Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

köszönöm szépen kiegyenlítőt : ))))))

BMW felniről vmi képet pls, mert van több ember akit tudok kérdezni, hogy nem érdekli-e őket :D

nincs mit.....

ha a 19"-ra gondolsz azt már az ebay-en elment kedden.....de azért köszi.

inkább a gyári A2-es seniét passzolt el,mert elöbb-útóbb visszaviszem alumíniumnak.... :D

Link to comment
Megosztás:

Ja és még annyit hogy wookie azért kap "frappáns válaszokat" a kérdéseire ,mert konkrét frappáns kérdéseket tesz fel...

Üdv!

Nos,szerintem volt pár megválaszolható kérdés...

Sebaj! :D

Tessék!

Megegyeznek-e a szelepek (szívó,kipufogó) a 2.5 és háromezres hengerfejekben? IGEN,avagy NEM?

Nem,ez mégsem egyértelmű. A kipuf. kisebb. Úgy értem a két hengerfejben (25E vs. 30E) lévő méretezés.

& valóban egyezik a vezérműtengely az említett h.fejekben? (Ezt mondták nekem.)

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

nincs néhány forintod,hogy eleressz egy telefont??????

ma is voltam egerben......csak nem azt várod,hogy én jelentkezzem had nézzem meg az autódat és esetleg csináljam is meg?????

ami infókat itt megosztunk azok álltalában egy vagy többünknek már nagyon sok tanulópézébe került.szóval ezt meoszthatjuk ha megérdemli a kolléga,de nem muszáj ha szerintünk nem érdemli meg.én próbálnék segíteni,de nem hagyod.....nem szokásom sem telefonon sem emil-ben okoskodni.biztos van olyan aki mond vmit aztán neked meg nem jön be a dolog,vagy netán anyagi károd is származik belőle......vagy a másik(itt is van olyan sanjos)aki okosabbnak akar látszani mint amilyen....aki nem ért vmihez annak nem szégyen kérdezni,de akkor el kell fogadni minden segítséget!!!!!

a "másik" fórumon biztos sokat segítenek ha még mindíg nem megy a vas......nem sokan vagyunk ebben az országban(sajnos) akik össze tudnak rakni egy cih motort és el is tudják indítani segítség nélkül.

a bizalmat ki kell érdemelni és nem eljátszani előre a megelőlegezettet.....gondolkozz el ezen.....fentartom,hogy szombaton megyek vissza pestre és ha gondolod bemegyek hozzád.

Szia István!

"a bizalmat ki kell érdemelni és nem eljátszani előre a megelőlegezettet.....gondolkozz el ezen....."

Épp gondolkodom. :D

Fikázás meg szerintem abszolút nem volt se a fórum,se a tagok felé. Szerintem.

Csupán véleményezés volt,amit írtam is.

Ha mégis bárki így érezte,akkor ismét én kérek elnézést!

Link to comment
Megosztás:

:P .. na ja ... :D

Emil érkezett. Az a baj,hogy Tényleg nem megy át az Emilen mert nagyon nagy a formáció ami nekem van róla.

// Telefon // :D

Köszönöm!

Ha még lehet ennél jobban elakadni és még be is következik nálam (biztos),rögvest csörgök neked. :D

Link to comment
Megosztás:

Szia István!

"a bizalmat ki kell érdemelni és nem eljátszani előre a megelőlegezettet.....gondolkozz el ezen....."

Épp gondolkodom. :D

Fikázás meg szerintem abszolút nem volt se a fórum,se a tagok felé. Szerintem.

Csupán véleményezés volt,amit írtam is.

Ha mégis bárki így érezte,akkor ismét én kérek elnézést!

lehet ironizálni,de sztem te pont nem abban a helyzetben vagy ha ránk szorúlsz.....

csak egy kis segítség:veztengelyből van 2 féle a befecskendezésesből is(a karbisokról nem beszélve),a szelepekből meg a 30E hf-ben kétféle(kis és nagyszelepes verzió)is van.a 25e szelepei a 30e kisszelepeinek felel meg.

kínlódhatsz ha akarsz és fizetheted a tanulópézeket,de elöbb-útóbb rájössz majd,hogy egyszerűbben is lehetet volna.

mivel nem kerestél gondolom tőlem nem kell a segítség......

Link to comment
Megosztás:

Ha mégis bárki így érezte,akkor ismét én kérek elnézést!

Én nem éreztem. :D

Mindig így van,hogy az újabbaknak egy idő után nekiugranak. :D

Szerintem csak rossz napja volt mindenkinek. :D

Amit te azzal a Monzával műveltél az meg bizonyítja az affinitásodat a dologhoz.

Előbb utóbb rájösz,hogy kivel milyen hangot kell megütni és akkor nem lesz probléma. :P

Link to comment
Megosztás:

Mindig így van,hogy az újabbaknak egy idő után nekiugranak. :D

kiknek is?

egy autó felújítása elismerésre méltó,ezt nem is tagadom.sőt.....szívesen segítek bárkinek(mint ahogy itt sztem más is)hogy tudjon előrejutni,de ha olyan probléma merül fel amit nem lehet (vagy nem érdemes,mert túl bonyolúlt)pár sorban megoldani akkor nem kell egyből rosszat kiabálni.

te is raktál már össze autót és tudhatod,hogy ez nem lego......ide nem elég a leírás hanem kell amolyan "márláttamilyedolgotéscsináltamismegilyenhibát" tapasztalat.lehet rosszúl fogalmaztam,de a lényeg sztem érthető.

hiába mondom,hogy pl. 5 fok a beállítandó előgyújtás vakuum nélkül ha a röpsúlyos szabályzó gatya....azt meg csak helyszínen venni észre.....sorolhatnám a példákat.nem azért ajálkoztam,mert annyi a szabadidőm(a sajátjaimra sincs elég sajnos).

egy idő után megismeri itt a többieket az ember és tudja kinek jár csak feleslegesen a szája(nem rád gondolok)és ki az aki igazán tud/akar segíteni.....

Link to comment
Megosztás:

Akkor beszélgessünk az időjárásról. :lol: :lol:

Hi mindenki!

Így van. Talán jobb lesz. Remélem az időjárás is a holnapi bringázáshoz. Ettől rosszabb ne legyen. :P

Mindenesetre köszönöm a figyelmet és a segítséget!

Azért még komolyan gondolkodom mit és hogyan kérdeztem vagy írtam félreérthetően vagy rosszul. :D :D :D

Biztos bennem van a hiba.

Link to comment
Megosztás:

Akkor beszélgessünk az időjárásról. :D :D

Szombaton többórás napsütés várható a nap nagy részében, igaz az északi, északnyugati tájakon már estig is kialakulhat zápor, zivatar. Este aztán megérkezik az elmúlt napokban már sokat emlegetett hidegfront, melynek hatására északnyugat felől egyre többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. A Dunántúlon akár heves zivatarláncolat is kialakulhat, pusztító erejű széllel. A délnyugati szél napközben megerősödik, néhol viharossá fokozódik, majd a front érkeztével az északnyugati szelet kísérhetik viharos lökések. A hőmérséklet még magasan alakul: 27 és 32 fok között lehetnek a csúcsértékek.

Vasárnap borongós, hűvös időre van kilátás. A nap nagy részében erősen felhős lesz az ég, csak este nyugaton kezdődhet meg a felhőzet felszakadozása. Többfelé (keleten nagyobb mennyiség sem kizárt) valószínű eső, zápor. Az ÉNy-i szél erős, olykor még mindig viharos lesz. 14 és 22 fok között várható mindössze a délutáni órák hőmérséklete.

Hétfőtől várhatóan csütörtökig újra ragyogó napsütés várható, és visszatérhet a hőség, egyre többfelé mérhetünk majd 30 fok feletti maximumokat!

:D :P :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szombaton többórás napsütés várható a nap nagy részében, igaz az északi, északnyugati tájakon már estig is kialakulhat zápor, zivatar. Este aztán megérkezik az elmúlt napokban már sokat emlegetett hidegfront, melynek hatására északnyugat felől egyre többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. A Dunántúlon akár heves zivatarláncolat is kialakulhat, pusztító erejű széllel. A délnyugati szél napközben megerősödik, néhol viharossá fokozódik, majd a front érkeztével az északnyugati szelet kísérhetik viharos lökések. A hőmérséklet még magasan alakul: 27 és 32 fok között lehetnek a csúcsértékek.

Vasárnap borongós, hűvös időre van kilátás. A nap nagy részében erősen felhős lesz az ég, csak este nyugaton kezdődhet meg a felhőzet felszakadozása. Többfelé (keleten nagyobb mennyiség sem kizárt) valószínű eső, zápor. Az ÉNy-i szél erős, olykor még mindig viharos lesz. 14 és 22 fok között várható mindössze a délutáni órák hőmérséklete.

Hétfőtől várhatóan csütörtökig újra ragyogó napsütés várható, és visszatérhet a hőség, egyre többfelé mérhetünk majd 30 fok feletti maximumokat!

:P :lol: :lol: :lol:

Na,ilyen is lehet a hangulat fórumon! :D Picit felvidultam. :D

De miért pont keleten?

Azért bízom benne hogy mégsem teljesen jön be (eső,zápor),MoCSoK féle (bemásolt) időjárás jelentés. Persze nem akarlak megsérteni téged sem,hogy ha esetleg ez egy saját duma volt. :D

Bringázáshoz tökéletes lenne a többi "leírt" természeti esemény.

Link to comment
Megosztás:

Szombaton többórás napsütés várható a nap nagy részében, igaz az északi, északnyugati tájakon már estig is kialakulhat zápor, zivatar. Este aztán megérkezik az elmúlt napokban már sokat emlegetett hidegfront, melynek hatására északnyugat felől egyre többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. A Dunántúlon akár heves zivatarláncolat is kialakulhat, pusztító erejű széllel. A délnyugati szél napközben megerősödik, néhol viharossá fokozódik, majd a front érkeztével az északnyugati szelet kísérhetik viharos lökések. A hőmérséklet még magasan alakul: 27 és 32 fok között lehetnek a csúcsértékek.

Vasárnap borongós, hűvös időre van kilátás. A nap nagy részében erősen felhős lesz az ég, csak este nyugaton kezdődhet meg a felhőzet felszakadozása. Többfelé (keleten nagyobb mennyiség sem kizárt) valószínű eső, zápor. Az ÉNy-i szél erős, olykor még mindig viharos lesz. 14 és 22 fok között várható mindössze a délutáni órák hőmérséklete.

Hétfőtől várhatóan csütörtökig újra ragyogó napsütés várható, és visszatérhet a hőség, egyre többfelé mérhetünk majd 30 fok feletti maximumokat!

:D :D :P :lol:

Mocsok egy időjárás lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem mindegy milyen idő lesz.

A napokban szembesülünk azzal mit hagyott nekünk az albérlő.

Aztán festés pakolás.

Hétvégén meg elvesszük a méhektől a gesztenyét és a hársat.

Lehet pörgetni a mézet sz@rásig.

Csak az utolsó két mondatot nem értettem. :D

Link to comment
Megosztás:

Csak az utolsó két mondatot nem értettem. :D

Hello csávók!

Én "idegen" vagyok (Omegás), de most lehet, hogy mégis hozzá tudok szólni a témához. Ami most nem Opel, hanem méz.

Gyanítom eddig a kaptár gesztenyés-hársos területen volt, a méhek szépen begyűjtötték a virágport (nektárt?), és most pergetik (folyatják) ki a kaptár lépjeiből a ragacsos finom mézet.

Látni soha nem láttam ilyet, amit sejtek a témáról, az spectrum, discovery nat. geo.

Egyébként a jó motorolaj színe és a jó méz színe hasonló. Az ízük már nem annyira! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello csávók!

Én "idegen" vagyok (Omegás), de most lehet, hogy mégis hozzá tudok szólni a témához. Ami most nem Opel, hanem méz.

Gyanítom eddig a kaptár gesztenyés-hársos területen volt, a méhek szépen begyűjtötték a virágport (nektárt?), és most pergetik (folyatják) ki a kaptár lépjeiből a ragacsos finom mézet.

Látni soha nem láttam ilyet, amit sejtek a témáról, az spectrum, discovery nat. geo.

Egyébként a jó motorolaj színe és a jó méz színe hasonló. Az ízük már nem annyira! :D

Hello Csávó!

Értem,köszi! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.