Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Gelko.

Úgy gondoltam a festést, hogy pl az rosszabb, ha valami rohad (pl tűzfal) vagy a motor nincs rendben (persze ott van Demó is....)

és a másik része, hogyha olyan mint Demó Corsája, akkor mindegy hogy néz ki kívülről :huh:

de igazad van.

Link to comment
Megosztás:

Szép a Rekord Rekord! :lol:

Pont ilyen BMW felnik voltak nekem is régen a Coupén.

Asszem van rendszámvilágításom. Megnézzem majd neked? :huh:

A felnik nagyon bejönnek nekem is. Eredetiség ide vagy oda ezeket nem szívesen cserélném le. Függetlenül, hogy van jó néhány nem eredeti megoldás az autón azt lehet mondani - szerintem - hogy elég jó ízléssel nyúltak az autóhoz, még ha egyes megoldások alapján arra is lehet következtetni, hogy túl nagy pénzt nem akartak az autóra költeni.

Link to comment
Megosztás:

Nem, itt egy kicsit keverednek az autók. :huh: Van egy A Senator, ami Manta donornak lett véve, az lesz elbontva. A C Rekord várólistán pihen, ha kész lesznek a Manták, akkor őlédisége kerül sorra.

Amikor a Gyulánál voltam össze futottam egy emberrel, aki adott egy nevet és telefon számot. Állítólag valaki több C rekordott is elbontott idehaza és kiárul alkatrészeket. Természetesen azt a apapírt amire az adatokat írtam már elveszítettem.

Link to comment
Megosztás:

Amikor a Gyulánál voltam össze futottam egy emberrel, aki adott egy nevet és telefon számot. Állítólag valaki több C rekordott is elbontott idehaza és kiárul alkatrészeket. Természetesen azt a apapírt amire az adatokat írtam már elveszítettem.

Tomi biztos meg tudja mondani, hogy kiről van szó :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ilyet mi is csináltunk párszor.

Uhh... Szegény Isten nyugosztalja! Még ha az autók 99%-ának ez is a természetes sorsa, szomorú látvány egy picit. Romániában láttunk egy Daciát- amit a fiatalok ugyanezzel az emelési technikával szerelték. Mondjuk az nem bontás volt.. :D

Nem maradtak jó állapotú vigasz díjért cserében elhozható apróságok?

Nekem az alábbi apróbb dolgok nagyon vacakok vagy rosszak:

- Bal első lámpa

- Bal első index

- Rendszám világítás :lol:

- Műszerfal felső része (deformált, repedezett, össze festegetett)

- Utas Kapaszkodó szakadt

- A fűtés "modulban" valami irtózatosan zörög

- Szélvédő spricni

Mondjuk ha sikerülne egy jó állapotú kormány művet találni, az sem lenné kevésbé izalmas mint a fenti tételek :huh:

Link to comment
Megosztás:

Uhh... Szegény Isten nyugosztalja! Még ha az autók 99%-ának ez is a természetes sorsa, szomorú látvány egy picit. Romániában láttunk egy Daciát- amit a fiatalok ugyanezzel az emelési technikával szerelték. Mondjuk az nem bontás volt.. :D

Nem maradtak jó állapotú vigasz díjért cserében elhozható apróságok?

Nekem az alábbi apróbb dolgok nagyon vacakok vagy rosszak:

- Bal első lámpa

- Bal első index

- Rendszám világítás :lol:

- Műszerfal felső része (deformált, repedezett, össze festegetett)

- Utas Kapaszkodó szakadt

- A fűtés "modulban" valami irtózatosan zörög

- Szélvédő spricni

Mondjuk ha sikerülne egy jó állapotú kormány művet találni, az sem lenné kevésbé izalmas mint a fenti tételek :huh:

Kapaszkodó talán van.

Index az fehérholló

Lámpa üveg van (foncsor nincs) de tudok aki feljavíttíatja a foncsort

Műszerfal asszem az is van

Fűtőegység is van asszem

Kormányváltós?

Blitzhez vittem egy kormányváltós kormányművet Dark autójához de ahhoz nem jó. (a zöld coupé az udvarán) de otthagytam benne. ha kell occsóé megkapod.

Spricnit én lecseréltem mert csak egy lyukon pisált. de nemtom hol vannak az eredetiek.

Link to comment
Megosztás:

A felnik nagyon bejönnek nekem is. Eredetiség ide vagy oda ezeket nem szívesen cserélném le. Függetlenül, hogy van jó néhány nem eredeti megoldás az autón azt lehet mondani - szerintem - hogy elég jó ízléssel nyúltak az autóhoz, még ha egyes megoldások alapján arra is lehet következtetni, hogy túl nagy pénzt nem akartak az autóra költeni.

Tudod hogy akitől az autót vetted mi volt ezzel a kocsival a terve???????

Link to comment
Megosztás:

Kapaszkodó talán van.

Index az fehérholló

Lámpa üveg van (foncsor nincs) de tudok aki feljavíttíatja a foncsort

Műszerfal asszem az is van

Fűtőegység is van asszem

Kormányváltós?

Blitzhez vittem egy kormányváltós kormányművet Dark autójához de ahhoz nem jó. (a zöld coupé az udvarán) de otthagytam benne. ha kell occsóé megkapod.

Spricnit én lecseréltem mert csak egy lyukon pisált. de nemtom hol vannak az eredetiek.

Ezek jó hírek :huh: Úgy is ígértem, hogy még ebben a hónapban meglátogatlak, úgyhogy személyesen folytatjuk, ha nem bánod.

Egyébként kormány váltós az enyém, úgy hogy biztosan kelleni fog a kormánymű.

Link to comment
Megosztás:

Tudod hogy akitől az autót vetted mi volt ezzel a kocsival a terve???????

Kifejezetten emiatt az autó miatt kezdtem el fórumozni, úgy hogy szerintem többek többet tudnak itt erről a vasról, mint jó magam.

Az autó egy pesti klubb társé volt sokáig. A felesége használta állítólag kisebb utakra napi szinten. A vasat ők újították fel, de nem hiszem, hogy kifejezetten eladási célból tették volna. Az állapota alapján 1-2 éve teljesen körbe lehetett lakatolva (úgy ahogy) és kapott egy új fényezést is. Sajnos a felület védelme nem sikerült túl jól, illetve a tömítéseket nem cserélték ki így valószínűleg a kasztni nagy felújítását (nem a közeljövőben), de nem lehet majd elkerülni.

A gépet aztán Csaba vette meg, aki állítólag versenyautót szeretett volna csinálni belőle. Ez esetben a kasztni kivételével minden szétbombázásra került volna. Ők aztán megsajálták, így került eladó sorba és itt kerültem képbe én :huh:

Alapvetően nem akarom messze menően fírtatni, hogy az általam ismert történet mennyire találkozik a valósággal. Minden autó vásárlás úgy szokott kinézni, hogy a vevő fölméri az autó állapotát, és ha valamiért úgy látja hogy az kell neki szeződnek zsebébe kerülek a kulcsok és kész. Hogy korábban ki mit csinált miért csinálta persze valamilyen szinten érdekes, csak itt a fórumon úgy tűnhet mint ha elégedetlenkednék, holott ez nagyon messze áll tőlem. Ha a klubb társak mesélnek majd én megjegyzem az információkat, mert mindez a gép történetéhez tartozik de erőltetni ugyanezt nem szeretném. Természetes egy 40 éves autónál (de sajnos még az 5 évesnél is ), hogy nem minden javítás tökéletes (sőt van hogy kókány). Azon leszek, hogy apránként a kisebb nagyobb hibákat orvosoljam. Most, hogy már a tulajdonomban van a gép egy rövid ideje úgyanúgy döntenék most is a vétellel kapcsolatban, mint ahogy azt tettem korábban.

Link to comment
Megosztás:

Az biztos hogy a Csabi nem vette volna meg ha rossz állapotban van...tényleg gyorsulni vették meg....Lotus omega motor,drag hátsó híddal.Ez volt a terv,de szerintem nehéz lett volna ez a kasztni a projecthez,meg tényleg túl jó állapotban van ahhoz hogy "szétbarmolják"

Link to comment
Megosztás:

Egy kis projekt (szívás) beszámoló...

Elhatároztam, hogy a hatalmas zajjal működő benzinpumpám problémája után járok és megpróbálom azt orvosolni. Eleinte nyilvánvalónak látszott hogy maga a benzin pumpa haldoklik.

Sikerült felkutatni egy szaküzletet, ahol azt a tanácsot kaptam, hogy érdemes elöbb az üzemanyag szűrőt kicserélni, hátha annyira koszos, hogy nem áramlik rajta rendesen kesztül az üzemanyag. A tanácsot megfogadtam, üzemanyag előszűrőt kicseréltem, a probléma nem múlt el.

Gondoltam oké ez szívás, tehát rossz a pumpa, így vettem egy újat, de ekkor már rossz érzésem kezdett lenni a projektel kapcsoltban. Gyorsan rádugtam, hogy lássam mit végeztem. Az új pumpa zajosabb mint a régi. (leírás szerint az üzembehelyezés előtt fel lett töltve benzinnel)

A magamba lejátszott "hogy lehetek ekkora barmozás" után, nyilvánvalóvá vált, hogy valahogy levegőt is szív a pumpa a benzinnel és a kavitáció miatt hangos.

Órákig tartó benzines lehellet árán sikerült a rendszert levegő mentesíteni. Indítására szuper csendesen jár, kis gáz újra indúl a kerregés. Úgy tapasztalom, hogy a tankból nem csak benzint hanem levegőt is szív a szivattyú, és állandóan vissza levegősödik a rendszer.

Szóval most hogy a tálcám vékonyabb lett, és néhány órát az autó alatt görnyedtem már tuom mi a gond, a megoldást tekintve viszont nincsen biztos elképzelésem. Valakinek valami ötlete esetleg? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.