Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Sziasztok!

Eléggé el vagyok tűnve, sajnos pénzhiány miatt nem nagyon tudok haladni az autóval.

Közben lejárt a műszaki is róla.

Útvonal engedélyről ki mit tud nekem mondani?

Neten úgy láttam hogy 3 napra szól, és 2800ft.

Ehhez kell hogy érvényes bizti legyen az autón?

De hogy rakjak be képet is:

http://kepfeltoltes.hu/110806/P1010001_www...ltoltes.hu_.jpg

Kapott egy díszt komáromból. :D

Hi!

Voltál az Erődben szombaton? Ott voltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Mire gondolsz?

Amit be tudtam szerezni az csak kaszni méretezés. (Vajnyi kevés,de már ennek is örültem.) :) Monza/Senator

Speciel az is jól jönne. :D

Annó valamelyik könyvben találtam egy zastaváról ilyen ábrákat, a kaszni majd összes darabját ábrázolta, amik nem voltak még összeillesztve, valamint több ponton metszeti ábrákat.

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Mire gondolsz?

Amit be tudtam szerezni az csak kaszni méretezés. (Vajnyi kevés,de már ennek is örültem.) :) Monza/Senator

Üdvözletem Srácok!

Keresek '85-ös, vagy kicsit öregebb 20E Rekordhoz L-jetronic vezérlő egységet, esetleg kábelcsatijával együtt. Természetesen működőképes, bontatlan dobozú érdekelne.

Üdv:Tomy61

06 20 981 1100

Link to comment
Megosztás:

Speciel az is jól jönne. :)

Annó valamelyik könyvben találtam egy zastaváról ilyen ábrákat, a kaszni majd összes darabját ábrázolta, amik nem voltak még összeillesztve, valamint több ponton metszeti ábrákat.

Hi wookie!

Ha érdekel,amint lesz otthon netem,átküldöm majd neked.

De ne gondolj nagy méretezésre,ahogy írtam,"vajnyi kevés"!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiszedtem a törött első szélvédőm. Egy szélvédő cserével foglalkozó üzlet 2 éve azt mondta, hogy az enyémbe E1-esé kell. Szerencsére nem lett igazuk. Ha már úgyis kinn volt, mindjárt kijavítottam a rozsdafoltokat is. Nagy lendületemben a hátsót is kikaptam, mert ott is erősen rozsdálott. Mikor kivettem a hátsó ülést, rá kellett jönnöm, hogy a bal hátsó öv alsó bekötése rendesen körbe rohadt. Ma még azt is kijavítom. Utána már csak a kormánymű mögötti doblemez részt kell kihegeszteni, és egy időre ismét nem lesz gond az öreggel :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiszedtem a törött első szélvédőm. Egy szélvédő cserével foglalkozó üzlet 2 éve azt mondta, hogy az enyémbe E1-esé kell. Szerencsére nem lett igazuk. Ha már úgyis kinn volt, mindjárt kijavítottam a rozsdafoltokat is. Nagy lendületemben a hátsót is kikaptam, mert ott is erősen rozsdálott. Mikor kivettem a hátsó ülést, rá kellett jönnöm, hogy a bal hátsó öv alsó bekötése rendesen körbe rohadt. Ma még azt is kijavítom. Utána már csak a kormánymű mögötti doblemez részt kell kihegeszteni, és egy időre ismét nem lesz gond az öreggel :)

Ilyen ez. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiszedtem a törött első szélvédőm. Egy szélvédő cserével foglalkozó üzlet 2 éve azt mondta, hogy az enyémbe E1-esé kell. Szerencsére nem lett igazuk. Ha már úgyis kinn volt, mindjárt kijavítottam a rozsdafoltokat is. Nagy lendületemben a hátsót is kikaptam, mert ott is erősen rozsdálott. Mikor kivettem a hátsó ülést, rá kellett jönnöm, hogy a bal hátsó öv alsó bekötése rendesen körbe rohadt. Ma még azt is kijavítom. Utána már csak a kormánymű mögötti doblemez részt kell kihegeszteni, és egy időre ismét nem lesz gond az öreggel :)

Neked mi is van,Rekord ?

Ismerős a hiba nekem, a senator B -ben is kirohadt az öv rögzitése a hátsó ülésnél,lenti bekötés szintén...

Egy ütközésnél szerintem simán kiszakad....

Link to comment
Megosztás:

Neked mi is van,Rekord ?

Ismerős a hiba nekem, a senator B -ben is kirohadt az öv rögzitése a hátsó ülésnél,lenti bekötés szintén...

Egy ütközésnél szerintem simán kiszakad....

Igen Rekord. Anyum Rekordja is ugyan itt rohadt el. Sztem az Omegám is el fog itt fáradni :) Sokat biztos nem tartott volna, ha baj van.

Link to comment
Megosztás:

Valószinű ,mert ha jol tudom ,akkor a rekord /senni /commo vonalra épitkezik a senator B/omega A ???

Azokra meg a B omega épitkezik ,nem????

Igen. Ua a padlólemez az A és B Omegánál. De az első gólyalábak és a hátsó híd felfüggesztésének környékén kívül a Rekorddal is nagyon hasonló.

Link to comment
Megosztás:

Na keleti bölcsek Újra kérni jöttem :)

Alig 7000e km után kopóban vannak a fékek, megint... és még motor-fékezek is, hiába automata, szal "spórolok", ennyire nem lehet nehéz a kaszni.

Otthon - Európában - melyik fékbetét és tárcsa is jó erre? Elvileg Seni A2, de az 271mm es, ez meg 269...

Link to comment
Megosztás:

Na keleti bölcsek Újra kérni jöttem :)

Alig 7000e km után kopóban vannak a fékek, megint... és még motor-fékezek is, hiába automata, szal "spórolok", ennyire nem lehet nehéz a kaszni.

Otthon - Európában - melyik fékbetét és tárcsa is jó erre? Elvileg Seni A2, de az 271mm es, ez meg 269...

itt nem volt 269-es.....nézd meg elférne-e a 271-es....sztem a nyereg alatt elfér az a +1 mm.

a 7ezer meg elég érdekes....nincsenek megálva a nyergek dugói vagy csúszkái?

Link to comment
Megosztás:

itt nem volt 269-es.....nézd meg elférne-e a 271-es....sztem a nyereg alatt elfér az a +1 mm.

a 7ezer meg elég érdekes....nincsenek megálva a nyergek dugói vagy csúszkái?

februárban volt tárcsa és betétcsere, direkt kértem, hogy nézzék meg a csúszkákat, dugókat. (Mondjuk előtte már megnéztem őket, nem voltak beállva, ill nekem az egyik dugattyú gyanús, de most nem volt kedvem levenni a kereket, hogy megnézzem, ugyanaz a fék szar-e megint.) Mondjuk a régi betétekből 2 használható - tom nem jó, de itt nem akarok venni már semmit. a legolcsóbb kerékcsapágy ugyanazon az áron volt mint otthon az skf... szal inkább "otthonról" hoznék betétet pl...

Megnézem hogy elfér-e a +1 mm - ma már nem talán holnap, vagy utána- meg végre lemérem a lukkört, mert ugyan megtették, de elfelejtettem :)

Link to comment
Megosztás:

februárban volt tárcsa és betétcsere, direkt kértem, hogy nézzék meg a csúszkákat, dugókat. (Mondjuk előtte már megnéztem őket, nem voltak beállva, ill nekem az egyik dugattyú gyanús, de most nem volt kedvem levenni a kereket, hogy megnézzem, ugyanaz a fék szar-e megint.) Mondjuk a régi betétekből 2 használható - tom nem jó, de itt nem akarok venni már semmit. a legolcsóbb kerékcsapágy ugyanazon az áron volt mint otthon az skf... szal inkább "otthonról" hoznék betétet pl...

Megnézem hogy elfér-e a +1 mm - ma már nem talán holnap, vagy utána- meg végre lemérem a lukkört, mert ugyan megtették, de elfelejtettem :)

van tárcsám+betétem+féknyergem is ha kell.a tárcsában és betétben max. néhány ezer km van,ezek gyári minőségek.a nyergeket felújítottam(homokfújtam és festettem,a gumikarmantyúkat+csúszkákat+porvédőket is cseréltem).

én nagyobb féket raktam fel,ezért nem használom.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.