Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Csak az utolsó két mondatot nem értettem. :D

Mint a Cartárs írta.

Egy Méhész ismerősömnek segítek szabadidőmben.

Hétvégére megy le a Hárs és a Gesztenye gyűjtés.

Ilyenkor elvesszük tőlük a tele gyűjtött fiókokat és egy centrifugához hasonló szerkezetben kipörgetjük belőlük a mézet.

Ez az oldalán kicsapódik lefolyik az aljára és innen egy szűrőn keresztül 200 literes hordókba gyűjtjük.

Egy ilyen hordó tele kb. 230 kiló méz.

Csak a viszonyítás kedvéért az Akácból pár hete 25 mázsa lett. :D

Röviden tömören. :D

Link to comment
Megosztás:

Mint a Cartárs írta.

Egy Méhész ismerősömnek segítek szabadidőmben.

Hétvégére megy le a Hárs és a Gesztenye gyűjtés.

Ilyenkor elvesszük tőlük a tele gyűjtött fiókokat és egy centrifugához hasonló szerkezetben kipörgetjük belőlük a mézet.

Ez az oldalán kicsapódik lefolyik az aljára és innen egy szűrőn keresztül 200 literes hordókba gyűjtjük.

Egy ilyen hordó tele kb. 230 kiló méz.

Csak a viszonyítás kedvéért az Akácból pár hete 25 mázsa lett. :D

Röviden tömören. :D

Tomi. Akkor dolgozhattatok rendesen. Mert nem könnyű meló az biztos. Ja meg ,hogy köröznek a fejetek körül a kis édességet gyűjtő méhek..

Link to comment
Megosztás:

eladó A2 senator:

-4 db ajtó kompletten(kéderek,üvegek,el.ablakemelők,központizár motorok,kárpit nincs rajta)jó állapotban.

-2 db zárhíd+köténylemez+fényszorókeret

-klíma alkatrészek(inkább a belső dolgok)

-műszerfalalkatrészek(óracsoportok-olaj és voltmérővel,kapcsolók,BC-k,stb.)

-elektromos tükrök.......

garázst szanálok.....aprópénzért vihetők a cuccok,mert hamar kidobom őket......

Link to comment
Megosztás:

Mint a Cartárs írta.

Egy Méhész ismerősömnek segítek szabadidőmben.

Hétvégére megy le a Hárs és a Gesztenye gyűjtés.

Ilyenkor elvesszük tőlük a tele gyűjtött fiókokat és egy centrifugához hasonló szerkezetben kipörgetjük belőlük a mézet.

Ez az oldalán kicsapódik lefolyik az aljára és innen egy szűrőn keresztül 200 literes hordókba gyűjtjük.

Egy ilyen hordó tele kb. 230 kiló méz.

Csak a viszonyítás kedvéért az Akácból pár hete 25 mázsa lett. :D

Röviden tömören. :P

Na most már kezdem érteni. :D

Imádjuk az AKÁC mézet. Nincs eladó? Nem kell több kiló,csak 1-2 befőttes üveg. Persze majd csak ha kiérdemlem! :D

Link to comment
Megosztás:

Minden eladó.

Bár a tavalyi sok eső miatt megugrott az ára. (2000Ft/kg.)

Sziasztok!

Nálunk is van (vagyis lesz) termelői méz, akác (1800 asszem) meg vaddohány (az nem tom mennyi). Szabadszállásról hozza a rokon, viszont 1-2 kilót nemigen szoktak vinni,általában 5-nél többet. Bp Soroksáron lesz. Nem a 'kollégára' akarok licitálni, csak szóltam.

Ja, megint szar a rekord, szolnoktól rángatott, mintha megint a vezérlés lenne, most nagyon haragszok rá, lehet, hogy megy a lecsóba. :D((

üdv:

Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nálunk is van (vagyis lesz) termelői méz, akác (1800 asszem) meg vaddohány (az nem tom mennyi). Szabadszállásról hozza a rokon, viszont 1-2 kilót nemigen szoktak vinni,általában 5-nél többet. Bp Soroksáron lesz. Nem a 'kollégára' akarok licitálni, csak szóltam.

Én nem eladom a mézet csak kitermelem.

Nincs konkurencia. :D

Link to comment
Megosztás:

eladó A2 senator:

-4 db ajtó kompletten(kéderek,üvegek,el.ablakemelők,központizár motorok,kárpit nincs rajta)jó állapotban.

-2 db zárhíd+köténylemez+fényszorókeret

-klíma alkatrészek(inkább a belső dolgok)

-műszerfalalkatrészek(óracsoportok-olaj és voltmérővel,kapcsolók,BC-k,stb.)

-elektromos tükrök.......

garázst szanálok.....aprópénzért vihetők a cuccok,mert hamar kidobom őket......

Még jó Hogy meg tartod a Zárhidat és a köténylemezt+ a fényszórókeret et. Mert mikor kértem , akkor ezt mondtad ,hogy ez kell neked és hogy nem olcsók ezek a darabok....

Még jó ,hogy sokan be veszik,hogy szanálod a garázsodat.. És,hogy ki dobod,ha nem viszik...

Azért érdekesnek tartom a szemléletedet.. úgy látszik ez a Pesti élet meg változtatott.

Bocs,hogy meg jegyeztem. nem akartalak meg bántani.. Főleg azért mert Mi régóta ismerjük egymást... :D

Link to comment
Megosztás:

Még jó Hogy meg tartod a Zárhidat és a köténylemezt+ a fényszórókeret et. Mert mikor kértem , akkor ezt mondtad ,hogy ez kell neked és hogy nem olcsók ezek a darabok....

Még jó ,hogy sokan be veszik,hogy szanálod a garázsodat.. És,hogy ki dobod,ha nem viszik...

Azért érdekesnek tartom a szemléletedet.. úgy látszik ez a Pesti élet meg változtatott.

Bocs,hogy meg jegyeztem. nem akartalak meg bántani.. Főleg azért mert Mi régóta ismerjük egymást... :D

nem tetszik,hogy nem adtam oda fillérekért?????

nem azt mondtam,hogy nem eladó csak amit te kínáltál érte az volt nevetséges.....

van itt egy-két ember akinek inkább odaadom ingyen mint neked pénzért.....csak a miheztatás végett.....neked is adtam annó nem keveset ha nem tévedek.....és nem is pénzért,de amikor én kértem tőleg egy apróságot sos akkor érdekes nem volt.pedíg sztem volt csak nem adtál....erről ennyit.

majd pont te fogod megmondani mit tartok meg és kinek.....

ott volt a cimbit "álom" senatora,miért nem vetted meg?????

Link to comment
Megosztás:

nem tetszik,hogy nem adtam oda fillérekért?????

nem azt mondtam,hogy nem eladó csak amit te kínáltál érte az volt nevetséges.....

van itt egy-két ember akinek inkább odaadom ingyen mint neked pénzért.....csak a miheztatás végett.....neked is adtam annó nem keveset ha nem tévedek.....és nem is pénzért,de amikor én kértem tőleg egy apróságot sos akkor érdekes nem volt.pedíg sztem volt csak nem adtál....erről ennyit.

majd pont te fogod megmondani mit tartok meg és kinek.....

ott volt a cimbit "álom" senatora,miért nem vetted meg?????

:D :D :D :P :lol: :lol: :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

nem tetszik,hogy nem adtam oda fillérekért?????

nem azt mondtam,hogy nem eladó csak amit te kínáltál érte az volt nevetséges.....

van itt egy-két ember akinek inkább odaadom ingyen mint neked pénzért.....csak a miheztatás végett.....neked is adtam annó nem keveset ha nem tévedek.....és nem is pénzért,de amikor én kértem tőleg egy apróságot sos akkor érdekes nem volt.pedíg sztem volt csak nem adtál....erről ennyit.

majd pont te fogod megmondani mit tartok meg és kinek.....

ott volt a cimbit "álom" senatora,miért nem vetted meg?????

ingyen ? idevele :D :D :D

Link to comment
Megosztás:

te is már kaptál free alkatrészt........ :D

de ha van rekid/senatorod akkor gyere.....

Tegnap megkaptam a nagy kupac alkatrészt. Sajnos csak ránézni tudtam eddig. Az biztos, hogy a rakat Caravan hátsó lámpa nem fog nálam elkopni :D Nézegettem azt a kupacot, amelyikban az elekromos ac-k vannak, és volt ott olyan ac tartó vas, amin két hely van. Mi az a kettő? Az egyik az ac a másik a szűrő helye?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megkaptam a nagy kupac alkatrészt. Sajnos csak ránézni tudtam eddig. Az biztos, hogy a rakat Caravan hátsó lámpa nem fog nálam elkopni :D Nézegettem azt a kupacot, amelyikban az elekromos ac-k vannak, és volt ott olyan ac tartó vas, amin két hely van. Mi az a kettő? Az egyik az ac a másik a szűrő helye?

a caravan lámpákat kukába akartam...sorry.....minden zsákban volt és csak pakoltunk......dobd ki ha gondolod... :D

az ac taróra meg a szűrő megy még....

Link to comment
Megosztás:

a caravan lámpákat kukába akartam...sorry.....minden zsákban volt és csak pakoltunk......dobd ki ha gondolod... :D

az ac taróra meg a szűrő megy még....

Egyelőre nem dobom ki. Elfér a padláson, ha pedig kell vkinek, akkor tovább ajándékozom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.