forog de semmi, majd kb 20 perc várakozás utána pöccröff...vagy ha nem pöccröff akkor 4-5 henger megy csak majd nagy füsttel a 6. is megjön :) utána mint ha semmi sem történt volna...az injektor csattog rendesen és most még elkezdtett sípolni is :D kell a kocsiba a zene :lol:

amíg megy addig nem piszkálom utána 2.6 dual ram injektor....ki kéne cserélni a motort 3.0 Dual Ram-ra :)

van egy hőgomba a termosztátházon,kétvezetékes csati megy rá,az a hidegjárat szabályzója.el szokot ájulni.kimérni nem lehet,csere.szerintem az a baj.

Link to comment
Megosztás:

van egy hőgomba a termosztátházon,kétvezetékes csati megy rá,az a hidegjárat szabályzója.el szokot ájulni.kimérni nem lehet,csere.szerintem az a baj.

igen, a vezeték meg van törve a csati elött...már diagnosztizálva lett egyszer csak akkor el lett halasztva a javítás utána meg el is felejtettem mert jó volt az idő :) a szabályozó 5 ezer körül van újonan

Link to comment
Megosztás:

igen, a vezeték meg van törve a csati elött...már diagnosztizálva lett egyszer csak akkor el lett halasztva a javítás utána meg el is felejtettem mert jó volt az idő :) a szabályozó 5 ezer körül van újonan

én a hőgombára gondoltam,hogy rossz.jártam már így én is.akkor szerencséd van,ha tudod a hiba okát.nem veszek ujat,van bontott vagy 20 db.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.